Ubytování RLN - Léto Obrázok0
Ubytování RLN - Léto Obrázok1
Ubytování RLN - Léto Obrázok2
Ubytování RLN - Léto Obrázok3
Ubytování RLN - Léto Obrázok4
Ubytování RLN - Léto Obrázok5
Ubytování RLN - Léto Obrázok6
Ubytování RLN - Léto Obrázok7
Ubytování RLN - Léto Obrázok8
Ubytování RLN - Léto Obrázok9
Ubytování RLN - Léto Obrázok10

Rím & Neapol - nádherné hlavné mestá Talianska

Taliansko - Lazio - Rím
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotely ** / *** strednej kvality, ktoré sa nachádzajú v satelitných mestách (30-65 km od centra mesta), na trasách medzi navštevovanými mestami. Celkom 7 nocí: Rím / Fiuggi (3 noci), Neapol / Castellamare di Stabbia (4 noci).

Vybavenie
Reštaurácia.

Izby
Jednoducho zariadené dvojlôžkové a trojlôžkové izby s kúpeľňami.

Strava
Kontinentálne raňajky (pečivo, maslo, džem, káva, mlieko) a za príplatok večere (prípadne v neďalekej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za príplatok.

Miestne kategórie
** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Program

Rím & Neapol -nádherné hlavné mestá Talianska - 8 alebo 15 dní • Rím: Koloseum, Palatin a Forum Romanum - srdce antického Ríma • Vatikán - Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka, rezervácie do Vatikánskych múzeí, bazilika sv. Petra - návšteva hrobu poľského pápeža - sv. Jána Pavla II. • Castel Romani - Castel Gandolfo a jazero Albano • Tivoli - Villa d 'Este • Monte Cassino - spomienka na najznámejšiu bitku • Vezuv - driemajúci vulkán • Neapol - jedinečné hlavné mesto južného Talianska • Capri - najkrajší ostrov Neapolského zálivu

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Prílet do Neapola, stretnutie so sprievodcom. Transfer do hotela v okolí Fiuggi. (Trasa cca 170 km)

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Ríma. Prehliadku začneme u Kolosea (prehliadka tiež vnútri), Forum Romanum a vystúpime na pahorok Kapitol, kde sa kedysi nachádzal chrám Jupitera a dnes krásne námestie navrhnuté Michelangelom. V ďalšej časti programu prehliadka barokového Ríma. V programe okrem iného: Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, Piazza di Spagna so slávnymi Španielskymi schodmi a návšteva mimoriadnej rímskej fontány - di Trevi. Prechádzku zakončíme na Piazza del Popolo, kde sa nachádzala jedna z vstupných brán do večného mesta. Návšteva baziliky Santa Maria del Popolo sa slávnymi obrazmi Caravaggiho. Na záver dňa doporučujeme taliansky večer v štýlovej talianskej reštaurácií (za príplatok). Večer návrat do hotela na prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera). (Trasa cca 160 km)

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Vatikánu. Prehliadka Vatikánskych múzeí - jednej z najväčších svetových zbierok umenia a tiež návšteva Sixtínskej kaplnky so slávnymi freskami od Michelangela. Následne prehliadka baziliky sv. Petra a Vatikánskych jaskýň - návšteva hrobu sv. Jána Pavla II. Popoludní prejazd do Tivoli - nádherného mestečka neďaleko Ríma. Navštívime slávnu Villu d'Este - pamiatku zapísanú na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 200 km)

Deň 4
Po raňajkách vysťahovania z hotela a prejazd do okolia Ríma do oblasti Castelli Romani, ktorá zoskupuje dediny ležiace pri jazere na svahoch sopečných kopcov Colli Albani. Sú známe nielen vďaka nádhernej krajine, ale tiež vďaka výrobe kvalitného vína. V programe prehliadka mesta Castel Gandolfo ležiaceho pri jazere Albano, kde sa nachádza pápežské letné sídlo. Potom krátka návšteva pôvabného mestečka Nemi nachádzajúceho sa pri brehu jazera Nemi. Voľný čas. Následne prejazd a prehliadka Monte Cassina - miesta slávnej bitky 2. poľského zboru s Nemeckom. Navštívime tiež cintorín poľských vojakov, hrob generála Andersa a benediktínske opátstvo. Prejazd na prenocovanie do hotela v okolí Neapola. (Trasa cca 225 km)

Deň 5
Raňajky, prejazd a prehliadka Neapola - neoficiálneho hlavného mesta južného Talianska. Prechádzku začneme v starom centre mesta, ktoré bolo založené Grékmi a je veľmi obľúbené medzi Rimanmi. Prejdeme ulicou neapolských betlemárov - Spaccanapoli, okolo najvýznamnejších kostolov: St. Lorenzo, St. Domenico, St. Chiara aj Gesu Nuovo. Následne prechádzka rušnou ulicou Toledo do Galérie Umberto I, Castel Nuovo, Teatro St. Carlo a Piazza Plebiscito s jeho Palazzo Reale (Kráľovským palácom). Na záver panoramatický prejazd jednou z najkrajších promenád Neapola okolo Castel dell'Ovo a Borgo Marinaro. Na záver dňa odporúčame ochutnávku tradičnej neapolskej pizze (za príplatok). Neskoro večer návrat do hotela na prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera). (Trasa cca 80 km)

Deň 6
Po raňajkách výjazd do výšky cca 1000 m n. m. Na Vezuv - "driemajúci" vulkán týčiaci sa nad Neapolským zálivom. Možnosť pešej prechádzky k vyhasnutému kráteru, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Prejazd do Pompejí - mesta, ktoré žije stále v tieni zlovestného Vezuvu. Prehliadka mesta zakliateho v čase. Večeru odporúčame v Pompejách – neapolské menu (za príplatok). Návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 100 km)

Deň 7
Po raňajkách prejazd do prístavu a plavba trajektom na malebný ostrov Capri. V programe na Capri: plavba pozdĺž pobrežia ostrova, výjazd lanovou dráhou do centra na cca 400 m. n. m. Následne prechádzka kvetinovými záhradami Augusta, odkiaľ budeme obdivovať krásnu panorámu, slávne Faragliony (tri skaly vynárajúce sa z mora) a oblúk lásky - Arco del Amore . Voľný čas a odpočinok na pláži. Návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 120 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela v Kampánií (v niektorých termínoch sa môže transfer konať letecky), pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska. Hotelové dni začínajú v 14:00 hodín a končia v 10:00 hodín.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch, historických centrách a iných turistických objektoch.
S ohľadom na ustanovenia týkajúce sa cestovného ruchu v Ríme bude potrebné využitie verejnej hromadnej dopravy počas prehliadok. Pobytová taxa sa platí na mieste, priamo v hoteloch. Počas pobytu na Capri možnosť kúpania v mori.

Za príplatok si možno predĺžiť zájazd o týždeň pobytu v Kampánií, vo Vami vybranom hoteli. 

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/roma-napoli-odlotowe-stolice-italii/zakwaterowanie-rln

Víza - informácie pre predajcov

 

 

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €