Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok0
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok1
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok2
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok3
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok4
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok5
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok6
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok7
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok8
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok9
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok10
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok11
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok12
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok13
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok14
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok15
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok16
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok17
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok18
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok19
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok20
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok21
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok22
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok23
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok24
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok25
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok26
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok27
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok28
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok29
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok30
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok31
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok32
Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance Obrázok33

Club Hotel Dolphin - dovolená na Srí Lance

Srí Lanka - Južná Kammala
Pobytové
Rodinný
Pláž do 100 m
Rodinný pokoj
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
SPA
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
Bazén

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Výnimočný rodinný hotel Club Hotel Dolphin sa nachádza vo veľkom areáli, cca 10 km od mesta Negombo, cca 56 km od centra mesta Kolombo (doprava 90 minút) a cca 20 km od letiska (doprava 30 minút).

Pláž
Club Hotel Dolphin
sa nachádza priamo na krásnej širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
Recepcia 24h, zmenáreň, dva sladkovodné bazény (jeden pre dospelých - relaxačný, druhý pre animácie s dĺžkou 100 m a vyznačenou časťou pre deti), plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo. Izbová služba 24h (za poplatok), televízna miestnosť, mini knižnica, amfiteáter, obchod so suvenírmi.

Izby
Club Hotel Dolphin
má vo svojej ponuke:
- Izby Superior (celkom 99, posledná rekonštrukcia prebehla v lete roku 2013), izby sú umiestnené v hotelovej budove, môžu ubytovať tri osoby (možnosť prístelky formou rozkladacieho lôžka) alebo 2 + 2 (za predpokladu, že deti budú spať na jednej posteli alebo palande). Vybavenie: kúpeľňa (sprchovací kút a sušič vlasov), centrálne ovládaná klimatizácia, stropný ventilátor, TV so satelitným príjmom. DVD prehrávač (na vyžiadanie), trezor - zadarmo, telefón, minibar (voda dopĺňaná denne, ostatná konzumácia za poplatok), servis na prípravu čaju a kávy, balkón alebo terasa. Väčšina izieb je s výhľadom na more.
Možnosť zadarmo umiestniť detskú postieľku pre dieťa do veku 2 rokov.
- 50 víl - umiestnené v jednotlivých bungalovoch v záhrade (iba terasy), vybavenie rovnaké ako v izbách typu superior. Možnosť ubytovania max. dvoch dospelých osôb (bez možnosti prístelky).
- Izby typu Suite - (spolu 2) - s výhľadom na more, pozostávajúce z dvoch častí: obývacia a spacia miestnosť, k dispozícií sú aj dve kúpeľne a individuálne nastaviteľná klimatizácia.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií, občerstvenie k dispozícií po celý deň v bare (10:30-17:30), popoludňajšie občerstvenie, káva a čaj (16:30-17:30), tematická večera, nočné občerstvenie (23:00-24:00). Reštaurácia: hlavná reštaurácia Sands a a'la carte reštaurácia Waves podávajúca morské plody. Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje a kokteily z miestnych liehovín sú k dispozícií v baroch (10:00-24:00): Flippers, Aqua Bar, The Cove (10:00-18:00), Anchor Bar (počas predstavenia). Trikrát týždenne trhovisko s čerstvými plodmi mora, zakúpené produkty pripraví šéfkuchár na večeru (zadarmo do 500 LKR, v prípade vyššej sumy doplatí zákazník rozdiel). Srílanská, indická, čínska a medzinárodná kuchyňa. Navyše tiež taliansky večer a barbeque.
Za poplatok: reštaurácie a a'la carte jedlá, šampanské, víno, čerstvo vylisované šťavy (okrem tých uvedených v Karte AI Inclusive). Je povinnosťou nosiť náramky All Inclusive.

Šport a zábava
Bohatý športový a zábavný program: živá hudba, karaoke, diskotéka (Trikrát týždenne 23:00-02:00, nápoje za poplatok), bingo, tanečná show, iluzionistická show. Navyše tiež: posilňovňa, vodný a plážový volejbal, plavba kajakmi, lukostreľba, aqua aerobic, tenis (osvetlenie za poplatok) a stolný tenis, squash, badminton, šípky, boccia. Za poplatok: SPA centrum, požičovňa bicyklov, biliard. Mini klub pre deti 4 až 12 rokov, mini disco, stráženie detí.

Internet
Wi-Fi v lobby a izbách - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu organizátorom zájazdov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
http://www.serendibleisure.com/club-hotel-dolphin

Náš názor
Klubový hotel s vysokým štandardom ubytovania, ideálny pre rodiny s deťmi a páry. Krásne pláže a bohatá hotelová infraštruktúra - v Club Hotel Dolphin sa nudiť nebudete!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava-Kolombo-Varšava nebo Katovice-Kolombo-Katovice s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu; letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (10 nebo 11 nocí), transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum na Srí Lanku, fakultativní výlety, obvyklé spropitné a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka - wypoczynek

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 3.1.2024 a mohou být změněny.

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Přelet charterovým letadlem na trase Varšava/Katovice-Kolombo. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Transfer do vybraného hotelu, ubytování.

Den 2-11 nebo 12
Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost využití fakultativních výletů.

Den 12 nebo 13
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Kolombu. Přelet charterovým letadlem na trase Kolombo-Varšava/Katovice. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Ostatné

SRÍ LANKA - základní informace

Měna
1 srílanská rupie (LKR) = 100 centů, kurz: 100 LKR = 18 Kč, 1 USD = 362 LKR. V oběhu jsou jak mince, tak i bankovky. Na Srí Lance nejsou akceptovány dolary vydané před rokem 2006 a/nebo poškozené, roztrhané atd.

Očkování
Při cestě na Srí Lanku není požadováno žádné speciální očkování. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a B a tetanu.

Doprava
Ačkoli jsou vzdálenosti malé, jejich překonání trvá neúměrně dlouho z důvodu chaotické silniční dopravy na Srí Lance. Na silnicích panuje velký chaos (chodci, cyklisté, tuk tuky, místní autobusy) a pravidla jsou dodržována spíše smluvně. Nicméně i přes tento chaos je na silnicích bezpečno. Průměrná rychlost je cca 35 km/hod. Na Srí Lance se jezdí vlevo.

Pracovní doba
Otevírací doba obchodů: 10:00-20:00, kromě neděl a svátků. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku 9:00-15:00.

Svátky
Den Pója (Poya) - slaví se jednou za měsíc, během úplňku. Je to buddhistický svátek připomínající Buddhovo osvícení. Tento den platí zákaz prodeje a konzumace alkoholu a to i v hotelových barech. V sezóně zima 2023/2024 Den Pója připadá na: 28.10.2023, 26.11.2023, 26.12.2023, 25.01.2024, 24.02.2024, 24.03.2024, 23.04.2024.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 4,5 hodiny během zimního času

Orientační ceny
Oběd - cca 10 USD, voda v obchodě - cca 0,5 USD, pivo - cca 2 USD, víno - cca 4 USD, káva - cca 2 USD.

Spropitné
Zvykem je dávání spropitného číšníkům, řidičům a průvodcům (cca 10 - 15 % z ceny). Nosič zavazadel by měl dostat za jeden kus zavazadla ne méně než 50 LKR, pokojská cca 500 LKR týdně.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz, anglicko - indický standard.
Na Srí Lance a Maledivách jsou užívány jiné typy zásuvek než v ČR. Většinou jsou zásuvky typu A, tříkolíkové - s třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se do něj tenké zástrčky (jako je z nabíječky k telefonu). Nicméně se nehodí kulaté hrubé zástrčky (jaké jsou u vysoušeče vlasů nebo notebooku). V těchto případech je nutné použít adaptéry, které jsou k dispozici v hotelové recepci (zdarma), můžete si je zakoupit také v ČR.

Telefony
Do Česka 00 420 + směrové číslo (bez nuly) + číslo volaného.
Z Česka 00 94 + směrové číslo (bez nuly) + číslo volaného.

Důležitá telefonní čísla a adresy:                                                
- Velvyslanectví ČR

Česká republika velvyslanectví na Srí Lance nemá. Veškerou agendu řeší velvyslanectví ČR v Novém Dillí (Indie), jež je také akreditováno v Demokratické socialistické republice Srí Lanky.

- Velvyslanectví ČR v Dillí (Indie)
Embassy of the Czech Republic 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri 110 021 New Delhi, India
Tel.: +91-11-26110205, 26110318 Konzulární mobilní telefon pro případy nouze: +91-9910999460 Fax: +91-11-26 88 62 21 E-mail.: newdelhi@embassy.mzv.cz Úřední hodiny: pondělí - čtvrtek 9.00 - 11.00 h., úterý 9.00 - 11.00 a 13.30 - 15.00 h.

- Zastupitelský úřad České republiky na Srí Lance - honorární konzulát ČR
Honorary Consulate of the Czech Republic
Delmon Holdings Building, Level 02,
No. 15, Mile Post Avenue
Colombo 03, Sri Lanka
Tel.: +94115055219, +94112685093
Fax: +94112685027
E-mail: czech2006@sltnet.lk 
Úřední hodiny: pondělí - čtvrtek 10.00 - 16.30 h.

Přelet
Sraz u stanoviště Rainbow na letišti cca 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady. Přelet pravidelnou linkou na trase Varšava-Kolombo-Varšava (přímý let). 

Negombo: rušné turistické město, které bylo dříve typickou rybářskou vesnicí. Někdejší charakter města připomínají rybí trhy, barevné rybářské lodě a nabídka místních restaurací plných chutných pokrmů z plodů moře.

Kalutara: okouzlující turistické město s širokým výběrem barů, místních restaurací a obchodů. Na milovníky historie čeká stúpa Gangatilaka, která je jednou z největších stúp na Srí Lance a zámek Richmond inspirovaný architekturou paláců maharádžů.

Bentota: malé turistické městečko, které je srílanským hlavním městem vodních sportů. Rozprostírá se nad malou zátokou, u které je mnoho barů a restaurací lákajících vůněmi místní kuchyně.

Tangalla: je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, která se nachází na jižním pobřeží ostrova. Je vstupní branou do nekonečných vod oceánu, kde se skrývá podmořský život. Oblast je známá díky přítomnosti mnoha velkých mořských živočichů např.: velryb a delfínů, které lze obdivovat během plaveb.

Výlety po okolí

TOP FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Plavba řekou Madu a želví farma

Z přístavu v okolí města Balapitiya vyplujeme na relaxační plavbu po stojatých vodách řeky Madu, kterou zpestří zajímavé zastávky a krásné výhledy. V této oblasti žije kolem 46 druhů ptáků, včetně 14 druhů vodních ptáků, barevní motýli a obrovské lekníny. Navštívíme krásný, více než 200 let starý buddhistický chrám a místní plantáže skořice. Přeplujeme mangrovy, fakultativně možnost využít služeb Doctor Fish - rybek, jež svými bezzubými dásněmi mohou udělat hezkou pedikúru. Doporučujeme vyzkoušet! Na zpáteční cestě navštívíme želví farmu.

 

Kandy a čajové zahrady (2 dny)
První den výletu začneme návštěvou sirotčince pro slony, kde našlo nový domov hodně opuštěných nebo nemocných slonů a mladých, narozených již v sirotčinci. Následně navštívíme zahradu koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jeho využití. Je to skvělá příležitost k zakoupení koření a kosmetiky. Následně přejedeme do Kandy, kde navštívíme mimo jiné Chrám Buddhova zubu. Pozdě večer uvidíme ukázku tradičních lidových tanců spojených s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Ubytování v hotelu v Kandy, večeře. Druhý den přejedeme do vyšších oblastí ostrova, kde uvidíme nádherné čajové plantáže. Nachází se na svazích kopců, uprostřed malebné horské krajiny, údolí, vodopádů. Během cesty navštívíme továrnu čaje, kde se seznámíme s procesem výroby čaje - jednoho z nejznámějších na světě.

 

OSTATNÍ FAKULTATIVNÍ VÝLETY

White Water Rafting
Po příjezdu do Kitagula vyrazíme na nezapomenutelný a vzrušující rafting řekou Kelani. Během raftingu zažijete kontakt s krásnou a divokou přírodou. Mimo jiné přeplujeme přes oblast, jež sloužila jako pozadí pro film "Most přes řeku Kwai".
 

Národní park Yala (2 dny)
Národní park Yala je jedním z největších parků na Srí Lance. Je přirozeným prostředím pro cca 32 druhů savců: slony, divoká prasata, buvoly, levharty, medvědy, opice, jeleny. Žije zde téměř 130 druhů stěhovavých a stálých ptáků, mimo jiné: pelikánů, ibisů, kormoránů, bažantů, volavek. Velmi zajímavým obyvatelem parku je varan bengálsky. V programu nás čeká kromě obdivování fascinující přírody během jeep safari po parku také návštěva Galle - holandské pevnosti zapsané na seznamu UNESCO (cca 1,5 hod.).
 

Sigiriya a Dambula
Vypravíme se na slavnou skalní pevnost Sigiriya (cca 3 - 3,5 hod.), která je pravděpodobně nejkrásnějším místem na ostrově. Po prohlídce pevnosti následuje přejezd do Dambulli a prohlídka unikátního chrámu skládající se z pěti jeskyní (památka UNESCO). Ve večerních hodinách návrat do hotelu.
 

Plavba - velryby
Srí Lanka se stala přední destinací, kde lze obdivovat velryby. Dondra na jihu Srí Lanky je hlavním přístavem k pozorování těchto zvířat v zimním období. Od prosince do dubna máme až 95% šanci na setkání s vorvani a plejtváky obrovskými, protože jejich migrační cesta vede v blízkosti Dondry. Plavba bude trvat cca 3 - 5 hodin.
 

Adamova hora
Každé z náboženství na Srí Lance považuje tuto horu za posvátnou. Na tomto místě se nachází otisk chodidla, a věří, že své chodidlo zde otiskl sám Buddha, Šiva, Adam nebo svatý Tomáš. Adamova hora je velmi významným poutním místem. Stovky poutníků na ni přicházejí v noci, aby zde pozdravili východ slunce a pomodlili se v chrámu. Za úsvitu Adamova hora vrhá stín ve tvaru dokonalého trojúhelníku i přes to, že je zcela nepravidelná. Během nočního výstupu na horu je třeba zdolat cca 5800 kamenných schodů, sestup je ráno po snídani. Výlet je realizován od prosincového do květnového úplňku.
 

Plavba - delfíni
Srí Lanka je také skvělým místem k setkání s delfíny. Delfíny je nejlepší sledovat během cca dvouhodinové plavby v okolí města Kalpitiya. Existují tam doslova desítky těchto nádherných zvířat, stády plují ve vodě a někdy ukazují neobvyklou show společných her a skoků.
 

Národní park Wilpattu
Největší na Srí Lance. V jeho areálu se nachází kolem 60 přírodních jezer nebo nádrží na dešťovou vodu. V současné době zde lze najít mnoho druhů zvířat, mimo jiné: slona, medvěda pyskatého, sambaru, krokodýla, buvola, leoparda a mnoho ptáků a hlodavců. Velká kronika Mahavamsa praví, že právě zde se předek Sinhálců Vijaya oženil s Kuweni, čímž započal království.
 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obvykle trvá od začátku listopadu do konce března.

 

Mapa

Počasie

Hodnotenie r.pl

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:30 - 16:30

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.23 €