Ubytování SLH Obrázok0
Ubytování SLH Obrázok1
Ubytování SLH Obrázok2
Ubytování SLH Obrázok3
Ubytování SLH Obrázok4
Ubytování SLH Obrázok5
Ubytování SLH Obrázok6
Ubytování SLH Obrázok7
Ubytování SLH Obrázok8
Ubytování SLH Obrázok9
Ubytování SLH Obrázok10
Ubytování SLH Obrázok11
Ubytování SLH Obrázok12
Ubytování SLH Obrázok13
Ubytování SLH Obrázok14
Ubytování SLH Obrázok15

Zábava na Srí Lance

Srí Lanka - Colombo
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Club Koggala Village

Poloha
Tento rodinný hotel se nachází v městečku Koggala se skromným výběrem obchodů a restaurací, cca 15 km jižně od historického centra města Galle s historickou holandskou pevností. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 170 km. Hosté mohou využívat také veřejně přístupnou infrastrukturu hotelu Koggala Beach.

Pláž
Hotel se nachází přímo u krásné, široké, písečné, veřejné pláže táhnoucí se několik kilometrů. Plážová servis není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, trezor na recepci (za poplatek cca 0,5 USD/den), úschovna zavazadel, hlavní restaurace s terasou a výhledem na moře, lounge bar, pokojová služba (07:00 - 24:00). Bazén, dětské brouzdaliště či vyznačená část bazénu pro děti nejsou k dispozici, malá skluzavka pro děti. Zdarma plážové osušky a lehátka a slunečníky u bazénu. Za poplatek: obchod se suvenýry a šperky.

Pokoje
Hotel má k dispozici 87 skromně zařízených standardních pokojů ​​(rozloha cca 20 m2) s možností ubytování 2 osob a jedné přistýlky (formou rozkládací postele nebo pohovky). Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, fénem, ​​individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, TV se satelitním příjmem, telefonem, balkonem nebo terasou. Některé pokoje jsou s výhledem na moře (28), nebo do zahrady a na bazén (59). Vybavení pokojů je základní. Na vyžádání je možné zdarma umístit do pokoje postýlku pro dítě do 2 let.

Strava
Snídaně a večeře. Možnost příplatku za All Inclusive. All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, kávu a čaj (10:30- 11:00 a 16:00 - 17:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje v barech k dispozici v časech od 11:00 do 23:00.

Sport a zábava
Večerní show, živá hudba, tematické večeře. V rámci sportovní infrastruktury lze využívat: šnorchlování, aerobik, vodní aerobik, plážový volejbal, badminton, tenis, stolní tenis, šipky, šachy. Za poplatek: centrum vodních sportů v Unawatuně. Diskotéka v hotelu Koggala Beach - ve vyznačených dnech vstup zdarma, nápoje placeny zvlášť.

Internet
Bezplatné Wi-Fi připojení ve vstupní hale.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce ponechávají kategorizaci místním pořadatelům turistických programů a turistickým agenturám.

Jiné
www.clubkoggala.com

Náš názor
Jednoduchý hotel pro nenáročné zákazníky. Nejlevnější nabídka na Srí Lance. Překrásná pláž. Bohatá infrastruktura areálu kompenzuje skromně zařízené pokoje.

Coco Royal Beach Resort

Poloha
Hotel Coco Royal Beach Resort se nachází v městečku Kalutara, cca 4 km od jeho centra s širokým výběrem restaurací, barů a obchodů. Hotel je umístěný je v zahradě, přímo u krásné zlaté pláže. Letiště v Colombo je vzdáleno cca 80 km.

Pláž
Hotel Coco Royal Beach Resort leží přímo na široké písčité pláži. Bez plážového servisu.

Vybavení
Recepce, směnárna, hlavní restaurace Rasa podávající jídlo ve formě bufetu, restaurace serívrující plody moře a 2 bary s lehkým občerstvením a nápoji. Dále pak bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě k dispozici zdarma. Za poplatek: obchod se suvenýry, lékař, SPA centrum.

Pokoje
Hotel Coco Royal Beach Resort  má 90 příjemně zařízených pokojů. Pokoje standardní jsou vybaveny: koupelnou se sprchou, vysoušečem vlasů, individuálně řízenou klimatizací, stropní větrák, TV Sat, telefon, trezor, mini bar (konzumace z mini baru za poplatek), set na přípravu kávy a čaje, balkón nebo terasa.

Strava
Vlastní.
Za příplatek možná polopenze, plná penze nebo all inclusive.
Polopenze: snídaně a večeře ve formě bufetu (nápoje k večeři jsou za poplatek). Plná penze: stejně jako polopenze + navíc oběd (nápoje k obědu jsou za poplatek).
All inclusive: 3 jídla ve formě bufetu, lehké občerstvení v průběhu celého dne, místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-23:00). V hlavní restauraci se podávají jídla místní i mezinárodní kuchyně.

Sport a zábava
Coco Royal Beach Resort pořáda animační program ve verzi soft: aquaaerobik, water polo, plážový volejbal, badminton, šipky. Živá hudba, večerní show. Hosté mají k dispozici také posilovnu.

Internet
Wi-Fi v části veřejných prostor hotelu.

Stránky hotelu
www.cocoroyalbeach.com

Náš názor
Menší hotel s milou komorní atmosférou. Nachází se v blízkosti turistického letoviska, což umožňuje samostatné poznávání centra města. Skvělá nabídka pro všechny, kteří mají skromější rozpočet na dovolenou a zároveň také skromější nároky.

Paradise Beach Hotel

Poloha
Paradise Beach Hotel
sa nachádza v dobre udržiavanej záhrade, v mestečku Negombo, v pešej vzdialenosti (cca 3 km) od centra mesta plného postkoloniálnych pamiatok a s mnohými atrakciami, obchodmi, barmi a reštauráciami. Železničná stanica v meste Negombo je vzdialená cca 2,5 km, centrum Kolomba cca 40 km a medzinárodné letisko v Kolombe cca 13 km.

Pláž
Paradise Beach Hotel
sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, výťah, parkovisko, hlavná reštaurácia s výhľadom na Indický oceán a dva bary: Pirate Bar a bar pri bazéne. Veľký bazén s jacuzzi a oddelenou časťou pre deti, uteráky, ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, lekár.

Izby
Paradise Beach Hotel
má 61 štandardných izieb, umiestnených v trojpodlažnej budove, v ktorých sa môžu ubytovať dve dospelé osoby a jedna osoba na prístelke (prístelka vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú umiestnené na strane oceánu a sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, bezplatným trezorom a mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju a balkónom alebo terasou. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo. Na vyžiadanie a potvrdenie ponúka hotel tiež izby typu suite a apartmány.

Strava
Raňajky formou bufetu (06:30-09:30), za poplatok večera, nápoje k večeriam za poplatok a plná penzia (navyše obedy podávané formou bufetu od 12:30 do 14:30, nápoje za poplatok). Hotel sa špecializuje na miestnu i medzinárodnú kuchyňu. Okrem toho sú k dispozícií v hotelovej reštaurácii jedla a'la carte srílanskej kuchyne a v hotelových baroch miestne aj dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje (za poplatok). Čas od času sa v hoteli organizujú tematické večery barbecue.

Šport a zábava
Paradise Beach Hotel
neorganizuje animačný program. Kompenzuje to živé centrum mesta Negombo s celou radou atrakcií a množstvom barov, kaviarní a reštaurácií.

Internet
Internet Wi-Fi v spoločných priestoroch hotela a v hotelových izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.paradisebeachsrilanka.com

Náš názor
Hotel s priateľskou atmosférou a dobrým pomerom kvality a ceny. Paradise Beach Hotel je veľmi dobrou ponukou pre menej náročných klientov, ktorí ocenia blízkosť pláže a atrakcií blízkeho mesta Negombo. Blízkosť najväčších miest na Srí Lanke je ideálnou ponukou pre osoby, ktoré hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti ostrova.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ranweli Holiday Village

Poloha
Hotel Ranweli Holiday Village sa nachádza na malom polostrove zarastenom kokosovými palmami. Z jednej strany ohraničený krásnou plážou, z druhej mangrovovým lesom tiahnucim sa pozdĺž rieky siahajúcej do oceánu (do hotela sa možno dostať hotelovou loďou - doprava zadarmo, chýba stály cestovný poriadok, čas prejazdu trvá 2 min.). Centrum Waikkal je vzdialené asi 4 km od hotela Ranweli Holiday Village. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 18 km od hotela.

Pláž
Hotel Ranweli Holiday Village sa nachádza priamo pri krásnej piesočnej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, lobby bar, vonkajší bar pri bazéne, TV miestnosť. Navyše: udržiavaná záhrada, bazén, detský bazén, preslnená terasa, ležadlý a plážové osušky - zadarmo.
Za príplatok: obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Ranweli Holiday Village má celkom 88 izieb a bungalovov.
Štandardné izby (o rozlohe asi 20 m²) môžu ubytovať max. tri dospelé osoby. Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha s čiastočne presklenou strechou a solárnym panelom na ohrev vody, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, oddychovou časťou a terasou. Všetky izby sú zariadené v miestnom eko-štýle, využívajúce prírodné materiály a miestne ručne vyrábané výrobky. Majú výhľad na more alebo na rieku.
Štandardné bungalovy  sa nachádzajú bližšie k pláži, majú oddelenú oddychovú časť a výhľad na more.
Bungalovy typu Deluxe (o rozlohe asi 23 m²) sú veľmi vkusne a exkluzívne vybavené, navyše sú vybavené individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, mini barom (konzumácia za príplatok) a výhľadom na more.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bohatého bufetu. Nápoje k večeriam za príplatok.

Šport a zábava
Hotel Ranweli Holiday Village organizuje večery so živou hudbou, večerná show, ukážky miestnych umelcov a remeselníkov, okrem iného: hrnčiarstvo, miestna kuchyňa, pletenie košov a lán, výroba vínneho octu. Navyše: stolný tenis, šípky, šach, stolové hry, petanque, plážový volejbal. Za príplatok: biliard, bicykle, squash, vodné bicykle, kajaky, katamarány, wellness centrum. Hotel ponúka miestne výlety (za príplatok): turistické a cyklistické so sprievodcom a tiež plavby po rieke za účelom pozorovania vtákov.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.ranweli.com

Náš názor
Hotel Ranweli Holiday Village leží v pokojnom, tichom a veľmi zelenom okolí. Kladie veľký dôraz na ekológiu, čo je vidieť ako v štýle, v ktorom je zariadený, tak aj v ponuke ďalších aktivít. Ďalšou výhodou je krásna zálivová pláž. Hotel Ranweli Holiday Village je ideálnym miestom pre tých, ktorí žijú v harmónií s prírodou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

The Long Beach Resort

Poloha
Hotel se nachází v městečku Koggala nabízející turistům skromný výběr obchodů a restaurací, 15 km jižně od historického města Galle s holandskou pevností. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 170 km. Hotel se nachází na krásné, široké, písečné pláži (veřejná pláž - plážový servis není k dispozici), táhnoucí se několik kilometrů. Hosté mohou využívat infrastrukturu hotelů Club Koggala Village a Koggala Beach. Na jaře roku 2013 bylo přistavěno cca 30 nových pokojů, další bazén s vyznačenou částí pro děti, posilovna a SPA.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, konferenční a televizní místnost, 2 restaurace: "Azur" - hlavní s výhledem na oceán a restaurace "Iris" - a´la carte restaurace, 3 bary, 2 bazény, obchod se suvenýry, lázeňské centrum s ajurvédskými procedurami.

Pokoje
Hotel má k dispozici 102 pokojů typu Superior s výhledem na moře nebo do vnitřního patia a 2 apartmány. Pokoje typu Superior jsou elegantně a komfortně zařízené. Každý z nich je vybaven vlastní koupelnou se sprchovým koutem a fénem, centrální klimatizací s individuálním ovládáním, stropním ventilátorem, trezorem, mini barem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy, TV se satelitním příjmem, telefonem, Wi- Fi zdarma, hudební stanicí pro iPad. Možnost přistýlek v pokojích (formou rozkládacího lůžka). Pokoje mají k dispozici zařízený balkon nebo terasu.

Strava
Dvě jídla denně: snídaně a večeře podávané formou bufetu, nápoje placeny zvlášť. Možnost příplatku za program All Inclusive, který zahrnuje jídla podávaná formou bufetu: snídaně, obědy, občerstvení 16:00 - 18:00 a večeře. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 - 24:00. Placeno zvlášť: importované alkoholické a nealkoholické nápoje a čerstvě vymačkané šťávy.

Sport a zábava, SPA
Denní bohatý animační program: kulturní představení, folklórní večery, živá hudba, sobotní diskotéky (nápoje placeny zvlášť a to i pro klienty s All Inclusive). Vodní sporty: možnost využívaní centra vodních sportů v Unawatuně (za poplatek), tenis (v hotelu Koggala Beach), stolní tenis, badminton, vodní aerobik, jóga (na vyžádání, za poplatek cca 10 USD / lekce), šachy, šipky, plážový volejbal. Možnost objednat taxi z recepce.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizace místním pořadatelům turistických programů a cestovním kancelářím.

Webové stránky
www.thelongbeachresort.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/the-long-beach-resort

Náš názor
Nejlepší standard v komplexu Koggala, možnost využívání veřejně dostupné infrastruktury dvou dalších hotelů. Umístění na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Záruka ničím nerušené dovolené.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Goldie Sands

Poloha
Hotel Goldie Sands se nachází v Negombu, cca 15 km od letiště v Colombu. V Negombu lze kromě široké nabídky restaurací a obchodů navštívit také mnoho dalších atrakcí, jako například historickou holandskou pevnost z roku 1672, holandský kanál, četné historické kostely a slavný rybí trh.

Pláž
Hotel Goldie Sands se nachází jen kousek od široké, písečné, veřejné pláže. Plážový servis není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, prostorná lobby. Hlavní restaurace, bar, obdélníkový bazén s oddělenou vířivkou (bez brouzdaliště nebo vyznačené části pro děti), lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, plážové osušky. 2 konferenční místnosti pro 75 a 400 lidí. Za poplatek: prádelna, obchod se šperky a suvenýry.

Pokoje
Hostům je k dispozici 64 dvoulůžkových pokojů s možností jedné přistýlky. Všechny pokoje byly renovovány, jsou prostorné a komfortně zařízené. Vybaveny koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou (fén je součástí příslušenství), ​​TV se satelitním příjmem, telefonem, bezplatným trezorem, centrálně ovládanou klimatizací, stropním ventilátorem, servisem pro přípravu čaje a kávy, mini-ledničkou, balkonem nebo terasou. Dětská postýlka na vyžádání. Většina pokojů je s výhledem na oceán.

Strava
Snídaně a večeře podávané v hlavní restauraci. Za příplatek obědy (12:30-14:30), nebo program All Inclusive. Nápoje placeny zvlášť v jednom z barů otevřeném od 10:00 do 23:00. Hotel Goldie Sands pořádá tematické večery: srílanská, mezinárodní, čínská a italská kuchyně, mořské plody, grilování na pláži a kuchařská show.

Sport a zábava, SPA
Živá hudba, DJ. V rámci sportovní infrastruktury také: stolní tenis, plážový volejbal a vodní pólo, kulečník (za poplatek cca 2,5 USD/hod). Za poplatek: lázeňské procedury (včetně ajurvédy).

Internet
Internet Wi-Fi na pokojích zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizace místním pořadatelům turistických programů a cestovním kancelářím.

Webové stránky
www.goldisands.com

Náš názor
Příjemný hotel s uvolněnou atmosférou umístěný na krásné pláži, blízko letiště. Velmi vysoký standard ubytování, pro který hotel Goldie Sands získal další "polovinu hvězdičky".

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

The Palms

Poloha
Elegantný hotel The Palms sa nachádza v malej dedine Beruwala, v dobre udržiavanom zelenom areáli s palmami, ktoré vrhajú tieň na priľahlé okolie hotela. Mesto Bentota so širokou ponukou reštaurácií, barov a obchodov je vzdialené cca 6 km. Hotel sa nachádza cca 60 km od centra mesta Kolombo a cca 95 km od letiska.

Pláž
Hotel The Palms sa nachádza priamo na krásnej širokej piesočnatej pláži. Plážová služba nie je k dispozícií.

Vybavenie
Recepcia 24h, zmenáreň, hlavná reštaurácia Golden Palms s výhľadom na záhradu, a'la carte reštaurácia na pláži Fisherman Wharf podávajúca plody mora, dva bary: hlavný a plážový. Veľký bazén s vyznačenou časťou pre deti, bezplatné plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne, dobre vybavená posilňovňa. Za poplatok: obchody so suvenírmi, oblečenie a šperky, izbová služba do 23:00, kaderníctvo, kozmetický salón, kúpeľné centrum.

Izby
Hotel The Palms má 98 elegantne zariadených deluxe izieb, všetky s výhľadom na oceán. V každej izbe je možné pohodlne ubytovať dve dospelé osoby a osobu na prístelke (formou rozkladacieho lôžka). Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, telefónom, mini chladničkou (balená voda dopĺňaná zadarmo, na vyžiadanie možnosť doplnenia ostatných nápojov, konzumácia za poplatok), servisom na prípravu kávy a čaju, balkónom alebo terasou.
Na vyžiadanie je možné do izby zadarmo umiestniť detskú postieľku pre dieťa do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky a večere podávané v hlavnej reštaurácií formou bohatého bufetu. Nápoje za poplatok. Možnosť príplatku za obedy alebo program All inclusive.
All inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, občerstvenie po celý deň, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:30). V reštaurácií sa podávajú jedlá medzinárodnej kuchyne a miestne špeciality.

Šport a zábava
Hotel The Palms nezaisťuje animačný program. Športový program: plážový volejbal a vodné pólo, stolný tenis, biliard, fitness. Za poplatok: masáže a procedúry v SPA centre.

Internet
Wi-Fi zadarmo v spoločných priestoroch hotela.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
http://www.thepalmsberuwala.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/the-palms

Náš názor
Komorný hotel s priateľským personálom, ktorý odporúčame najmä párom, ktoré vyhľadávajú odpočinok uprostred zelene, bokom od pozlátka typického pre veľké letoviská. Blízkosť Bentoty činí hotel ideálnym pre tých, ktorí ocenia ako slnenie na pláži, tak poznávanie miestneho spôsobu života.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Club Waskaduwa

Poloha
Hotel Club Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky v dobre udržiavanej zelenej záhrade, ktorá sa otvára na oceán. Historické centrum Kalatura so známym zámkom Richmnod a Dagoba Gangatilaka je vzdialené cce 4 km od hotela. Hlavné mesto Srí Lanky je vzdialené cca 40 km a letisko v Kolombo cca 25 km.

Pláž
Hotel Club Waskaduwa sa nachádza priamo pri verejnej širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, výťah, parkovisko, zmenáreň, hlavná reštaurácia Anthurium s miestnou srílanskou kuchyňou a medzinárodnou kuchyňou (za poplatok možnosť využiť a'la carte) a reštaurácia a'la carte Pokirissa servírujúca morské plody, dva bary: bar hlavný Club 54 so stolmi na streche s panoramatickým výhľadom na oceán a Sundowner bar (bar a hudobný klub). V areáli hotela sa tiež nachádza veľký bazén pravidelného tvaru so samostatnou časťou pre deti a vírivka. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky sú pri bazéne dostupné zadarmo. Za poplatok: obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Club Waskaduwa disponuje 54 komfortne vybavenými izbami typu deluxe (plocha cca 50 m²), ktoré sa nachádzajú v štvorposchodovej budove. Maximálna obsadenosť izby - dve dospelé osoby a jedna osoba na prístelke (prístelka vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené: kúpeľňa (sprcha alebo vaňa), sušič vlasov, centrálne riadená klimatizácia, satelitná TV, telefón, trezor a mini chladnička (zadarmo), zostava pre prípravu kávy a čaju a balkón s výhľadom na oceán alebo záhradu. Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
Raňajky vo forme bufetu a večere vo forme bufetu alebo výberu zo štyroch položiek menu. Za príplatok: All inclusive - dodatočne obed podávaný formou bufetu alebo výber zo štyroch položiek menu, ďalej káva, čaj, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v reštauráciách a baroch (okrem baru Club 54) v hodinách 10:00-24:00.

Šport a zábava
Hotel Club Waskaduwa organizuje športové a animačné programy vo verzií soft: plážový volejbal, plážový futbal, vodné pólo, posilňovňa. Za poplatok: wellness centrum.

Internet
Wi-Fi internet vo verejných priestoroch hotela a na izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.clubwaskaduwa.com

Náš názor
Hotel Club Waskaduwa má skvelé umiestnenie pri jednej z najkrajších pláží západného pobrežia Srí Lanky. Môže sa tiež pochváliť výbornou kuchyňou a skvelými službami. Preto tento odporúčame ako pre rodinnú dovolenku, tak dovolenku pre páry. Vďaka blízkosti mesta Kalutara je hotel tiež skvelým východiskovým bodom pre samostatné poznávanie ostrova.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Avani Kaluthara - pobyt na Srí Lance

Poloha
Hotel Avani Kaluthara se nachází na západním pobřeží ostrova, cca 76 km od letiště v Kolombu (doprava trvá cca 3 hod.) a cca 3 km od historického centra města Kalutara. Hotel Avani Kaluthara je mimořádně malebně umístěn u ústí řeky Kalu Ganga, vedle krásné písečné pláže (plážový servis není k dispozici). Autobusová zastávka je vzdálená cca 3 km. V Kalutaře je k dispozici široký výběr hospod, restaurací, obchodů. Hotel prošel důkladnou rekonstrukcí v létě 2012 (pokoje, restaurace, lobby).

Pokoje
Hotel nabízí svým hostům 99 vkusně a komfortně zařízených pokojů.
- Pokoje typu Superior - s výhledem na lagunu nebo na moře mohou ubytovat 2 dospělé + 1 osobu na přistýlce (formou rozkládacího lůžka). Možnost ubytování  2+2 za předpokladu, že jedno z dětí bude spát s rodiči. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout, fén), centrální klimatizací s individuálním nastavením teploty, stropním ventilátorem, telefonem, TV se satelitním příjmem, DVD přehrávačem na vyžádání, mini barem (voda doplňována denně, ostatní konzumace za poplatek), bezplatným trezorem, servisem pro přípravu čaje a kávy, zařízeným balkonem nebo mini-patiem.
Na vyžádání je možné do pokoje zdarma umístit dětskou postýlku. K dispozici jaou také pokoje propojené dveřmi.
Za poplatek je možné rezervovat pokoje typu junior suite (6 pokojů), které jsou vybaveny opticky odděleným obývacím pokojem, koupelnou s vanou a samostatným sprchovým koutem.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, bazén s odděleným brouzdalištěm pro děti, bezplatné  lehátka a slunečníky a bazénové osušky, 2 restaurace (mezinárodní, italská, čínská a mexická kuchyně spojená se srílanskými specialitami), 2 bary (jeden s výhledem na řeku, jeden na oceán). Bezplatné Wi-Fi připojení k internetu a internetová kavárna, konferenční centrum pro až 60 osob. Za poplatek: SPA centrum s širokou nabídkou procedur, prádelna, pokojová služba 24hodin.

Strava
Snídaně a večeře podávané formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za plnou penzi (3 jídla, nápoje za poplatek) nebo All Inclusive. Program All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, občerstvení, sušenky, káva a čaj (11:00-12:00), polední káva, čaj a odpolední občerstvení (16:00-17:00), noční občerstvení: sendviče, mini-hamburgery (22:30-23:30), místní alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Hotel Avani Kaluthara pořádá pestrý sportovní i zábavný program: živá hudba, taneční show, kulturní představení, zábavné a orientální večery, 1x týdně kurz jógy. Navíc také: fitness centrum, vodní a plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky. Za poplatek pro zákazníky polopenze (s All Inclusive - zdarma) vodní sporty: kánoe.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizaci hotelů organizátorům zájezdů a místním turistickým agenturám.

Náš názor
Mimořádně luxusní a elegantní hotel zařízený v typickém srílanském stylu. Hotel Avani Kaluthara vřele doporučujeme párům očekávajícím pohodovou dovolenou, které ocení krásu nedalekého města. Hotel je známý pro svou velmi dobrou kuchyni a má vynikající reputaci mezi našimi klienty.

Jiné
http://www.avanihotels.com/avanikalutara

Citrus Waskaduwa

Poloha
Komfortný, zaujímavo riešený hotel s rezortným charakterom. Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky, len cca 7 km od historického centra mesta Kalutara so slávnym hradom Richmond a stúpou Gangatilaka. Centrum hlavného mesta Srí Lanky je vzdialené cca 35 km a letisko v Kolombe cca 80 km.

Pláž
Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, parkovisko, hlavná reštaurácia Lemon Sun s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a tri bary: hlavný Pomelo Hi, bar Pips & Sips a bar pri bazéne Aqua Peel. K dispozícií je tiež veľký bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, stráženie detí (na vyžiadanie).

Izby
Hotel Citrus Waskaduwa má 140 elegantných a moderných izieb typu superior (s rozlohou cca 43 m²), ktoré sa nachádzajú v trojpodlažnej budove. Môžu ubytovať dve dospelé osoby a jednu osobu na prístelke (možnosť prístelky vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, trezorom (za poplatok) a minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom s výhľadom na oceán. Na vyžiadanie a potvrdenie izby typu suite (o rozlohe cca 67 m²) s vaňou s jacuzzi. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
All Inclusive: raňajky formou bufetu (07:00-10:00) a obedy (12:30-14:00) i večera (19:30-22:00) formou bufetu alebo výberu z 3-4 jedál v menu hlavnej reštaurácie . Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavnom bare (10:00-23:00) a v bare pri bazéne (10:00-19:00) a sladké občerstvenie a teplé nápoje (10:00-23:00) v bare Pips & SIPS a v hlavnom bare.

Šport a zábava
Hotel Citrus Waskaduwa prevádzkuje športový a animačný program v soft verzií: aqua aerobic, plážový volejbal, vodné pólo, biliard, posilňovňa. Za poplatok: kúpeľné centrum, centrum vodných športov (potápanie, windsurfing, rybárčenie, vodné safari), požičovňa bicyklov (cca 15 USD / osoba / 3 hodiny).

Internet
Internet Wi-Fi vo verejných priestoroch a v izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.citrusleisure.com

Náš názor
Hotel Citrus Waskaduwa sa vyznačuje výbornou polohou na zlatej, 450 m dlhej pláži a výbornou kuchyňou, ktorá je veľmi dobrou voľbou pre rodinnú dovolenku. Hostia si môžu objednať pohodlné All Inclusive a veľký výber športov a animácií. Navyše blízkosť mesta Kalutara robí z hotela tiež ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Tangerine Beach

Poloha
Hotel Tangerine Beach sa nachádza v meste Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výberom reštaurácií, krčiem a obchodov. Hotelová budova leží v krásnej záhrade, priamo pri širokej zlatej pláži s nádherným výhľadom na Indický oceán. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 80 km od hotela Tangerine Beach.

Pláž
Hotel Tangerine Beach sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, hlavná reštaurácia Paruwa, reštaurácia a'la carte, kaviareň, dva bary: Pebbles Bar (10:00 - 24:00) a Swim-up bar pri bazéne. Navyše: bazén nepravidelných tvarov a detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne a v záhrade - zadarmo. Za príplatok: vonkajšia vírivka, izbová služba, obchod so suvenírmi, zmenáreň, lekár, kozmetický salón a plne vybavené wellness centrum.

Izby
Hotel Tangerine Beach ponúka 179 priestranne zariadených, komfortných izieb. Izby typu Deluxe (s rozlohou asi 25 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, udržiavaným balkónom alebo terasou, výhľad do záhrady. Za príplatok izby s výhľadom na oceán. Za príplatok dvojpodlažné izby typu Junior Suite (deväť izieb), ktoré sa skladajú zo spálne, obývacej izby a dvoch kúpeľní (navyše majú tiež župany a prezuvky), ďalšie vybavenie ako v izbách typu Deluxe.

Strava
All Inclusive: tri pokrmy sú podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií (ponúka pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne), občerstvenie v kaviarni (10:30 - 12:00), káva a zákusky (15:00 - 17:00), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 24:00), vybrané kokteily, čapované pivo a dve fľaše minerálnej vody na izbu každý deň. Za príplatok: víno, fľaškové pivo, dovážané nápoje, džúsy z čerstvého ovocia, espresso, cappuccino.

Šport a zábava
Hotel Tangerine Beach organizuje animačný program vo verzii soft: aerobik pri bazéne, boccia, golf. Večer vystúpenie živej hudby, večerné show. V hoteli je k dispozícií: stolný tenis, šípky, badminton, ihrisko na plážový volejbal, mini golf, aquaaerobic, detské ihrisko. Za príplatok: biliard (cca 4 USD / 1 hod.), Tenisový kurt, squash. Hoteloví hostia majú voľný vstup do posilňovne a fitness centra, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa hotela Royal Palms Beach.

Internet
V lobby a v kaviarni Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Veľmi dobrý hotel Tangerine Beach s príjemnou atmosférou. Komfortne zariadený a s vysokým štandardom poskytovaných služieb. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky. Hotel Tangerine Beach sa nachádza v dobrej lokalite, čo umožňuje samostatné preskúmavanie neďalekého centra mesta.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Suriya Luxury Resort

Poloha
Nový a elegantní hotel Suriya Luxury Resort s velmi příjemnou atmosférou, který se nachází na malém, ale dobře udržovaném zeleném terénu, který pozvolna přechází přímo do pláže. V blízkosti hotelu proplouvá řeka Ma Oya. Krajinu v okolí hotelu doplňuje tropická vegetace a azurové vody Indického oceánu. V blízkosti hotelu (cca 200 m) je k dispozici několik místních obchodů, včetně obchodu s potravinami. Nejbližší malé město Wennappuwa je vzdáleno cca 5 km, Negombo s širokým výběrem barů, restaurací a obchodů cca 10 km, letiště v Kolombu cca 20 km.

Pláž
Suriya Luxury Resort se nachází přímo na krásné, zlaté písečné pláži. Plážová služba není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, lobby, 2 restaurace včetně hlavní restaurace s mezinárodní i místní kuchyní, 2 bary - hlavní a bar u bazénu známý pro své vynikající ovocné koktejly. Velký bazén, dětský bazén, vířivka, bezplatné bazénové osušky, lehátka a slunečníky u bazénu a na zahradě u pláže. Pokojová služba za poplatek.

Pokoje
62 pokojů, z nichž většina jsou prostorné a pohodlné pokoje typu Deluxe (rozl. cca 50 m2), v nichž lze ubytovat 2 dospělé osoby a 1 osobu na přistýlce (formou rozkládacího lůžka), všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout, fén), centrálně ovládanou klimatizací, TV se satelitním příjmem, bezplatným trezorem, telefonem, minibarem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy, balkonem.
K dispozici jsou také pokoje Suite s prostornou terasou s rozlohou cca 20 m2 a vířivkou, ostatní vybavení je stejné, jako v pokojích typu Deluxe. Na vyžádání jsou k dispozici žehlička a žehlicí prkno. Všechny pokoje mají výhled na oceán nebo na řeku.

Strava
Snídaně. Možnost příplatku za večeře podávané formou bohatého bufetu (nápoje k večeři za poplatek) nebo program All Inclusive.

Sport a zábava
Hotel provozuje animační program během dne. Ve večerních hodinách nabízí zábavu formou živé hudby. V rámci sportovní infrastruktury lze využívat architektonicky zajímavou prosklenou posilovnu, volejbal, stolní tenis, šipky, šachy. Za poplatek: výběr masáží a procedur v SPA centru.

Internet
Wi-fi zdarma v lobby a v pokojích.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.suriyaresort.com

Náš názor
Elegantní hotel postavený v typickém srílanském stylu. Rozlehlé dekorace a vysoký standard služeb dávají hotelu exkluzivní charakter. Doporučujeme zejména párům a všem, kteří očekávají klidnou dovolenou v intimním prostředí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cinnamon Bay

Poloha
Cinnamon Bay
je mimoriadne priestranný a komfortný hotel, ktorý sa nachádza v obci Beruwala, cca 90 km od letiska. Hotel bol kompletne zrekonštruovaný a otvorený v októbri 2012.

Pláž
Hotel Cinnamon Bay sa nachádza priamo na verejnej piesočnatej pláži (plážový servis nie je k dispozícií). Útes siaha až k hotelovej pláži, znemožňujúci tak kúpanie priamo pri hoteli, je vhodné sa oddialiť o cca 50 m.

Vybavenie
Recepcia, zmenáreň, záhrada s tropickou zeleňou, slnečná terasa, veľký bazén, detský bazén, hotel zadarmo zabezpečuje: plážové osušky, plážové ležadlá a slnečníky pri bazéne, v záhrade a na pláži. Päť reštaurácií: Büfe - hlavná reštaurácia podávajúca jedlá formou bufetu. Ďalšie sa uvádzajú na webovej stránke. Raw – podávajúca morské plody, otvorená v čase od 16:00 do 22:30, Mezzo 2 - jedlá v arabskom štýle a grilované pokrmy podávané na Bali-pohovkách s baldachýnmi, 800 degrees - podávajúca pizze a ďalšie pokrmy priamo z pece, Rock Salt - svetová kuchyňa, jedlá sú tu pripravované z vybraných prísad na horúcich kameňoch, Fire - podávajúca grilované jedlá. Tri bary: Ice - bar podávajúci zmrzlinu a mrazené jogurty, Grain Bar & Lounge otvorený do 24:00 a Coffee Shop ponúkajúci rôzne občerstvenie, kávu, čaj a iné nápoje. Konferenčná miestnosť pre 300 osôb, obchod so suvenírmi.

Izby
Hosťom je k dispozícií celkom 200 izieb rozmiestnených na troch podlažiach, všetky s výhľadom na oceán.
Izby Superior - (rozloha cca 39 m²) - 170 izieb pre dve dospelé osoby a osoby na prístelke (formou rozkladacej postele). Všetky izby sú elegantné a pohodlné, vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom alebo vaňou (sušič vlasov je súčasťou príslušenstva), centrálnou klimatizáciou s individuálnym ovládaním teploty, bezplatným trezorom, TV so satelitným príjmom, telefónom, mini barom (konzumácia za poplatok), servisom na prípravu čaju a kávy, bezplatným Wi-Fi pripojením k internetu, zariadeným balkónom alebo terasou. Ostatné typy izieb sú popísané na internetových stránkach.
Izby typu Deluxe - (rozloha cca 49 m²) - 28 izieb umiestnených v pravom krídle hotela, vybavenie rovnaké, ako v izbách typu superior. Navyše: vaňa, župan a papuče, príslušenstvo pre žehlenie a možnosť prehrávania DVD filmov na želanie.
Suite - (rozloha cca 133 m²) - dve izby umiestnené na treťom poschodí hlavnej budovy, na rozdiel od izieb Superior disponujú tiež: súkromným bazénom, vírivkou, salónikom, možnosťou prehrávania DVD filmov a príslušenstvom pre žehlenie. Možnosť ubytovania rodiny 2 + 2.

Strava
Raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií, nápoje za poplatok. Ďalšie reštaurácie sú platené zvlášť. Možnosť príplatku za program All Inclusive.
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v baroch (11:00 24:00) - víno iba k jedlám, konzumácia po 24:00 za poplatok.

Šport a zábava, SPA
Hotel prevádzkuje skromný animačný program, okrem iného živú hudbu. )
Športové zázemie: posilňovňa, tenis, fitnes, centrum jogy. Navyše tiež šípky, badminton a volejbal na vyžiadanie. Za poplatok: bohato zariadené kúpele so širokou škálou masáží a kozmetických procedúr, vodné športy na pláži v Bentote (20 minút jazdy): plavby, vodné lyžovanie, potápanie, rybárske výpravy.

Internet
Bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu v celom hoteli.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu miestnym usporiadateľom turistických programov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
www.cinnamonhotels.com

Náš názor
Veľmi elegantný hotel Cinnamon Bay patrí hotelovej sieti Cinnamon, ktorá garantuje štandard a kvalitu služieb. Odporúčame obzvlášť náročným zákazníkom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mermaid Hotel & Club

Poloha
Tento očarujúci Mermaid Hotel & Club je obklopený palmovým hájom a nachádza sa v útulnej rybárskej dedine Mahawaskaduwa, cca 4 km od centra mesta Kalutara a cca 39 km od centra mesta Kolombo. Letisko je vzdialené cca 72 km.

Pláž
Mermaid Hotel & Club
sa nachádza priamo na zlatej, širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
Dve časti: hotelová a športová - Mermaid Club. Recepcia, zmenáreň, reštaurácia s výhľadom na oceán, štyri bary: pri bazéne, na pláži, klimatizovaný bar vedľa reštaurácie, bar v športovej časti otvorený po dobu troch dní v týždni, izbová služba (08:00-22:00). Dva bazény: hlavný so slnečnou terasou, druhý v športovej časti Mermaid Club určený pre aktívne trávenie voľného času, plážové ležadlá a osušky zadarmo. Herňa pre deti. Za poplatok: SPA centrum, herňa a obchody.

Izby
81 moderne zariadených izieb.
Štandardné izby - (rozloha cca 27 m2) - možnosť ubytovania max. troch osôb (možnosť prístelky formou klasického alebo rozkladacieho lôžka) alebo 2 + 2, za predpokladu, že jedno z detí bude spať s rodičmi. Zariadené v miestnom štýle, vybavené kúpeľňou (sprchovací kút, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, minibarom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby majú čiastočný výhľad na more a balkón alebo terasu. Izby typu twin nie sú k dispozícií, v izbách sa nachádza iba manželská posteľ.
Izby Superior - navyše vybavené DVD prehrávačom, s centrálnym výhľadom na oceán, županom a papuče.
Izby typu Deluxe (deväť izieb) - (rozloha cca 42 m2) - sa nachádza v samostatnej časti hotela, priestranné a luxusné, ponúkajúce vyššiu úroveň komfortu. Elegantne navrhnuté v lokálnom štýle, vybavené kúpeľňou (s veľkou vaňou a oddeleným luxusným sprchovacím kútom, sušičom vlasov, toaletnými potrebami, zrkadlom navyše, županom a papučami), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, CD prehrávačom, telefónom, minibarom a trezorom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby typu Deluxe majú výhľad na oceán a balkón alebo terasu so záhradným nábytkom. Izby typu twin nie sú k dispozícií.
Možnosť umiestnenia detskej postieľky pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa (10:30-12:00, 15:30-17:30). Čerstvé ovocie a šťavy (10:30-17:30), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Víno a koktaily za poplatok.

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých, napríklad: živá hudba, kultúrne predstavenia, kúzelnícka show. Široký výber športových a rekreačných atrakcií v Mermaid Club: bazén pre aqua aerobik, vodné pólo a ďalšie aktivity, dobre vybavená posilňovňa, aerobik, joga, volejbal, squash, badminton, stolný tenis, boccia, kriket, šípky a stolové hry. Biliardový stôl v jednom z barov.

Internet
Wi-Fi zadarmo v loby a v konferenčnom centre. Počítačový kútik s pripojením k internetu.
Za poplatok (cca 8 USD / deň) - Wi-Fi pripojenie k internetu v štandardných a deluxe izbách.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.mermaidhotelnclub.com

Náš názor
Útulný hotel v pokojnej rozprávkovej lokalite. Krásna, široká pláž a elegantné izby.
Mermaid Hotel & Club je ideálny pre tých, ktorí si cenia pokoja a odpočinku, rovnako ako pre tých, ktorí chcú tráviť čas aktívne. Vďaka rozdeleniu hotelovej a rekreačnej časti sa môže každý naplno oddávať svojim záľubám.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Pandanus Beach

Poloha
Elegantní hotel Pandanus Beach se nachází cca 5 km od centra známé turistické destinace - Bentota s širokým výběrem restaurací, barů a obchodů. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 105 km. Za hotelem je železniční trať, která neruší hotelové hosty.

Pláž
Hotel Pandanus Beach se nachází přímo na krásné široké písečné pláži. Plážová služba není k dispozici.

Vybavení
Hotel Pandanus Beach byl kompletně zrekonstruován na podzim 2013.
Recepce 24h, výtah, směnárna. Hlavní restaurace s výhledem na oceán, a'la carte restaurace, 4 bary: hlavní bar, bar u bazénu a bar na střeše. Navíc také velký bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a plážové osušky zdarma. Za poplatek: prádelna, lékařské služby, obchod se suvenýry a šperky.

Pokoje
Hotel má k dispozici 77 zrekonstruovaných, prostorných a vkusně zařízených pokojů typů Superior, Deluxe a Suites.
- Pokoje typu Superior - (rozl. cca 25 m2) - možnost ubytování max. 2 osob a 1 osoby na přistýlce (formou rozkládacího lůžka). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout nebo vana, fén), centrální klimatizací s individuálním nastavením teploty, stropním ventilátorem, TV se satelitním příjmem, telefonem, bezplatným trezorem, mini barem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu s výhledem na oceán.
- Pokoje typu Deluxe - (rozl. cca 35 m2) - vybavení stejné, jako v pokojích typu superior, navíc vybaveny vířivkou.
Na vyžádání možnost umístění postýlka pro dítě do 2 let zdarma.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, občerstvení (11:00-15:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly z místních lihovin (10:00-24:00). Za poplatek: čerstvě vymačkané šťávy a importované nealkoholické a alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Animační program v soft verzi: sportovní aktivity, kulturní představení, kouzelnická show, živá hudba ve večerních hodinách. Sportovní program: fitness, tělocvična, volejbal, badminton, šipky, šachy, kulečník (za poplatek cca 6 USD/hod.) Za poplatek: SPA centrum.

Internet
Wi-Fi zdarma na území celého hotelu, včetně pokojů.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
http://www.pandanusbeach.com

Náš názor
Elegantní hotel doporučujeme zejména párům, které chtějí strávit vysněnou dovolenou v intimní a uvolněné atmosféře. Vkusně zařízené pokoje, všechny s výhledem na oceán. Po celkové rekonstrukci a s velmi dobrým servisem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Shinagawa Beach

Poloha
Hotel Shinagawa Beach se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky v hezké, dobře udržované zahradě s úchvatným výhledem na nekonečný oceán. Centrum města Balapitiya s menším výběrem obchodů a restaurací se nachází cca 3 km od hotelu. Letiště v Colombo vzdálené cca 125 km.

Pláž
Hotel se nachází přímo u veřejné široké písečné pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou dostupné zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce, výtah, parkoviště, směnárna, hlavní restaurace Salt, která se specializuje na pokrmy z mořských plodů, také na místní srílanskou kuchyni a mezinárodní kuchyni (za poplatek možnost využít pokrmy a´la carte s možností rezervace stolu přímo na pláži) a bar Crismon. Hotel má menší venkovní bazén pravidelného tvaru s oddělenou částí pro děti a krytý vnitřní bazén. Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénu jsou dostupné zdarma.

Pokoje
Hotel Shinagawa Beach má 24 elegatních a komfortně zařízených pokojů typu deluxe (plocha cca 40 m²), které se nachází v 3patrové budově. Do pokoje lze ubytovat 2 dospělé osoby a 1 osobu na přistýlce (přistýlka formou normální postele nebo rozkládací pohovky). Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelna (sprcha nebo vana), vysoušeč vlasů, individuálně řízená klimatizace, satelitní TV, telefon, trezor (zdarma), minibar (za poplatek), sestava pro přípravu kávy a čaje a balkón s výhledem na oceán. Dále je možnost na vyžádání a za příplatek zajistit prostorné suity (plocha cca 85 m²). Postýlka pro dítě do 2 let - zdarma.

Strava
Snídaně formou bufetu a večeře formou bufetu nebo výběr z několika položek menu. Nápoje k večeři za poplatek. Za příplatek: All inclusive - dále obědy ve formě bufetu nebo výběr z několika položek menu a místní nealkoholické a alkoholické nápoje v hodinách 10:30-23:00.

Sport a zábava
Hotel Shinagawa Beach neorganizuje animační programy. V rámci sportovní infrastruktury je dostupná posilovna. Za poplatek: wellness centrum nabízející např. Ajurvédské procedury.

Internet
Wi-Fi internet ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.shinagawabeach.com

Náš názor
Výjimečné služby, vynikající kuchyně, elegantní interiéry a prostorné pokoje s panoramatickými výhledem na oceán uspokojí požadavky i náročnějších klientů. Komorní atmosféra hotelu a krásná pláž jsou dokonalou kombinací pro romantickou dovolenou ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Blue Water

Poloha

Moderní a elegantní hotel - klenot architektury proslulého architekta Geoffreye Bawy. Spojuje v sobě jedinečný minimalistický styl s koloniálním přepychem. Nachází se ve velké a dobře udržované tropické zahradě s palmami, fontánami a kaskádami, jen kousek od široké písečné veřejné pláže (bez plážového servisu). Malého město Wadduwa se skromným výběrem místních restaurací a barů je vzdáleno cca 1 km od hotelu. Letiště v Kolombu cca 62 km. Za hotelem se nachází železniční trať, která neobtěžuje hotelové hosty.

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, směnárna, Wi-Fi v lobby zdarma, televizní místnost. Restaurace: hlavní Admiral´s Room podávající jídla místní a mezinárodní kuchyně formou bohatého bufetu, Coffee Shop- Seven Seas otevřen 24 hodin denně, 3 bary, včetně baru u bazénu, noční klub s diskotékou (otevřen v konkrétní dny, nápoje placeny zvlášť). Rozsáhlý bazén s délkou 85 m, s vyznačenou částí pro děti, bezplatná lehátka a slunečníky u bazénu a na zahradě u pláže, plážové osušky, sluneční terasa se stoly, zahrada. Butiky se suvenýry a šperky, kadeřnictví.

Pokoje
Hotel má 100 pokojů rozmístěných ve 2 budovách, z nichž většina (83) jsou pokoji typu Deluxe s rozlohou cca 40 m2. Pokoje jsou stylově a komfortně vybavené: koupelna se sprchovým koutem nebo vanou (fén je součástí vybavení), individuálně nastavitelná klimatizace, trezor, TV se satelitním příjmem, telefon, Wi-Fi zdarma, servis pro přípravu čaje a kávy, mini bar (konzumace za poplatek), balkon nebo terasa. Na vyžádání dětská postýlka zdarma. V pokojích typu Deluxe lze ubytovat 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a jedno dítě (přistýlka formou rozkládacího lůžka). Za příplatek k dispozici také pokoje typu Superior Deluxe (13) nacházející se v prvním patře, vybaveny vířivkou nebo apartmány sestávající ze dvou pokojů s vlastní jídelnou a vířivkou (4). Všechny pokoje jsou s výhledem na moře.

Strava

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za All Inclusive. All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu, dopolední a odpolední občerstvení, káva a čaj, místní alkoholické a nealkoholické nápoje. Ostatní nápoje za poplatek. Mini bar za poplatek pouze v rámci nápojů: importované alkoholické nápoje, RedBull a víno.

Sport a zábava, SPA

Hotel provozuje zábavný program ve verzi soft (žádná hlasitá hudba u bazénu): sportovní aktivity, kulturní vystoupení, živá hudba ve večerních hodinách. Sportovní program: stolní tenis, posilovna, kulečník (za poplatek cca 8 dolarů / h). Za poplatek: tenisový kurt, squashový kurt, elegantní lázeňské centrum, salon krásy a kadeřnictví.

Místní kategorie

Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizaci místním pořadatelům turistických programů a turistickým agenturám.

Webové stránky
www.bluewatersrilanka.com

Náš názor
Hotel vysoké třídy, velmi prostorně a stylově navržený, ideální i pro náročné zákazníky. Disponuje jedním z největších bazénů v Asii, krásně zakomponovaným do palmové zahrady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: při výběru trasy Varšava - Kolombo - Varšava: let pravidelnou linkou, při výběru trasy Katovice - Kolombo - Katovice: charterový let s technickým mezipřistáním v jednom z přístavů Perského zálivu; letištní taxy, ubytování: 8 nocí během okružní části, stravování: 8 snídaní, 7 večeří, ubytování: 3 nebo 4 noci ve vybraném hotelu během pobytové části, stravování dle popisu hotelu, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského průvodce a delegáta během pobytové části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa "základní"  (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky (včetně nákladů za účast v programu cca 280 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje (které nejsou uvedeny v programu), srílanské vízum a fakultativní výlety. 

Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 40 USD/os.), let balónem (cca 210 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 2. 2019 a mohou být změněny.

Program

Objevování Pollonaruwy na kolech • trekking na čajové plantáži • Lipton’s seat - lavička sira Liptona • buddhistické centrum uctívání Mihintale • chrám Buddhova zubu v Kandy • rafting po řece Kelani • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulle • pro zájemce let balónem nad Sigiriyou

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Let na trase Varšava-Colombo je přímý. Let na trase Katovice-Colombo je prováděn s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu na snídani a odpočinek po cestě. Následně se vydáme na prohlídku Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawale, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. První z těchto chrámů byl založen již v 1. století př. n. l. Pro zájemce odpolední léčebně-relaxační ajurvédská masáž (za poplatek cca 40 USD). Přenocování v hotelu v Sigiriye, večeře. (Trasa cca 230 km)

Den 4
Pro zájemce ranní let balónem nad malebnou oblastí Sygiriyia (za poplatek cca 210 USD). Po snídani se vydáme do skalní pevnosti Sigiriya. Pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Následně navštívíme Mihintale, které se nachází na legendárním kopci. Je to místo setkání mnicha Mahindy a krále Devanampiyatissa, díky čemuž buddhismus zakořenil na Srí Lance a Mihintale se stalo jeho kolébkou. Krásná lokalita nabízí nádherné pohledy. Přejezd do hotelu v Polonnaruwa, večeře. (Trasa cca 170 km)

Den 5
Po snídani navštívíme město Polonnaruwa, které poznáme ze sedla kola (cca 3hod. jízda). Během společného přejezdu si prohlédneme bývalé hlavní město srílanského království. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně ochutnáme místní pokrmy během oběda v podobě pikniku (v ceně). Přejezd do Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Prohlídka chrámu během večerního rituálu zvaného púdžá, jenž doprovázejí tradiční bubeníci a během něhož jsou obětovány květiny. Ubytování, večeře v hotelu v Kandy. (Trasa cca 180 km)

Den 6
Po snídani přejezd do vesnice Kithugalla, odkud se vydáme na vzrušující rafting po řece Kelani (cca 1 hod., stupeň obtížnosti není vysoký). Během této nezapomenutelné plavby budeme mít příležitost obdivovat tropickou flóru porůstající břehy - právě tato scenérie sloužila jako pozadí pro film „Most přes řeku Kwai“. Další atrakcí tento den bude přejezd horskou trasou srílanským místním vlakem s nepřekonatelným výhledem. Přenocování v hotelu v okolí Bandarawela/Haputale, večeře. (Trasa cca 180 km)
 
Den 7
Po časné snídani přejezd minibusy ke známému místu zvanému Lipton’s seat. Je to magické místo, kde Sir Thomas Lipton, tvůrce značky čaje známého po celém světě, během svých návštěv na Srí Lance rád poseděl a kochal se výhledem na čajové zahrady. Z tohoto místa se rozprostírá nádherný výhled na okolní hory a pole, kterým se budeme kochat u šálku čaje. Následně přejedeme na začátek trekkingové stezky. Trekking bude trvat cca 2 hodiny. Během cesty se zastavíme a osobně nasbíráme čaj pod bedlivým dohledem místních sběračů. Během trekkingu uprostřed malebných čajových polí navštívíme vesnici sběračů a v ní hinduistický chrám, stejně jako místní továrnu na výrobu čaje, kde bude příležitost k ochutnávce a nákupu čerstvě vyrobeného čaje. Na závěr oběd pod širým nebem (v ceně). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 80 km)
 
Den 8
Po snídani přejezd do vesnice Ella známé díky krásné lokalitě. Je skvělou základnou pro četné výpravy, především na Malou Adamovu horu. Tento vrchol dobudeme společně (cca 1,5 hod. trasa). Během trekkingu dojdeme k vyhlídkovému místu Ella Gap, kde si uděláme přestávku na fotografování. Pro zájemce možnost výstupu na sousední vrchol (cca 40 min.). Odtud je také nejblíže ke slavnému mostu Nine Arches Bridge - mostu Devíti luků - známému také jako most v nebi. Budeme jej obdivovat z vyhlídkového místa a zájemci budou moci sejít dolů a projít se po něm. Přejezd k neobvykle malebnému vodopádu Ravana, se kterým je spojena zajímavá legenda o únosu princezny Sity. Následně se vydáme do Národního parku Udawalawe zahrnujícího oblast rozlehlých travnatých rovin nad řekou Walawe. Jeho hlavní atrakcí jsou sloni, ale lze se zde setkat také s krokodýly, šakaly obecnými, hulmany, buvoly, ovíječi skvrnitými a mnoha druhy ptáků. Večeře a přenocování v hotelu v Hambantotě. (Trasa cca 180 km)

Den 9
Po snídani přejezd na západní pobřeží ostrova. Cestou navštívíme holandskou pevnost v Galle, zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pevnost i stará část Galle si zachovaly jedinečný koloniální šarm, jenž kontrastuje s moderní rušnou částí města, typickou pro jižní Asii. Cestou zastavíme u slavných srílanských rybářů, kteří sedí na kůlech vyčnívajících ze dna oceánu a loví ryby. V městě Meetiyagoda se seznámíme s tradiční metodou těžby drahokamů a polodrahokamů na ostrově. Právě odsud pochází slavný měsíční kámen, který se vyznačuje jedinečnou modrou září. Po prohlídce přejezd do vybraného hotelu na pobytovou část.

Den 10 - 11 nebo 10 - 12 
Pobyt ve vybraném hotelu na západním pobřeží Srí Lanky. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Let na trase Varšava-Colombo je přímý. Let na trase Katovice-Colombo je prováděn s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla).
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci. Srí Lanka je buddhistická země, při návštěvě chrámů je nutné se zahalit (zakryté paže a kolena), chrámy se navštěvují naboso.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

Zájezd má charakter expedice. Budeme jezdit a procházet se hornatým terénem. Nebudou to těžké túry, ale je třeba mít pohodlné sportovní boty (nejlépe trekkingové) na pěší turistiku a lehké nepromokavé bundy. Program je určen pro ty, kteří chtějí objevovat krásy daného místa aktivním způsobem.

Výlety po okolí

Ajurvédská masáž
Ájurvéda - koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže touto technikou jsou používány speciální oleje na základě unikátních směsí bylin. Masáž trvá cca 1 hod., zahrnuje hlavu a celé tělo. Cena cca 40 USD/os.

Let balónem
Ranní přelet balónem nad malebnou oblastí Sygiriyie. Z ptačí perspektivy budeme pozorovat přírodu a srílanskou vesnici probouzející se k životu: divokou džungli kolem Lví skály, rýžová pole, brodící se buvoly, někdy lze v této době vidět procházející se slony. Barvy vycházejícího slunce budou zabarvovat krajinu během klidného letu balónem. Cena cca 210 USD/os.

Víza - informácie pre predajcov

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Informácie o hoteloch

Pobytová časť (7 nocí) - ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcich štandardu ** / *** podľa hodnotenia organizátora.
Izby: sú vo všetkých hoteloch vybavené klimatizáciou, kúpeľňou, často minibarom (za poplatok) a TV.
Vybavenie: reštaurácia, bar, vo väčšine hotelov aj bazén a internet.

Pobytová časť (3 alebo 4 noci) - ubytovanie vo vybranom hoteli z ponuky "Možnosť ubytovania v hoteli".

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

29. 12. - 09. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
2 030 €
15. 01. - 27. 01. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 543 €
05. 02. - 17. 02. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 582 €
16. 02. - 27. 02. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 552 €
19. 02. - 02. 03. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 500 €
01. 03. - 12. 03. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 399 €
08. 03. - 19. 03. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 332 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €