Ubytovanie TDU Obrázok0
Ubytovanie TDU Obrázok1
Ubytovanie TDU Obrázok2
Ubytovanie TDU Obrázok3
Ubytovanie TDU Obrázok4
Ubytovanie TDU Obrázok5
Ubytovanie TDU Obrázok6
Ubytovanie TDU Obrázok7
Ubytovanie TDU Obrázok8
Ubytovanie TDU Obrázok9
Ubytovanie TDU Obrázok10
Ubytovanie TDU Obrázok11
Ubytovanie TDU Obrázok12

Turecká skladačka

Turecko - Egejská riviéra - Dalaman
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Marcan Beach

Poloha
Hotel Marcan Beach sa nachádza v samotnom centre mesta Ölüdeniz a je obklopený malebnými horami Taurus. V blízkosti hotela je široká ponuka barov, reštaurácií a obchodov, rovnako ako diskotéka a nočný klub. Hotel je vzdialený cca 6 km od Hisarönü, známeho pre bohatý nočný život, cca 12 km od historického mesta Fethiye a cca 60 km od letiska Dalaman.

Pláž
Hotel Marcan Beach sa nachádza cca 150 m od širokej pieskovo-kamienkovej verejnej pláže, jednej z najkrajších v tejto oblasti. Lehátka a slnečníky na pláži sú k dispozícii za poplatok (cca 15 TL / ks).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, zmenáreň, trezor na recepcii (za poplatok cca 3,5 EUR / deň). Reštaurácia, ktorá má vnútornú a vonkajšiu časť, ponúka tureckú a medzinárodnú kuchyňu, snack bar, bar pri bazéne. Bazén a detský bazén pre deti, lehátka a slnečníky pri bazéne - zadarmo. Hotel neposkytuje plážové osušky. Za poplatok: práčovňa, lekár, požičovňa automobilov.

Izby
Hotel Marcan Beach má 100 priestranne zariadených štandardných izieb, ktoré sa nachádzajú v niekoľkých dvojposchodových budovách okolo bazéna.
Štandardné izby môžu ubytovať max. 3 dospelé osoby (možnosť prístelky v podobe rozkladacej postele alebo rozkladacej pohovky). Sú vybavené kúpeľňou so sprchou a fénom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom a mini chladničkou. Väčšina izieb má zariadený balkón. Niektoré izby majú výhľad na bazén. Možnosť pridania postieľky pre dieťa do veku 2 rokov (zadarmo).

Strava
All Inclusive: raňajky (07:30-09:00), neskoré raňajky (09:00-10:00), obed (12:30-14:00) a večera (19:30-21:30). Všetky jedlá formou bohatého bufetu. Okrem toho je v snack bare podávané občerstvenie (13:00-17:00), zmrzlina (15:00-16:00), káva (17:00-18:00). Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje sú podávané v bare v čase obeda a večere a v bare pri bazéne (10:00-23:00). Za poplatok: dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje a všetky nápoje podávané po 23:00 hodine. V reštaurácii sú k dispozícii jedálenské stoličky pre deti.

Šport a zábava
Animácie vo verzii soft: aqua aerobik, vodné pólo, hry a zábava. Navyše: posilňovňa, biliard, stolný tenis, šípky. Hotel Marcan Beach organizuje niekoľkokrát týždenne večerné show alebo tematické večery.

Internet
Bezplatný internet Wi-Fi v lobby a v izbách.

Miestne kategórie
***+

Webové stránky
www.marcanbeachhotel.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/turcja-marmaris-wczasy/marcan-beach

Náš názor
Príjemný hotel Marcan Beach, na jednej strane má komornú atmosféru, na druhej strane jeho umiestnenie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zábavu v Ölüdeniz. Vrelo odporúčame mladým ľuďom a skupinám priateľov, ktorí sa zameriavajú nielen na trávenie času v areáli hotela, ale predovšetkým na samostatné objavovanie pôvabov okolia.


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Karbel Hotel

Poloha
Karbel Hotel je umiestnený v stredomorskej záhrade v meste Ölüdeniz a je obklopený zelenými kopcami pohoria Taurus. Nachádza sa cca 350 m od centra letoviska s širokým výberom obchodov, barov a reštaurácií. Hotel sa nachádza cca 6 km od Hisarönü, známeho pre bohatý nočný život, cca 12 km od mesta Fethiye, ktoré ponúka početné turistické atrakcie. Letisko Dalaman je vzdialené cca 60 km. Zastávka miestneho minibusu jazdiaceho do Hisarönü a Fethiye sa nachádza cca 300 m od hotela.

Pláž
Karbel Hotel sa nachádza cca 450 m od peknej, širokej, pieskovo-kamienkovej verejnej pláže. Hotel neposkytuje plážové osušky. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 15 TL / ks).

Vybavenie
Recepcia, lobby, reštaurácia so stolmi tiež na vonkajšej terase s výhľadom na bazén, reštaurácia a'la carte (za poplatok), 4 bary: lobby a snack bar, bar pri bazéne a na slnečnej terase. Bazén s oddeleným bazénom pre deti, preslnená terasa s bezplatnými lehátkami a slnečníkmi a detské ihrisko. Za poplatok: mini market, kaderníctvo, lekár.

Izby
Karbel Hotel má 213 izieb, ktoré sa nachádzajú v niekoľkých trojpodlažných hotelových budovách. V izbe sa môžu ubytovať max. 3 dospelé osoby (možnosť prístelky v podobe rozkladacej pohovky alebo samostatnej postele).
Štandardné izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou, fénom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, trezorom (cca 70 TL/zýždeň), mini chladničkou a balkónom.
Rodinné izby sú k dispozícii na potvrdenie. Môžu ubytovať max. 4 osoby. Skladajú sa zo spálne s manželskou posteľou a z druhej izby s dvomi oddelenými posteľami. Možnosť pridania postieľky pre deti do veku 2 rokov (zadarmo).

Strava
All Inclusive: raňajky (07:30-10:00), neskoré raňajky (10:00-10:30), obedy (12:30-14:00) a večere (19:30-21:30) - všetko formou bufetu. V snack bare je servírované občerstvenie (12:00-16:00), zmrzlina (15:30-16:30) a káva (16:30-17:30). Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú podávané v čase od 10:00-23:00. Za poplatok: dovážané alkoholické aj nealkoholické nápoje a všetky nápoje po 23:00. V reštaurácii sú k dispozícii vysoké stoličky pre deti.

Šport a zábava
Karbel Hotel organizuje animačný program vo verzii soft. Navyše je k dispozícii: stolný tenis, stolný futbal a šípky. Za poplatok: biliard.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestna kategória
***

Webové stránky
www.karbelhotel.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/turcja-marmaris-wczasy/karbel-hotel

Náš názor
Príjemný hotel ležiaci v pokojnej oblasti, kúsok od zábavného centra mesta Ölüdeniz. Karbel Hotel odporúčame klientom, ktorí uprednostňujú odpočinok nielen pri hotelovom bazéne, ale aj aktívnym trávením voľného času a samostatným skúmaním okolia. Skvelá ponuka v pomere ceny a kvality.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Orka Lotus Beach Hotel

Poloha
Postavený v roku 2015 Orka Lotus Beach Hotel leží v jednej z najkrajších zátok Egejského mora, z jednej strany je obklopený azúrovými vodami, z druhej strany je obklopený stredomorským píniovým lesom. Len približne 2 km od hotela sa nachádza letovisko Icmeler, do zábavného centra Marmaris je to cca 6 km. Letisko Dalaman je vzdialené cca 90 km.

Pláž
Pred Orka Lotus Beach Hotelom sa nachádza súkromná piesočnatá pláž s dĺžkou cca 650 m - prechod cez promenádu. Lehátka, matrace, plážové osušky a slnečníky na pláži - zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, hlavná reštaurácia, 3 reštaurácie a'la carte, 6 barov (Vitamín Bar a Cove Bistro za poplatok). V areáli hotela sa nachádza aquapark s 5 šmykľavkami, relaxačný bazén a krytý bazén, preslnená terasa. Lehátka, slnečníky a plážové osušky pri bazénoch - zadarmo. Za poplatok: izbový servis, obchody, kaderníctvo, kozmetický salón, služba opatrovania detí.

Izby
Orka Lotus Beach Hotel má 441 izieb v 9 budovách.
Štandardné izby (o rozlohe cca 26 m²) - môžu ubytovať max. 3 dospelé osoby (možnosť prístelky v podobe normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, fén), centrálne riadenou klimatizáciou, telefónom, satelitným TV, trezorom (zadarmo), mini barom (nealkoholické nápoje a pivo zadarmo). Väčšina izieb ma balkón. Izby s výhľadom na more - za poplatok.
Izby promo - sú s výhľadom na iné hotelové budovy.
Štandardné Large izby (s rozlohou cca 36 m²) - môžu ubytovať max. 4 osoby (prístelky sú v podobe normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Izby sú vybavené rovnako ako štandardné izby, navyše majú príslušenstvo na prípravu čaju a kávy.
- Dvojmiestne rodinné izby - na potvrdenie (o rozlohe cca 40-55 m²) - pre max. 4 dospelé osoby a dieťa.

Strava
Ultra All Inclusive: raňajky (07:00-10:30), neskoré raňajky (10:30-12:00), obed (12:30-14:30) a večere (19:00-21:30) formou bohatého bufetu, popoludňajšie občerstvenie, nočné občerstvenie a zmrzlina. Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje, niektoré dovážané nápoje, teplé nápoje a zákusky sú dostupné v lobby bare 24 hodín. Reštaurácia a'la carte: ázijská alebo talianska je k dispozícii 1x za pobyt - zadarmo (nutná rezervácia), turecká - za poplatok (nutná rezervácia). Za poplatok: ostatné dovážané nápoje (nealkoholické i alkoholické), nápoje vo fľašiach a čerstvé ovocné šťavy.

Šport a zábava
Orka Lotus Beach Hotel organizuje bohatý animačný program, večery so živou hudbou. Navyše: plážový volejbal, aqua aerobik, sauna a turecké kúpele vo wellness centre, stolný tenis, stolný futbal, boccia, posilňovňa. Za poplatok: masáže a procedúry vo wellness centre, vodné športy na pláži, lekcie potápania. Pre deti: 6x týždenne Figloklub s poľským animátorom (od polovice júna do polovice septembra), mini disco, detské ihrisko.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a na izbách - zadarmo.

Miestna kategória
*****

Webové stránky
www.orkahotels.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu:  https://r.pl/turcja-marmaris-wczasy/orka-lotus-beach-hotel

Náš názor
Nový, elegantný hotel s krásnym výhľadom na zátoku, širokým výberom reštaurácií a komfortne zariadenými izbami. Orka Lotus Beach Hotel odporúčame aj tým najnáročnejším klientom, ktorí ocenia odpočinok v luxuse a s programom Ultra All Inclusive. Aj naši najmenší tu pre seba nájdu atrakcie, zaisťujúce nezabudnuteľnú dovolenku v rodinnej, prázdninovej atmosfére.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Turunc Resort

Poloha
Krásny, elegantný komplex Turunc Resort sa nachádza na rozľahlej ploche obklopenej zelenými kopcami, kde sa na úpätí rozťahujú tyrkysové vody zálivu. Neďaleké letovisko Turunc leží cca 1 km, kde sa nachádza mnoho obchodov, kaviarní a reštaurácií. Centrum Marmaris je vzdialené cca 20 km a letisko Dalaman cca 120 km od komplexu Turunc Resort.

Pláž
Hotel Turunc Resort sa nachádza pri súkromnej piesočnato-kamienkovej pláži ocenenej certifikátom Modrej vlajky. Ležadlá a slnečníky - zadarmo. Plážové osušky sú k dispozícií na zálohu cca 20 TL (cca 10 EUR).

Vybavenie
Recepcia 24h, hlavná reštaurácia a dve reštaurácie a'la carte: turecká a talianska (za poplatok, nutná skoršia rezervácia), päť barov: pri bazéne, snack bar, lobby bar, plážový bar a Aqua bar. Navyše: dva bazény so sladkou vodou, krytý bazén, aquapark so šmykľavkami, detský bazen. Ležadlá a slnečníky pri bazénoch - zadarmo, plážové osušky sú k dispozícií po zaplatení zálohy. Za príplatok: konferenčná miestnosť, práčovňa, lekár, market.

Izby
Hotel Turunc Resort má 380 izieb, ktoré sa nachádzajú v piatich viacpodlažných budovách. Štandardné izby pre max. tri dospelé osoby (prístelka v podobe normálnej postele) alebo pre rodinu s dvoma deťmi (prístelka v podobe poschodovej postele) - o rozlohe cca 20 m². Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, trezorom (zadarmo), minibarom (voda je k dispozícií pri príchode, ďalšia konzumácia za príplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, balkónom. K dispozícií sú aj izby typu Duplex (mezonetové, navyše 2 WC) - s rozlohou cca 45 m², pre max. štyri osoby (prístelka v podobe rozkladacej pohovky) a rodinné izby - o rozlohe cca 43 m² s dvomi spálňami pre max. štyri osoby . Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov je k dispozícií zadarmo.

Strava
Ultra All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), obed (12:45-14:00), večera (19:30-21:30) sú podávané formou bufetu. Občerstvenie počas dňa (12:00-16:00), popoludňajšie občerstvenie (17:00-18:00), zmrzlina (14:30-17:00), prestávka na kávu (17:00-18:00), nočné občerstvenie (23:30-2:00). Miestne nealkoholické nápoje sú k dispozícií 24 hodín a miestne alkoholické nápoje a niektoré dovážané alkoholické nápoje sú k dispozícií do 2:00 v lobby bare. Ostatné dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje - za príplatok.

Šport a zábava
Veľmi bohatý športový a animačný program: aerobik, aqua aerobic, fitness, stolný tenis, šípky, plážový volejbal, diskotéka (za poplatok), večerné show. Navyše dobre vybavené wellness centrum: sauna a turecké kúpele (zadarmo). Za poplatok: biliard, stolný futbal, masáže a procedúry vo wellness centre, vodné športy na pláži. Pre deti: hotelový miniklub, 6x týždenne Figloklub s poľským animátorom (od polovice júna do polovice septembra), detské ihrisko.

Internet
V lobby a na izbách je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.turunchotels.com

Náš názor
Krásne umiestnený hotel Turunc Resort s výhodnou polohou v blízkosti centra mesta a neďalekých atrakcií. Komfortne zariadené izby a bohatá ponuka All Inclusive sú výhodou tohto hotela. Hotel je cenený predovšetkým vďaka vynikajúcej kuchyni, službám a polohe. Ponuka je určená predovšetkým rodinám s deťmi a tým, ktorí chcú relaxovať v blízkosti prírody.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Turunc Premium

Poloha
Elegantný a moderný hotel Turunc Premium bol postavený v roku 2015. Nachádza sa iba cca 100 m od centra letoviska Turunc, kde sa nachádza mnoho obchodov, kaviarní a reštaurácií. Centrum Marmaris je vzdialené cca 20 km a letisko Dalaman cca 120 km.

Pláž
Hotel Turunc Premium sa nachádza pri súkromnej piesočnato-kamienkovej pláži. Ležadlá a slnečníky - zadarmo. Plážové osušky sú k dispozícií za zálohu cca 20 TL (cca 10 EUR).

Vybavenie
Recepcia 24h, tri výťahy, hlavná reštaurácia a turecká reštaurácia a'la carte otvorená v hodinách od 20:00-22:00 (za príplatok, nutná skoršia rezervácia), päť barov: pri bazéne, Lotus bar, lobby bar, Panorama bar a bar vo wellness centre. Okrem toho: bazén so sladkou vodou, krytý bazén, detský bazén so šmykľavkami. Ležadlá a slnečníky pri bazénoch - zadarmo, plážové osušky sú k dispozícií po zaplatení zálohy. Za príplatok: konferenčná miestnosť, práčovňa, lekár, market.

Izby
Hotel Turunc Premium má 213 izieb, ktoré sa nachádzajú v päťposchodovej budove. Štandardné izby pre max. tri dospelé osoby (prístelka v podobe normálnej postele) - s rozlohou cca 30 m². Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, trezorom (zadarmo), minibarom (voda je k dispozícií zadarmo, ostatná konzumácia za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, balkónom. K dispozícií sú aj izby s výhľadom na more, ktoré sú vybavené rovnako ako štandardné izby.

Strava
Ultra All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), obed (12:45-14:00), večera (19:30-21:30) sú podávané formou bufetu. Občerstvenie počas dňa (12:00-16:00), zmrzlina (16:00-17:00), prestávka na kávu (17:00-18:00), nočné občerstvenie (polievka 23:30-2:00, sendviče 2:00-6:00). Miestne nealkoholické nápoje sú k dispozícií 24 hodín a miestne alkoholické nápoje sú k dispozícií do 2:00 v lobby bare. Ostatné dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje - za príplatok.

Šport a zábava
Bohatý športový a animačný program: aqua aerobic, fitnes, stolný tenis, šípky, večerná show, živá hudba. Navyše dobre vybavené wellness centrum: sauna, turecké kúpele (zadarmo). Za poplatok: biliard, masáže a procedúry vo wellness centre, vodné športy na pláži. Pre deti: miniklub (4-12 rokov), detské ihrisko.

Internet
V lobby a na izbách je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.turunchotels.com

Náš názor
Exkluzívny hotel Turunc Premium pre náročných klientov. Nepochybnou výhodou hotela je blízkosť centra mesta a miestnych atrakcií. Vďaka bohatej ponuke All Inclusive, priestranným izbám a vynikajúcim službám sa tu budete cítiť ako na naozajstnej tureckej dovolenke.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Jiva Beach Resort

Poloha
Hotel Jiva Beach Resort sa nachádza cca 1 km od centra Calis. Do centra sa dá dôjsť pešo po promenáde pozdĺž pláže alebo dôjsť miestnym autobusom. Do centra Fethiye so širokým výberom obchodov, barov a reštaurácií je to cca 5 km od hotela. Letisko Dalaman je vzdialené cca 50 km od hotela Jiva Beach Resort.

Pláž
Hotel Jiva Beach Resort sa nachádza priamo pri krásnej, širokej piesočnato-kamienkovej, súkromnej pláži v Calis (prechod cez cestu). Plážové osušky, lehátka a slnečníky - zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, hlavná reštaurácia, 3 reštaurácie a'la carte: turecká, stredomorská a čínska (možnosť využiť 1x za pobyt, nutná predchádzajúca rezervácia, za poplatok 10 EUR/os), kaviareň, 6 barov (vrátane baru pri bazéne a baru vo wellness centre). 5 bazénov: hlavný, so šmykľavkami, relaxačný, detský bazén, vnútorná vírivka. Plážové osušky, lehátka a slnečníky - zadarmo. 
Za poplatok: izbový servis, kaderníctvo, lekár, fotograf, požičovňa áut, služba opatrovania detí.

Izby
Hotel Jiva Beach Resort má 367 komfortných izieb.
Štandardné izby (s rozlohou cca 32 m²) môžu ubytovať max. 3 dospelé osoby (možnosť prístelky v podobe rozkladacej postele). Izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou a fénom, centrálne riadenou klimatizáciou, telefónom, satelitným TV, trezorom (zadarmo), minibarom (voda zadarmo v deň príchodu, ostatná konzumácia za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju a balkónom.
Dvojlôžkové izby v podkroví (o rozlohe cca 20 m²) - zariadené rovnako ako izby štandardné. Namiesto balkóna majú zariadenú lodžiu.
Rodinné izby s 2 miestnosťami (o rozlohe cca 40 m²) - môžu ubytovať max. 2 dospelé osoby a 2 deti (manželská posteľ a dve samostatné postele). 

Strava
Ultra All Inclusive: raňajky, obedy, večere - všetky jedlá podávané formou bohatého bufetu. Okrem toho v snack bare ľahké občerstvenie, káva a večerné ľahké občerstvenie. 24 hodín k dispozícii: studené občerstvenie, káva, čaj, džúsy (okrem čerstvých ovocných štiav) a miestne nealkoholické a alkoholické nápoje. Za poplatok: dovážané alkoholické a nealkoholické nápoje, kokteily, čerstvé ovocné šťavy.

Šport a zábava
Hotel Jiva Beach Resort organizuje bohatý animačný program. Navyše: malé ihrisko na plážový futbal, plážový volejbal, fitnes, wellness centrum (suchá a parná sauna, turecké kúpele - zadarmo), aerobik, aqua aerobik, stolný tenis, biliard, šípky. 
Za poplatok: masáže a procedúry vo wellness centre, potápanie, kitesurfing, lekcie surfovania, plavby na jachte, windsurfing (iba pre hostí s licenciou). Pre deti: hotelový mini klub a 6x týždenne Figloklub s poľskými animátormi (od polovice júna do polovice septembra).

Internet
Wi-Fi v areáli celého hotela - zadarmo.

Miestna kategória
*****

Webové stránky
www.jivabeachresort.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu si môžete prečítať tu: https://r.pl/turcja-marmaris-wczasy/jiva-beach-resort

Náš názor
Jiva Beach Resort - to je elegantný objekt v nádhernom mieste. Odporúčame ako pre páry, ktoré chcú mimo opaľovania a kúpania ťažiť zo širokej škály hotelových aktivít a príťažlivosti neďalekého Calis a Fethiye, tak aj pre rodiny s deťmi vzhľadom k bohatému animačnému programu. Hotel je známy svojou veľmi dobrou kuchyňou a vysokým štandardom služieb.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí alebo za príplatok 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti - raňajky a večere alebo obedy podľa programu, stravovanie: počas pobytovej časti - ako je v popise hotelov, turistický program (viď nižšie), služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytu, poistenie TU Europa (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, sprepitné, služby miestneho sprievodcu, rezervačné poplatky do navštívených objektov, služby pre skupinu v systéme TGS. Orientačné náklady na účasť v programe - cca 125 EUR/os. (platí sa sprievodcovi ako balíček). Nezahŕňa ďalšie jedlá (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, iné osobné výdavky.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Turecka Układanka
Kód zájazdu: TDU

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené ku dňu 3.9.2019 a môžu sa zmeniť.

Od 26.4.2019 prestali platiť v Turecku bankovky s nominálnou hodnotou 500 EUR. Z tohto dôvodu majte prosím na pamäti, že touto bankovkou nebude možné platiť sprievodcovi fakultatívne výlety.

Program

Pamukkale a termálne pramene, Konya - mystický rád dervišov, fascinujúca Kappadokia, jaskyne Tinaztepe Cavern - podzemný zázrak, Myra a sv. Mikuláš, Antalya - neobvyklá metropola, pre záujemcov ďalší týždeň pobytu v meste Marmaris, Fethyie alebo okolí

Deň 1
Zraz na stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. dlet do Dalamanu. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela v okolí Dalamanu. Voľný čas. (Trasa cca 20 km)
Upozornenie! Klienti, ktorí priletia neskoro večer, nemajú v tento deň večeru, namiesto toho dostávajú balíčky s jedlom.

Deň 2
Po raňajkách odjazd v smere Pamukkale, zvaného vďaka svojej farbe bavlnenými hradom. Je to jedinečná kaskáda bielych vápencových terás a prírodných jazierok. Toto miesto bolo známe už v staroveku vďaka svojim liečivým, horúcim prameňom. Pre záujemcov možnosť kúpania v bazéne Kleopatry (za poplatok cca 50 TL). Následne sa vydáme na prechádzku do neďalekého antického mesta Hierapolis, ktoré má jednu z najväčších nekropolí starovekej Anatólie. Po prehliadke prejazd do Konyi. Večera a prenocovanie v hoteli. (Trasa cca 610 km)

Deň 3
Po raňajkách navštívime Mevlana Tekkesi, najvýznamnejšiu pamiatku Konye, ​​ktorá je domovom mystického "Rádu rotujúcich dervišov". Bratstvo založil mudrc povolaný stúpencami Mevlany čiže nášho Pána. Po prehliadke prejazd do oblasti kúzelnej krajiny, čiže Kappadokie. Zastavíme sa obdivovať malebné panorámy a zhotovovať úžasné fotografie. Bude tiež možnosť zakúpiť originálnu keramiku, slávné kožené výrobky a turecké sladkosti. Uvidíme tiež miesto, kde sa prvý kresťania schovávali pred útokmi svojich prenasledovateľov, tzn. podzemné mesto Saratli. Jeho obyvatelia v mäkkom vulkanickom tufu vyhĺbili úžasnú sieť chodieb, stajní, spální, kuchýň a vetracích šácht zaisťujúcich správnu cirkuláciu vzduchu a konštantnú teplotu, a to všetko pod povrchom zeme! Večera a prenocovanie v hoteli v Kappadokii. Pre záujemcov možnosť odpočinku a využitia ošetrenia v tradičnej tureckej kúpeli (za príplatok cca 26 EUR). (Trasa cca 280 km)

Deň 4
Pred raňajkami pre záujemcov možnosť letu balónom nad Kappadokiou (za poplatok cca 215 EUR, na potvrdenie) alebo jazda džípmi v Kappadokii pri východe slnka (za poplatok cca 60 EUR/os.). Po raňajkách ďalšia prehliadka úžasných skalných útvarov, podzemných miest a kostolov, ktorými je Kappadokia preslávená. Uvidíme súbor svätýň v skanzene Göreme (zapísaných na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO). Navštívime tiež pevnosť Uchisar vytesanú v skale týčiacu sa nad Údolím holubov. Po večeri pre záujemcov orientálny turecký večer (za poplatok cca 28 EUR/os.) a/alebo ukážka rotujúcich dervišov (za poplatok cca 15 EUR/os.). Večera, turecký večer a prenocovanie na území Kappadokie. (Trasa cca 70 km)

Deň 5
Po raňajkách odjazd v smere Antalye. Cestou navštívime Sultanhani - seldžuckej karavanseraj zo 13. storočia. Zastavíme sa aj u jaskyne Tinaztepe - zvanej "podzemným zázrakom". Následne pôjdeme do Perge, kde navštívime najdôležitejšie mesto starovekej Pamfýlie, ktoré bolo rodiskom slávneho matematika a astronóma - Apollónia. V 1. a 2. storočia patrilo Perge k najkrajším mestám Malej Ázie, kým v 5. storočí bolo už sídlom biskupa (kresťanstvo v Perge bolo rozšírené vďaka návšteve sv. Pavla). Koniec tohto dôležitého starobylého mestského centra prišiel celkom rýchlo s arabskými inváziami v 8. storočí. Po prehliadke prejazd do Antalye. Ubytovanie v hoteli a večera. (Trasa cca 550 km)

Deň 6
Po raňajkách sa vydáme na celodennú prehliadku Antalye - takmer miliónovej metropoly malebne ležiacej pri Stredozemnom mori a obklopenej majestátnym pohorím Taurus. Mesto leží na zmluvnej hranici medzi historickými krajinami - Lýkiou na západe a Pamfýliou na východe. Prehliadku Antalye začneme návštevou okúzľujúceho prístavu, z ktorého sa vydáme na dvojhodinovú plavbu po zálive. Z paluby lode uvidíme úchvatný vodopád Duden, ktorého kaskády padajú z výšky 40 metrov priamo do Stredozemného mora. V Antalyi si tiež budeme môcť kúpiť slávné turecké šperky. Navštívime tiež Archeologické múzeum a prejdeme slávnou Hadriánovou bránou, ktorá bola v staroveku jedinou cestou vedúcou do mesta. Ďalej sa prejdeme pôvabnými uličkami najstaršej časti Antalye - štvrtí Kaleici, plnú magických zákutia a pamiatok. Večera a prenocovanie v Antalyi. (Trasa cca 70 km)
 
Deň 7
Po raňajkách prejazd do Patary - prístavného centra starej Lýkie, kedysi preslávené vďaka chrámu a Apollonovej veštiarni a neskôr ako rodisko sv. Mikuláša, ktorý sa stal biskupom susednej Myry (dnes Demre). V Patare uvidíme víťazný oblúk, pohrebisko s početnými lýkijskými hrobkami, kúpele, baziliku a divadlo. V Demre sa nachádza kostol sv. Mikuláša (19. storočie), v ktorého múroch boli objavené steny kostola zo 4. storočia s pohrebnou kryptou a v nej poškodený sarkofág, v ktorom pôvodne ležali ostatky svätca. Vydáme sa tiež do mesta Kaş (voľný čas), ktorého čaro spočíva v pokojnej a uvoľnenej atmosfére. Odtiaľ sa vydáme k malebnej tiesňave Saklikent, druhej najväčšej v Európe (cca 18 km dlhá, na 300 m hlboká), na ktorej dne preteká bystrý potok. Prechádzka v ľadovej vode turistickým chodníkom (cca 3 km dlhá, voľný čas cca 1-1,5 hod.) Bude skvelou príležitosťou nielen na ochladenie po dni strávenom prehliadkami, ale aj na obdivovanie nádherných výhľadov a neobvyklých skalných útvarov, ktorými je tiesňava obklopená. Upozornenie! Na výlet do tiesňavy je vhodné si vziať obuv pre chôdzu vo vode a odev na prezlečenie. Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Fethiye. (Trasa cca 380 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela v Marmaris, Fethyi alebo okolia, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
- Pre niektorých môže byť zájazd vyčerpávajúci. Denné prejazdy autobusom sa budú pohybovať v rozmedzí od minimálne 90 až do viac ako 600 km. Odchody z hotelov sú organizované veľmi skoro ráno.
- Vysťahovanie z hotelov do 10:00 hodiny bez ohľadu na dobu ubytovania.
- Poradie realizácia bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzanie skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentované prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Výlety po okolí

Turecký večer - cca 28 EUR/os.
Ukážka rotujúcich dervišov - cena cca 15 EUR/os.
Let balónom - cca 215 EUR/os.
Hammam - cca 26 EUR/os.

Víza - informácie pre predajcov

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 13. augusta 2013. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Osoby s iným ako slovenským občianstvom môžu podliehať iným podmienkam udelenia víza.

Sezónnosť

Hlavná turistická sezóna v Turecku zvyčajne trvá od 1.6. do 30.9.

Informácie o hoteloch

Poloha
Trojhviezdičkové hotely - skromné, nachádzajúce sa zvyčajne mimo centier miest (7 nocí: Dalaman - 1, Konya - 1, Kappadokia - 2, Antalya - 2, Fethiye-1).

Izby
Dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s klimatizáciou (hotely Kappadokii bez klimatizácie) a kúpeľňou.

Vybavenie
Reštaurácia a bar.

Strava
Kontinentálne raňajky formou bufetu a večere (bufet alebo sety podávané k stolom). Nápoje k večeriam za príplatok.

Miestna kategória
***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €