Ubytování CTH Obrázok0
Ubytování CTH Obrázok1
Ubytování CTH Obrázok2
Ubytování CTH Obrázok3
Ubytování CTH Obrázok4
Ubytování CTH Obrázok5
Ubytování CTH Obrázok6
Ubytování CTH Obrázok7
Ubytování CTH Obrázok8
Ubytování CTH Obrázok9

Balkán známý i neznámý

Chorvátsko - Trogir
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Jadran

Poloha
Penzión Jadran sa nachádza na hlavnej promenáde v centre mesta Vela Luka. Vzdialenosť od mora je cca 20 m (prístup cez promenádu). V jeho blízkosti je malá mestská pláž, na väčšiu pláž sa dostanete hotelovou loďou (cca 2 eur) alebo prechádzkou pozdĺž zálivu. Promenáda je dlhá cca 2 km, nachádza sa tu rad turistických atrakcií, obchodov, reštaurácií, kaviarní, barov a nočných klubov. Posledná rekonštrukcia prebehla v lete roku 2014.

Izby
Penzión Jadran má 50 novo zrekonštruovaných funkčne zariadených dvojlôžkových izieb (možnosť prístelky). K dispozícii sú aj rodinné štvorlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením (sprchovací kút), WC a TV.
Môžete si prenajať detskú postieľku (za poplatok cca 5 EUR / deň). Klimatizácia za poplatok 2 EUR /osoba/deň.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, ktorá ponúka jedlá na terase, bar a parkovisko (za poplatok).

Strava
Raňajky a večere formou bufetu. Nápoje na raňajky: káva, čaj, mlieko, džús. K večeri karafa vína alebo piva pre dve osoby (0,5 litra), voda, džús, nápoje k večeri sú bez obmedzenia.

Miestne kategórie
Penzión

Náš názor
Penzión Jadran, kompletne zrekonštruovaný v letnej sezóne 2014, je ideálny pre tých, ktorí majú radi blízkosť mestských atrakcií. Je skvelým východiskovým bodom pre výlety, odporúčame výlet na ostrov Hvar!

Hotel Nano

Poloha
Hotel Nano
se nachází v Drveniku - v letovisku ležícím 30 km jižně od známého turistického letoviska Makarska. Město přitahuje turisty dlouhými plážemi, křišťálově čistou vodou, borovým lesem, přímořskou promenádou a tradiční dalmatskou kuchyní. I přes jeho klidnou polohu má Drvenik dobré spojení s ostrovem Hvar. Transfer z letiště Dubrovníku trvá cca 3-3,5 hodiny.

Pláž
Hotel Nano
se nachází přímo u oblázkové pláže, částečně zastíněné borovicemi. Pozvolný sestup do vody. Plážový servis za příplatek.

Vybavení
Recepce, restaurace, bazén (krytý, s výsuvnou boční stěnou na venkovní prosluněnou terasu).

Pokoje
V naší nabídce máme velmi pěkné 4* standardní pokoje umístěné v první budově od moře a 4* (nové, velmi moderní, s novým vybavením, umístěné v druhé budově od moře). Prostorné dvoulůžkové pokoje (s možností 1 přistýlky v podobě rozkládací pohovky) jsou vybaveny koupelnou, balkonem nebo terasou, individuálně ovládanou klimatizací, vysoušečem vlasů. Rodinné pokoje jsou určeny pro max. 4 osoby a nachází se v první budově od moře.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu. K večeři alkoholické a nealkoholické nápoje (sladké nápoje, čaj, filtrovaná káva, pivo, víno) v ceně.

Sport a zábava
Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/chorwacja-wczasy/hotel-nano​

Náš názor
Vřele doporučujeme, zejména 4* pokoje, jejichž zařízení splní očekávání nejnáročnějších klientů. Velkou výhodou 3* pokojů je výhled na moře. Nicméně, největší výhodou hotelu Nano je jeho umístění u pláže a promenády a vynikající služby.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Grand

Poloha
Hotel Grand sa nachádza priamo pri kamienkovej pláži, ktorá sa nachádza cca 1 km od centra Orebič. V Orebiči je mnoho obchodov, barov, reštaurácií, atď. (Prístup promenádou). Transfer z letiska do hotela trvá cca 3 hodiny. Vo vzdialenosti cca 1 km od hotela Grand (v centre mesta Orebić) je zastávka mestského autobusu, ktorý vás zavezie do ďalších miest na pobreží. Celá budova hotela Grand bola zrekonštruovaná v roku 2008.

Izby
Hotel Grand má 184 elegantne zariadených dvojlôžkových izieb (v izbách s výhľadom na more - možnosť jednej prístelky formou rozkladacieho kresla, v izbách s výhľadom do záhrady - nemajú možnosť prístelky, možnosť detskej postieľky, len manželská posteľ) s vlastným sociálnym zariadením a francúzskymi balkónmi. Izby sú vybavené: TV-sat, telefón, trezor (zdarma), chladnička (za poplatok), minibar (za poplatok), pripojenie k internetu (za poplatok), klimatizácia (centrálne riadená, zadarmo), sušič vlasov. Detská postieľka do veku 2 rokov - zdarma a na požiadanie (pri rezervácii).

Vybavenie
Recepcia 24hod. s lobby, úschovňa batožiny (zdarma), klimatizovaná hlavná reštaurácia (k dispozícii detské stoličky), drink bar, bar pri bazéne, veľký bazén a detský bazén (sladká voda), slnečná terasa, ležadlá a slnečníky (pri bazéne - zadarmo, na pláži - za poplatok cca 40 HRK / komplet: dve ležadlá + slnečník), hotel Grand neposkytuje plážové osušky, Wi-Fi vo verejných priestoroch hotela Grand (zdarma), internetový kútik (za poplatok cca 20 HRK / 30 min.) Hotel Grand akceptuje kreditné karty. K dispozícii je zmenáreň.

Strava
All Inclusive light: raňajky (7:00-10:00), obed (12:00-14:00) a večere (19:00-21:00) formou švédskych stolov. Počas jedla je neobmedzená konzumácia nealko nápojov a alkoholických nápojov (miestne pivo a víno).
Upozornenie! Hotelový bar na recepcii nie je súčasťou programu All Inclusive light.

Šport a zábava
Vo vybraných dňoch v týždni (tri až štyrikrát týždenne) je animačný program pre deti i dospelých (hry, mini diskotéka, bedminton, aerobic, boccia, atď.). Dva až trikrát týždenne hotel Grand usporadúva večery so živou hudbou. K dispozícii je tiež mini klub pre deti. V obci Perna (vzdialené cca 3 km) sa nachádza potápačské centrum. Za poplatok je možné využiť tenisové kurty pri Hoteli Bellevue (vzdialenom cca 500 m).

Miestne kategórie
****

Náš názor
Výborná obsluha, vysoká úroveň služieb a krásne umiestnenie hotela v borovicovom lese. Hotel Grand má výhodnú polohu - do Dubrovníka a Mostare je to len chvíľku cesty a tieto mestá zaručujú tú pravú prázdninovú zábavu! Hotel Grand je veľmi vysoko cenený našimi stálymi klientmi.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Adria Beach

Poloha
Hotel Adria Beach sa nachádza pri pokojnej zátoke Plitvine. Je vzdialený cca 2,5 km od centra mesta (možný dojazd vodným taxi - cena cca 10 HRK / 1 cesta, alebo sa dá prejsť pozdĺž pobrežia cca 30 minút). Transfer z letiska do hotela trvá cca 4 hodiny. Autobusová doprava sa nachádza v centre mesta Vela Luka.

Pláž
Hotel Adria Beach sa nachádza cca 100 m od kamienkovej pláže, v pokojnej zátoke Plitvine. Ležadlá - za poplatok (cca 50 HRK / komplet: dve ležadlá).

Vybavenie
Hotel bol zrenovovaný na prelome roku 2016/2017 (verejné priestory hotela, tj. reštaurácia, recepcia a vonkajšia terasa pri reštaurácii). 24-hodinová recepcia s lobby, klimatizovaná hlavná reštaurácia, konferenčná miestnosť, vonkajší bazén a detský bazén (so sladkou vodou), preslnená terasa s ležadlami a slnečníkmi (zdarma), detské ihrisko, biliard (za poplatok). V areáli hotela sa nachádza zmenáreň.

Izby
Hotel Adria Beach má 125 funkčne a vkusne zariadených dvojlôžkových izieb (možnosť jednej prístelky v podobe rozkladacej pohovky) s kúpeľňou a balkónom (s výhľadom na more alebo do záhrady). Izby sú vybavené satelitným TV, telefónom, klimatizáciou (centrálne riadená, zadarmo) a sušičom vlasov v kúpeľni.
Izby typu ekonomy sú skromne vybavené a nemajú balkón. Možnosť zapožičania detskej postieľky - za poplatok (cca 5 EUR / deň).

Strava
All Inclusive: raňajky (7:00-9:30), obed (12:00-14:00) a večere (19:00-21:00) - sú podávané formou bohatého bufetu, nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú k dispozícii v bare All Inclusive (12:00-22:00). Navyše sa v 17:00 hodín podávajú zákusky alebo ovocie, káva a čaj.

Šport a zábava
Detské ihrisko, biliard. V rámci All Inclusive (zadarmo): tenisové kurty, požičovňa bicyklov, stolný tenis a volejbalové kurty.

Internet
Na recepcii Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.humhotels.hr

Náš názor
Hotel Adria Beach bol obnovený počas poslednej rekonštrukcie. Vrelo odporúčame najmä pre rodiny s deťmi vďaka pokojnej lokalite, peknej pláži a výhodnému programu All Inclusive. Skvelá cena v pomere k štandardu ponúkaných služieb.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/chorwacja-wczasy/adria-beach

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Port 9

Poloha
Hotel Port 9 sa nachádza v pokojnej zátoke, cca 3 km od centra starej časti mesta Korčula, kde sú početné obchody, bary, reštaurácie atď. (Do centra môžete dôjsť po promenáde alebo môžete využiť vodné taxi.) Vo vzdialenosti cca 300 m od hotela sa nachádza autobusová zastávka, z ktorej sa dostanete do starej časti mesta Korčula. Najbližší obchod sa nachádza cca 100 m od hotela. Transfer z letiska do hotela trvá cca 3,5 hodiny.

Pláž
V blízkosti hotela Port 9 sú dve piesočnato-kamienkovej pláže. Najbližšia sa nachádza cca 70 m od hotela. Ležadlá a slnečníky sú za poplatok (cca 6 EUR / deň).

Vybavenie
Recepcia, dve reštaurácie, reštaurácie a la carte, štyri bary, taverna na pláži, vonkajší bazén, obchod a vodné taxi pri pláži (za poplatok).

Izby
Hotel Port 9 je po celkovej rekonštrukcii v roku 2017. Má 177 izieb. V našej ponuke sú štandardné dvojlôžkové izby (18-20 m²) umiestnené v štyroch pavilónoch. Každá izba má kúpeľňu so sprchou alebo vaňou, telefón, trezor (zdarma), satelitný TV, klimatizáciu a balkón.

Strava
All inclusive light: raňajky, obedy a večere formou bufetu, nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje (pivo a víno) počas obeda a večere. K dispozícii vegetariánske menu a diétne menu.

Šport a zábava
Viacúčelové športové ihrisko, ping-pongový stôl, minigolf (za poplatok cca 3 EUR / hodina), požičovňa kanoe a člnov na pláži (za poplatok), mini klub, detské ihrisko, horolezecká stena pre deti, mini botanická záhrada, požičovňa bicyklov (za poplatok cca 6 EUR / hodina), tematické večery, dva tenisové kurty (za poplatok cca 7 EUR / hodina). Hotel organizuje animačný program pre deti v miniklube vo vekových skupinách 4-7 rokov a 8-14 rokov, tematické workshopy pre deti a vonkajšie fitness.

Internet
Internet - Wi-Fi zdarma.

Miestne kategórie
****

Iné
http://www.port9resort.com

Náš názor
Port 9
je moderný dizajnový hotel, bol otvorený na prelome mája / júna 2017. Ponúka skvelé izby, peknú zelenú plochu, ktorá obklopuje hotel a rozšírený All Inclusive Light. Využite blízkosti jedného z najkrajších miest na Balkáne, starej časti mesta Korčula, s krásnymi budovami, kaviarňami a nezabudnuteľnou atmosférou. Vrelo odporúčame!

Hodnotenie klientov
Klienti ohodnotili tento hotel na 5.0 / 6. Všetky recenzie si môžete prečítať tu: http://r.pl/chorwacja-wczasy/port-9

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Epidaurus

Poloha
Hotel Epidaurus, skladajúci sa z piatich navzájom prepojených budov, sa nachádza v obci Cavtat (hotel sa nachádza cca 1 km od centra mesta), ktorá leží cca 15 km južne od Dubrovníka. Cavtat je relatívne malé mesto, leží medzi dvoma zálivmi. Južné vegetácie a početné kaviarne tvoria typickú dalmatínsku atmosféru. Vzhľadom na umiestnenie hotela je to dobrý východiskový bod pre objavovanie Dubrovníka, tzv. Perly Jadranu a tiež Čiernej Hory. Transfer z letiska do hotela trvá cca 15 minút.

Pláž
Nachádza sa priamo na štrko-kamienkovej pláži Tiha, ležadlá a slnečníky za poplatok (cca 7 EUR / deň).

Vybavenie
Recepcia (24 hodín denne), výťah, klimatizovaná hlavná reštaurácia (nutný spoločenský odev), hotelový bar, plážový bar a snack bar, vonkajší bazén a detský bazén (so sladkou vodou), ležadlá a slnečníky (zdarma), slnečná terasa, mini obchod, herňa. Doplnkové služby za poplatok: práčovňa, kaderníctvo, sauna, solárium, kozmetika, posilňovňa, masáže.

Izby
Hotel Epidaurus má 312 pohodlných a moderne zariadených izieb - dvojlôžkových (jedna prístelka) s vlastným balkónom a kúpeľňou. Izby sú vybavené: satelitný TV, klimatizácia (centrálne riadená beží v júli a auguste, zdarma), telefón. V kúpeľni sušič vlasov. Možné zapožičanie detskej postieľky (zadarmo).

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky formou bufetu, obed servírovaný k stolu a večere formou bufetu. Okrem toho: od 12:00 do 15:00 sa podáva občerstvenie, káva a čaj (v snack bare). Nealkoholické nápoje a miestne destiláty sú podávané v hotelovom bare (10:00 - 23:00).

Šport a zábava
Hotel Epidaurus prevádzkuje celý rad animácií pre deti (v dvoch vekových skupinách) i pre dospelých, živá hudba (v hlavnej sezóne, raz týždenne), ihrisko na volejbal a futbal, stolný tenis, boccia, vodný aerobic. Pre mladších návštevníkov je tu detské ihrisko. Pár minút chôdze od hotela nájdete tenisové kurty (za poplatok). V hoteli je potápačská škola, ktorá za poplatok ponúka výučbu windsurfingu, vodné lyžovanie alebo potápanie.

Internet
V hoteli je k dispozícii Wi-Fi - zdarma.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
http://www.remisens.com/en/hotel-epidaurus

Náš názor
Odporúčame vzhľadom k blízkosti Dubrovníku. Hotel Epidaurus sa nachádza iba jeden kilometer od stredovekého centra mesta Cavtat, takže je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok, ale aj pre tých, ktorí ocenia vyžitie v meste. Za zmienku ďalej stojí All Inclusive pre Vaše pohodlie v priebehu dovolenky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Valamar President

Poloha
Valamar President je pětihvězdičkovým hotelem, který se nachází cca 5 km od starého města v Dubrovníku. Malebně umístěn na okraji poloostrova Babin Kuk uchvacuje soukromou pláží a nezapomenutelným výhledem na Jadran. Samotný Dubrovník je skutečnou perlou Jadranu, s množstvím památek, muzeí, festivalů, uměleckých galerií a jedinečných kaváren. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

Pláž
Oblázková pláž označená Modrou vlajkou se nachází přímo u hotelu Valamar President. Lehátka, slunečníky a plážové osušky - za poplatek. Cca 300 m od hotelu jsou dvě další pláže (Cava a Copacabana).

Vybavení
Recepce, výtah, restaurace s terasou a výhledem na moře, 3 bary, venkovní bazén, krytý bazén, lehátka a slunečníky u bazénu - v ceně.

Pokoje
Hotel Valamar President byl zrenovován v roce 2014 a má 292 komfortně vybavených pokojů. V hotelu nabízíme ubytování ve standardních pokojích (cca 27 m²) a pokojích typu Superior (cca 31 m²). Všechny pokoje jsou vybaveny balkonem nebo terasou s výhledem na moře, koupelnou (vysoušeč vlasů a župany), klimatizací, TV, telefonem, minibarem (za příplatek), trezorem. Dětská postýlka - za poplatek.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu.

Sport a zábava
Hotel Valamar President organizuje večerní animace, večery s živou nebo s DJem, taneční show, kino pod širým nebem. Za příplatek: vodní sporty na pláži, potápěčské centrum. Posilovna. Za poplatek: sauna, parní lázeň, hydromasáž, masáže, kosmetické procedury.

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***** 

Náš názor
Hotel Valamar President je jedním z nejlepších hotelů nejen v Dubrovníku, ale i v celém Chorvatsku. Značka Valamar poskytuje vše, aby se host cítil pohodlně, luxusně a výjimečně. Prázdniny strávené v nejkrásnějším městě na Balkáně zůstanou dlouho ve vaší paměti. Srdečně zveme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Croatia Cavtat

Poloha
Hotel Croatia Cavtat sa nachádza na útese, priamo na skalnatej a kamienkovej pláži v mestečku Cavtat a je obklopený borovicovým lesom. Transfer z letiska do hotela trvá cca 20 minút. Dubrovník je vzdialený len cca 18 km. Z Cavtatu jazdí mestská doprava denne do Dubrovníka.

Izby
Hotel Croatia Cavtat má 487 moderne zariadených dvojlôžkových izieb (možnosť jednej prístelky vo forme rozkladacej pohovky alebo samostatného lôžka) s balkónom a kúpeľňou (sušič vlasov, župan, papuče, základné hygienické potreby). Izby sú vybavené TV-sat, mini-bar (za poplatok), klimatizácia (individuálne ovládaná, zadarmo), telefón, trezor (zdarma), Wi-Fi (zdarma). Môžete si prenajať detskú postieľku (zadarmo).
K dispozícii je tiež izbová služba - 24 hodín denne.

Vybavenie
Recepcia 24 hod. s lobby, s veľmi veľkou a prestížnou halou, obchod so suvenírmi, úschovňa batožín (zdarma), Wi-Fi (zdarma), klimatizovaná hlavná reštaurácia s terasou (k dispozícii detské stoličky), tri reštaurácie a'la carte , ktorá ponúka medzinárodnú a stredomorskú kuchyňu (vrátane steak house a morských plodov), piano bar, plážový bar, krytý bazén (s morskou vodou) a veľký vonkajší bazén s detským bazénom (s morskou vodou) a slnečná terasa, ležadlá a slnečníky (zdarma ). Hotel Croatia Cavtat prijíma platobné karty. Ďalej je v hoteli práčovňa, bankomat a požičovňa áut.

Strava
Raňajky a večere formou bohatého bufetu.

Šport a zábava
Hotel Croatia Cavtat organizuje večery so živou hudbou. Hotel tiež ponúka luxusné wellness centrum: starostlivosť o tvár, manikúra a pedikúra, rôzne masáže, sauna a tradičná fínska sauna (využitie kúpeľných a kozmetických procedúr za poplatok).
K dispozícii je mini klub pre deti od 4 do 12 rokov (otvorené 01.06.-30.09.). Nechýba ani detské ihrisko.

Miestne kategórie
*****

Náš názor
Dobre vybavený hotel so skvelým umiestnením v blízkosti Dubrovníka. Miesto je ideálne pre pokojný odpočinok. Blízkosť Cavtate a Dubrovníka zaručuje rad zaujímavostí a zábavy. Výhodou je krátky transfer z letiska a komplexný servis.
Hotel Croatia Cavtat odporúčame pre náročných klientov!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Chorvatska, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, přejezdy trajektem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku, Černé Hoře nebo Neumu) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 110 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 
 
Název zájezdu v polském jazyce: Bałkany znane i nieznane
Kód zájezdu: CTH

Program

Balkánské poklady - Split, Trogir, Dubrovník, Budva a Sarajevo • levandulový ostrov - Hvar • Stari Grad - nejstarší město Chorvatska • Kotor • fjord jižní Evropy • Ivo Andrić a slavný Višegradský most • pohoří Mokra Gora • vesnice Emira Kusturici • úzkorozchodnou železniční tratí přes Srbsko - Šarganská osmica • Andričgrad - město postavené na počest spisovatele Iva Andriće • kaňon Tary - nejhlubší v Evropě

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet na Balkán charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd ve směru Dubrovníku. Dubrovník je krásné město se skvělou atmosférou, plné památek a fascinujících uliček. Během procházky se seznámíme s jeho historií a uvidíme mimo jiné: Františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny a slavné městské hradby. Přejezd trajektem na ostrov Hvar ze Splitu nebo Drveniku (na Makarské riviéře). Ubytování, večeře a přenocování v hotelu na ostrově Hvar.
 
Den 3
Snídaně v hotelu, následně prohlídka ostrova Hvar. Hvar je jedním z nejkrásnějších a nejslunnějších ostrovů v Evropě (slunce zde svítí 300 dní v roce). Je obklopen křišťálově modrým mořem, mění se mnoha barvami, především díky pěstování levandule a nachází se zde četné vinice a olivové háje. Hvar leží na křižovatce námořních tras, dnes je jedním z nejdůležitějších jachtařských přístavů. Navštívíme Stari Grad a uvidíme mimo jiné: barokní kostel sv. Štěpána, Městské muzeum, dům-tvrz P. Hektoroviće - slavného obyvatele ostrova (básníka z období renesance). Projdeme se nádhernými úzkými uličkami města, které nejlépe odrážejí atmosféru tohoto místa. Následně přejezd do Hvaru - největšího města na ostrově, známého krásnými památkami a bohatým nočním životem. Nad městem se tyčí tvrz Spanjola, z níž se rozprostírá nádherný výhled na Paklené ostrovy (neboli Smolné ostrovy). Uvidíme mimo jiné: jedno z nejstarších divadel v Evropě, arzenál, katedrálu sv. Štěpána a benediktinský klášter, ve kterém sestry vyrábějí krajky z nití agáve. Večer návrat do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 4
Po snídani přejezd trajektem do Splitu. Návštěva starého města, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3.- 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Následně přejedeme do Trogiru - typického pobřežního města, kde se projdeme malebným starým městem. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přejezd malebnou trasou, kaňonem řeky Neretvy do Sarajeva. Trasa vede mimo jiné Jablanicou, kde byla v roce 1943 slavná bitva Titových partyzánů proti okupantům - bitva na Neretvě. Návštěva hlavního města Bosny a Hercegoviny. Město bylo založeno v 15. století osmanskými Turky v krásném údolí řeky Miljacka. Program zahrnuje: návštěvu historického centra města, kde se mísí vlivy různých kultur a náboženství, navštívíme Gazi Husrev-begovu mešitu, Sarajevský bazar a Latinski Most - místo atentátu na arcivévodu Ferdinanda. Večeře a přenocování v hotelu v Sarajevu.
 
Den 6
Po snídani přejezd do Srbska. Během cesty návštěva Višegradu, kde uvidíme nejslavnější balkánský most postavený v 16. století Mimar Sinanem na přání Mehmeda Paši Sokoloviće. Historie tohoto mostu, který se klene nad břehy řeky s jedenácti oblouky, byla inspirací pro spisovatele Iva Andriće k napsání románu s názvem: „Most na Drině“, za který obdržel Nobelovu cenu. Volný čas v Andričgradu, další realizované myšlence Emira Kusturici, který chtěl tímto způsobem uctít památku autora románu. Andričgrad (nebo také Kamengrad) má být použit jako kulisa k filmu dle románu „Most na Drině“. Čestným občanem Andričgradu je mimo jiné tenista Novak Djokovič. Následně přejezd do města v horách - Kustendorfu, odkud začíná naše dobrodružství s Emirem Kusturicou. Přejezd nejslavnější úzkorozchodnou železniční tratí v Evropě - Šarganská osmica, jejíž trasa vede přes obtížný hornatý terén a četné tunely. Během přejezdu (cca 2 hod.) budeme obdivovat nádherné výhledy na hory. Budeme mít dojem, že jsme součástí filmu „Život je zázrak“, ve kterém byla využita tato trasa. Návštěva vesnice-skanzenu Drvengrad - uvidíme okouzlující dřevěné domy, kostel se zvonicí, restaurace, banky, obchody, turecké lázně, knihovnu, galerii a četné propriety přímo z filmu, např. automobily. Často se zde můžete setkat s umělci, filmaři a sám Kusturica bydlí v domě číslo 8. Pokud je právě zde, lze jej vidět v restauraci popíjet kávu. Svou ulici tady má Fellini, Bergman nebo Bruce Lee. Vesnice se rozrůstá a každý rok se zde objevují nové zajímavosti. Procházka vesnicí, přestávka na kávu nebo oběd, ubytování v hotelu v Srbsku, večeře, přenocování.
 
Den 7
Po snídani přejezd malebnou trasou k Černé Hoře. Silnice vede mimo jiné kaňonem řeky Tary, která je vzhledem k čistotě vody nazývána Slzou Evropy. Je to nejhlubší kaňon v Evropě. Nezapomenutelný zážitek nám poskytne pohled z mostu postaveného mezi stěnami kaňonu v Národním parku Durmitor. Následně přejezd do Kotoru, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Je to přístavní město, které se malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen. Okolí připomíná norské scenérie a je známé jako nejvzdálenější fjord v jižní Evropě. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Přejezd do Budvy, kde uvidíme staré město Budva s obrannými hradbami z 15. století, seskupení bran, opevnění a kouzelných kamenných uliček. Ubytování v hotelu v Černé Hoře, večeře, přenocování.
 
Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 2000 km)
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Přelet na Balkán - Rainbow nabízí spojení se Splitem, Dubrovníkem a Podgoricou. Cílové letiště se přiřadí v závislosti na zvolené trase zájezdu.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Informácie o hoteloch

Hotely **/*** - většina se nachází u moře, jsou vzdáleny max. 500 m od pláže.

Pokoje: funkčně zařízené, dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén

Strava: snídaně a večeře

Místní kategorie: **/***

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týden pobytu v Chorvatsku, Bosně nebo Černé Hoře. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €