Ubytování CTX Obrázok0
Ubytování CTX Obrázok1
Ubytování CTX Obrázok2
Ubytování CTX Obrázok3
Ubytování CTX Obrázok4
Ubytování CTX Obrázok5
Ubytování CTX Obrázok6
Ubytování CTX Obrázok7
Ubytování CTX Obrázok8

Pozdĺž Jadranu pre pohodlných

Chorvátsko - Trogir
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Slovinsko: ** / *** hotel (jeden tranzitný nocľah) v Slovinsku.

Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky) s kúpeľňou a WC.

Vybavenie: recepcia, reštaurácia, bar.

Strava: raňajky.

Chorvátsko, Bosna a Hercegovina: ** / *** hotely - 4 noci (minimálne 3 pri mori) na území Chorvátska alebo v Bosne a Hercegovine. Hotely sa nachádzajú pri mori, max. 500 m od pláže.

Izby: funkčne zariadené dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a vo väčšine hotelov s TV. Väčšina izieb má balkón.

Vybavenie: recepcia, reštaurácia, bar, niektoré hotely s bazénom.

Strava: raňajky a večere (najčastejšie formou bufetu, menej často servírované, v závislosti na hoteli).

Náš názor: Umiestnenie hotela pri mori poskytuje skvelý východiskový bod k výletom, ale tiež možnosť odpočinku po prehliadkach.

Miestne kategórie: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prejazd komfortným autokarom (WC, klimatizácia, bar, video), ubytovanie viď nižšie (4 noci), stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné výlohy, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov (v Splite, Trogire, Dubrovníku a Šibeniku), systém Tour Guide, pobytovú taxu (cca 1 EUR / deň / osoba) a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupného a služieb miestnych sprievodcov (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - cca 135 EUR / osoba (povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Wzdłuż Adriatyku dla wygodnych
Kód zájazdu: CTX

Program

Malebné Slovinsko - Split a Dubrovník - na to nezabudnete • Plitvické jazerá - 16 jazier, 72 vodopádov • Národný park Krka • hotel pri mori - slnko a Jadran!

Deň 1
Odchod z Poľska podľa poriadku. Prejazd cez Česko, Rakúsko a Slovinsko. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
V skorých ranných hodinách, prejazd do Ľubľany - hlavného mesta Slovinska (krátka prechádzka mestom). Potom pôjdeme do jaskyne Postojna - jednej z najväčších jaskýň na svete o celkovej dĺžke 24 km. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 10 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ​​žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Popoludní prejazd do hotela v Chorvátsku. Večera a prenocovanie v hoteli.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Následne prejazd do hotela a ubytovanie. Voľný čas na odpočinok, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách nasleduje prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Navštívime najväčšie mesto Dalmácie - Split. Uvidíme staré mesto (UNESCO), ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: antický palác cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (3. - 4. storočie), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Spoločne s rozvojom mesta sa bývalá rezidencia cisára vnorila do neskoršej zástavby a dnes vytvára jedinečnú kombináciu architektonických štýlov rôznych epoch. Po prehliadke mesta odporúčame prechádzku medzi palmami slávnou prímorskou promenádou - Riva. Následne prejdeme do Trogiru, ktorého stavby sú dokonalým príkladom kontinuity mesta. Rozloženie ulíc tejto ostrovnej osady pochádza z gréckych čias a neskorší vládcovia ju dozdobili jedinečnými verejnými budovami, obytnými budovami a pevnosťami. Uvidíme okrem iného: goticko-renesančnú radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Trogir, ako jedno z najzachovalejších románsko-gotických miest v strednej Európe, bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 5
Po skorých raňajkách prejdeme malebnou vyhliadkovou trasou na prehliadku perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Cestou uvidíme nádherné výhľady na hory a more. Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky mestom, ktoré je obklopené mohutnými hradbami, sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia, katedrálu a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Národného parku Krka, ktorý sa nachádza v oblasti utváranej rovnomennou riekou. Rieka Krka pretekajúca vápencovým podložím vytvorila nepravidelné koryto. Najzaujímavejším miestom je takmer pol kilometra dlhý úsek, kde rieka preteká 17 kaskádami, širokými takmer 100 m, a prekonáva výškový rozdiel 45 m. Následne prejazd do Šibeniku, ktorý je najstarším mestom Chorvátov. Na rozdiel od iných dalmatínskych miest postavených Grékmi a Rimanmi, bol založený v 9. Storočí chorvátskymi kráľmi. Navštívime pozoruhodnú katedrálu sv. Jakuba - majstrovské dielo goticko-renesančnej architektúry (zoznam UNESCO), ktorá sa nachádza na námestí a je celá z kameňa. Katedrálu zdobí 71 realistických sôch ľudských hláv, ktoré vytvoril staviteľ katedrály Juraj Dalmatinca. Veľmi realisticky zobrazujú vtedajších obyvateľov Šibeniku. Prechádzka krásnymi kamennými uličkami mesta. Neskoro popoludní odjazd do Poľska.

Deň 7
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 3200 km - počítané od poľskej hranice).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy sú žiadané, aby si vzali šatku na hlavu - k vstupu do kostola / mešity.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3 mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/wzdluz-adriatyku-dla-wygodnych/zakwaterowanie-ctx

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

21. 09. - 28. 09. 2019 (7 dní)
Bielsko-Biała polopenzia
386 €
28. 09. - 05. 10. 2019 (7 dní)
Bielsko-Biała polopenzia
362 €
05. 10. - 12. 10. 2019 (7 dní)
Bielsko-Biała polopenzia
415 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €