Coral Hills Sharm

Egypt - Sharm el Sheikh
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Komorný hotel Coral Hills Sharm je obklopený upravenou záhradou a nachádza sa v štvrti Um El - Sid Cliff, v meste Sharm El Sheikh. V blízkosti sa nachádza: moderné nákupné centrum Il Marcato (cca 5 minút chôdze), zábavné centrum Fantasia (cca 10 minút chôdze) a Old Market (cca 5 km). Hotel je vzdialený cca 10 minút cesty od centra Naama Bay, kam jazdí denne hotelový autobus v určených časoch (za poplatok 20 EGP / osoba). Hotel je vzdialený cca 20 km od letiska v Sharm El Sheikhu.

Pláž
Hlavnou výhodou hotela Coral Hills Sharm je možnosť využívania niekoľkých pláží:
- El Kheima - piesočnatá, cca 3 km od hotela (premáva hotelový autobus dvakrát denne - v závislosti od počtu osôb),
- Fanar - piesočnato-okruhliaková, cca 2 km od hotela (premáva hotelový autobus jedenkrát denne), ideálne pre šnorchlovanie a potápanie, za poplatok (platba na recepcii pred odchodom),
- Sharm Reef - piesočnato-kamenistá s prístupom ku korálovému útesu, (zostup k moru po schodoch alebo z móla, odporúčame ochrannú obuv), tiež sa nachádza cca 1 km od hotela (premáva hotelový autobus jedenkrát denne), za poplatok (platba na recepcii pred odchodom). Na všetkých plážach sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a matrace - zadarmo. Dojazd hotelovým autobusom zadarmo.

Vybavenie
Hotel Coral Hills Sharm, postavený v roku 2006, sa skladá z hlavnej budovy a šesť poschodových viliek. 24-hodinová recepcia, lobby, hlavná reštaurácia (medzinárodná kuchyňa), lobby bar a bar pri bazéne, obchody so suvenírmi, práčovňa. Hoteloví hostia majú k dispozícii dva sladkovodné bazény, jeden s oddelenou časťou pre deti. Ležadlá, slnečníky, matrace a plážové osušky pri bazénoch - zadarmo.

Izby
Hotel Coral Hills Sharm ponúka svojim hosťom ubytovanie vo viac ako 130 pohodlných a priestranných izbách.
Štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky pre dospelú osobu alebo dieťa (zdarma postieľka pre deti, nutná skoršia rezervácia). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha, WC, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, telefónom, satelitným TV, trezorom, minibarom (za poplatok). Väčšina izieb má balkón. Pre rodiny 2 + 2 sú k dispozícii väčšie rodinné izby.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obedy (13:00-15:00) a večere (19:00-22:00) - sú podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii. Miestne alkoholické nápoje a nealkoholické nápoje sú podávané v hodinách od 10:00-23:00, v určených baroch. All Inclusive nezahŕňa: dovážané liehoviny, vína (servírované iba pri večeri - pohár na osobu), fľaškové nápoje, ovocné šťavy z čerstvého ovocia, využívanie plážového baru (všetky nápoje za príplatok). Hotel si vyhradzuje právo zmeny rozsahu služieb zahrnutých v programe All Inclusive (napr. času servírovania pokrmov).

Šport a zábava
Pre deti i dospelých: zábava a hry, stolný tenis, posilňovňa, futbalové ihrisko. Za poplatok: biliard, potápačské centrum, malé wellness centrum ponúkajúce kozmetické procedúry, masáže a saunu. Pre najmenších: detské ihrisko a detský bazén.

Internet
Vo verejne dostupných častiach hotela internet Wi-Fi - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.coralhillsresorts.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sharm-el-sheikh-wypoczynek/coral-hills-sharm

Náš názor
Komorný, skromný hotel Coral Hills Sharm ležiaci v pokojnej oblasti, s možnosťou výberu troch pláží s bezplatným transferom ponúkaným hotelom - raj pre tých, ktorí milujú more a slnko!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

HORA MOJŽIŠOVA A KLÁŠTOR SV. KATARÍNY
Odchod autobusom cca o 21:00 smerom k mestu Dahab a ku kláštoru sv. Kataríny. Príjazd na miesto po cca 3 hodinách. Nočný výstup na Mojžišovu horu (cca 3 hod., možnosť zvezenia sa ťavou za príplatok). Pozorovanie úchvatného východu slnka. Po zostupe z vrcholu nasleduje pauza na raňajky (balíky z hotela). Následne prehliadka kláštora sv. Kataríny. Návrat do hotela okolo 14:00. Treba si vziať so sebou pevnú obuv a teplé oblečenie, pretože teplota môže klesnúť pod 0 ° C. Cena cca 50 USD.

KLÁŠTOR SV. KATARÍNY a MESTO DAHAB
Odchod autobusom v ranných hodinách - prejazd púšťou a okolo hory Sinaj.
Prehliadka: kláštora-kaplnka sv. Tryphona, nádvorie s Mojžišovou studňou a baziliky Premenenia Pána. Ďalej horiaci ker a kostnicu. Nasleduje prestávka na obed formou bufetu (nápoje za poplatok). Na spiatočnej ceste návštevou mesta Dahab, kde bude voľný čas na nákupy. Návrat cca o 16:00. Cena cca 45 - 55 USD.

PETRA (JORDÁNSKO - AUTOBUS / JACHTA)
Odchod z Sharm El Sheikhu po polnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a prestup na jachtu, ktorá pláva do Akaby, prímorského mesta v Jordánsku (30-minútová plavba). Následne prejazd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovanom autobuse. Po príchode do Petry prechádzka cez kaňon k ružovému skalnému mestu. Prehliadka Klenotnice (Khazneh), Rímskeho divadla a skalných jaskýň s impozantnými monumentmi. Na spiatočnej ceste z Petry obed v hotelovej reštaurácii - v cene výletu (nápoje za poplatok). Prejazd späť do Akaby, spiatočná plavba jachtou to Taby, prekročenie hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca o 00.00.
Cena zahŕňa vízum a všetky hraničné poplatky v Jordánsku. Cena cca 280 - 310 USD.

JERUZALEM, BETLEHEM A MŔTVE MORE (AUTOBUSOM)
Odchod z Sharm El Sheikhu okolo 22:00. Transfer do Taby (egyptsko-izraelská hranica, cca 3,5 hod.) a prekročenie hranice Taba - Ejlat (zmena autobusu na izraelský). Ranný príjazd k Mŕtvemu moru - raňajky (raňajkové balíčky), možnosť kúpania a nákupy kozmetiky s minerálmi z Mŕtveho mora. Prejazd do Jeruzalema - prechádzka Krížovou cestou ku Chrámu božieho hrobu a k Múru nárekov. Následne prejazd na Olivovú horu, odkiaľ môžete obdivovať výhľad na panorámu Jeruzalema, potom na horu Sion.
Prejazd do Betlehema: Chrám Narodenia Pána - miesto narodenia Ježiša. Návšteva obchodu s devocionáliami, voľný čas na nákup suvenírov a na obed. Spiatočná cesta k hranici s Egyptom (cca 310 km), prejazd do Sharm El Sheikhu (návrat okolo 1:00 - 2:30).
Upozornenie! Poradie jednotlivých bodov programu sa môže meniť. Cena zahŕňa izraelský hraničný poplatok a poľského sprievodcu v Jeruzaleme. Cena nezahŕňa prepitné (cca 3 USD). Nápoje počas obeda sú k dispozícii za príplatok. Cena cca 140 USD.

NÁRODNÝ PARK RAS MOHAMED (LOĎOU)
Národný park Ras Mohamed je miestom, kde môžu turisti na vlastné oči obdivovať krásu podmorského sveta Červeného mora. Koralový útes tvorí viac ako 150 druhov koralov a tisíce nádherne sfarbených rýb. Jedná sa o výlet loďou s možnosťou zostupu do vody, aby ste mohli obdivovať nádhernú prírodu tohto miesta. Počas plavby je servírovaný obed a nápoje. Vstup do parku je za príplatok - 5 USD. Odchod z hotela cca o 7:30, plánovaný návrat približne o 17:00. V priebehu plavby sú naplánované tri zastávky na mori, vrátane dvoch zastávok mimo park, kde je možnosť potápania. Cena cca 40 - 55 USD.

KÁHIRA (1 deň)
Odchod z Sharm El Sheikhu v nočných hodinách (cca 1:00). Po príchode do Káhiry návšteva najstaršej egyptskej mešity Amr Ibn Elaa z roku 640 a tiež kostola prvých egyptských kresťanov - Koptov. Následne prehliadka Národného múzea a Múzea papyrusu, potom prejazd do Gízy, kde navštívite pyramídy a sfingu. Čas na nákupy - papyrusu, orientálnych parfumov a zlata. Potom - plavba po Níle. Návrat do hotela okolo polnoci. V cene výletu je obed (formou bufetu) v reštaurácii s výhľadom na Níl (nápoje za poplatok).
Cena cca 70 - 90 USD.
Upozornenie! Je nutné mať so sebou pas s vízom.

SEASCOPE – PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, ktorá pláva na povrchu a jej trup je ponorený vo vode v hĺbke cca 4 m. Podmorská expedícia zahŕňa pozorovanie podmorského sveta skrz panoramatickej, presklenej steny ponorky "na sucho". Cena cca 45 USD.

SAFARI V PÚŠTI – ŠTVORKOLKY
Plavba po púšti na štvorkolkách (quadoch) s návštevou beduínskej dediny (jazda jedným smerom trvá cca 45 min.). Dĺžka výletu je cca 2,5 hodiny. Cena pre jednu osobu na motorke 30 USD, dve osoby na motorke 40 USD.

Ďalšie možnosti výletov (detaily u delegáta):

KÁHIRA alebo LUXOR - lietadlom - jeden deň (cena cca 265 USD)
PETRA - lietadlom (cena cca 420 USD)
SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plávanie s delfínmi (cena cca 175 USD)
AQUA PARK (cena cca 45 USD)
POTÁPANIE - v poľskom potápačskom centre (cena od 80 USD / deň potápanie),
BEDUÍNSKA VEČERA (cena cca 45 USD)

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľskom jazyku (pri dosiahnutí minimálneho počtu 15 účastníkov) alebo v anglickom jazyku. Ich organizátorom nie je Rainbow Tours, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb a zostavuje ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom fakultatívnych výletov. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €