Radisson Blu El Quseir Obrázok0
Radisson Blu El Quseir Obrázok1
Radisson Blu El Quseir Obrázok2
Radisson Blu El Quseir Obrázok3
Radisson Blu El Quseir Obrázok4
Radisson Blu El Quseir Obrázok5
Radisson Blu El Quseir Obrázok6
Radisson Blu El Quseir Obrázok7
Radisson Blu El Quseir Obrázok8
Radisson Blu El Quseir Obrázok9
Radisson Blu El Quseir Obrázok10
Radisson Blu El Quseir Obrázok11
Radisson Blu El Quseir Obrázok12
Radisson Blu El Quseir Obrázok13

Radisson Blu El Quseir

Egypt - Marsa Alam
Pobytové
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilňovňa

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Radisson Blu El Quseir sa nachádza 3 km od centra mesta El Quseir, v mestečku vzdialenom cca 150 km južne od Hurghady a cca 80 km južne od Marsa Alam. Letisko v Marsa Alam je vzdialené cca 70 km od hotela a letisko v Hurghade cca 140 km. El Quseir je tiché a pokojné egyptské mestečko s pôvabným starým mestom, úzkymi uličkami a tradičnými farebnými bazármi. Poloha hotela umožňuje navštíviť miestne zaujímavosti ako napr. starú pevnosť, prístav, staré mesto v El Quseir, púšť a početné smaragdové bane.

Pláž
Hotel Radisson Blu El Quseir sa nachádza priamo pri 750 metrov dlhej piesočnatej pláži s nádherným koralovým útesom. Hostia môžu obdivovať krásu podmorského života Červeného mora. Ležadlá a slnečníky pri bazéne i na pláži - zdarma.

Vybavenie
Hotel Radisson Blu El Quseir svojou architektúrou pripomína budovy mesta El Quseir. Skladá sa z prízemných a viacpodlažných budov. Pre stavbu boli použité prírodné kamene a miestne dlaždice. Hosťom je k dispozícii: 24-hodinová recepcia, bankomat, obchody so suvenírmi, práčovňa (za poplatok), kozmetické centrum (okrem iného kaderníctvo, manikúra, pedikúra (za poplatok)). V hoteli je krásna záhrada a dva bazény (vyhrievané v zime). Hostia môžu využívať tri reštaurácie - hlavnú reštauráciu "Sharazade" s medzinárodnou a miestnou kuchyňou, a'la carte "Olives" so stredomorskou kuchyňou (za poplatok) a elegantnú arabskú reštauráciu "Mosaic" (za poplatok). Ďalej môžu využívať šesť barov: "Zar" v lobby, "Dolphin" pri bazéne, plážový bar, "El Khan Cafe" s arabským občerstvením (za poplatok), "Reju" vo wellness (za poplatok) a grill bar "Bolero" na pláži.

Izby
V hoteli Radisson Blu El Quseir je 250 luxusných izieb:
- štandardné izby s výhľadom do záhrady (max. pre tri osoby alebo dve dospelé osoby a jedno dieťa),
- izby s výhľadom na more (za príplatok, max. pre tri osoby alebo dve dospelé osoby a jedno dieťa),
- rodinné izby (dve prepojené izby).
Štandardné izby sú vybavené kúpeľňou (WC, sprcha, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, telefónom, TV, bezdrôtovým internetom (zadarmo), minibarom (za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju (na objednávku) a balkónom alebo terasou . Priestranné rodinné izby s výhľadom do záhrady sú vybavené rovnako ako štandardné izby, navyše majú k dispozícii župan a papuče.

Strava
Reštaurácia "Sherazade" zahŕňa medzinárodné a miestne menu. Sevíruje raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:30), obedy (12:30-14:30) a večere (19:00-21:00) formou bufetu a niekoľko večerných tematických bufetov (taliansky, ázijský a francúzsky). Stredomorská reštaurácia a'la carte "Olives" (za poplatok) je otvorená od 18:00 do 23:00. V reštaurácii "Mosaic" (za poplatok) môžu hostia ochutnať miestnu kuchyňu v hodinách od 19:00 do 22:00. All Inclusive zahŕňa miestne alkoholické nápoje (okrem iného: pivo, víno, miestne alkoholické nápoje) a nealkoholicné nápoje (okrem iného: káva, čaj, voda, sódovky) od 10:00 do 23:00. Silné alkoholické nápoje sú podávané od 12:00 do 23:00. Bar "Zar" servíruje nápoje a občerstvenie v lobby a večer hrá živá hudba (otvorené od 10:00 do 23:00). Bar pri bazéne "Dolphin" je otvorený od 10:00 do 17:30 a podáva sa v ňom tiež popoludňajšie občerstvenie (14:30-17:30). Plážový bar je otvorený od 10:00 do 18:00. Bar "El Khan Cafe" (za poplatok) ponúka arabské chute ako vodnú fajku, mätový čaj či arabskú kávu (otvorený od 17:00). V Grill bare "Bolero" na pláži môžu hostia vyskúšať morské plody. Je za poplatok a otvorený v nedeľu od 19:00 do 23:00. Hotel ponúka aj súkromné ​​večere "pre dvoch" v reštaurácii "Gazebo" (otvorená iba pri rezervácii, za poplatok). Raz denne nárok na malú fľašu minerálnej vody na izbu. V reštauráciách pri jedle je vyžadované formálne oblečenie. Nápoje v baroch sú podávané v skle. Importované nápoje, čerstvé ovocné džúsy, fľaškové nápoje a zmrzlina nie sú zahrnuté v All Inclusive.

Šport a zábava
Hotel Radisson Blu El Quseir organizuje animačný program. Hostia môžu využívať wellness centrum, ktoré má širokú ponuku atrakcií (napr. hlboký bazén, sauna, vírivka, parný kúpeľ, posilňovňa, masáže). Wellness je otvorené od 09:00 do 20:00. Hostia si môžu spestriť čas využitím početných vonkajších atrakcií, okrem iného: aqua aerobic, biliard (za poplatok), plážový volejbal, futbalové ihrisko na pláži, stolný tenis, tenisový kurt (vybavenie a osvetlenie za poplatok), jazda na koni a na ťave, potápanie. Neďaleko hotela sa nachádza golfové ihrisko (za poplatok). V hoteli sa tiež starajú o najmenších hostí. Deťom je k dispozícii: detský bazén (vyhrievaný v zimnom období), miniklub, detské ihrisko, početné animácie, menu v reštaurácii ( "Olives" a "Sharazade"), stráženie detí (za poplatok).

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Naše hodnotenie
Hotel Radisson Blu El Quseir ponúka krásnu pláž, krištáľovo čistú vodu a služby na vysokej úrovni. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú odpočinok, rovnako ako pre tých, ktorí ocenia aktívny odpočinok a výlety.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Ostatné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
Cena cca 115 USD/os.

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 85 USD/os.

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.
Cena cca 50 USD/os. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
Cena cca 45 USD/os.

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.
Cena cca 70 USD/os.
 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 60 USD/os.

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 55 USD/os.

Asuán a Abu Simbel 

Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
Cena cca 230 USD/os.

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 60 USD/os. 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem (cca 450 USD/os.)
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD/os.) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD/os.)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:30 - 16:30

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.22 €