Zábava na Srí Lanke

Srí Lanka - Colombo
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie: 8 nocí počas okružnej časti, stravovanie: 8 raňajok, 7 večerí, ubytovanie: 3 alebo 4 noci vo vybranom hoteli počas pobytovej časti, stravovanie podľa popisu hotela, transfery klimatizovaným autokarom, služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytovej časti, turistický program (pozri nižšie), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštevovaných objektov, prepitné pre miestneho sprievodcu, vodiča, nosiča batožiny, čašníkov (vrátane nákladov za účasť v programe cca 275 USD / osoba, Povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). Nezahŕňa: osobné výdavky, ďalšie jedlá a nápoje (ktoré nie sú uvedené v programe), srílanské vízum a fakultatívne výlety.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Harce na Lance
Kód zájazdu: SLH

Fakultatívne výlety: ajurvédska masáž (cca 40 USD / osoba), Let balónom (cca 210 USD / osoba).

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené k 1. 2. 2018 a môžu byť zmenené.

Program

Objavovanie Pollonaruwy na kolesách • trekking na čajovej plantáži • Lipton 's seat - lavička sira Liptona • budhistické centrum uctievania Mihintale • chrám Budhovho zubu v Kandy • rafting po rieke Kelani • jaskynné maľby v Sigiriya a Dambulle • pre záujemcov let balónom nad Sigiriya

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Technické medzipristátie na jednom z letísk v Perzskom zálive (cca 45 min., Bez vystupovania z lietadla).

Deň 2
Prílet do Kolomba, colné a pasové odbavenie, stretnutie so sprievodcom. Transfer do hotela na raňajky a odpočinok po ceste. Následne sa vydáme na prehliadku Kolomba - farebnej metropoly, v ktorej sú pretkané stopy koloniálnej minulosti s mestským zhonom a modernosťou. Uvidíme okrem iného: budhistický chrám, kostol Wolvendhal (pamiatka z obdobia holandskej nadvlády), radnicu, Škoricové záhrady - exkluzívne predmestie, kde sa nachádzajú v krásnych postkoloniálnych vilách početné veľvyslanectvá a elitné školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pre Srí Lanku od Čínskej ľudovej republiky, rovnako ako repliku sochy Budhu Aukana, v preklade "pojedajúce slnko". Návrat do hotela, večera. (Trasa cca 80 km)

Deň 3
Po raňajkách navštívime sloní sirotinec v Pinnawala, kde si ranené či stádom odvrhnuté zvieratá našli nový domov. Budeme tiež svedkami každodenné kúpeľa slonov v neďalekej rieke Ma Oya. Následne navštívime päť jaskynných chrámov v Dambulle (na zozname UNESCO), jedno z najvýznamnejších miest budhistického uctievania na Srí Lanke. Chrámy sú jaskyňami vytesanými do skál, v ktorých sa nachádzajú sochy Budhu. Prvý z týchto chrámov bol založený už v 1. storočí pr. n. l. Pre záujemcov popoludňajšia liečebno-relaxačná ajurvédska masáž (za poplatok cca 40 USD). Prenocovanie v hoteli v Sigiriye, večera.
(Trasa cca 230 km)

Deň 4
Pre záujemcov ranný let balónom nad malebnou oblasťou Sygiriyia (za poplatok cca 210 USD). Po raňajkách sa vydáme do skalnej pevnosti Sigiriya. Pevnosť Sigiriya (na zozname UNESCO) je kráľovským sídlom z 5. storočia n. l., postaveným na vrchole 200 m vysokej skaly. Do dnešného dňa zostali zachované základy dolného a horného paláca prístupné iba po úzkom schodisku vedúcom medzi vytesanými Levími labami, palácové záhrady a slávne fresky na stenách skalnej jaskyne, zobrazujúce nebeské panny. Následne navštívime Mihintale, ktoré sa nachádzajú na legendárnom kopci. Je to miesto stretnutia mnícha Mahinda a kráľa Devanampiyatissa, vďaka čomu budhizmus zakorenil na Srí Lanke a Mihintale sa stalo jeho kolískou. Krásna lokalita ponúka nádherné výhľady. Prejazd do hotela v Polonnaruwa, večera. (Trasa cca 170 km)

Deň 5
Po raňajkách navštívime mesto Polonnaruwa, ktoré spoznáme zo sedla bicykla (cca 3hod. jazda). Počas spoločného prejazdu si pozrieme bývalé hlavné mesto srílanského kráľovstva. Navštívime tu ruiny kráľovského paláca, zvaného Štvoruholník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámov, ktoré sa datujú do 11. storočia a Gal Vihara - monumentálnu skalu, v ktorej sú vytesané štyri sochy Budhu, z ktorých jedna je celkom kontroverzná a je do dneška predmetom sporu. Následne ochutnáme miestne pokrmy počas obeda v podobe pikniku (v cene). Prejazd do Kandy. Cestou sa zastavíme v záhrade korenia v okolí Mataly, kde spoznáme tajomstvo pestovania korenia a ich využitie. Mesto je malebne umiestnené na kopcoch okolo jazera Kandy, nad ktorého brehom sa nachádza jedno z najznámejších miest na Srí Lanke - Chrám Budhovho zubu (zoznam UNESCO), najdôležitejší budhistický chrám na ostrove s relikviou Budhovho zubu. Prehliadka chrámu počas večerného rituálu zvaného púdža, ktorý sprevádzajú tradiční bubeníci a počas ktorého sú obetované kvety. Ubytovanie, večera v hoteli v Kandy. (Trasa cca 180 km)

Deň 6
Po raňajkách prejazd do dediny Kithugalla, odkiaľ sa vydáme na vzrušujúci rafting po rieke Kelani (cca 1 hod., stupeň obtiažnosti nie je vysoký). Počas tejto nezabudnuteľnej plavby budeme mať príležitosť obdivovať tropickú flóru zarastených brehov - práve táto scenéria slúžila ako pozadie pre film "Most cez rieku Kwai". Ďalšou atrakciou tento deň bude prejazd horskou trasou srílanským miestnym vlakom s neprekonateľným výhľadom. Prenocovanie v hoteli v okolí Bandarawela / Haputale, večera. (Trasa cca 180 km)

Deň 7
Po skorých raňajkách prejazd minibusmi k známemu miestu zvanému Lipton 's seat. Je to magické miesto, kde Sir Thomas Lipton, tvorca značky čaju známeho po celom svete, počas svojich návštev na Srí Lanke rád posedel a kochal sa výhľadom na čajové záhrady. Z tohto miesta sa rozprestiera nádherný výhľad na okolité hory a polia, ktorým sa budeme kochať pri šálke čaju. Následne prejdeme na začiatok trekkingových chodníkov. Trekking bude trvať cca 2 hodiny. Počas cesty sa zastavíme a osobne nazbierame čaj pod bedlivým dohľadom miestnych zberačov. Počas trekkingu uprostred malebných čajových polí navštívime dedinu zberačov a v nej hinduistický chrám, rovnako ako miestnu továreň na výrobu čaju, kde bude príležitosť na ochutnávku a nákup čerstvo vyrobeného čaju. Na záver obed pod holým nebom (v cene). Návrat do hotela, večera. (Trasa cca 80 km)

Deň 8
Po raňajkách prejazd do dediny Ella známej vďaka krásnej lokalite. Je skvelou základňou pre početné výpravy, predovšetkým na Malú Adamovu horu. Tento vrchol dobyjeme spoločne (cca 1,5 hod. trasa). Počas trekkingu dôjdeme k vyhliadkovému miestu Ella Gap, kde si urobíme prestávku na fotografovanie. Pre záujemcov možnosť výstupu na susedný vrchol (cca 40 min.). Odtiaľ je tiež najbližšie ku slávnemu mostu Nine Arches Bridge - most Deviatich lukov - známemu aj ako most v nebi. Budeme ho obdivovať z vyhliadkového miesta a záujemcovia budú môcť zísť dole a prejsť sa po ňom. Prejazd k nezvyčajne malebnému vodopádu Ravana, s ktorým je spojená zaujímavá legenda o únose princeznej Sity. Následne sa vydáme do Národného parku Udawalawe zahŕňajúceho oblasť rozľahlých trávnatých rovín nad riekou Walawe. Jeho hlavnou atrakciou sú slony, ale možno sa tu stretnúť tiež s krokodílmi, šakalmi všeobecnými, Hulman, byvolmi, ovíjačmi škvrnitými a mnohými druhmi vtákov. Večera a prenocovanie v hoteli v Hambantote. (Trasa cca 180 km)

Deň 9
Po raňajkách prejazd na západné pobrežie ostrova. Cestou navštívime holandskú pevnosť v Galle, zapísanú na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pevnosť aj stará časť Galle si zachovali jedinečný koloniálny šarm, ktorý kontrastuje s modernou rušnou časťou mesta, typickou pre južnú Áziu. Cestou sa zastavíme pri slávnych srílanských rybárov, ktorí sedia na koloch vyčnievajúcich z dna oceánu a lovia ryby. V meste Meetiyagoda sa zoznámime s tradičnou metódou ťažby drahokamov a polodrahokamov na ostrove. Práve odtiaľto pochádza slávny mesačný kameň, ktorý sa vyznačuje jedinečnou modrou žiarou. Po prehliadke prejazd do vybraného hotela na pobytovú časť.

Deň 10 - 11 alebo 10 – 12
Pobyt vo vybranom hoteli na západnom pobreží Srí Lanky. Voľný čas na oddych, opaľovanie, kúpanie a nakupovanie. Možnosť využiť fakultatívne výlety.

Deň 12 alebo 13
Skoré vysťahovanie z hotela (raňajky v podobe cestovných balíčkov), transfer na letisko v Kolombe. Odlet charterovým lietadlom do Poľska. Technické medzipristátie na jednom z letísk v Perzskom zálive (cca 45 min., Bez vystupovania z lietadla). Prílet do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené. V závislosti na hodinách odletu prebieha vysťahovanie z hotela večer predposledný deň alebo posledný deň v noci.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Zájazd má charakter expedície. Budeme jazdiť a prechádzať sa hornatým terénom. Nebudú to ťažké túry, ale je potrebné mať pohodlné športové topánky (najlepšie trekkingové) na pešiu turistiku a ľahké nepremokavé bundy. Program je určený pre tých, ktorí chcú objavovať krásy daného miesta aktívnym spôsobom.

Výlety po okolí

Ajurvédska masáž
Ayurveda - koncepcia zdravia a terapie, je uznávaná Svetovou zdravotníckou organizáciou. Vznikla v Indií v dávnych dobách, na Srí Lanke je veľmi populárna a používaná v každodennom živote. Pre masáže touto technikou sú používané špeciálne oleje na základe unikátnych zmesí bylín. Masáž trvá cca 1 hod., Zahŕňa hlavu a celé telo.
Cena cca 40 USD / os.

Let balónom
Ranný prelet balónom nad malebnou oblasťou Sygiriyie. Z vtáčej perspektívy budeme pozorovať prírodu a srílanskú dedinu prebúdzajúcu sa k životu: divokú džungľu okolo Levej skale, ryžové polia, brodiace sa byvoly, niekedy možno v tejto dobe vidieť prechádzajúce sa sloni. Farby vychádzajúceho slnka budú zafarbovať krajinu počas pokojného letu balónom. Cena cca 210 USD / osoba.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/harce-na-lance/zakwaterowanie-slh

Víza - informácie pre predajcov

Srí Lanka od 1. januára 2012 spoplatňuje krátkodobý pobyt cudzincov (do 30 dní). Každý záujemca o pobyt na ostrove sa musí pred príchodom na Srí Lanku elektronicky registrovať na www.eta.gov.lk (ETA = Electronic Travel Authorization) a zaplatiť kartou 35 USD. Platba prostredníctvom ETA je možná aj po prílete na letisku v cene 40 USD. Pri prílete je potrebné vyplniť Immigration Landing Card.

Informácie o hoteloch

Pobytová časť (7 nocí) - ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcich štandardu ** / *** podľa hodnotenia organizátora.
Izby: sú vo všetkých hoteloch vybavené klimatizáciou, kúpeľňou, často minibarom (za poplatok) a TV.
Vybavenie: reštaurácia, bar, vo väčšine hotelov aj bazén a internet.

Pobytová časť (3 alebo 4 noci) - ubytovanie vo vybranom hoteli z ponuky "Možnosť ubytovania v hoteli".

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu


Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €