Ubytování CWT Obrázok0
Ubytování CWT Obrázok1
Ubytování CWT Obrázok2
Ubytování CWT Obrázok3
Ubytování CWT Obrázok4
Ubytování CWT Obrázok5
Ubytování CWT Obrázok6
Ubytování CWT Obrázok7
Ubytování CWT Obrázok8
Ubytování CWT Obrázok9
Ubytování CWT Obrázok10
Ubytování CWT Obrázok11

Benátky, lanýže…

Chorvátsko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Vila Penava

Poloha
Hotel Penava bol postavený v roku 2010 a nachádza sa v meste Trogir na ostrove Čiovo. Tento malebný ostrov Čiovo je spojený mostom s mestom Trogir (môžete sa tam dostať lodným taxi cca 2 EUR / osoba, alebo pešou chôdzou cca 10 minút). Vo vzdialenosti 300 m je Okrug Gornji - tradičná dalmatínska dedina, kde nájdete veľké množstvo reštaurácií, kaviarní, vínnych pivníc a najznámejšiu Čiovo pláž s barmi, kaviarňami a centrom vodných športov. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 30 minút, transfer z letiska Dubrovník do hotela trvá cca 5 hodín. Vo vzdialenosti 200 metrov od apartmánov sa nachádza autobusová zastávka. Umiestnenie v blízkosti mesta Trogir je ideálna základňa pre navštívenie Trogiru, Splitu a vodopádov Krka.

Pláž
Hotel Penava sa nachádza priamo na pláži.

Izby
Hotel Penava má 20 izieb typu štúdio, ktoré sa skladajú z priestrannej obývačky, ktorá súčasne plní aj úlohu spálne (štúdio dvojlôžkové - má jednu veľkú posteľ, štúdio trojlôžkové - má možnosť prístelky v podobe rozkladacieho lôžka), kuchynský kút so vstavanými spotrebičmi (chladnička , elektrický sporák s dvoma horákmi, riady a príbory), kúpeľňa (WC, sušič vlasov) a balkón alebo terasa, ktorá sa nachádza pri apartmáne (na balkóne alebo terase je záhradný nábytok). Izby sú vybavené klimatizáciou (zdarma).
Uteráky a posteľná bielizeň (výmena jedenkrát týždenne).
Čistiace prostriedky je potrebné mať vlastné.
Môžete si prenajať detskú postieľku (zadarmo).

Vybavenie
Recepcia (otvorená len pri prítomnosti hostí), parkovisko, malý vonkajší bazén (s morskou vodou) a slnečná terasa. Stoličky a ležadlá pri bazéne (obmedzený počet), na pláži pri vile - zadarmo: ležadlá a slnečníky, na ostatných plážach za poplatok cca 20 HRK / deň / ležadlo, 60-80 HRK / deň / komplet: ležadlo + slnečník).

Strava
Stravovanie je vlastné. Široká škála reštaurácií a barov, najbližšia sa nachádza cca 100 m ďaleko.

Šport a zábava
V tesnej blízkosti (cca 300-500 m) na pláži sa nachádza škola potápania, požičovňa vodných skútrov, zoskoky padákom. Najbližšia diskotéka cca 500 m od hotela. Blízkosť starého mesta Trogir dáva možnosť užiť si večernú zábavu.

Internet
Wi-Fi pripojenie na izbách - za poplatok (cca 5 EUR / týždeň).

Miestne kategórie
***

Iné
www.villa-penava.hr

Náš názor
Dobrý štandard ubytovania a ideálna poloha apartmánov je skvelou voľbou pre náročných klientov, ktorí si cenia nezávislosti. Hotel Penava Vám poskytne perfektnú dovolenku pri krásnom mori a v blízkosti nádherného mesta Trogir.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Apartmány Omiš

Poloha
Apartmány Omiš
sa nachádzajú v rôznych častiach mesta Omiš a v jeho bezprostrednom okolí, do najbližšieho obchodu je to cca 250 m, najbližšia autobusová zastávka je vzdialená cca 250 m. Do centra starého mesta Omiš vedie (vo väčšine prípadov) nábrežný bulvár. Navyše je mesto domovom mnohých barov, reštaurácií, vínnych pivníc, obchodov atď. Transfer z letiska v Splite do Omišu trvá cca 1,5 hod., Transfer z letiska Dubrovník do Omišu trvá cca 4 hodiny.

Pláž
Apartmány Omiš
sa nachádzajú v maximálnej vzdialenosti cca 250 m od pláže. Omiš má veľmi peknú širokú piesočnú pláž (uprostred).

Izby
Komfortne zariadené dvojlôžkové apartmány (prístelka vo forme menšieho lôžka), ktoré sa skladajú zo spálne, ktorá zároveň slúži ako obývacia izba s plne vybaveným kuchynským kútom (chladnička, sporák, riad, príbory, atď.) A kúpeľne (WC, vaňa alebo sprcha) a balkón. Spálňa má dve alebo tri lôžka. Cena zahŕňa uteráky 2ks / týždeň / osoba a posteľná bielizeň. Klimatizácia (poplatok 3 EUR / deň / štúdio). Čistiace prostriedky je potrebné mať vlastné.

Strava
Stravovanie je vlastné.

Miestne kategórie
**

Náš názor
Apartmány Omiš sú pre hostí, ktorí si cenia nezávislosti a možnosti vlastného varenia. Omiš a jeho okolie odporúčame vzhľadom k výbornej polohe v krásnych horách a blízko mora. Toto je jedna z najkrajších oblastí Chorvátska. Hosťom odporúčame navštíviť Stari grad, vychutnať si miestne atrakcie, prechádzky, plavby na rieke Cetina, rafting, kanoistiku a alebo rybárčenie.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Bijela Kucica

Poloha
Slatine je turistická osada, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od jedného z najkrajších dalmatínskych miest - Trogiru, na okúzľujúcom veľmi zelenom ostrove Čiovo. Čiovo má most spájajúci ostrov s Trogirom, do ktorého sa dá dostať autobusom alebo taxíkom. Ostrov je známy vďaka bohatej vegetácii, borovicovým lesom, malebným zálivom a kamienkovým, komorným plážam. Villa Bijela Kucica sa nachádza 70 m od pláže s pozvoľným zostupom do krištáľovo čistého mora. Pozdĺž pláže sa nachádzajú kaviarne a konoby s domácim olivovým olejom, vínom a morskými plodmi. V lete z centra mesta Slatine jazdia niekoľkokrát denne vodné taxíky do Splitu a Trogiru. Transfer z letiska Split do Villy Bijela Kucica trvá cca 30 minút.

Pláž
Jemná kamienková pláž sa nachádza cca 70 m od Villy Bijela Kucica. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok.

Izby
Komfortne zariadené izby typu Štúdio sa skladajú z obývacej izby, ktorá je súčasne dvojlôžková až trojlôžková spálňa. Izby sú vybavené kuchynským kútom s prístupom do veľkej, plne vybavenej kuchyne s jedálenským kútom, kúpeľňou a balkónom. Individuálne nastaviteľná klimatizácia (za príplatok 5 EUR / deň). Uteráky a čistiace prostriedky na vlastné náklady.

Strava
Stravovanie je vlastné. Možnosť príplatku za All inclusive Light (servírované v reštaurácii Marco Polo, 80 m od hotela): raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Ľahký obed, ktorý sa skladá z polievky, šalátu, druhého chodu podľa výberu (min. jedného jedla s mäsom) a dezertu. Počas obeda a večere sa podávajú neobmedzene nápoje: džúsy, voda, miestne vína (červené a biele) a pivo (vrátane baru v POĽSKA STREFA).

Šport a zábava
POĽSKÁ STREFA. To nemôžete prehliadnuť! Hry, súťaže, šport, tematické akcie, grilovanie a nové prázdninové priateľstvá. Všetko v poľštine a s úsmevom! Pozývame k zábave sedemkrát týždenne od 18:00 do 23:00 v termíne od 7. 6. do 20. 9. Podrobný program nájdete na úvodných stránkach katalógu.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/chorwacja-wypoczynek/villa-bijela-kucica

Náš názor
Komfortné izby s priestrannou kuchyňou, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže a reštaurácií. Táto ponuka je určená pre samostatných klientov. Odporúčame zakúpiť program All Inclusive Light.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Sofija

Poloha
Slatine je turistickou osadou nachádzajúcou sa iba niekoľko kilometrov od jedného z najkrajších miest v Dalmácii, Trogiru, na nádhernom veľmi zelenom ostrove Čiovo. Čiovo má most ktorý spája ostrov s Trogirom. Možno k nemu dôjsť napr. autobusom alebo taxíkom. Ostrov je známy svojou bohatou vegetáciou, borovicovými lesmi, malebnými zátokami a komornými štrkovými plážami. Villa Sofija sa nachádza 70 m od pláže s pozvoľným zostupom do krištáľovo čistého tyrkysového mora. Pozdĺž pláže sa nachádzajú kaviarne a vínne pivnice servírujúce vynikajúce miestne produkty. V letnom období jazdia z centra mestečka Slatine do Splitu a Trogiru vodné taxíky. Transfer z letiska v Splite trvá asi 30 minút a z letiska v Dubrovníku to trvá asi 5 hodín.

Pláž
Malebná pláž s jemným, svetlým štrkom sa nachádza 50 m od Villy Sofija. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok.

Vybavenie
Pekne zariadené miesto na grilovanie a k odpočinku.

Izby
Moderné, vkusne zariadené izby typu Štúdio. Skladajú sa z obývacej izby, ktorá je zároveň spálňou pre dve osoby, alebo sú k dispozícií apartmány s oddelenou spálňou a obývacou izbou pre tri až štyri osoby. Sú vybavené kuchynským kútom, kúpeľňou, balkónom, satelitným TV, klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, za príplatok + 5 EUR / deň). K vybaveniu apartmánu patrí posteľná bielizeň a uteráky. Čistiace prostriedky vlastné.

Strava
Stravovanie je vlastné. Je tu možnosť príplatku k programu All Inclusive Light (zahŕňa bar v Poľskej zóne) servírovanom v reštaurácii Marco Polo (vzdialené asi 50 m od Villy Sofija): raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Ľahký obed sa skladá z polievky, šalátu, hlavného jedla podľa vlastného výberu (min. jeden pokrm je s mäsom) a dezertu. V čase obeda a večere je neobmedzená konzumácia nápojov: džúsy, voda, miestne vína (červené a biele) a pivo. Možnosť príplatku do baru v Poľskej zóne: nealkoholické nápoje, pivo, víno (červené a biele).

Šport a zábava
POĽSKA STREFA - to sú hry, súťaže, šport, tematické akcie, grilovanie a nové letné priateľstvá. Všetko v poľskom jazyku a s úsmevom! Pozývame Vás na zábavu sedemkrát týždenne od 18:00 do 23:00 (v období od 25.05 do 28.09).

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/chorwacja-wypoczynek/villa-sofija

Náš názor
Komorná, udržiavaná Villa Sofija s výbornou polohou, blízko pláže a v dosahu najkrajších miest Chorvátska - Trogiru a Splitu. Ideálna voľba pre tých, ktorí majú nižší rozpočet, a ktorí si cenia nezávislosť a intenzívne preskúmavanie. Odporúčame si priplatiť za stravovanie. Predovšetkým pozývame k využívaniu programu POĽSKA STREFA - bude letné kino, súťaže, karaoke, tanec a veľa skvelej zábavy!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Bozo

Poloha
Slatine je rybárskou a turistickou osadou ležiacou na okúzľujúcom zelenom ostrove Čiovo. Je vzdialená niekoľko kilometrov od mesta Trogir, naproti Splitu a polostrova Marjan. Táto oblasť je známa svojou bohatou vegetáciou, malebnými zátokami a štrkovitými a štrkovými plážami. Píniové lesy poskytujú príjemný chlad v lete a ich tieň vytvára vhodné podmienky pre oddych a kúpanie rodín s malými deťmi a tými, ktorí si cenia pokoj a ticho.
Villa Bozo sa nachádza cca 80 m od pláže s pozvoľným zostupom do krištáľovo čistého mora. Pozdĺž pláže sa nachádzajú kaviarne a konoby s domácim olivovým olejom, vínom a morskými plodmi. V letnom období z centra mesta Slatine jazdí niekoľkokrát denne vodné taxi do Splitu a Trogiru. Transfer z letiska v Splite trvá cca 30 minút.

Pláž
Malebná pláž s jemnými, svetlými kamienkami sa nachádza cca 80 m od Villy Bozo. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok.

Vybavenie
Skvelé miesto na grilovanie a odpočinok v záhrade Villy Bozo.

Izby
Moderne a komfortne zariadené izby typu Štúdio sa skladajú z izby, ktorá je súčasne spálňou. Izby sú vybavené kuchynským kútom, kúpeľňou a balkónom (pre dve až tri osoby) alebo dvojizbové apartmány, so samostatnou spálňou a dennou miestnosťou (pre tri osoby), kuchynským kútom, kúpeľňou a balkónom. Sú vybavené satelitným TV, Wi-Fi, klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, za príplatok 3 EUR / deň). Vo vybavení apartmánu je povlečenie a uteráky. Čistiace prostriedky na vlastné náklady.

Strava
Stravovanie je vlastné. Možnosť príplatku za All inclusive Light (servírované v reštaurácii Marco Polo, 80 m od hotela): raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Ľahký obed, ktorý sa skladá z polievky, šalátu, druhého chodu podľa výberu (min. jedného jedla s mäsom) a dezertu. Počas obeda a večere sa podávajú neobmedzené nápoje: džúsy, voda, miestne vína (červené a biele) a pivo (vrátane baru v POĽSKA STREFA).

Šport a zábava
POĽSKÁ STREFA. To nemôžete prehliadnuť! Hry, súťaže, šport, tematické akcie, grilovanie a nové prázdninové priateľstvá. Všetko v poľštine a s úsmevom! Pozývame k zábave sedemkrát týždenne od 18:00 do 23:00 v termíne od 7. 6. do 20. 9. Podrobný program nájdete na úvodných stránkach katalógu.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/chorwacja-wypoczynek/villa-bozo

Náš názor
Dobre udržiavaný objekt s výbornou polohou neďaleko pláže a v dosahu najkrajších miest Chorvátska - Trogiru a Splitu. Ideálna ponuka pre menej náročných klientov, ktorí si cenia nezávislosť a chcú samostatne preskúmavať okolie.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Josip

Poloha
Slatine je rybářskou a turistickou osadou ležící na okouzlujícím zeleném ostrově Ćiovo. Je vzdálená několik kilometrů od města Trogir, naproti Splitu a poloostrova Marjan. Tato oblast je známá svou bohatou vegetací, malebnými zátokami a štěrkovitými a oblázkovými plážemi. Piniové lesy poskytují příjemný chlad v létě a jejich stín vytváří vhodné podmínky pro odpočinek a koupání rodin s malými dětmi a těmi, kteří si cení klid a ticho. Villa Josip se nachází cca 50 m od pláže s pozvolným sestupem do křišťálově čistého moře. Podél pláže se nachází kavárny a konoby s domácím olivovým olejem, vínem a mořskými plody. V letním období z centra města Slatine jezdí několikrát denně vodní taxi do Splitu a Trogiru. Transfer z letiště ve Splitu trvá cca 30 minut.

Pláž
Malebná pláž s jemnými, světlými oblázky se nachází cca 50 m od Villy Josip. Lehátka a slunečníky na pláži - za příplatek.

Pokoje
Vkusně zařízené pokoje typu Studio se skládají z obývacího pokoje, který je současně dvou až třílůžkovou ložnicí, kuchyňského koutu, koupelny a balkonu, stejně jako tří až čtyřlůžkové apartmány, dvoupokojové s ložnicí, obývacím pokojem, kuchyňským koutem, koupelnou a balkonem. Individuálně nastavitelná klimatizace (za příplatek 3 EUR/den). Ručníky a čistící prostředky na vlastní náklady.

Strava
Stravování vlastní. Možnost příplatku za All inclusive Light (servírované v restauraci Marco Polo, 250 m od hotelu): snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu. Lehký oběd, který se skládá z polévky, salátu, druhého chodu dle výběru (min. jednoho jídla s masem) a dezertu. Během oběda a večeře se podávají neomezeně nápoje: džusy, voda, místní vína (červené a bílé) a pivo.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/chorwacja-wypoczynek/villa-josip 

Náš názor
Vkusně zařízené pokoje se nachází v blízkosti pláže a restaurací. Doporučujeme příplatek za jídlo All Inclusive.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel Kaštel

Poloha
Moderne vybavený (zrenovovaný na začiatku roka 2014) hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta Kaštela, v pokojnom mieste medzi veľkými mestami a turistickými destináciami: Spit a Trogir. Hotel Kaštel sa nachádza cca 70 m od promenády, ktorá vedie cez malebné námestie a ulice k stredovekým Kaštelánským hradom. Izby sú s výhľadom na more a s panoramatickým výhľadom na Split a okolité ostrovy alebo na hory Kozjak. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 15 min. Transfer z letiska v Dubrovníku do hotela trvá cca 6 hodín. Vo vzdialenosti cca 100 m od hotela sa nachádza autobusová zastávka.

Pláž
Hotel Kaštel
sa nachádza cca 70 m od pláže. Ležadlá na pláži - za poplatok (cca 20 kún / deň).

Izby
Hotel Kaštel
má 29 pohodlných a moderne zariadených dvojlôžkových izieb s vlastným sociálnym zariadením. Pre tri osoby je možné ubytovanie v izbe s dvomi spálňami a kúpeľňou. Všetky izby majú satelitný TV, klimatizáciu (centrálne riadená, zdarma). Môžete si prenajať detskú postieľku (do veku 2 rokov zdarma).

Vybavenie
Recepcia 24 - hod., klimatizovaná reštaurácia s veľkou terasou je obklopená zeleňou (k dispozícii detské stoličky), bar, úschovňa batožiny, parkovisko zdarma.
Hotel Kaštel akceptuje kreditné karty.

Strava
All Inclusive Light: raňajky (07:00-09:30), obed formou bufetu (13:30-15:00), večera formou bufetu (19:00-21:00). Na obed a večeru sa podávajú nealkoholické nápoje džúsy, cola, voda a alkohol: miestne pivo a víno.

Šport a zábava
V sezóne jedenkrát týždenne večer so živou hudbou. V blízkosti hotela je mnoho turistických a cyklistických trás. Hotel Kaštel je tiež ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie najatraktívnejších častí Dalmácie - Split, Trogir, Národný park Krka.

Internet
V hoteli (tiež na izbách) internet Wi-Fi - zdarma.

Miestne kategórie
** (služba ***)

Iné
www.hotel-kastel.hr

Náš názor
Hotel Kaštel
je po kompletnej rekonštrukcii, má celkom nové moderne vybavené izby. Výborná lokalita, v blízkosti dvoch najatraktívnejších miest v Dalmácii - Split a Trogir. Vysoký štandard ubytovania a veľmi dobré služby. HIT sezóny 2014!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Brzet

Poloha
Hotel Brzet sa nachádza cca 30 m od kamienkovej pláže (cez málo frekventovanú cestu), cca 800 metrov od Starigrad Omiš. V centre sa nachádzajú krásne, široké piesočné pláže. Vo vzdialenosti cca 50 m sú bary, reštaurácie, vínne pivnice, obchody a pobrežné promenády atď. Transfer z letiska v Splite do hotela trvá cca 1,5 hod., transfer z letiska v Dubrovníku do hotela trvá cca 4 hodiny.

Izby
Hotel Brzet má 88 komfortných a vkusne zariadených dvojlôžkových izieb (možnosť jednej prístelky vo forme rozkladacieho lôžka alebo rozkladacieho kresla) s balkónom (všetky s výhľadom na more) a sociálnym zariadením. K dispozícii je telefón, satelitný TV, klimatizácia (individuálne ovládaná, za poplatok), chladnička (za poplatok), sušič vlasov. Môžete si prenajať detskú postieľku (za poplatok cca 3 EUR / deň).

Vybavenie
Recepcia 24hod., klimatizovaná hlavná reštaurácia s veľkou terasou s výhľadom na more (k dispozícii detské stoličky), parkovisko. Na pláži si môžete prenajať ležadlá a slnečníky (poplatok cca 3 EUR / deň / ležadlo a 3 eur / deň / slnečník).
Hotel Brzet akceptuje kreditné karty.

Strava
Raňajky formou bufetu (07:00-09:00) a večere výberom z troch menu + šalátový bufet (19:00-21:00).

Šport a zábava
Hotel Brzet neorganizuje animačný program, ale vďaka svojej polohe v Omiši je ideálnym východiskovým bodom pre výlety do Splitu, Trogiru a na ostrov Brač. Vo voľnom čase sa môžete prejsť po rieke Cetina alebo sa vydať na výlet k vodopádom Gubavica. Milovníkov raftingu určite priláka veľký kaňon rieky Cetiny, ktorý je skvelým začiatkom pre raftingový zjazd. V tesnej blízkosti pláže (cca 15 min. chôdze) sa nachádza požičovňa vybavenia pre vodné športy.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Hotel Brzet po celé roky overený našimi klientmi je veľmi obľúbený vďaka vynikajúcej polohe v krásnych horách a blízko mora. Obľúbené sú tu aj prechádzky, výlety loďou na rieke Cetina, rafting, kanoistika a rybolov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Medena

Poloha
Veľký hotelový komplex sa nachádza v malebnej rybárskej dedine Seget (cca 4 km od Trogiru). Hotel Medena je obklopený veľkým množstvom zelene a leží priamo pri mori. Vzdialenosť do najbližšieho obchodu je 70 m, najbližšia reštaurácia a vínne pivnice 50 m, diskotéka 50 m. Transfer z letiska Split trvá približne 30 minút.

Izby
Hotel Medena má 650 funkčne zariadených izieb s kúpeľňou (WC, vaňa alebo sprcha, sušič vlasov) a balkónom (väčšina izieb s výhľadom na more). Každá izba je vybavená satelitnou TV, telefónom a klimatizáciou.

Vybavenie
Recepcia 24 - hod., veľká lobby, cocktail bar, hlavná reštaurácia, ktorá ponúka medzinárodnú a balkánsku kuchyňu, pizzeria, obchod so suvenírmi, kaderníctvo, požičovňa plaveckého vybavenia, bicyklov a vodných skútrov.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu.

Šport a zábava
Skvelé miesto pre aktívny oddych a vodné športy: plachtenie a potápanie. V areáli hotela Medena sa nachádzajú tenisové kurty, mini-golf, stolný tenis, kozmetické centrum, sauna a viacúčelové športové ihrisko.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Najväčšou prednosťou hotela Medena je jeho poloha priamo pri mori a ľahká dostupnosť väčšiny zaujímavých miest. Zvlášť odporúčame výlety do okolia, do Trogiru, Splitu, Omišu, Dubrovníka, Národného parku Krka a na ostrov Hvar.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Hvar

Poloha
Hotel Hvar
sa nachádza len 100 m od piesočnato-kamienkovej pláži a 700 m od centra malebného mestečka Jelsa na ostrove Hvar. Ostrov Hvar je spájaný s vinicami, levanduľovými poľami (zber sa koná v júni a júli) a predovšetkým slnkom, ktoré svieti v priemere 300 dní v roku. Jelsa sa nachádza na severe. Časť ostrova je obklopená horami, borovicovými lesmi, vinicami a olivovými hájmi. V centre nájdete mnoho obchodov, miestne bary a konoby. Najbližší obchod je vzdialený cca 150 m. Autobusová zastávka je vzdialená cca 900 m, prístav cca 1,5 km od hotela. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 4 hod., transfer z letiska v Dubrovníku do hotela trvá cca 4,5 hodiny (dĺžka transferov sa môže zmeniť, závisí na trajektovom spojení).

Izby
Hotel Hvar
má funkčne zariadených 205 dvojlôžkových izieb (prístelka je možná ako jedno lôžko alebo detská postieľka) s vlastným sociálnym zariadením (v kúpeľni je sušič vlasov). Všetky izby majú balkón alebo terasu s výhľadom na Jadranské more a ostrov Brač. Izby sú vybavené: TV-sat, telefónom a stropným ventilátorom. Posledná väčšia rekonštrukcia bola v roku 2006.

Vybavenie
Recepcia 24 hod. s lobby, hotelová reštaurácia s terasou, aperitív bar a bar pri bazéne, vonkajší bazén (s morskou vodou) a slnečnou terasou, krytý bazén s vyhrievanou vodou (uzatvorený 15.6. - 15.9.), ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo , ležadlá na pláži za poplatok cca 7 EUR, internetový kútik (za poplatok), bezpečnostné schránky na recepcii (za poplatok cca 1,5 EUR / deň), pre hostí parkovanie zdarma. Môžete využiť masáže a fitness centrum (za poplatok). Hotel Hvar akceptuje kreditné karty.

Strava
All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), obed (12:00-14:00) a večere (19:00-21:30) formou švédskych stolov. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú podávané k pokrmom od 10:00 do 23:00 hodín v bare All Inclusive. Okrem toho sa v 16:00-17:00 hodín podáva zmrzlina pre deti.

Šport a zábava
V areáli hotela Hvar sú tenisové kurty, stolný tenis, mini golf (tieto atrakcie sú za poplatok). V blízkosti hotela je požičovňa áut a vodných skútrov (za poplatok).

Miestne kategórie
***

Náš názor
Hotel Hvar
je obľúbeným hotelom, ktorý ponúka skvelú prázdninovú atmosféru, veľa atrakcií a pohodlný All Inclusive program. Odporúčame navštíviť krásne a historické mesto Hvar, najstaršie mesto v Chorvátsku Stari Grad a urobiť si výlet na neďaleký ostrov Brač.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Adria - Biograd na Moru

Poloha
Hotel Adria sa nachádza v borovicovom lese, cca 800 m od centra Biogradu na Moru. Mesto sa nachádza v jednej z najmalebnejších častí strednej Dalmácie a je jedným z najobľúbenejších miest v okolí. Čisté more a jedinečná atmosféra Biogradu, sú veľkým prínosom tejto časti pobrežia. V okolí sa nachádzajú najkrajšie pláže. Biograd je tiež výborným východiskovým miestom pre výlety. Môžete odtiaľ plávať na ostrovy Kornati, alebo navštíviť vodopády Krka. Transfer z letiska v Zadare trvá cca 35 minút.

Pláž
Hotel Adria sa nachádza iba 300 metrov od známej piesočnatej pláže - Saline. Nemá plážový servis.

Vybavenie
Recepcia 24 hod., výťahy, hlavná reštaurácia, ktorá ponúka miestne pokrmy z dalmatínskej kuchyne i medzinárodnú kuchyňu, aperitív bar, vonkajší bazén s bazénom pre deti a tobogánom, krytý bazén (zatvorený od 15.06 do 15.09), bar pri bazéne, a la carte reštaurácia, mini klub a ihrisko pre deti, minigolf, kolky, stolný tenis, obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Adria má 200 útulných a prakticky zariadených izieb, dvojlôžkové izby s kúpeľňou (možnosť prístelky vo forme rozkladacej postele). Všetky izby sú vybavené centrálnou klimatizáciou, chladničkou, satelitnou TV a balkónom alebo terasou.

Strava
All Inclusive zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu. Navyše popoludňajšia káva (káva, čaj, sušienky). Počas jedla (10:00 - 22:00) miestne alkoholické a nealkoholické nápoje.

Šport a zábava
200 metrov od hotela za poplatok možnosť využiť tenisové kurty. V hoteli je wellness centrum, vrátane soľnej jaskyne (za príplatok). Zábavný program pre deti i dospelých (v hlavnej sezóne).

Internet
Wi-Fi je k dispozícii vo verejných priestoroch - za príplatok.

Miestne kategórie
***

Iné
http://www.hoteladria.hr/

Náš názor
Vynikajúca poloha v pokojnej, zelenej lokalite, navyše v blízkosti krásnej piesočnej pláže a pôvabného starého mesta Biogradu. Skvelá voľba pre rodiny s deťmi!
Hotel Adria prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2012.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Senses Resort

Poloha
Ostrov Hvar je součástí centrálního dalmatského souostroví. Nachází se v malebném přírodním prostředí. Hvar je jedním z nejslunečnějších ostrovů Chorvatska (v průměru více než 300 dnů slunečního svitu ročně), se středozemním kouzlem a klidem. Hotel Senses Resort se nachází v klidné zalesněné zátoce, v městečku Vrboska, které je díky mostům spojujícím dvě strany zátoky nazýváno Malými Benátkami. Obec je obklopena levandulovými poli, borovými lesy, vinicemi a olivovými háji. Odtud lze plout na ostrov Brač a navštívit pohlednicovou pláž Bol. Na Hvaru se nachází nejstarší chorvatské město - Starý Grad a nádherné město Hvar. Transfer z letiště ve Splitu do hotelu Senses Resort trvá asi 4 hod., transfer z letiště v Dubrovníku do hotelu trvá asi 4,5 hod. (Délka transferů závisí na trajektovém spojení).

Pláž
Hotel Senses Resort se nachází 50 m od kamenito-oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za příplatek.

Vybavení
24 hodinová recepce, prostorné, hezky vybavené lobby, restaurace, prosluněná terasa, cafe bar, plážový bar, venkovní sladkovodní bazén, terasa s lehátky, TV místnost. Plážové osušky (nutná záloha).

Pokoje
V roce 2015 a 2016 prošel hotel Senses Resort rozsáhlou rekonstrukcí. Má 182 moderně zařízených pokojů umístěných ve třech budovách. Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností jedné přistýlky) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), telefonem, satelitním TV, individuálně nastavitelnou klimatizací, balkonem nebo terasou, trezorem. Dětská postýlka je k dispozici po předchozí domluvě (za poplatek 3 EUR/den).

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu.

Sport a zábava
Hřiště k týmovým hrám, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, dětské hřiště, tenisové kurty, půjčovna kol, wellness - finská sauna, vířivka, masáže, fitness. Některé z atrakcí jsou za příplatek.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu.

Místní kategorie
***

Náš názor
Nový, velmi moderní hotel Senses Resort se nachází na rozlehlé, zalesněné ploše, přímo u pláže. Skvělé pokoje a prostorné lobby, designérsky zařízené v eko stylu, s použitím přírodních materiálů a krásného dřeva. Ostrov Hvar je jedním z nejkrásnějších míst na Balkáně. Můžete zde strávit dovolenou snů.

Sagitta Holiday Village

Poloha
Hotel Sagitta Holiday Village se nachází cca 7 km od města Omiš, ve městě Lokva Rogoznica. Kromě bujného lesa a kaňonu řeky Cetiny, které jsou ideálními místy pro milovníky přírody, nabízí Omiš restaurace, kavárny a obchody, které jsou ideální k procházce po městě a relaxaci. Do Omiše jezdí městský autobus. Transfer z letiště trvá cca 1,5 hodiny.

Pláž
Podél celého komplexu se táhne oblázková pláž, jejíž okraje se nachází ve stínu sto let starých borovic. Sestup na pláž po schodech. Lehátka na pláži - za poplatek (cca 20 HRK/den).

Vybavení
Recepce, restaurace s terasou, bar, venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu - v ceně, brouzdaliště, parkoviště.

Pokoje
Rekreační vesnice Sagitta se skládá z hlavní budovy a apartmánů umístěných cca 50-150 m od hotelu Sagitta Holiday Village. V hlavní budově se nachází standardní pokoje (možnost ubytování max. 3 dospělých osob, přistýlka v podobě rozkládací pohovky, koupelna se sprchou a vysoušečem vlasů, ​​balkon s bočním výhledem na moře, telefon, TV, klimatizace) a ekonomické pokoje (v přízemí, možnost ubytování max. 2 dospělých osob, pouze manželské postele, koupelna s vanou a vysoušečem vlasů, ​​boční výhled na moře, telefon, TV, klimatizace). Apartmány nabízí ubytování pro 4 dospělé osoby (cca 40 m²), skládají se z ložnice a obývacího pokoje s rozkládací pohovkou nebo gaučem, kuchyňského koutu, 2 balkónů s bočním výhledem na moře. Dětská postýlka - za poplatek cca 35 HRK/den (nutná dřívější rezervace).

Strava
All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:00-14:00), večeře (19:00-21:00). Zákusky v podobě občerstvení (16:30-17:30). Studené nápoje a místní alkoholické nápoje: pivo, víno, místní lihoviny (10:00-23:00). Teplé nápoje (překapávaná a instantní káva, čaj, mléko, kakao a čokoláda) servírované během odpoledního občerstvení. Nápoje z All Inclusive jsou k dispozici z bufetu. Ostatní 3 bary jsou vyloučeny z nabídky All Inclusive.

Sport a zábava
Multifunkční hřiště, animace, dětské hřiště, vystoupení živé hudby (2x týdně), vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*** 

Náš názor
Velmi atraktivní nabídka pro celou rodinu, která nejen potřebuje odpočinek u moře, ale ráda využije atrakce nedalekého Omiše, prozkoumá, projede se na raftu po řece Cetině.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Andrija, Solaris Resort

Poloha
Hotel Andrija je vytvořen a vybaven speciálně pro rodiny s dětmi. Téma interiéru je svět pohádek. V tomto pohádkovém světě jsou speciální prvky, které obsluhují pouze malé hosty - je zde speciální recepce nebo restaurace pro děti. Hotel Andrija se nachází v komplexu Solaris, který se nachází v borovém lese, 6 km od města Šibenik (zastávka cca 600 m od hotelu). Transfer z letiště Split trvá cca 1 hod., transfer z letiště Dubrovník trvá cca 6 hodin.

Pláž
Hotel Andrija se nachází na krásné, široké, písčitooblázkové pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 10 EUR).

Pokoje
Hotel Andrija má příjemně a vkusně zařízené, rodinné dvoulůžkové pokoje s palandami pro děti. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, fén, klimatizaci, trezor, TV-sat, mini bar (použití za poplatek), telefon. Většina pokojů je s balkónem (v závislosti na typu pokoje).

Vybavení
Recepce 24hod. (interiér je příjemný a speciálně zařízen pro děti), hotelová restaurace se speciální dětskou částí (nízké, barevné stolky, bezpečné nádobí, příbory), pizzerie, aperitiv bar, plážový bar, posezení pro maminky je vybaveno mikrovlnou troubu, sterilizátorem a mixérem. Dále je zde obchod se suvenýry a dětským zbožím, směnárna. Venkovní bazén pro dospělé (lehátka u bazénu zdarma) a bazén pro děti s mořskou vodou. V létě animace pro děti, mini klub "Solarko". Za poplatek můžete využít centra Solaris Wellness & Spa Hotel Ivan.

Strava
Snídaně a večeře formou bohatého bufetu, včetně jídla pro děti.

Sport a zábava
V areálu komplexu Solaris je pobřežní promenáda, turistický vláček vozící hosty po pláži, restaurace, bary, kavárny, pizza, zmrzlina a celá řada dalších restaurací a obchodů se suvenýry. Dále pak: aquapark, skluzavka do moře, pirátská loď s hudebním klubem na palubě, tělocvična (v hotelu Ivan), tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, bowling, půjčovna vodního vybavení na pláži, basketbal, volejbal a fotbal. Komplex má wellness centrum (venkovní bazén, fyzioterapie, gymnastika, aerobic, masáže, kosmetické procedury, vlastní jachtový přístav (většina z atrakcí v areálu je za poplatek).
V hotelovém komplexu je dalmatská vesnice s pekárnou, ekologickým pěstováním zeleniny, lihovar a vynikající restaurace v regionálním stylu. Vřele doporučujeme!

Internet
V lobby internet Wi-Fi - zdarma.

Místní kategorie
****

Jiné
www.solarisresort.com

Náš názor
Nejlepší nabídka pro rodiny s dětmi! Celý projekt hotelu Andrija je určen pro děti a jejich potřeby. Děti se zde nebudou nudit, protože kromě dětských atrakcí zde najdou i spoustu svých vrstevníků. Nově zrekonstruovaný hotel na přelomu  roku 2014/2015.

Ivan, Solaris Resort

Poloha
Luxusný dizajnový hotel Ivan, ktorý patrí ku komplexu Solaris, sa nachádza v borovicovom lese, cca 6 km od mesta Šibenik (autobusová zastávka cca 600 m od hotela). Transfer z letiska v Splite trvá cca 1 hod., transfer z letiska v Dubrovníku trvá cca 6 hodín. Hotel a izby boli kompletne zrekonštruované v roku 2013.

Pláž
Hotel Ivan sa nachádza na krásnej širokej piesočnato-kamienkovej pláži. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 10 EUR).

Izby
Hotel Ivan má luxusné a moderné dvojlôžkové izby, ktoré sú vybavené sociálnym zariadením (sprchovací kút, WC), sušičom vlasov, klimatizáciou, trezorom, satelitný TV, minibarom (za poplatok) a telefónom.
Izby Superior (cca 21 m²) - s francúzskymi balkónmi a dvomi samostatnými lôžkami 90x190 cm
Izby Deluxe (cca 23 m²) - s francúzskymi balkónmi a manželská posteľ 180x190 cm
Hotel Ivan neponúka izby s možnosťou prístelky, izby sú určené len pre dospelé osoby.

Vybavenie
Recepcia 24 - hod., reštaurácia, priestranná vstupná hala, aperitív bar v lobby, plážový bar, konferenčné miestnosti, veľká krásne usporiadaná terasa, vonkajší bazén s morskou vodou, ležadlá pri bazéne, zmenáreň. V lete živá hudba a tanec na terase hotela. Wellness centrum má vnútorné bazény so slanou aj sladkou vodou a početné vodné masáže. Hostia sa môžu tešiť na saunu, fitnes centrum a turecké kúpele, rovnako ako na procedúry ako sú masáže, kozmetické procedúry (využitie kúpeľov je za poplatok). Sezónne vodný park (za poplatok).

Strava
Raňajky a večere formou veľmi bohatého amerického bufetu. Okrem medzinárodnej kuchyne, hotel ponúka miestne špeciality najlepšej kvality. K raňajkám formou bufetu sa podáva okrem iného aj šumivé víno.

Šport a zábava
Na priestranstve komplexu Solaris sa nachádza prímorská promenáda, turistický vláčik voziaci hostí po pláži, reštaurácie, bary, kaviarne, pizza, zmrzlina a mnoho ďalších miest a obchodov so suvenírmi. Okrem toho: aquapark, šmykľavka do mora, pirátska loď s hudobným klubom na palube, telocvičňa (v hoteli Ivan), tenisové kurty, stolný tenis, minigolf, bowling, požičovňa vodného vybavenia na pláži, basketbal, volejbal a futbal. Komplex má wellness centrum (exteriérový bazén, fyzioterapia, gymnastika, aerobic, masáže, kozmetické procedúry), vlastný prístav (väčšina z atrakcií v areáli je za poplatok). V hotelovom komplexe je dalmatínska dedina s pekárňou, ekologickým pestovaním zeleniny, liehovar a vynikajúce reštaurácie v regionálnom štýle. Vrelo odporúčame!

Internet
V lobby internet Wi-Fi - zdarma.

Miestne kategórie
****

Iné
www.solarisresort.com

Náš názor
Hotel Ivan je jedným z najlepších hotelov v Chorvátsku. Po generálnej rekonštrukcii si rozhodne zaslúži *****. Vrelo odporúčame vzhľadom k vysokému štandardu ubytovania a stravovania, a tiež vynikajúcemu komplexu Solaris.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Plaza Omiš

Poloha
Trojpodlažný hotel Plaza Omiš sa nachádza v centre Omišu. Vedľa hotela je promenáda vedúca pozdĺž pobrežia do Starigradu. V meste je veľa barov, reštaurácií, štýlových vínnych pivníc, obchodov, kultúrne centrá atď. Hotel je obklopený množstvom zelene a má krásny výhľad na horský masív Biokovo. Transfer z letiska v Splite do Omišu trvá cca 1,5 hod., transfer z letiska Dubrovník do Omišu trvá cca 4 hodiny.

Pláž
Hotel Plaza Omiš sa nachádza pri krásnej širokej piesočnatej pláži.

Izby
Hotel Plaza Omiš má vkusne a komfortne zariadené izby (možnosť prístelky v podobe jednolôžka alebo rozkladacej pohovky) s vlastným sociálnym zariadením (WC, sprchovací kút alebo vaňa), TV so satelitným príjmom, minibarom (použitie za poplatok) a balkónom. Klimatizácia (zadarmo, individuálne nastaviteľná), trezor (v cene).

Vybavenie
Recepcia 24h s lobby, reštaurácia s terasou, aperitív bar, výťah, wellness centrum, vonkajšie jacuzzi, fitnes centrum, fínska a turecká sauna, salón krásy (služby wellness za poplatok). Hotelové parkovisko (za poplatok). Hotel Plaza Omiš akceptuje kreditné karty.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu (bohatý výber dalmatínskych a medzinárodných pokrmov).

Internet
V hoteli internet - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Iné
www.hotelplaza.hr

Náš názor
Hotel Plaza Omiš odporúčame pre najnáročnejších klientov. Perfektné umiestnenie hotela v samom srdci mesta a priamo na pláži. Mesto Omiš je jedným z najkrajších miest na chorvátskom pobreží, umiestnené v malebných horách a blízko mora. Odporúčame navštíviť staré mesto, vychutnať si miestne atrakcie, prechádzky, bohatý kultúrny život (napr. koncerty), plavby na rieke Cetina, rafting, kanoistiku a alebo rybárčenie.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Chorvatska, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1 EUR/den/os. (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 140 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Název zájezdu v polském jazyce: Wenecja, trufle...
Kód zájezdu: CWT

Program

Chorvatské poklady - Plitvická jezera, Zadar, Šibenik, Pula, Rovinj, Poreč • nejmenší město světa - Hum • údolí lanýžů - Motovun • romantické a vždy módní Benátky • slovinská Postojná • pro zájemce pobyt na chorvatském pobřeží

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Chorvatska charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd na sever Chorvatska, ve směru Plitvic. Návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Okolí Národního parku je známé výrobou vynikajících sýrů a medů, které lze zakoupit během tohoto výletu. Přejezd do hotelu ve Slovinsku, volný čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 3
Snídaně, přejezd do Itálie (dálnicí cca 3 hod.). V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí svatého Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: náměstí svatého Marka s krásnou bazilikou, Dóžecí palác a zvonici Kampanila - nejvyšší budovu města. Poté přejdeme k nejdůležitějším benátským mostům: Most vzdechů (Ponte dei Sospiri) a Ponte di Rialto. Po procházce volný čas. Odpoledne plavba gondolami po kanále Grande (za poplatek cca 15 EUR/os.). Večer návrat do Slovinska, ubytování, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do města Postojna, návštěva jeskyně Postojna Jama. Jeskyně byla vyhloubena ve skalách řekou Pivka před 2 miliony let. Je jednou z největších a nejznámějších jeskyní na světě, kterou vede cca 24 km sálů a chodeb. Turistická trasa zahrnuje 5 km, z toho 3,5 km je přejezd elektrickým vlakem. Uvidíme komplex jeskyní, skal a podzemních chodeb, několikametrové skalní útvary, třpytící se různými barvami, stalaktity, stalagmity a skalní opony. V jeskyni je konstantní teplota 10 °C, a její zvláštností je výskyt Macaráta jeskynního, žijícího pouze ve vodách Dinárského krasu. Pouhých 10 km od jeskyně Postrojna se nachází jeden z nejmalebnějších divů lidské historie: Predjamský hrad, který je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší jeskynní hrad na světě. Byl postaven před více než 700 lety na 123 m vysoké skále. Mohutný obranný úkryt prostého rytířského rebela, barona lupičů, hrdiny mnoha romantických legend - Erasmuse z Predjamy. Přejezd na poloostrov Istrie v Chorvatsku do města Hum. Hum je nejmenším městem světa, což bylo zaznamenáno v Guinessově knize rekordů, má cca 25 obyvatel. Město je obklopeno středověkou obrannou zdí a uvnitř je působivá brána se zvonicí. Uvidíme mimo jiné: románský kostel sv. Jeronýma ze 12. století s freskami z tohoto období a četné nápisy v hlaholici, první slovanské abecedě. Zajímavostí městečka Hum je každoroční volba starosty. Při takovém počtu obyvatel se může stát starostou každý. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 5
Po snídani přejezd do Poreče. Prohlídka: baziliky sv. Eufrazia, jedné z nejkrásnějších raně byzantských staveb v Evropě, zapsané na seznamu UNESCO. Navíc barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanum. Přejezd do Rovinje, během cesty zastávka u Limského kanálu. Nachází se na západním pobřeží Istrie. Limský kanál je úzký, do pevniny hluboce zařízlý, 9 km dlouhý, smaragdově - zelený záliv. Jedná se o neobvyklý přírodní jev, jehož atraktivitě přidává řada endemických rostlin a živočichů, kteří zde žijí. Nyní je to místo chovu mušlí a ústřic, které stojí za to ochutnat v jedné z istrijských restaurací. Prohlídka okouzlující Rovinje - oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (včetně katedrály sv. Eufemie, radnice, věže s hodinami). Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani prohlídka města Pula. Uvidíme mimo jiné: amfiteátr z římské doby, který je jednou z nejlépe zachovaných staveb tohoto druhu na světě. Uvidíme také starožitný Sergiův triumfální oblouk, Augustův chrám, Herkulovu bránu a fórum s budovou radnice ze 13. století. Přejezd ve směru centrální Istrie, do slavného povodí lanýžů - Motovun. Město Motovun je symbolem Istrie, nachází se na kopci, je obklopené hradbami, s nádherným výhledem na nedaleké vinice a lesy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Stefana s historickým oltářem, věž, která slouží jako zvonice, hradby a mnoho stylových kamenných ulic. Dubové lesy regionu jsou pařeništěm podzemní houby, lanýžů, které jsou sklizeny pomocí speciálně vycvičených psů. Černé lanýže rostou v létě, istrijské bílé lanýže rostou pozdě na podzim a v zimě. Prakticky je nemožné opustit tuto oblast bez ochutnání lanýžů, které jsou skoro na každém kroku, v každém místním obchodě, nebo si lze koupit lanýžový olej, sýr s lanýži nebo místní pastu. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani přejezd na výlet do Zadaru a Šibeniku. Prohlídka Zadaru - nejdůležitějšího města regionu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Zaposloucháme se do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Následně přejezd do Šibeniku, dalšího krásného města zapsaného na seznamu UNESCO. Šibenik je nejmladším pobřežním městem. Na rozdíl od jiných dalmatských měst postavených Řeky a Římany, byl založen v 9. století chorvatskými králi. Navštívíme pozoruhodnou katedrálu sv. Jakuba - mistrovské dílo goticko-renesanční architektury, která se nachází na náměstí s renesanční radnicí. Staré město Šibenik s úzkými kamennými uličkami a malebnými schůdky je místem plným šarmu a fascinující atmosféry. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 1800 km)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Informácie o hoteloch

** / *** hotely - minimálne 3 noci pri mori.

Izby: funkčne vybavené dvojlôžkové izby (s možnosťou prístelky), všetky s kúpeľňami a vo väčšine hotelov s TV.

Vybavenie: všetky hotely majú k dispozícií recepciu, bar, reštauráciu, niektoré z nich majú bazén

Strava: raňajky a večere.

Miestne kategórie: ** / ***

Upozornenie! Možnosť predĺženia zájazdu o týždenný pobyt v Chorvátsku. Opisy hotelov sa nachádzajú v ďalšej časti katalógu. Viac ponúk je k dispozícií v rezervačnom systéme.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €