Ubytování MBH Obrázok0
Ubytování MBH Obrázok1
Ubytování MBH Obrázok2
Ubytování MBH Obrázok3
Ubytování MBH Obrázok4
Ubytování MBH Obrázok5
Ubytování MBH Obrázok6
Ubytování MBH Obrázok7
Ubytování MBH Obrázok8

Ztracená mayská města (Mexiko, Guatemala a Belize)

Mexiko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Barcelo Maya Grand Resort

Poloha
Hotel Barcelo Maya Grand Resort sa nachádza v blízkosti malého letoviska Puerto Aventuras (cca 4 km). V prístave Puerto Aventuras je niekoľko obchodov, reštaurácií a barov. Hlavné letovisko Riviera Maya v Playa del Carmen je vzdialené cca 20 km, letisko v Cancúne cca 80 km od hotela Barcelo Maya Grand Resort.

Pláž
Hotel Barcelo Maya Grand Resort sa nachádza pri jednej z najkrajších pláží v oblasti, ktorá sa tiahne do dĺžky viac ako 2 km - ideálne miesto pre jogging a večerné prechádzky. Pláž je široká, s bielym pieskom a v jej blízkosti sa nachádza koralový útes.

Vybavenie
Obrovská prázdninová dedinka, ktorá sa skladá zo štyroch hotelov: Beach, Caribe, Colonial a Tropical - klienti môžu využívať rekreačné infraštruktúry všetkých týchto hotelov.
Recepcia, lobby, dvanásť reštaurácií (vrátane ôsmich tematických, ktoré vyžadujú predchádzajúcu rezerváciu a poloformálny odev), štrnásť barov, preslnené terasy s ležadlami, hojdacími sieťami a slnečníkmi, tri bazény, vírivka, bazén so šmykľavkami a ostrovom pirátov (zdarma pre deti do veku 5 rokov), zóna pre výučbu surfovania (za poplatok), mini klub (4-12 rokov), detské ihrisko, stráženie detí (za poplatok), obchody so suvenírmi a remeselnými výrobkami, butiky, práčovňa (za poplatok), lekárske služby (za poplatok), požičovňa áut, zmenáreň.

Izby
Vo všetkých štyroch hoteloch sa nachádza celkom 2004 izieb. Všetky izby sú klimatizované s kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov, toaletné potreby, župan, papuče), stropným ventilátorom, satelitným LCD TV, trezorom, denne doplňovaným mini barom (voda, nealkoholické nápoje, pivo, občerstvenie), kávovarom, žehličkou a žehliacou doskou, balkónom alebo terasou (balkónový nábytok).
Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - zdarma.
- Izby Superior - (o rozlohe cca 39 m²) - pre max. štyri osoby (v izbe sú umiestnené iba dve manželské postele veľkosti queen size), väčšina izieb bola renovovaná v roku 2014. Vo všetkých častiach komplexu, s výhľadom do záhrady.
- Izby typu Junior Suite Ocean Front Premium Level Beach a Caribe - (o rozlohe cca 55 m²) - pre max. päť osôb (v zostave 2 + 3/3 + 2) k ubytovaniu na nasledujúcich posteliach: jedenkrát typu king size alebo dvakrát typu queen size a dvoma pohovkami v oddelenej obývacej časti, navyše vírivka na terase alebo balkóne.
- Izby typu Junior Suite Ocean Front Premium Level Colonial a Tropical - (o rozlohe cca 53 m²) - pre max. štyri osoby na ubytovanie na nasledujúcich posteliach: jedenkrát typu king size alebo dvakrát typu queen size a rozkladacia pohovka v oddelenej obývacej časti.
Servis Club Premium (k dispozícii pri výbere ubytovania v izbách Junior Suite Ocean Front): Individuálne check-in a check-out, servis consierge, uvítacie občerstvenie (ovocie a šumivé víno), plážové osušky na izbe, VIP mini bar, prvenstvo rezervácia v reštauráciách a'la carte, prístup do Lounge Clubu (dovážané liehoviny, občerstvenie, stolové hry, knihy, noviny, internet zdarma, v čase od 07:00 - 23:00), bezplatné miestne hovory, izbová služba, zľavy v hotelovom wellness a kozmetickom salóne a v hotelových obchodoch a butikoch.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00 - 10:30), obedy (12:30 - 15:00) a večera (18: 30 - 22:00) sú podávané formou bohatého bufetu, možnosť využívania tematických reštaurácií (nutná skoršia rezervácia). Počas dňa občerstvenie typu fast food (sendviče, hamburgery, hot dogy). Neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov (24 hod.).

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých. Zadarmo: aquaaerobik, tenisové kurty a ihrisko pre paddle (osvetlenie za poplatok), viacúčelové ihrisko, šnorchlovanie (nutná záloha na vybavenie), potápanie (1 hodina v bazéne zdarma), jazda na kajaku, windsurfing, plachtenie, minigolf, vodné bicykle, plážový volejbal, stolný tenis, záhradné šachy, posilňovňa (s tureckými kúpeľmi, saunou a vírivkou). Tvárové a telové procedúry v hotelovom welless - za poplatok. V areáli hotela delfinárium (za poplatok).

Internet
V areáli hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - za poplatok (cca 13 USD / deň), internetové stanovisko - za poplatok (cca 7 USD / hod.). Zakúpenie izby so službou Club Premium zabezpečuje bezplatné pripojenie k internetu.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.barcelo.com

Náš názor
Fantastická prázdninová dedinka s nezvyčajne bohatou rekreačno-športovou infraštruktúrou, ktorá osloví dospelých aj malé deti. Ako bonus - neďaleký koralový útes a delfinárium. Hotel Barcelo Maya Grand Resort je chválený za bohatý stravovací program a vysoko kvalitné služby. Odporúčame!

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/meksyk-cancun-i-riviera-maya/barcelo-maya-grand-resort

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Iberostar Cancun

Poloha
Luxusný hotel sa nachádza v hotelovej zóne (zona hotelera) Cancún. V okolí sú k dispozícii kluby, reštaurácie, obchody a nákupné strediská. Letisko v Cancúne je vzdialené cca 12 km.

Pláž
Hotel sa nachádza na krásnej piesočnatej pláži - Playa Delfines (označená modrou vlajkou) s pozvoľným vstupom do vody. Hotel zadarmo zaisťuje plážové osušky, ležadlá a slnečníky na pláži.

Vybavenie
Hotel sa skladá z hlavnej budovy a víl.
Recepcia, lobby, výťahy, room service, päť reštaurácií, osem barov, sedem bazénov (vrátane detského bazénu a bazénu s vodnými kĺzačkami a pirátskou loďou, bazény sú sladkovodné), dve vírivky, slnečné terasy obklopené zeleňou s ležadlami a slnečníkmi, mini klub, stráženie detí (za poplatok), obchod so suvenírmi, butik, práčovňa (za poplatok), úschovňa batožiny, zmenáreň (iba na recepcii), požičovňa áut, parkovisko.

Izby
Hotel má 426 izieb umiestnených v hlavnej budove a jednoposchodových vilách. Všetky sú pohodlné, elegantné, pre max. štyri osoby. Vybavené vlastnou kúpeľňou (vaňa alebo sprchovací kút, sušič vlasov, toaletné potreby), klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, telefónom, DVD prehrávačom, trezorom (zdarma), kávovarom, žehličkou a žehliacou doskou, denne doplňovaným minibarom (voda, pivo, nealkoholické nápoje). Vo všetkých typoch izieb sa pri ubytovaní štyroch osôb nachádzajú iba dve queen-size postele.
- Štandardné izby bez balkóna - (rozloha cca 37 m2) - s výhľadom na more (niekedy postranným), voľný vstup do hotelového SPA (iba pre dospelých).
- Štandardné izby s balkónom - (rozloha cca 37 m2) - s výhľadom na more.
- Izby Suite s výhľadom na more - (rozloha cca 98 m2) - obývacia izba, spálňa, balkón s vírivkou, plážové osušky na izbe.
- Izby typu Vila s výhľadom na more - (rozloha cca 57m2) - s balkónom, prístupom do osobitnej bazénovej zóny s hojdacími sieťami, uvítacími toaletnými potrebami, minibarom s likérmi a miestnymi i dovážanými pivami.
Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov zdarma (nutná rezervácia vopred).

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bohatého bufetu. Raňajky a obedy sú k dispozícii aj v bare pri bazéne. Počas dňa občerstvenie v niekoľkých bufetoch. Hostia môžu využívať aj štyri a'la carte reštaurácie: Gourmet, japonskú, steak house a mexickú (nutná rezervácia vopred). Neobmedzená konzumácia nealkoholických a alkoholických nápojov (miestnych i dovezených), vo všetkých baroch v oblasti hoteli (9:00 - 1:30).

Šport a zábava
Bohatý denný aj večerný animačný program, niekoľkokrát týždenne živá hudba, mini disko, karaoke, mini olympiáda, denné predstavenia, tanečné lekcie, vodné pólo, aerobik, aqua aerobik, basketbal, plážový volejbal, lukostreľba, herňa, biliard, gymnastika, stolný tenis, fitnes centrum, solárium, sauna, vírivka. Za poplatok: SPA a golf (značné zľavy pre hotelových hostí).

Internet
V celom hoteli (tiež v izbách) Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.
Platené internetové stanovisko - (cca 6 USD / 30 min.).

Miestne kategórie
*****

Iné
www.iberostar.com

Náš názor
Hotel je ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí ocenia štandard a zároveň dodržanie rodinnej prázdninovej atmosféry. Báječné miesto, priateľský personál, skvelý servis, výborné jedlo, veľa aktivít pre deti, ktoré zaistia nezabudnuteľnú zábavu a možnosť odpočinku pre dospelých. To všetko garantované značkou Iberostar.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí během okružní části, při výběru týdne navíc 7 nocí ve vybraném hotelu), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem (na území Guatemaly nemají autokary/minibusy klimatizaci), stravování dle programu, služby polského průvodce na místě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, systém Tour Guide, poplatky na hranicích, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 440 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček neobsahuje cenu fakultativních výletů uvedených v programu a pobytovou taxu v hotelech ve státě Quintana Roo (cca 2 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje. Na letišti v Cancúnu může být před odletem z Mexika vybírán poplatek VISITAX (cca 10 USD/os.).

Upozornění! Všechny předběžné rezervace musí obsahovat data klientů - je to nutné k provedení rezervace v pobytovém hotelu. Chybějící údaje mohou mít za následek zamítnutí rezervace hotelem.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do Mexika!

Název zájezdu v polském jazyce: Zaginione miasta Majów (Meksyk, Gwatemala i Belize)
Kód zájezdu: MBH

Program

Mexiko - Chichén Itzá, Uxmal, Palenque, Tulum a tyrkysové vody Karibského moře • Guatemala - Tikal • Belize City a karibské klima ostrova Caye Caulker • pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře 

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do dávného mayského přístavu - Tulum, v krásné lokalitě u tyrkysově zbarveného Karibského moře. Uvidíme mimo jiné: El Castillo, Chrám fresek, Chrám sestupujícího boha. Následně návštěva jedné z mnoha Yucatánských krasových jeskyní - cenote. Možnost koupání (mějte připravené ručníky a plavky). Pro zájemce (za poplatek cca 45 USD) možnost prohlídky fantastických skalních útvarů - např. jeskyně Dos Ojos nebo podobné. Účastníci jsou vybaveni maskou, šnorchlem a baterkou a plují za místním průvodcem. Následně přejezd do Chetumal. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Chetumalu. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Belize (nutná změna autobusu). Přejezd přes Orange Walk a plavba motorovými loděmi po řece New River k ruinám Lamanai, které jsou ukryté v džungli. Bylo to jedno z nejdéle obydlených mayských měst, opuštěno bylo v 17. století. Uvidíme mimo jiné: Chrám velkého jaguára, Chrám masky a Vysoký chrám. Po prohlídce přejezd do Belize City - města založeného Brity v 17. století a historického hlavního města Belize, ležícího u ústí řeky Belize do Karibského moře. Krátká procházka městem. Večeře a přenocování v Belize City. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Po snídani, za příznivého počasí, plavba na ostrov Caye Caulker - čas na odpočinek a vychutnání karibské atmosféry na ostrově. Možnost ochutnání místních pokrmů z mořských plodů (oběd za příplatek). Pro zájemce (za příplatek cca 60 USD) výprava na druhý největší korálový útes světa. Možnost šnorchlování ve vodách na několika místech útesu za doprovodu rejnoků a malých žraloků! Návrat do Belize City. Následně přejezd do Guatemaly. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Flores. (Trasa cca 230 km)

Den 5
Po časné snídani odjezd do Tikalu - největšího starověkého mayského města (seznam UNESCO). Tikal je komplexem 16 chrámů a cca 3000 budov (včetně paláců, dvorů, nádvoří, teras a ploch pro významné události), ve kterém mohlo žít až 45000 obyvatel. Centrálním bodem města je náměstí obklopené chrámy a akropolí. Největší z nich - Chrám Dvouhlavého hada (Chrám IV) je vysoký téměř 65 m. Pro zájemce (v rámci časových možností) fakultativní akce „canopy“, čili vzrušující sjezd v postroji pod korunami stromů tajemné džungle (cca 50 USD/os.). Následně přejezd do Palenque (nutná změna autobusu) a ubytování v hotelu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani návštěva archeologického naleziště v Palenque - města opuštěného indiány v 10. století z neznámých důvodů a znovuobjeveného teprve v 18. století. Prohlídka: Chrámu nápisů (pouze zvenčí), velkolepého královského paláce s četnými komnatami a chodbami pokrytými reliéfy, chrámů Slunce a Kříže (datované do doby 7. století) s četnými nápisy. Přejezd do Uxmalu. Během cesty krátká návštěva krásného koloniálního města Campeche. Večeře a přenocování v hotelu v Uxmalu nebo v Méridě. (Trasa cca 520 km)

Den 7
Po snídani návštěva Uxmalu - mayského náboženského centra, kde si prohlédneme mimo jiné:  Guvernérský palác (největší předkolumbovská budova v Americe), Kouzelníkovu pyramidu a „Cuadrangulo de las Monjas“ neboli Čtyřhran jeptišek (komplex budov připomínající klášter). Následně přejezd do hlavního města Yucatánu - Méridy. Procházka historickým centrem města. Přejezd do Chichén Itzá (seznam UNESCO), kde navštívíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu s výškou přes 30 m, stěnu lebek, Chrám tisíce válečníků, hřiště na pelotu a astronomickou observatoř. Večer příjezd do Cancúnu nebo na Mayskou riviéru, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 410 km) 

Den 8 
Po snídani vystěhování z pokojů. Transfer na letiště v Cancúnu. Návrat do Polska charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let).
Pro klienty zůstávající na pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře transfer do vybraného hotelu (možnost transferu přes letiště). 

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku/Guatemale/Belize jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Může nastat nutnost změny autobusu na jednotlivých hranicích. Klienti musí přenést svá zavazadla. Autobusy v Guatemale a Belize jsou starší a nejsou tak dobře vybavené jak ty v Mexiku.
- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.
- Na území Guatemaly jsou z oběhu staženy americké dolary vydané před rokem 2000.
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Pro vaše pohodlí (častá změna dopravních prostředků a exotické klima na navštěvovaných místech), doporučujeme se rozvážně vybavit - nejlépe do jednoho zavazadla, prosíme, vezměte s sebou také sportovní oblečení, pořádnou obuv (část zájezdu se odehrává formou trekingu po džungli), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Vzhledem k charakteru fakultativních výletů nabízených během programu (šnorchlování, canopy) doporučujeme osobám, které se jich chtějí zúčastnit dokoupení dodatečného pojištění - Balíček sport.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Upozornenie k preletu

Přelet:
Přímý let komfortním letounem společnosti PPL LOT typ Dreamliner s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Víza - informácie pre predajcov

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Důležité!
V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

UPOZORNĚNÍ!
Před příletem do Mexika musí klienti vyplnit povinné online celní prohlášení.
Prohlášení může být vyplněno ne dříve než 3 dny před plánovaným letem do Mexika.
V případě osob cestujících společně (rodiny) vyplňuje prohlášení jedna osoba jménem celé skupiny (rodiny).
Online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení.
Níže je uveden odkaz, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf
Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici u správce rezervace.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna v Mexiku, Guatemale a Belize obvykle trvá od 1.11. do 31.3.

Informácie o hoteloch

Hotely *** (místní kategorie) - skromné, ale pohodlné.

Pokoje: obvykle s klimatizací a vybaveny koupelnou s WC, TV a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, často také bazén a zahrada.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:30 - 16:30

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.22 €