Diamond Obrázok0
Diamond Obrázok1
Diamond Obrázok2
Diamond Obrázok3
Diamond Obrázok4
Diamond Obrázok5
Diamond Obrázok6
Diamond Obrázok7
Diamond Obrázok8
Diamond Obrázok9
Diamond Obrázok10
Diamond Obrázok11

Diamond

Bulharsko - Slnečné pobrežie - Slnečné pobrežie
Pobytové
V/blízko centra
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Moderne zariadený, dobre udržiavaný hotelový objekt, zameraný predovšetkým na mladých ľudí, kde môžete tráviť dovolenku aktívne a vychutnať si vynikajúcu kuchyňu. Hotel Diamond sa nachádza v centre Slnečného pobrežia a je vzdialený približne 5 km od historického centra mesta Nessebar (prístup verejnou dopravou alebo pešo po pláži). Hotel Diamond sa nachádza v blízkosti mnohých obchodov, reštaurácií, krčiem, diskoték. Je vzdialený asi 120 km od Varny a približne 41 km od medzinárodného letiska v Burgase.

Pláž
Hotel Diamond sa nachádza cca 400 m od krásnej piesčitej pláže (cez ulicu). Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok.

Vybavenie
Hotel Diamond bol kompletne modernizovaný v roku 2004. 24 hodinová recepcia, bazén, hlavná reštaurácia s terasou, bar pri bazéne, lobby bar, trezor (za poplatok cca 6 BGN / deň), zmenáreň, salón krásy, kaderníctvo, exkluzívne kasíno (ruleta, poker, black jack, hracie automaty), slnečná terasa. Ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo. Nie je možné si zapožičať bazénové uteráky.

Izby
Hotel disponuje 300 izbami typu Standard - priestranné dvojlôžkové izby (možnosť dvoch prísteliek), s vlastným sociálnym zariadením (WC, vaňa alebo sprcha, sušič vlasov - na zapožičanie na recepcii na kauciu). Sú vybavené individuálne riadenou klimatizáciou, telefónom, TV so satelitným príjmom, chladničkou, balkónom alebo terasou. Možnosť ubytovania dvoch dospelých osôb + dve deti staršie ako 2 roky + dieťa do veku 2 rokov.

Strava
All inclusive: raňajky (7:30 - 10:00), obed (12:00 - 14:00) a večere (19:30 - 20:45) - všetky jedlá formou bufetu. Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (11:00 - 23:00). Káva, čaj, zákusky a zmrzlina (16:00 - 17:00). All Inclusive nezahŕňa importované alkoholické a nealkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy.

Šport a zábava
Biliard (za poplatok cca 1 EUR), masáže (poplatok 10 - 50 EUR v závislosti od typu masáže), sauna (cca 4 EUR / hodina), moderné wellness centrum (aromaterapia, vodoliečba, thalasso terapia, procedúry proti celulitíde), turecké kúpele , vodné športy na pláži (vrátane: windsurfing, vodné lyžovanie, banán). Neďaleko hotela Diamond sa nachádzajú dva vodné parky - Action Aquapark na Slnečnom Pobreží a Aqua Paradise - Vodný raj neďaleko Nessebaru.

Internet
V lobby hotela Wi-Fi zdarma. Internet na izbách za poplatok (12 leva / deň, 36 leva / týždeň).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.hoteldiamondbg.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/bulgaria-sloneczny-brzeg-wczasy/diamond

Náš názor
Hotel Diamond je odporúčaný najmä mladým ľuďom, ktorí hľadajú zábavu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Bulharsko - Všeobecné informácie

Mena
LV - Bulharská Leva. Možno platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V turistických strediskách je možné si na niektorých miestach zameniť doláre a eurá.

Prepitné
Je vhodné nechávať malú sumu ako prepitné. Týka sa to najmä vodičov na výletoch v okolí a čašníkov v reštauráciách. Ocení ho tiež izbová služba v hoteloch.

Vízum
Českí obyvatelia môžu cestovať do Bulharska len s platným preukazom totožnosti.

Čas
+ 1 hodina v pomere k českému času.

Orientačné ceny
Obed 10 LV; voda 1,5 l - 1-2 LV; pivo v bare 1,5-3 LV; káva v kaviarni od 1 LV.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,35 EUR. Na mnohých miestach sa nachádza poštová schránka, často tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými typmi zástrčiek fungujú bez ťažkostí.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú po celom Bulharsku. Miestne hovory sú lacné, zahraničné celkom drahé. Prosíme o zoznámenie sa s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho operátora pred odchodom.

V regióne

Albena
Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi, nachádza sa vo veľkom areáli obklopenom lesmi a zeleňou. Funguje ako turistické mestečko, všetky atrakcie sú teda k dispozícií, bez ohľadu na hotel a ubytovanie. Krásna pláž, široká s jemným bielym pieskom, ponúka všetkým zákazníkom ležadlá a slnečníky zadarmo. Je dosť veľká na to, aby nebola nikdy preľudnená a pýši sa ocenením modrej vlajky, ktorá svedčí o čistote vody a pláže. Po celom areáli jazdí turistický vláčik, ktorý Vás dostane na každé miesto. Je tu rozsiahla ponuka rekreačných a športových zariadení a mnoho atrakcií pre deti. Oblasť je doslova pokrytá zeleňou a tunajšie hotely sa nachádzajú v záhradách obklopených stromami, alebo priamo na pláži. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, najlepšie na bulharskej riviére.

Zlaté Piesky
Úchvatná piesočná pláž, ktorá poskytuje neobmedzenú škálu možnosti pre aktívne strávenie Vašej dovolenky, skvele vybavené centrá, požičovne a športové objekty. Hotely nenáročné pre akýkoľvek rozpočet a turistov z celej Európy. Tunajší nočný život uspokojí všetky dychtivé tanečné šialenstvá a prázdninové zábavy.

Slnečné pobrežie
Najväčšie a najstaršie turistické mestečko na bulharskom pobreží. Pozdĺž 6 -kilometrovej pláže sa nachádza mnoho hotelov a turistických atrakcií. Hotely sa špecializujú na poskytovanie služieb rodinám s deťmi, mnoho hotelov teda disponuje početným zariadením pre tých najmenších. Pláž pozvoľna vstupuje do mora a je bezpečná aj pre tých, ktorí ešte nevedia plávať.

Sozopol
Jedno z najstarších miest na pobreží Čierneho mora. Je uznávané za hlavné mesto kultúry na pobreží. Staré Mesto Vás očarí svojou romantickou atmosférou. Nájdete tu úzke uličky a jedinečnú architektúru drevených domov z 18. storočia. Turisti určite ocenia tiež krásne piesočnaté pláže.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Lodži, Vroclava, Gdaňska, Poznane, Krakova a Bydhoště.
Zraz pri stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hodiny pred odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny poriadok odletov sledujte na r.pl\rozklady 

Výlety po okolí

MYS KALIAKRA A BALČIK (1 deň)
Mys Kaliakra - prírodný fenomén priťahujúci tisíce turistov. Úzky, dvojkilometrový mys, z ktorého sa rozprestiera dychberúci výhľad na more. Medzi tunajšie zaujímavosti patria tiež pozostatky rímskych stavieb, rovnako ako delfíny často navštevujúce neďaleké vody.
Balčik - jedno z najkrajších miest Bulharska. Pre svoju lokalitu na úpätí vápencových skál je nazývané "Bielym mestom Čierneho mora". Hlavným bodom programu bude prehliadka nábrežného malebného záhradno-palácového komplexu rumunskej kráľovnej Márie. Možno tu obdivovať napríklad nádherné stavby a rezerváciu s kaktusmi a ružami.
Cena cca 32 EUR zo Zlatých Pieskov, Albeny / cca 47 EUR zo Slnečného pobrežia.

PIRÁTSKA PÁRTY - (1/2 dňa)
Plavba pirátskou loďou, možnosť prezlečenia do dobových kostýmov, veľká námorná bitka medzi dvoma loďami; Počas plavby ľahké občerstvenie a nápoje, hry a zábava.
Cena: cca 39 EUR.

ISTANBUL (1 deň)
Autobusový výlet do Istanbulu umiestneného u Bosporu - orientálneho mesta so storočnou históriou. Program zahŕňa: panoramatickú prechádzku európsku časťou mesta (vrátane stanice Orient Express, egyptského trhoviska, zálivu Zlatý roh a paláca Dolmabahçe) s návštevou Hipodromu a Modrej mešity, prejazd Bosporským mostom do ázijskej časti. Vo voľnom čase možnosť vstupu do Hagia Sophia alebo návšteva tureckého bazáru. Pre dobrovoľníkov plavba po Bospore spolu s návštevou egyptského trhoviska.
Cena cca 75 EUR (+ turecké vízum cca 18 EUR pri platbe online, alebo 25 EUR / 30 USD pri platbe na hraniciach)

S deťmi

VODNÁ ZÁBAVA V AQUAPARKU ACTION
Najznámejší vodný park na Slnečnom pobreží. Ponúka viac ako 30 vodných atrakcií vhodných pre všetky vekové kategórie. Zábavu zabezpečia rieky, fontány, bazény, vodopády a šmýkačky. Najvyššia šmykľavka je 18 metrov vysoká a najdlhšia meria 120 metrov. Otvorené od konca mája do polovice septembra.

Relax

ŠIALENSTVO OD SÚMRAKU DO SVITANIA - PÁRTY, PÁRTY!
Slnečné pobrežie je miesto pre všetkých, ktorí sa chcú baviť a zažiť poriadnu párty. Zažite šialenstvo v Cacao Beach - od roku 2011 je podľa užívateľov internetu tento klub považovaný za najlepší v juhovýchodnej Európe. Vstupenka stojí cca 20 LV (10 EUR).

BLAŽENÉ LEŇOŠENIE NA ZLATEJ PLÁŽI
Užite si "slnečné kúpele" na najkrajšej a najdlhšej pláži v Bulharsku. Najväčšou atrakciou Slnečného pobrežia je totiž práve samotná pláž - 6 km dlhá, tvoriaca pologule obklopené dunami a hotelmi. Miestami je tu pláž široká až 60 metrov! Vyvesená modrá vlajka vypovedá za všetko - toto označenie totiž znamená, že táto pláž patrí k tým najčistejším v Európe. Morský vánok do značnej miery znižuje teplo počas dňa a naopak príjemne osvieži v noci.

Pre aktívnych

HURÁ NA HORY
Niekoľkodňový výlet do balkánskych hôr je skvelý spôsob, ako si spestriť váš pobyt v bulharských letoviskách. Zo Slnečného pobrežia je to len kúsok do oblasti východného Balkánu. Pásmo Stara Planina (Balkán) sa rozkladá od hraníc so Srbskom cez stred Bulharska až k Čiernemu moru.

RAJ PRE VŠETKÝCH AKTÍVNYCH
Slnečné pobrežie je vysnívaným miestom pre nadšencov vodných športov. Môžete si vybrať z plávania, plachtenia, windsurfingu, vodného lyžovania, parasailingu a potápania.

Poznávanie

VELIKO TARNOVO - PEVNOSŤ TSAREVETS
Archeologická rezervácia - nachádza sa na kopci a poskytuje zachované ruiny cárskeho paláca, nachádzajú sa tu fragmenty obranných múrov, pôvodné pozostatky kostola a veže, ktoré sa zachovali až dodnes. Niektoré budovy boli zrekonštruované a sú otvorené k nahliadnutiu. Najstaršie stopy ľudstva pochádzajú z 2. storočia pred naším letopočtom.

Kuchyňa

DŽUVEČ - CHUŤ BULHARSKA
Džuveč - čiže bulharský guláš - bohatá chuť mäsa a zeleniny v kombinácií s aromatickou omáčkou. Tradične sa vyrába v malých, hlinených nádobách nazývaných práve "Džuveč".

VÍNO, VÍNO NALEJTE!
Bulhari sú preslávení produkciou mnohých druhov kvalitných vín. Pravidelne sa tu organizuje festival s názvom "Deň sv. Tryfona". Práve ten je venovaný všetkým, ktorí majú radi víno a podieľajú sa na jeho výrobe.

Upozornenie! Ponúkané výlety sa organizujú s výjazdom ako zo Zlatých Pieskov, tak i z Albeny a Slnečného pobrežia. Programy a ceny sa teda líšia vzhľadom k rôznej vzdialenosti medzi týmito strediskami a navrhovaným atrakciám. Predchádzajúce popisy miestnych zájazdov sú iba informačné a nepredstavujú obchodnú ponuku. Nemôžeme preto zaručiť, že budú všetky organizované. Úplný zoznam dostupných miestnych atrakcií spolu s ich aktuálnym cenníkom sú k dispozícií u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

09. 06. - 24. 06. 2020 (15 dní)
Poznaň All Inclusive
770 €
09. 06. - 17. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
543 €
16. 06. - 24. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
543 €
19. 06. - 03. 07. 2020 (15 dní)
Łódź All Inclusive
823 €
19. 06. - 26. 06. 2020 (8 dní)
Łódź All Inclusive
553 €
26. 06. - 10. 07. 2020 (15 dní)
Łódź All Inclusive
818 €
26. 06. - 03. 07. 2020 (8 dní)
Łódź All Inclusive
525 €
30. 06. - 10. 07. 2020 (11 dní)
Poznaň All Inclusive
699 €
30. 06. - 15. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
838 €
30. 06. - 08. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
534 €
03. 07. - 17. 07. 2020 (15 dní)
Łódź All Inclusive
890 €
03. 07. - 10. 07. 2020 (8 dní)
Łódź All Inclusive
573 €
07. 07. - 15. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
574 €
07. 07. - 22. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
903 €
10. 07. - 24. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
901 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €