Ubytování ALK Obrázok0
Ubytování ALK Obrázok1
Ubytování ALK Obrázok2
Ubytování ALK Obrázok3
Ubytování ALK Obrázok4
Ubytování ALK Obrázok5
Ubytování ALK Obrázok6
Ubytování ALK Obrázok7
Ubytování ALK Obrázok8
Ubytování ALK Obrázok9
Ubytování ALK Obrázok10
Ubytování ALK Obrázok11
Ubytování ALK Obrázok12

Albánsky off road

Albánsko - Kruja
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Adriatik II

Poloha
Drač, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, je jedným z najvýznamnejších albánskych turistických stredísk a druhým najväčším mestom v Albánsku. Jeho dlhá história, ktorá siaha až do stredoveku, zanechala mnoho zaujímavých pamiatok, rovnako z rímskych čias. Tu stojí za to vidieť pozostatky hradieb starobylého mesta, Forum Romanum, amfiteáter a ruiny rímskych horúcich prameňov z 2. storočia. Môžete tiež navštíviť Archeologické múzeum s modernou výstavou venovanou dávnej kultúre. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži.

Pláž
Dlhá, piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri pláži, má oddelený sektor s vlastnými ležadlami a slnečníkmi, ktoré môžu hoteloví hostia využívať zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, bar, TV miestnosť, úschovňa batožiny.

Izby
Útulné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky pre dve osoby. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, balkónom alebo terasou (niektoré s výhľadom na more), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, TV, minibarom a sušičom vlasov.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, filtrovaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, biele a červené víno a miestne alkoholické nápoje) sú k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Stolný tenis, malé ihrisko pre deti. Vodné športy na pláži.

Internet
Internet Wi-Fi v celom hoteli.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Vynikajúca cenová ponuka! Komorný a dobre umiestnený hotel Adriatik II sa nachádza pri pláži, promenáde a vedľa mnohých turistických atrakcií.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Palma

Poloha
Drač je jedným z najvýznamnejších rekreačných letovísk v Albánsku, s širokou, piesčitou plážou, bohatou históriou a rozvinutou turistickou infraštruktúrou, množstvom obchodov, reštaurácií, miestnych taverien a klubov. Autobusová zastávka sa nachádza hneď vedľa hotela Palma. Najbližší obchod s potravinami je len 20 metrov od hotela. Tirana, hlavné mesto Albánska, je vzdialené cca 35 km. Transfer z letiska trvá cca 45 minút.

Pláž
Pláž v Drač je dlhá, piesočná a s pozvoľným vstupom do mora. Villa Palma sa nachádza priamo pri pláži, kde má vlastný oddelený sektor s ležadlami a slnečníkmi (pre hotelových hostí zdarma).

Vybavenie
K dispozícií je 24-hodinová recepcia, výťah, trezor, reštaurácia na terase, bar, bazén, ležadlá a slnečníky - zadarmo.

Izby
Dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Izby sú vybavené kúpeľňou, balkónom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, chladničkou a sušičom vlasov. Niektoré izby majú priamy výhľad na more.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, prekvapkávaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, brandy, biele a červené víno) sú k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Detské ihrisko, biliard (za poplatok), plážový volejbal.

Internet
Internet Wi-Fi v hoteli.

Miestne kategórie
****

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/albania-wczasy/villa-palma

Náš názor
Najlepšie umiestnenie hotela, priamo pri krásnej širokej, piesočnej pláži. Vysoké hodnotenia klientov sa týkajú predovšetkým príjemných, útulných izieb a veľmi pekného okolia hotela. Odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Tirany, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá a nápoje k večeriam, pobytovú taxu (cca 1,5 EUR / deň / osoba) a iné osobné výdavky. Orientačné náklady na účasť na celom programe (bez pobytovej taxy) - 200 EUR / osoba (platí sa povinne na mieste).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Albański off road
Kód zájezdu: ALK

Program

Tirana • Berat - "Mesto tisícych okien" • trekking v Národnom parku Tomorr • rafting po rieke Vjosë • prejazd džípmi najkrajšiou vyhliadkovou trasou Albánska - Green Line • Ochridské jazero a Ochrid • odpočinok v Drači

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet do Tirany charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete stretnutie so sprievodcom. Transfer do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 2
Raňajky. Dobrodružstvo s Albánskom začneme v hlavnom meste krajiny, ktoré bolo vlastne až do začiatku 90. rokov odrezané od sveta. Tirana sa neuveriteľne dynamicky vyvíja a každým rokom sa stáva krajšia. Prejdeme sa centrom mesta a budeme obdivovať historickú mešitu, zrekonštruované centrum, oceľovo-sklenenú pyramídu alebo najstaršiu vežu s hodinami. Navštívime tiež BUNKART, čo je bunker, ktorý nás prenesie v čase do doby diktatúry Envera Hodžu. Umelecká inštalácia nám veľmi dômyselným spôsobom priblíži históriu týchto rokov. Mesto je obklopené malebnými horami. Gondolovou lanovkou vyjdeme na horu Dajti, aby sme odtiaľ obdivovali panorámu mesta. Následne prejdeme do mesta Berat. Berat (UNESCO) na úpätí dvoch kopcov - legendárnych obrov Tomorr a Shpirag. Rieka vytvorená zo sĺz dievčaťa, o ktorú bojovali a obaja zomreli, ho rozdeľuje na dve štvrtiny: ortodoxná Gorica a moslimský Mangal. Jedná sa o mesto staré cca 2500 rokov, jedno z najstarších a najzaujímavejších v Albánsku, často nazývané Mestom tisícich okien. Počas prechádzky uličkami starého mesta uvidíme okrem iného: historické domy a predovšetkým pevnosť Kalaja e Beratit a početné kostoly, ktoré sa v nich nachádzajú. Nad mestom sa týči pevnosť, odkiaľ možno vidieť panorámu mesta. Miesto preslávil svojím tvorením Onufri, ktorý vytvoril jedinú svojho druhu červenú farbu, nazývanú Onufriho červenú. Berat je skvelým východiskovým bodom pre pešiu horskú turistiku. Krása prírody a vynikajúce poveternostné podmienky robia celý región mekkou aktívnej turistiky. Večera a prenocovanie v Berat.

Deň 3
Hneď po raňajkách vyrazíme džípmi na miesto, odkiaľ zahájime trekking (cca 4 hodiny v oboch smeroch, nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti). Nie je nič krajšie ako pohyb na naozaj čerstvom vzduchu! Národný park Tomorr, to je plocha 4 tisíc hektárov, ktorého väčšinu zaberá hora Tomorr, s najvyšším vrcholom 2416 m n.m. Albánci porovnávajú horu s legendárnou postavou starého obra Baba Tomorr, s dlhými bielymi fúzmi a štyrmi orlicami, ktoré sa nad ním vznášajú a posedávajú na zasnežených svahoch. Nielen samotný pohyb, ale aj úžasná krajina - to sú ciele nášho pochodu. Vyvrcholením tejto cesty budú vodopády Sotira, najkrajšie a jedny z najvyšších v Albánsku. Prestávka na obed (v cene) a návrat. Večera a prenocovanie v Berat.

Deň 4
Z Berat sa vydáme do Gjirokastër - mesta tisícich schodov; mesta strieborných striech - kultúrna a jazyková zmes s úžasnou architektúrou kaskádovito umiestnených domov so strechami pokrytými šedou bridlicou z miestneho kameňa. Pohľad na okolité kopce z pevnosti. Priestor. Niet divu, že UNESCO chráni toto mesto a investuje do neho. V poslednom roku možno vidieť veľa zmien, nič však nenarúša štýl a ducha mesta. Pred odchodom do Zeme orlov stojí za to si prečítať diela Ismaila Kadareho, tunajšieho spisovateľa uznávaného a ceneného v Európe. Jeho knihy ospevujú lásku ku Gjirokastër, ale tiež poskytujú dokonalý emocionálny základ pred návštevou Albánska. Následne Butrint (UNESCO) - podľa legendy ho založili utečenci z Tróje - nachádza sa v oblasti národného parku - v mieste Asklepiovho kultu. Možno tu vysledovať históriu Albánska - k Illyrom, cez Grékov, Rimanov, Benátčanov po Osmanskú ríšu a súčasnosť. Archeologické náleziská a národný park, dobývanie hradu umiestneného na vrchole - to je skutočné potešenie! Pre záujemcov objavovanie nehmotného dedičstva UNESCO v Albánsku - polyfónneho spevu (za poplatok cca 30 EUR). Večera a prenocovanie v Gjirokastër.

Deň 5
Dnes vodné šialenstvo! Po raňajkách prejdeme do Përmet, miesta s úžasnou horskou krajinou. Brehy rieky tu spája malebný kamenný otomanský most a na jeho úpätí sa nachádzajú bazény s liečivou termálnou vodou. Odtiaľ sa vydáme na miesto, kde začneme rafting - rafting po rieke Vjosë (cca 2h, II. stupeň, niektoré pereje III. stupeň)! Celý tok rieky Vjosë, 270 km dlhý, je divoký a nepredvídateľný, ozdobený nádhernými kaňonmi, ostrovmi a starými korytami riek. Vďaka tomu to bude zmes adrenalínu a nádhernej prírody! Po obede (v cene) budeme pokračovať v našom dobrodružstve džípmi alebo dodávkami, najkrajšou scénickou trasou v Albánsku - nazvaná Green line - pretože je tu príroda v najčistejšej podobe a výhľady sú úchvatné! Po krátkej prestávke presadneme do autobusu, konečným cieľom našej cesty je mesto Korçë. Nachádza sa v kotline, v nadmorskej výške 886 m, na úpätí pohoria Morava. Práve tu bola založená prvá albánska škola 7. marca 1887 so súhlasom vtedajších osmanských úradov. V Korçë bol otvorený a do dnešného dňa funguje prvý, najstarší pivovar v Albánsku. Birra Korçë vznikla vďaka iniciatíve talianskeho investora a albánskeho obchodníka. V súčasnej dobe si môžeme tiež vychutnať lahodnú chuť piva vyrábaného v tomto pivovare. Mesto má jedinečnú atmosféru, je veľmi elegantné a spája tradíciu s modernou. Nájdeme si čas na kávu na historickom námestí plnom kaviarní. Pre záujemcov možnosť výjazdu na vyhliadkovú vežu a obdivovanie nezvyčajného umiestnenia tohto mesta, zvaného kedysi Parížom Juhu, rovnako ako Mestom jabĺk, vďaka mnohým ovocným sadom, ktoré ho obklopujú. Večera a prenocovanie v meste Korçë.

Deň 6
Po raňajkách sa vydáme do Macedónska. Cez albánske letovisko Pogradec prejdeme ku kláštoru sv. Nauma. Kláštor sv. Nauma je mystickým miestom, kde možno podľa legendy po priložení ucha k hrobu svätca počuť tlkot jeho srdca. Navštívime pravekú osadu na vode v Zátoke kostí. Ocitneme sa tiež na úžasnom mieste, kde budeme počuť iba zvuky prírody. Je to rezervácia prameňov rieky Čierny Drin. Nebude chýbať tiež ochutnávka miestnych špecialít. Dozvieme sa tiež, ako sa vyrábajú slávne Ochridské perly. Prejazd do mesta Ochrid, zapísaného na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Toto mesto je malebne umiestnené, kaskádovito na kopci a súčasne pri Ochridskom jazere. Počas prechádzky historickými uličkami uvidíme okrem iného: antické divadlo, pravoslávny kostol sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami a kopec Plaošnik. Pre záujemcov, možnosť vstúpiť do pevnosti, ktorá je dominantou mesta a bola postavená cárom Samuelom - posledným vládcom prvého bulharského štátu. Prehliadku zakončí pohľadnicový výhľad na pravoslávny kostol sv. Jovana Kanea, ktorý sa nachádza na útese vysoko nad vodami jazera. Večera a prenocovanie v meste Drač.

Deň 7
Voľný deň alebo fakultatívne jeep safari na polostrove Rodonit. Hneď po raňajkách vyrazíme na jeep safari, ktorého cieľom je tajomný polostrov Rodonit. Trasou off-road budeme vychádzať na vrchol polostrova a obdivovať panorámu pobrežia objavujúcu sa raz z jednej, druhýkrát z druhej strany a malebné útesové svahy. Následne sa vrátime na asfalt, aby sme došli k bunkrom skrytým vo svahoch, tunelom, ktoré vznikli počas režimu Envera Hodžu. Navštívime kostol sv. Antonína, ktorý sa nachádza pri pláži, kde v 14. storočí kotvil svojej lode knieža Karl Thopia. Tu opustíme naše džípy. Lesným chodníkom prejdeme k pozostatkom pevnosti, postavenej v čase Illyrov, venovanej bohu mora. Záujemcovia sa budú môcť vykúpať v mori. Po prestávke, trasou off-road prejdeme medzi dedinami, aby sme sa pokochali krásnymi a idylickými výhľadmi a nakoniec došli k hradu Preza z 15. storočia, z ktorého sa rozprestiera úchvatná panoráma siahajúca až do Národného parku Dajti a Tirany. Hrad bol majetkom bohatej rodiny Thopia. Nebude chýbať tiež vynikajúce albánske jedlo. Spoločne zjeme jedlo na základe čerstvých miestnych produktov (v cene). Návrat do hotela.

* Na výlet prosíme vziať so sebou - plavky, uterák, pohodlné trekingové topánky (za poplatok cca 65 EUR).

Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte v Albánsku - prejazd do hotela.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy sú žiadané, aby si vzali šatku na hlavu - k vstupu do kostola / mešity.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3. mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Víza - informácie pre predajcov

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať notársky list od oboch rodičov, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska.

Informácie o hoteloch

Trojhviezdičkové hotely (7 nocí)
Izby: prakticky vybavené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, všetky s kúpeľňou a väčšina izieb aj s TV.
Vybavenie: všetky hotely majú recepciu, bar, reštauráciu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
515 € 783 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €