Ubytování CTO Obrázok0
Ubytování CTO Obrázok1
Ubytování CTO Obrázok2
Ubytování CTO Obrázok3
Ubytování CTO Obrázok4
Ubytování CTO Obrázok5
Ubytování CTO Obrázok6
Ubytování CTO Obrázok7
Ubytování CTO Obrázok8

Pozdĺž Jadranu

Chorvátsko - Trogir
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Hotely ** / *** - 4 noci (minimálne 3 pri mori) v Chorvátsku alebo v Bosne a Hercegovine. Hotely sa nachádzajú pri mori, v maximálnej vzdialenosti 500 m od pláže.

Izby: funkčne vybavené dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňami a vo väčšine hotelov s TV. Väčšina izieb má balkón.

Vybavenie: recepcia, reštaurácia a bar, niektoré hotely s bazénom.

Strava: raňajky a večere (najčastejšie formou bufetu, menej často servírované, v závislosti na hoteli).

Náš názor: Umiestnenie hotela pri mori poskytuje skvelý východiskový bod k výletom, ale tiež možnosť odpočinku po prehliadkach.

Miestne kategórie: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Program

Malebné Slovinsko - Split a Dubrovník - na to nezabudnete • Plitvické jazerá - 16 jazier, 72 vodopádov • Národný park Krka • hotel pri mori - slnko a Jadran!

Deň 1
Odchod z Poľska podľa poriadku. Prejazd cez Česko, Rakúsko a Slovinsko. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
V skorých ranných hodinách, prejazd do Ľubľany - hlavného mesta Slovinska (krátka prechádzka mestom). Potom pôjdeme do jaskyne Postojna - jednej z najväčších jaskýň na svete o celkovej dĺžke 24 km. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 10 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ​​žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Popoludní prejazd do hotela v Chorvátsku. Večera a prenocovanie v hoteli.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Následne prejazd do hotela a ubytovanie. Voľný čas na odpočinok, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách nasleduje prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Navštívime najväčšie mesto Dalmácie - Split. Uvidíme staré mesto (UNESCO), ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: antický palác cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (3. - 4. storočí), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Spoločne s rozvojom mesta sa bývalá rezidencia cisára vnorila do neskoršej zástavby a dnes vytvára jedinečnú kombináciu architektonických štýlov rôznych epoch. Po prehliadke mesta odporúčame prechádzku medzi palmami slávnou prímorskou promenádou - Riva. Následne prejdeme do Trogiru, ktorého stavby sú dokonalým príkladom kontinuity mesta. Rozloženie ulíc tejto ostrovnej osady pochádza z gréckych čias a neskorší vládcovia ich dozdobili jedinečnými verejnými budovami, obytnými budovami a pevnosťami. Uvidíme okrem iného: goticko-renesančnú radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Trogir, ako jedno z najzachovalejších románsko-gotických miest v strednej Európe, bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 5
Po skorých raňajkách prejdeme malebnou vyhliadkovou trasou na prehliadku perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Cestou uvidíme nádherné výhľady na hory a more. Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky mestom, ktoré je obklopené mohutnými hradbami, sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia, katedrálu a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Národného parku Krka, ktorý sa nachádza v oblasti utváranej rovnomennou riekou. Rieka Krka pretekajúca vápencovým podložím vytvorila nepravidelné koryto. Najzaujímavejším miestom je takmer pol kilometra dlhý úsek, kde rieka preteká 17 kaskádami, širokými takmer 100 m, a prekonáva výškový rozdiel 45 m. Následne prejazd do Šibeniku, ktorý je najstarším mestom Chorvátov. Na rozdiel od iných dalmatínskych miest postavených Grékmi a Rimanmi, bol založený v 9. storočí chorvátskymi kráľmi. Navštívime pozoruhodnú katedrálu sv. Jakuba - majstrovské dielo goticko-renesančnej architektúry (zoznam UNESCO), ktorá sa nachádza na námestí a je celá z kameňa. Katedrálu zdobí 71 realistických sôch ľudských hláv, ktoré vytvoril staviteľ katedrály Juraj Dalmatinca. Veľmi realisticky zobrazujú vtedajších obyvateľov Šibeniku. Prechádzka krásnymi kamennými uličkami mesta. Neskoro popoludní odjazd do Poľska.

Deň 7
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 3200 km - počítané od poľskej hranice).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy sú žiadané, aby si vzali šatku na hlavu - k vstupu do kostola / mešity.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3 mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

 

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

 

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €