Nona

Bulharsko - Albena - Albena
Pobytové
Rodinný
Pláž do 100 m
V/blízko centra
S výhľadom na more
Wi-Fi
Medzinárodné animácie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Nona je obklopený čiernym morom a prírodnou rezerváciou Balata. Centrum Albena, kde nájdeme mnoho barov, reštaurácií a kúpeľných centrer (Flamingo Hotel Grand) - cca 10 minút pešo zeleňou a tienistými uličkami. Letisko Varna je vzdialené cca 40 km.

Pláž
Objekt leží priamo pri širokej piesočnatej pláži. Plážový servis v cene: dve ležadlá + slnečník na izbu - zadarmo.

Vybavenie
Hotel Nona, ktorý bol kompletne zrekonštruovaný v roku 2011, sa skladá z dvoch terasových budov, ktoré spoločne tvoria atraktívny hotelový komplex. Recepcia 24 - hodín s trezorom (za poplatok cca 35 leva / týždeň a cca 46 leva / dva týždne), tri výťahy, obchod so suvenírmi. Hostia hotela Nona môžu využívať bazén (s detskou časťou) vedľajšieho hotela Elitsa. Navyše v hoteli Nona: hlavná reštaurácia, kde sú dvakrát týždenne tematické večery (vrátane večera bulharského), bar pri bazéne, lobby bar a snack bar. Plážový servis: dve ležadlá a slnečník na izbu zdarma. Osušky si možno požičať za poplatok cca tri levy / deň. Akceptuje tieto kreditné karty: MasterCard, Maestro, Visa.

Izby
Hotel Nona má viac ako 170 štandardne vybavených a zrekonštruovaných dvojlôžkových izieb, rozmiestnených na desiatich podlažiach budovy (možnosť prístelky pre jedno dieťa, detská postieľka zdarma). Väčšina izieb s výhľadom na rezerváciu Balata, tiež s výhľadom na more (za príplatok). Každá izba má vlastnú kúpeľňu (sprcha / vaňa, WC, sušič vlasov), klimatizáciu, satelitný TV, telefón, rádio, balkón, mini bar (za poplatok). Môžete si prenajať chladničku - platí sa zvlášť na mieste, cca 35 leva / týždeň.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:30 - 10:30), obed (12:30 - 14:30) a večere (18:30 - 21:00). Okrem toho: snack bar s občerstvením, pizza (15:00 - 17:00), lobby bar (11:00 - 17:00), a bar pri bazéne. V baroch v areáli (10:00 - 23:00) podávané miestne alkoholické nápoje, ako rum, vodka, brandy, gin a nealkoholické nápoje (s výnimkou balených nápojov). Počas pobytu si môžete rezervovať obed a večeru v jednej z určenej a la carte reštaurácií v Albena (raz týždenne). (Dine Around ponuka je platná v júni a septembri). Rezerváciu je nutné vykonať najneskôr deň vopred.

Šport a zábava
Hotel Nona organizuje zábavné programy pre dospelých (v angličtine, nemčine a ruštine). Pre najmenších - detské ihrisko. Za poplatok: biliard a masáže a vodné športy na pláži.

Internet
Wi-Fi v lobby - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.albena.bg

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/bulgaria-albena-wczasy/nona

Náš názor
Hotel Nona je hotel strednej kategórie na dobrej úrovni (nedávno zrekonštruovaný) s výbornou polohou na pláži - ideálny pre rodinnú dovolenku. Pohodlné All inclusive za veľmi prijateľnú cenu!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: dopravu lietadlom, letiskové poplatky, doprava letisko - hotel - letisko, ubytovanie na 7 alebo 14 nocí, stravu podľa popisu ubytovania, poľsky hovoriaceho delegáta, poistenie TU Europa štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, inú stravu než je uvedené v popise každého hotela, nápoje k jedlám (pokiaľ nie je v popise hotela uvedené inak), vreckové. Pobytová taxa splatná na mieste - 4,2 EUR / osoba / týždeň.

Program

Prvý deň
Odlet z Poľska. Zraz pri stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny poriadok odletov sledujte na r.pl\rozklady.

Druhý až predposledný deň
Odpočinok, kúpanie v mori, opaľovanie, možnosť využitia fakultatívnych výletov a pod.

Posledný deň
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko, odlet do Poľska.

Ostatné

Bulharsko - Všeobecné informácie

Mena
LV - Bulharská Leva. Možno platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V turistických strediskách je možné na niektorých miestach zameniť doláre a eurá.

Prepitné
Je vhodné nechávať malú sumu ako prepitné. Týka sa to najmä vodičov na výletoch v okolí a čašníkov v reštauráciách. Ocení ho tiež izbová služba v hoteloch.

Vízum
Českí obyvatelia môžu cestovať do Bulharska len s platným preukazom totožnosti.

Čas
+ 1 hodina v pomere k českému času.

Orientačné ceny
Obed 10 LV; voda 1,5 l - 1-2 LV; pivo v bare 1,5-3 LV; káva v kaviarni od 1 LV.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,35 EUR. Na mnohých miestach sa nachádza poštová schránka, často tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenie s českými typmi zástrčiek fungujú bez ťažkostí.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú po celom Bulharsku. Miestne hovory sú lacné, zahraničné celkom drahé. Prosíme o zoznámenie sa s tarifnými podmienkami roamingu u operátora pred odchodom.

 V regióne

Albena
Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi, nachádza sa vo veľkom areáli obklopenom lesmi a zeleňou. Funguje ako turistické mestečko, všetky atrakcie sú teda k dispozícii, bez ohľadu na hotelové ubytovanie. Krásna pláž, široká s jemným bielym pieskom, ponúka všetkým zákazníkom ležadlá a slnečníky zdarma. Je dosť veľká na to, aby nebola nikdy preľudnená a pýši sa ocenením modrej vlajky, ktorá svedčí o čistote vody a pláže. Po celom areáli jazdí turistický vláčik, ktorý Vás dostane na každé miesto. Je tu rozsiahla ponuka rekreačných a športových zariadení a mnoho atrakcií pre deti. Oblasť je doslova pokrytá zeleňou a tunajšie hoteli sa nachádzajú v záhradách obklopených stromami, alebo priamo na pláži. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, najlepšie na bulharskej riviére.

Zlaté Piesky
Úchvatná piesočná pláž, ktorá poskytuje neobmedzenú škálu možností pre aktívne strávenie vašej dovolenky, skvele vybavené centrá, požičovne a športové objekty. Hotely nenáročné pre akýkoľvek rozpočet a turistov z celej Európy. Tunajší nočný život uspokojí všetky dychtivé tanečného šialenstvá a prázdninovú zábavu.

Slnečné pobrežie
Najväčšie a najstaršie turistické mestečko na bulharskom pobreží. Pozdĺž 6 –kilometrovej pláže sa nachádza mnoho hotelov a turistických atrakcií. Hotely sa špecializujú na poskytovanie služieb rodinám s deťmi, mnoho hotelov teda disponuje početným zariadením pre tých najmenších. Pláž pozvoľna vstupuje do mora a je bezpečná aj pre tých, ktorí ešte nevedia plávať.

Sozopol
Jedno z najstarších miest na pobreží Čierneho mora. Je uznávané za hlavné mesto kultúry na pobreží. Staré Mesto Vás očarí svojou romantickou atmosférou. Nájdete tu úzke uličky a jedinečnú architektúru drevených domov z 18. storočia. Turisti určite ocenia tiež krásne piesočnaté pláže.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Lodži, Vroclavy, Gdaňska, Poznane, Krakova a Bydhošte.
Zraz pri stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hod. pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny poriadok odletov sledujte na r.pl\rozklady 

Výlety po okolí

NESSEBAR (1 deň)
Autobusový výlet do jedného z najkrajších miest v Bulharsku, ktorého staré mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nessebar sa nachádza na malebnom polostrove, je spojený s pevninou úzkou šijou. Jedinečnosť mesta spočíva v jeho pamiatkach siahajúcich až do starovekých čias. Nájdeme tu pozostatky po starobylých Rimanoch, Grékoch, krásne stredoveké kostoly, fragmenty tureckých budov a malé drevené domy postavené v štýle bulharského národného obrodenia. Na kúzle mesta sa podieľa aj mnoho taverien a malých reštaurácií na pobreží. Táto zvláštna kombinácia prírodných krás, malebných pamiatok a jedinečnej atmosféry mesta robí Nessebar jedným z turistami najnavštevovanejších miest.
Cena cca 32 EUR bez obeda / cca 37 eur s obedom.

MYS KALIAKRA A BALČIK (1 deň)
Mys Kaliakra - prírodný fenomén priťahujúci tisícky turistov. Úzky, dvojkilometrový mys, z ktorého sa rozprestiera dychberúci výhľad na more. Medzi tunajšie zaujímavosti patria tiež pozostatky rímskych stavieb, rovnako ako delfíny často navštevujúce neďaleké vody.
Balčik - jedno z najkrajších miest Bulharska. Pre svoju lokalitu na úpätí vápencových skál je nazývané "Bielym mestom Čierneho mora". Hlavným bodom programu bude prehliadka nábřežního malebného záhradné-palácového komplexu rumunskej kráľovnej Márie. Možno tu obdivovať napríklad nádherné stavby a rezerváciu s kaktusmi a ružami.
Cena cca 32 EUR zo Zlatých Pieskov, Albeny / cca 47 EUR zo Slnečného pobrežia.

ISTANBUL (1 deň)
Autobusový výlet do Istanbulu umiestneného u Bosporu - orientálneho mesta so storočnou históriou. Program zahŕňa: panoramatickú prechádzku európskou časťou mesta (vrátane stanice Orient Express'u, egyptského trhoviska, zálivu Zlatý roh a paláca Dolmabahçe) s návštevou Hipodromu a Modrej mešity, prejazd Bosporským mostom do ázijskej časti. Vo voľnom čase možnosť vstupu do Hagia Sophia alebo návšteva tureckého bazáru. Pre dobrovoľníkov plavba po Bospore spolu s návštevou egyptského trhoviska.
Cena cca 65 EUR (+ návšteva Turecka cca 16 EUR).

RUMUNSKO - (1 deň)
Výlet po rumunskom pobreží. Začneme panoramatickou prehliadkou, počas ktorej uvidíme tie najobľúbenejšie prímorské letoviská Rumunska. Potom cesta do Constanty, prehliadka prístavu, kasína, gréckej pravoslávnej cirkvi, veľkej mešity. V Constante voľný čas (možnosť navštíviť Archeologické múzeum). Cena cca 55 EUR.

WARNA- DELFINÁRIUM, (1 deň)
Nezabudnuteľná návšteva najväčšieho delfinária v tejto časti Európy, počas ktorej budeme môcť obdivovať výkony trénovaných delfínov - skákanie, balans, tanec a hra s publikom. Skvelá zábava pre deti i dospelých. Po programe prehliadka Varny - druhého najväčšie mestá Bulharska, známeho ako "Perla Čierneho mora".
Cena cca 25 EUR zo Zlatých Pieskov / 40-45 EUR zo Slnečného pobrežia.

BALČIK a BULHARSKÝ VEČER (1 deň)
Autobusový výlet do Balčik - jedného z najpôvabnejších miest Bulharska. Pre svoju lokalitu na úpätí vápencových skál je nazývané "Bielym mestom Čierneho mora". Hlavným bodom programu bude prehliadka nábrežného malebného záhradno-palácového komplexu rumunskej kráľovnej Márie. Možno tu obdivovať napríklad nádherné stavby a rezerváciu s kaktusmi a ružami. Ak sa chcete dobre baviť, tak iba v horúcom, balkánskom štýle. Budete mať možnosť sa o tom presvedčiť počas účasti v jedinečnom bulharskom večeri. Ten sa bude konať v krásne zariadenej ľudovej reštaurácii. Nenechajte si ujsť špeciality miestnej kuchyne a typické bulharské nápoje - víno a rakiju. Na programe večera je veľa atrakcií, napríklad predstavenie. Cena cca 45 EUR.

SOFIA – RILSKÝ MONASTIER - PETRIČ (2 dni)
Skoro ráno odchod do hlavného mesta Bulharska - Sofie. Panoramatická prehliadka mesta, počas ktorej uvidíme najdôležitejšie atrakcie mesta. Prehliadka bude pokračovať v centre Sofie, kde navštívime cirkev Sv. Alexandra Nevského z konca devätnásteho a začiatku dvadsiateho storočia - obed a voľný čas. Neskoro popoludní cesta do Rilského monastiera - večera a nocľah v areáli monastieri. Po raňajkách - ranná bohoslužba, po ktorej navštívime monastier. Potom doprava do mesta Petrič, kde navštívime dom-múzeum baby Wang, bilinkárky preslávenej pre svoje schopnosť prognózy. Ďalším miestom návštevy je mesto Rupite s hrobkou Wanga. Poslednou zastávkou bude starobylé mesto Melnik, ktorý získal popularitu výrobou kvalitného vína. Na mieste tiež večera. Návrat do Varny.
Cena: cca 125 EUR / osoba.

PLAVBA LOĎOU COLUMBUS - (1/2 dňa)
Doprava autobusom do Varny, kde prestupujeme na loď "Columbus". Výlet loďou pozdĺž varenského pobrežia, počas ktorého bude možné sa prezliecť do stredovekých kostýmov a zoznámiť sa so starým spôsobom navigácie. Na lodi ľahké občerstvenie a nápoje, bude tiež organizovaná zábava a tematické hry. Návrat do Zlatých Pieskov.
Cena: cca 37 EUR / osoba.

PIRÁTSKA PÁRTY - (1/2 dňa)
Plavba pirátskou loďou, možnosť prezlečenia do dobových kostýmov, veľká námorná bitka medzi dvoma loďami; počas plavby ľahké občerstvenie a nápoje, hry a zábava.
Cena: cca 36 EUR.

DUNAJ A SILISTRA - (1/2 dňa)
Trasa výletu vedie cez krásnu a panenskú planinnú oblasť Dobrudža. Navštívime etnografický komplex Alfatar, ktorý zaujímavým spôsobom prezentuje miestne hospodárstvo a typické (pre pohraničnú oblasť) zvyky a tradície. Tu tiež budeme mať možnosť ochutnať slávnu marhuľovú rakiju. Potom navštívime kostol Sv. Trojice s unikátnou zbierkou ikon. Naša cesta ďalej povedie do Silistra, kde ochutnáme pokrmy a nápoje bulharskej kuchyne. Navyše - folklórny program. Posledným bodom programu bude plavba po Dunaji.
Cena: cca 50 EUR / osoba.

PROVINCIA SHUMEN - (1/2 dňa)
Výlet, počas ktorého budeme mať príležitosť spoznať folklórnu a historickú časť Bulharska. Prvou zastávkou bude najväčší žrebčín v krajine "Kabiuk" - sú tu organizované ukážky rôznych rás koní. Navyše - možnosť výletov na koňoch. Potom cesta do mesta Preslav, ktorý bol vo svojej dobe významným politickým centrom prvého bulharského štátu. Prezrieme si tu ruiny Kruhovej Cirkvy (nazývaná aj Zlatá), príklady starobulharskej architektúry z počiatku X. storočia. Navštívime etnografický dom, kde tiež zjeme obed, ochutnáme miestne víno a prezrieme si ukážky miestnych tradičných remesiel. Cena: cca 45 EUR / osoba.

VELIKO TARNOVO - (1/2 dňa)
Veliko Tarnovo - historické hlavné mesto Bulharska, ktoré si stále zachovalo vzhľad pôvabného mestečka. Program zahŕňa: návštevu starého mesta, týčiaci sa nad ním renovovaný tvrdzi Carevec - bývalé sídlo bulharských cárov. Voľný čas. Doprava do dokonale zachovalej šľachtickej (Bojarska) dedina - Arbanasi.
Cena 46 EUR / osoba z Albeny.

JEEP SAFARI - (1/2 dňa)
Výlet zaisťuje poriadnu dávku adrenalínu, skvelá zábava pre celú rodinu. Odchod z hotela okolo 9- 10 hodiny v džípoch s pohonom 4x4 do balkánskych hôr. Jazda džípom po nerovnom teréne, lesných cestách a kopcoch. Cena cca 27 EUR / osoba.

Upozornenie! Ponúkané výlety sa organizujú s výjazdom ako zo Zlatých Pieskov, tak i z Albeny a Slnečného pobrežia. Programy a ceny sa teda líšia vzhľadom k rôznej vzdialenosti medzi týmito strediskami a navrhovaným atrakciám.
Predchádzajúce popisy miestnych zájazdov sú iba informačné a nepredstavujú obchodnú ponuku. Nemôžeme preto zaručiť, že budú všetky organizované. Úplný zoznam dostupných miestnych atrakcií spolu s ich aktuálnym cenníkom je k dispozícii u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

27. 08. - 04. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
526 €
27. 08. - 11. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
918 €
30. 08. - 06. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
544 €
30. 08. - 13. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
955 €
03. 09. - 18. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
845 €
03. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
488 €
06. 09. - 20. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
806 €
06. 09. - 13. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
492 €
10. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
450 €
13. 09. - 20. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
414 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €