Chrysoula Studios

Grécko - Lesbos - Anaxos
Pobytové
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Štúdio
Wi-Fi

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Chrysoula Studios
sa nachádzajú v strednej časti pokojného Anaxosa na severe ostrova. Vďaka krátkej vzdialenosti na pláž a cesty vedúcej pozdĺž nej sú najbližšie obchody a reštaurácie v dosahu niekoľkominútovej prechádzky. Do väčších letovísk ostrova, ako napr. Petry alebo Molyvosu, sa dá dostať verejnou dopravou z autobusovej zastávky vzdialenej cca 300 m od Chrysoula Studios. Vzdialenosť od letiska v Mytilene je cca 65 km.

Pláž
Pláž Anaxos (piesočná, verejná) sa nachádza cca 50 m od Chrysoula Studios (ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok).

Vybavenie
Štúdiá majú vlastný bazén (ležadlá a slnečníky sú k dispozícií zadarmo) otvorený v hodinách od 9:00-19:00, rovnako ako bar s nápojmi a občerstvením (za príplatok). Objekt má úschovňu batožiny; nemá recepciu a neposkytuje plážové osušky.

Izby
Objekt sa skladá z 18 dvojlôžkových štúdií (v časti je k dispozícií prístelka pre dieťa do veku 12 rokov v podobe rozkladacej postele) zrenovované v roku 2016. Izby sú vybavené balkónom, satelitnou TV, chladničkou, kuchynským kútom, varnou kanvicou, kúpeľňou (sušič vlasov, WC a sprcha). Za poplatok je k dispozícii: klimatizácia (5 EUR / deň), trezor na izbe (10 EUR / týždeň). Hotel nemá k dispozícií postieľky pre deti do veku 2 rokov.

Strava
Stravovanie vlastné. Za príplatok stravovanie All Inclusive v reštaurácií, ktorá sa nachádza cca 300 m od Chrysoula Studios (pri štúdiách Prime): raňajky, obedy a večere sú podávané formou bufetu; nealkoholické nápoje (vrátane kávy a čaju) a miestne alkoholické nápoje (pivo, víno, ouzo, rakije) v hodinách od 13:00-21:00. Nápoje a občerstvenie sú k dispozícií v bare v areáli štúdií Chryssoula a nie sú zahrnuté v programe All Inclusive (za poplatok, podľa cenníka na mieste).

Šport a zábava
Hotel neorganizuje animačný program.

Internet
Vo verejných priestoroch hotela je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
**

Iné
Cena zájazdu nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 0,50 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcií pri ubytovaní.

Náš názor
Dobre udržiavané štúdiá odporúčame najmä pre páry, ktoré hľadajú relaxáciu v pokojnom Anaxose, alebo pre tých, ktorí chcú samostatne preskúmavať krásy ostrova. Ďalšou výhodou je poloha len niekoľko desiatok metrov od piesočnatej pláže.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov) a ďalšie osobné výdavky. UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcií pri ubytovaní.

Program

Deň prvý
Odlety z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela a transfer na letisko. Návrat do Poľska.

Odlety z: Varšavy a Katovíc. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl / rozklady.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

LESBOS - základné informácie

Mena
EUR - Euro. Možno platiť kreditnými kartami a využívať bankomaty. V turistických strediskách je veľa miest, kde je možné si zameniť americké doláre.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodičov počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Občania SR môžu cestovať do Grécka na základe občianskeho preukazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v Českej republike.

Úradný jazyk
Grécky jazyk.

Orientačné ceny
Obed v taverne od 8 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v bare od 1,5 EUR; káva v kaviarni od 1 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Na mnohých miestach stoja poštové schránky, často bývajú tiež v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty možno zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov. Telefónne karty stoja 6 eur (100 jednotiek). Mobilné telefóny fungujú po celom Grécku. Volanie do zahraničia je pomerne drahé. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku.

LESBOS
Tretí najväčší ostrov Grécka, ktorý sa nachádza v Iónskom mori na západnom pobreží Turecka. Takmer polovica jeho povrchu sú olivové háje. Hory pokryté smaragdovým borovicovým lesom, malebné zátoky vryté hlboko do pevniny, soľné panvy obývané kŕdľami plameniakov, prírodné kúpalisko a komorné prímorské mestečká s rodinnými tavernami, ktoré servírujú miestne špeciality a najlepšie ouzo v Grécku, tvoria ideálnu scenériu na oddych v naozajstnom gréckom štýle.

V oblasti

Molyvos
Očarujúce mestečko sa nachádza na severnom pobreží ostrova. Nad letoviskom sa týči hrad z byzantského obdobia, svahy kopca sú pretnuté klimatickými dláždenými ulicami, ktoré sa vinú medzi tradičnými kamennými budovami pokrytými červenými strešnými škridlami. Nájdeme tu obchody so suvenírmi, kaviarne a taverny, ktoré ponúkajú panoramatický výhľad na záliv ležiace na úpätí mestečka s malebným prístavom.

Petra
Malé turistické mesto niekoľko kilometrov južne od Molyvosu. Centrálne miesto zaujíma skala s kostolom Panagia Glykofilousa (v preklade Panny Márie Sladkobozkávajúcej), kam vedie cez sto schodov. Život mestečka sa zoskupuje pozdĺž piesočnatej pláže, pri ktorej nájdeme kaviarne, bary a taverny.

Anaxos
Pokojná dedina ležiaca východne od Petry. Zástavbu tu tvoria prevažne malé budovy s izbami, štúdiá a apartmány na prenájom, medzi ktorými môžeme nájsť tiež sady, záhrady a niekoľko obchodov. Úzke uličky vedú k piesočnatej pláži s promenádou, kaviarňami a tavernami. Ideálne miesto pre pokojnú dovolenku.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu

21. 08. - 28. 08. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
436 €
21. 08. - 04. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
412 €
28. 08. - 04. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
375 €
28. 08. - 11. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
471 €
04. 09. - 18. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
531 €
04. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
369 €
11. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
347 €
11. 09. - 25. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
568 €
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
321 €
18. 09. - 02. 10. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
423 €
25. 09. - 02. 10. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
297 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €