Rebecca's Village Hotel

Grécko
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Rebecca's Village Hotel se nachází ve velmi velké, upravené zahradě. Centrum města Sidari (restaurace, taverny a obchody) je vzdáleno cca 1,5 km. Historické město Korfu je vzdáleno cca 35 km. Letiště je cca 35 km od hotelu.  

Pláž
Rebecca's Village Hotel se nachází cca 800 m od písečné pláže. Pláž v Sidari je cca 2 km od hotelu. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 7 EUR/set).

Vybavení
24hodinová recepce s prostornou lobby, hlavní restaurace s terasou (k dispozici dětské jídelní židličky), bar v lobby a u bazénu, venkovní bazén, brouzdaliště pro děti, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, velká zahrada, trezory na recepci (za poplatek cca 14 EUR/týden), tenisový kurt s půjčovnou vybavení (cca 5 EUR/osoba), kulečníkový stůl (cca 2 EUR/hra), bezplatný hotelový autobus, který jezdí na pláž a do centra Sidari několikrát denně.

Pokoje
Rebecca's Village Hotel nabízí 50 funkčně a pohodlně zařízených pokojů. Všechny pokoje jsou klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, ledničkou, výhledem do zahrady nebo na bazén a opticky odděleným obývacím prostorem s rozkládací pohovkou. Postýlka pro děti do 2 let - na vyžádání (zdarma).

- Pokoje typu Studio (rozloha cca 28 m²) - pro max. 3 osoby.

Rodinné pokoje - pro max. 4 osoby.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:30-10:00), obědy (13:00-15:00) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu v hlavní restauraci (řecká a mezinárodní kuchyně, rovněž vegetariánská strava), v baru u bazénu se podává občerstvení (10:00-19:00). Nealkoholické nápoje a místní lihoviny jsou k dispozici v baru All Inclusive (10:00-22:00).

Sport a zábava
V rámci All Inclusive mohou hosté v hotelovém areálu bezplatně využívat tenisové kurty (do 20:00, později za cca 7 EUR/hodina). Rebecca's Village Hotel 1x týdně organizuje řecký večer. Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Internet
V lobby a u bazénu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.rebeccasvillage.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/korfu-wczasy/rebecca-s-village-hotel

Náš názor
Ideální místo pro klidnou dovolenou, daleko od hluku a shonu letovisek - velmi dobrá úroveň, komfortní pokoje, pěkná pláž, dobře udržovaná, velká zahrada. Rebecca's Village Hotel doporučujeme především rodinám s dětmi a s ohledem na nabídku All Inclusive také těm, kteří ocení během svého pobytu pohodlí a nehodlají na místě příliš utrácet.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Program

Deň prvý
Odlety z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela a transfer na letisko. Návrat do Poľska.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

KORFU - základné informácie

Mena
EUR - Euro. Možno platiť kreditnými kartami a využívať bankomaty.

Úradný jazyk
Novogréčtina.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodiča počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Občania ČR môžu cestovať do Grécka na základe občianskeho preukazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v Českej republike.

Orientačné ceny
Obed v taverne od 10 EUR; 1 l vody 1 EUR; pivo v bare od 2 EUR; káva v kaviarni od 2 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Na mnohých miestach stojí poštová schránka, často bývajú tiež v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú po celom Grécku. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku.

KORFU
Jeden z najkrajších gréckych ostrovov, ktorý sa nachádza v tyrkysových vodách Iónskeho mora, neďaleko albánskeho pobrežia. Korfu fascinuje návštevníkov rozmanitosťou svojej krajiny. Nájdeme tu krásne zelené kopce porastené cyprusmi a olivovými hájmi, rozsiahle citrusové sady, vinice, hory, ale predovšetkým krásne piesočnaté pláže na južnom pobreží ostrova a skalnaté, divoké pobrežie na strane západnej. Hlavným mestom ostrova je mesto Korfu, ktoré bolo zapísané na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Paleokastritsa
Najznámejšia malebná oblasť ostrova sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Láka turistov svojimi rozprávkovými výhľadmi - krištáľovo čistá tyrkysová voda a útesy, ktoré sa nad ňou týčia, vytvárajú jedinečnú krajinu. Toto miesto odporúčame najmä milovníkom potápania. Paleokastritsa je najnavštevovanejším miestom na Korfu, je akousi vizitkou ostrova.

Sidari
Toto malé mestečko na severe ostrova ponúka krásne piesočnaté pláže, z ktorých najznámejší je - Canal d'Amour. Táto pláž je známa svojimi útesmi a skalnými formáciami, ktorých tvary prebúdzajú ľudskú fantáziu. Je tiež obľúbenou turistickou destináciou.

Dassia
Malá rybárska dedina na východe ostrova láka turistov svojimi gréckymi tavernami, barmi, niekoľkými diskotékami a krásnou plážou, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Vzhľadom k malej vzdialenosti od mesta Korfu je Dassia tiež skvelým východiskovým bodom pri návšteve hlavného mesta ostrova.

Acharavi
Turistické letovisko, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova Korfu, na úpätí hory Pantocrator. Nájdeme tam letoviská s mnohými reštauráciami, tavernami a obchodmi so suvenírmi, ktoré ponúkajú široký výber výrobkov z olivovníka. Toto miesto je hojne navštevované rodinami s deťmi.

Kontokali
Známe turistické letovisko sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta ostrova, mesta Korfu. Spolu s neďalekou Gouviou vytvára mimoriadne zaujímavé miesto s početnými barmi, tavernami, reštauráciami, diskotékami a malým prístavom, ktorý priťahuje mnoho turistov. Kontokali je pokojným miestom, vhodným na oddych, zatiaľ čo Gouvia ponúka rušný nočný život. Vďaka lacným a častým spojom miestnej verejnej dopravy sa dá ľahko dostať do mesta Korfu.

Gouvia
Gouvia bola malou rybárskou dedinou, ktorá sa v posledných rokoch rozrástla do moderného rekreačného strediska. Letovisko sa nachádza cca 7 km severne od mesta Korfu, na východnom pobreží ostrova. Gouvia sa nachádza v pokojnej zátoke a ponúka pláž a prístav, kde sú ukotvené jachty z celého sveta. V mestečku možno nájsť široký výber barov, reštaurácií a obchodov. Počas dňa je to pokojné prázdninové miesto, ktoré večer ožíva a pozýva k zábave.

Kavos
Letovisko sa nachádza na juhu ostrova a láka turistov nočným životom a zábavou. Veľké množstvo barov a klubov priťahuje mladých ľudí z celej Európy. Kavos leží tiež neďaleko krásnej, divokej pláži Arkoudilas, kde sa nachádzajú aj ruiny kláštora zo 16. storočia, čo láka k pešej turistike v pokojnejšej časti mesta.

Agios Stefanos
Agios Stefanos je malá dedina, ktorá sa nachádza na severozápadnom pobreží, ktoré je známe svojou dlhou piesočnou plážou, z ktorej sa rozprestiera výhľad na neďaleké ostrovy. Samotné mestečko si zachovalo charakter typickej gréckej rybárskej dediny. Komorná atmosféra priťahuje predovšetkým tých, ktorí hľadajú relaxáciu a pokojný odpočinok.

 

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Poznane, Vroclavi, Gdanska a Krakova. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl / rozklady.

Výlety po okolí

FAKULTATÍVNE VÝLETY (ceny sú orientačné a nezahŕňajú vstupné)

SEDEM DIVOV OSTROVA KORFU - cena cca 45 EUR
Celodenný výlet po najkrajších a najzaujímavejších miestach ostrova Korfu, ktoré sa vďaka svojej jedinečnosti stali vizitkami zeleného ostrova. Prehliadku začneme od severozápadného pobrežia so skalnatým pobrežím Paleokastritsy, kde budeme mať možnosť obdivovať malebné zátoky. Ochutnáme likér Kumquat, ktorý sa vyrába iba na ostrove Korfu.
Uvidíme: zámok Achillion - dávne letné sídlo cisárovnej Sissi, slávne vyhliadkové miesto Kanoni s panoramatickým výhľadom na východné pobrežie a Myší ostrov, navštívime hlavné mesto ostrova - mesto Korfu.

ALBÁNSKO - cena cca 35,50 EUR + 10 EUR prístavný poplatok
Plavba do albánskeho prístavu Saranda, zaujímavého turistického letoviska s pôsobivými domami a hotelmi, kaskádovito smerujúcimi k moru. Zo Sarandy, po 35minútovom prejazde, dorazíme do starobylého mesta Butrint, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Počas návštevy malebného mestečka budeme cestovať v čase do obdobia od 16. storočia nl. až do 4. storočia pred Kr. Budete mať možnosť obdivovať napr.: starobylé divadlo, rímske kúpele, starobylé chrámy, kresťanské baziliky, baptistérium (krstiteľnicu), jednu z najhodnotnejších pamiatok v Európe alebo benátsku pevnosť na kopci pochádzajúcu zo 14. storočia, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na okolitú krajinu. Trasa do Butrintu je tiež možnosťou obdivovať albánsku krajinu - hory, rieky, jazerá a dediny. Čiastočne vedie cez územie Butrintského národného parku. Uvidíme tiež slávne albánske bunkre! Vyvrcholením výletu bude obed plný miestnych špecialít.

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať notársky list od oboch rodičov, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska. Okrem toho sú vyžadované kópie dokladov totožnosti oboch rodičov.

PAXOS - ANTIPAXOS - cena cca 44 EUR
Potom čo vyplávame z prístavu v Korfu, budeme môcť obdivovať nádherné výhľady na staré mesto a juhovýchodné pobrežie ostrova. Počas plavby na juh, pozdĺž malebného západného pobrežia ostrova Paxos, doplávame do "Modrých jaskýň". Po doplávaní na druhý ostrov Antipaxos, si budete môcť oddýchnuť a vykúpať sa v nádhernej zátoke porovnateľnej s karibskými plážami. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na ostrove Paxos, v mestečku Gaios, kde počas voľného času budeme mať možnosť sa prejsť pôvabnými úzkymi uličkami alebo ochutnať typickú grécku kuchyňu.

AQUALAND - cena cca 41 EUR
Skvelá zábava nielen pre našich najmenších, ale aj pre všetkých tých, ktorí chcú stráviť deň plný zážitkov vo vodnom mestečku, ktoré je komplexom bazénov a šmýkačiek - slávnych "kamikaze" alebo "čiernej diery". Bude tiež čas na odpočinok vo veľkej vírivke alebo počas jazdy na pontóne po tzv. "Lenivej rieke". Na mieste nájdete aj detské ihrisko a rad barov, kaviarní a reštaurácií. Aqualand je jedným z najlepších objektov svojho druhu v Stredomorí.

STARÉ MESTO A PLAVBA KALYPSO (Loď s preskleným dnom) - cena cca 27 EUR
Hodinová plavba na lodi s preskleným dnom okolo ostrova Vidos, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavného mesta ostrova, s možnosťou obdivovania podvodnej flóry a fauny. Následne voľný čas v meste Korfu. * Výlet prebieha bez poľského sprievodcu.

PLAVBA PARGA - SIVOTA - MODRÁ LAGUNA - cena cca 42 EUR
Potom čo vyplávame z prístavu v Korfu, budeme smerovať pozdĺž pobrežia ostrova, až prídeme do čarovného romantického mestečka Parga s malebnými uličkami a hradom týčiacim sa nad mestom. Uvidíme malú rybársku dedinu Sirota a následne vplávame do krásnej Modrej lagúny, kde strávime voľný čas kúpaním v tyrkysovo-smaragdových vodách v najkrajšej z okolitých zátok.

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľskom jazyku (pri dosiahnutí minimálneho počtu 15 účastníkov). Ich organizátorom nie je Rainbow, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb. Zostavuje tiež ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom fakultatívnych výletov. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €