Ubytování SLC Obrázok0
Ubytování SLC Obrázok1
Ubytování SLC Obrázok2
Ubytování SLC Obrázok3
Ubytování SLC Obrázok4
Ubytování SLC Obrázok5
Ubytování SLC Obrázok6
Ubytování SLC Obrázok7
Ubytování SLC Obrázok8
Ubytování SLC Obrázok9
Ubytování SLC Obrázok10

Esence Cejlonu

Srí Lanka - Colombo
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Club Koggala Village

Poloha
Tento rodinný hotel se nachází v městečku Koggala se skromným výběrem obchodů a restaurací, cca 15 km jižně od historického centra města Galle s historickou holandskou pevností. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 170 km. Hosté mohou využívat také veřejně přístupnou infrastrukturu hotelu Koggala Beach.

Pláž
Hotel se nachází přímo u krásné, široké, písečné, veřejné pláže táhnoucí se několik kilometrů. Plážová servis není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, trezor na recepci (za poplatek cca 0,5 USD/den), úschovna zavazadel, hlavní restaurace s terasou a výhledem na moře, lounge bar, pokojová služba (07:00 - 24:00). Bazén, dětské brouzdaliště či vyznačená část bazénu pro děti nejsou k dispozici, malá skluzavka pro děti. Zdarma plážové osušky a lehátka a slunečníky u bazénu. Za poplatek: obchod se suvenýry a šperky.

Pokoje
Hotel má k dispozici 87 skromně zařízených standardních pokojů ​​(rozloha cca 20 m2) s možností ubytování 2 osob a jedné přistýlky (formou rozkládací postele nebo pohovky). Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, fénem, ​​individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, TV se satelitním příjmem, telefonem, balkonem nebo terasou. Některé pokoje jsou s výhledem na moře (28), nebo do zahrady a na bazén (59). Vybavení pokojů je základní. Na vyžádání je možné zdarma umístit do pokoje postýlku pro dítě do 2 let.

Strava
Snídaně a večeře. Možnost příplatku za All Inclusive. All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, kávu a čaj (10:30- 11:00 a 16:00 - 17:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje v barech k dispozici v časech od 11:00 do 23:00.

Sport a zábava
Večerní show, živá hudba, tematické večeře. V rámci sportovní infrastruktury lze využívat: šnorchlování, aerobik, vodní aerobik, plážový volejbal, badminton, tenis, stolní tenis, šipky, šachy. Za poplatek: centrum vodních sportů v Unawatuně. Diskotéka v hotelu Koggala Beach - ve vyznačených dnech vstup zdarma, nápoje placeny zvlášť.

Internet
Bezplatné Wi-Fi připojení ve vstupní hale.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce ponechávají kategorizaci místním pořadatelům turistických programů a turistickým agenturám.

Jiné
www.clubkoggala.com

Náš názor
Jednoduchý hotel pro nenáročné zákazníky. Nejlevnější nabídka na Srí Lance. Překrásná pláž. Bohatá infrastruktura areálu kompenzuje skromně zařízené pokoje.

Carolina Beach

Poloha
Neobvykle umiestnený hotel Carolina Beach sa nachádza medzi oceánom a vodami jazera Chilaw v malej dedinke Ambakandawila Chilaw. Je to región, kde sa prelínajú vplyvy štyroch veľkých náboženstiev sveta: hinduizmus, islam, budhizmus a kresťanstvo. Centrum Chilaw s pár obchodíkmi a reštauráciami sa nachádza cca 6 km od hotela. Letisko Kolombo je vzdialené cca 45 km.

Pláž
Hotel Carolina Beach leží cca 100 m od súkromnej piesočnatej pláže. Ležadlá a slnečníky na pláži - zadarmo (len do západu slnka).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, zmenáreň, parkovisko, dve reštaurácie: hlavná a na pláži servírujúca pokrmy miestnej kuchyne - srílanskej a medzinárodnej (za poplatok možnosť pokrmov a'la carte), štyri bary: hlavný, pri bazéne, na pláži a nočný bar. Veľký bazén nepravidelného tvaru, ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Carolina Beach ponúka 56 štandardných izieb typu deluxe (plocha cca 30 m²), ktoré sa nachádzajú v jednoposchodovej budove na prízemí (so zariadenou terasou) alebo na prvom poschodí (vybavený balkón) a bungalovoch v záhrade, ktoré ponúkajú výhľad na bazén alebo záhradu . Maximálna obsadenosť izby je maximálne tri osoby (možnosť prístelky vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené, kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), centrálne riadená klimatizácia, satelitný TV, telefónom, trezorom (zadarmo), zostavou na prípravu kávy a čaju. Na vyžiadanie možnosť umiestnenia postieľky pre dieťa do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu alebo servírované jedlá (výber z niekoľkých položiek menu v hlavnej reštaurácií). Nápoje k večeri za poplatok.

Šport a zábava
Hotel neorganizuje animačné programy. V rámci dostupnej športovej infraštruktúry, môžu hostia využiť: plážový volejbal a posilňovňu. Za poplatok: wellness centrum ponúkajúce napr. Ajurvédske procedúry.

Internet
Wi-Fi internet dostupný vo verejných priestoroch hotela a na izbách - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke nie je oficálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.carolinabeachhotel.lk

Náš názor
Nízke budovy, komorná atmosféra a umiestnenie hotela Carolina Beach je skvelou voľbou pre hostí vyhľadávajúcich oddych od ruchu veľkomesta a hluku. Ďalšou výhodou hotela sú dobre vybavené izby za výhodnú cenu, čo z neho robí ideálnu ponuku pre dovolenku na Srí Lanke s nižším rozpočtom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Paradise Beach Hotel

Poloha
Paradise Beach Hotel
sa nachádza v dobre udržiavanej záhrade, v mestečku Negombo, v pešej vzdialenosti (cca 3 km) od centra mesta plného postkoloniálnych pamiatok a s mnohými atrakciami, obchodmi, barmi a reštauráciami. Železničná stanica v meste Negombo je vzdialená cca 2,5 km, centrum Kolomba cca 40 km a medzinárodné letisko v Kolombe cca 13 km.

Pláž
Paradise Beach Hotel
sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, výťah, parkovisko, hlavná reštaurácia s výhľadom na Indický oceán a dva bary: Pirate Bar a bar pri bazéne. Veľký bazén s jacuzzi a oddelenou časťou pre deti, uteráky, ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, lekár.

Izby
Paradise Beach Hotel
má 61 štandardných izieb, umiestnených v trojpodlažnej budove, v ktorých sa môžu ubytovať dve dospelé osoby a jedna osoba na prístelke (prístelka vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú umiestnené na strane oceánu a sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, bezplatným trezorom a mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju a balkónom alebo terasou. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo. Na vyžiadanie a potvrdenie ponúka hotel tiež izby typu suite a apartmány.

Strava
Raňajky formou bufetu (06:30-09:30), za poplatok večera, nápoje k večeriam za poplatok a plná penzia (navyše obedy podávané formou bufetu od 12:30 do 14:30, nápoje za poplatok). Hotel sa špecializuje na miestnu i medzinárodnú kuchyňu. Okrem toho sú k dispozícií v hotelovej reštaurácii jedla a'la carte srílanskej kuchyne a v hotelových baroch miestne aj dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje (za poplatok). Čas od času sa v hoteli organizujú tematické večery barbecue.

Šport a zábava
Paradise Beach Hotel
neorganizuje animačný program. Kompenzuje to živé centrum mesta Negombo s celou radou atrakcií a množstvom barov, kaviarní a reštaurácií.

Internet
Internet Wi-Fi v spoločných priestoroch hotela a v hotelových izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.paradisebeachsrilanka.com

Náš názor
Hotel s priateľskou atmosférou a dobrým pomerom kvality a ceny. Paradise Beach Hotel je veľmi dobrou ponukou pre menej náročných klientov, ktorí ocenia blízkosť pláže a atrakcií blízkeho mesta Negombo. Blízkosť najväčších miest na Srí Lanke je ideálnou ponukou pre osoby, ktoré hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti ostrova.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Koggala Beach

Poloha
Komorní hotel Koggala Beach se nachází v obci Koggala, která nabízí turistům skromný výběr obchodů a restaurací. Je vzdálený cca 15 km jižně od historického centra Galle s holandskou pevností. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 170 km. Hosté mohou využívat veřejně přístupnou infrastrukturu hotelu Club Koggala Village.

Pláž
Hotel se nachází přímo u krásné pláže - jedné z nejkrásnějších na Srí Lance. Plážový servis není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, hlavní restaurace s výhledem na moře, 2 bary: hlavní bar, bar u bazénu. Bazén s vyznačenou částí pro děti, bezplatné plážové osušky, lehátka a slunečníky u bazénu. Navíc: úschovna zavazadel, TV místnost. Za poplatek: wellness centrum, obchod se suvenýry.

Pokoje
Hotel má k dispozici 77 pokojů, z nichž všechny jsou alespoň s částečným výhledem na oceán. Ve standardních pokojích (rozloha cca 23 m²) lze ubytovat max. 3 osoby (přistýlka formou rozkládací pohovky). Všechny pokoje jsou prostorné, vybavené koupelnou (sprcha a vysoušeč vlasů), centrální klimatizací s individuálním nastavením teploty, stropním ventilátorem, satelitním TV, telefonem, mini ledničkou, balkonem nebo terasou. Většina pokojů má bezplatné Wi-Fi připojení na internet. Pokoje jsou umístěny v jednopatrové budově v přízemí nebo na prvním patře. Na vyžádání je možné do pokoje umístit dětskou postýlku pro dítě do 2 let.

Strava
Snídaně a večeře. Možnost příplatku za All Inclusive. All inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení, káva a čaj (16:00-18:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici v hlavním baru (10:00-24:00) a v baru u bazénu (10:00-18:00).

Sport a zábava
Hotel organizuje animace ve verzi Soft. V rámci sportovní infrastruktury: vodní aerobik, plážový volejbal, badminton, stolní tenis, šipky, šachy. Za poplatek: centrum vodních sportů v Unawatuně.

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. 

Webové stránky
www.koggalabeachhotel.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/koggala-beach-resort

Náš názor

Klubový hotel s přátelskou atmosférou, který se nachází v klidné oblasti. Výhodou jsou velké pokoje se základním vybavením, ale dobrým standardem. Hotel splní očekávání jak těch, kteří jsou zaměřeni na aktivní dovolenou, tak těch, kteří hledají odpočinek v malebném prostředí. Další výhodou je blízkost Galle.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

The Long Beach Resort

Poloha
Hotel se nachází v městečku Koggala nabízející turistům skromný výběr obchodů a restaurací, 15 km jižně od historického města Galle s holandskou pevností. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 170 km. Hotel se nachází na krásné, široké, písečné pláži (veřejná pláž - plážový servis není k dispozici), táhnoucí se několik kilometrů. Hosté mohou využívat infrastrukturu hotelů Club Koggala Village a Koggala Beach. Na jaře roku 2013 bylo přistavěno cca 30 nových pokojů, další bazén s vyznačenou částí pro děti, posilovna a SPA.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, konferenční a televizní místnost, 2 restaurace: "Azur" - hlavní s výhledem na oceán a restaurace "Iris" - a´la carte restaurace, 3 bary, 2 bazény, obchod se suvenýry, lázeňské centrum s ajurvédskými procedurami.

Pokoje
Hotel má k dispozici 102 pokojů typu Superior s výhledem na moře nebo do vnitřního patia a 2 apartmány. Pokoje typu Superior jsou elegantně a komfortně zařízené. Každý z nich je vybaven vlastní koupelnou se sprchovým koutem a fénem, centrální klimatizací s individuálním ovládáním, stropním ventilátorem, trezorem, mini barem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy, TV se satelitním příjmem, telefonem, Wi- Fi zdarma, hudební stanicí pro iPad. Možnost přistýlek v pokojích (formou rozkládacího lůžka). Pokoje mají k dispozici zařízený balkon nebo terasu.

Strava
Dvě jídla denně: snídaně a večeře podávané formou bufetu, nápoje placeny zvlášť. Možnost příplatku za program All Inclusive, který zahrnuje jídla podávaná formou bufetu: snídaně, obědy, občerstvení 16:00 - 18:00 a večeře. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 - 24:00. Placeno zvlášť: importované alkoholické a nealkoholické nápoje a čerstvě vymačkané šťávy.

Sport a zábava, SPA
Denní bohatý animační program: kulturní představení, folklórní večery, živá hudba, sobotní diskotéky (nápoje placeny zvlášť a to i pro klienty s All Inclusive). Vodní sporty: možnost využívaní centra vodních sportů v Unawatuně (za poplatek), tenis (v hotelu Koggala Beach), stolní tenis, badminton, vodní aerobik, jóga (na vyžádání, za poplatek cca 10 USD / lekce), šachy, šipky, plážový volejbal. Možnost objednat taxi z recepce.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizace místním pořadatelům turistických programů a cestovním kancelářím.

Webové stránky
www.thelongbeachresort.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/the-long-beach-resort

Náš názor
Nejlepší standard v komplexu Koggala, možnost využívání veřejně dostupné infrastruktury dvou dalších hotelů. Umístění na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově. Záruka ničím nerušené dovolené.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

The Palms

Poloha
Elegantný hotel The Palms sa nachádza v malej dedine Beruwala, v dobre udržiavanom zelenom areáli s palmami, ktoré vrhajú tieň na priľahlé okolie hotela. Mesto Bentota so širokou ponukou reštaurácií, barov a obchodov je vzdialené cca 6 km. Hotel sa nachádza cca 60 km od centra mesta Kolombo a cca 95 km od letiska.

Pláž
Hotel The Palms sa nachádza priamo na krásnej širokej piesočnatej pláži. Plážová služba nie je k dispozícií.

Vybavenie
Recepcia 24h, zmenáreň, hlavná reštaurácia Golden Palms s výhľadom na záhradu, a'la carte reštaurácia na pláži Fisherman Wharf podávajúca plody mora, dva bary: hlavný a plážový. Veľký bazén s vyznačenou časťou pre deti, bezplatné plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne, dobre vybavená posilňovňa. Za poplatok: obchody so suvenírmi, oblečenie a šperky, izbová služba do 23:00, kaderníctvo, kozmetický salón, kúpeľné centrum.

Izby
Hotel The Palms má 98 elegantne zariadených deluxe izieb, všetky s výhľadom na oceán. V každej izbe je možné pohodlne ubytovať dve dospelé osoby a osobu na prístelke (formou rozkladacieho lôžka). Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, telefónom, mini chladničkou (balená voda dopĺňaná zadarmo, na vyžiadanie možnosť doplnenia ostatných nápojov, konzumácia za poplatok), servisom na prípravu kávy a čaju, balkónom alebo terasou.
Na vyžiadanie je možné do izby zadarmo umiestniť detskú postieľku pre dieťa do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky a večere podávané v hlavnej reštaurácií formou bohatého bufetu. Nápoje za poplatok. Možnosť príplatku za obedy alebo program All inclusive.
All inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, občerstvenie po celý deň, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:30). V reštaurácií sa podávajú jedlá medzinárodnej kuchyne a miestne špeciality.

Šport a zábava
Hotel The Palms nezaisťuje animačný program. Športový program: plážový volejbal a vodné pólo, stolný tenis, biliard, fitness. Za poplatok: masáže a procedúry v SPA centre.

Internet
Wi-Fi zadarmo v spoločných priestoroch hotela.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
http://www.thepalmsberuwala.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/the-palms

Náš názor
Komorný hotel s priateľským personálom, ktorý odporúčame najmä párom, ktoré vyhľadávajú odpočinok uprostred zelene, bokom od pozlátka typického pre veľké letoviská. Blízkosť Bentoty činí hotel ideálnym pre tých, ktorí ocenia ako slnenie na pláži, tak poznávanie miestneho spôsobu života.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ranweli Holiday Village

Poloha
Hotel Ranweli Holiday Village sa nachádza na malom polostrove zarastenom kokosovými palmami. Z jednej strany ohraničený krásnou plážou, z druhej mangrovovým lesom tiahnucim sa pozdĺž rieky siahajúcej do oceánu (do hotela sa možno dostať hotelovou loďou - doprava zadarmo, chýba stály cestovný poriadok, čas prejazdu trvá 2 min.). Centrum Waikkal je vzdialené asi 4 km od hotela Ranweli Holiday Village. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 18 km od hotela.

Pláž
Hotel Ranweli Holiday Village sa nachádza priamo pri krásnej piesočnej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, lobby bar, vonkajší bar pri bazéne, TV miestnosť. Navyše: udržiavaná záhrada, bazén, detský bazén, preslnená terasa, ležadlý a plážové osušky - zadarmo.
Za príplatok: obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Ranweli Holiday Village má celkom 88 izieb a bungalovov.
Štandardné izby (o rozlohe asi 20 m²) môžu ubytovať max. tri dospelé osoby. Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha s čiastočne presklenou strechou a solárnym panelom na ohrev vody, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, oddychovou časťou a terasou. Všetky izby sú zariadené v miestnom eko-štýle, využívajúce prírodné materiály a miestne ručne vyrábané výrobky. Majú výhľad na more alebo na rieku.
Štandardné bungalovy  sa nachádzajú bližšie k pláži, majú oddelenú oddychovú časť a výhľad na more.
Bungalovy typu Deluxe (o rozlohe asi 23 m²) sú veľmi vkusne a exkluzívne vybavené, navyše sú vybavené individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, mini barom (konzumácia za príplatok) a výhľadom na more.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bohatého bufetu. Nápoje k večeriam za príplatok.

Šport a zábava
Hotel Ranweli Holiday Village organizuje večery so živou hudbou, večerná show, ukážky miestnych umelcov a remeselníkov, okrem iného: hrnčiarstvo, miestna kuchyňa, pletenie košov a lán, výroba vínneho octu. Navyše: stolný tenis, šípky, šach, stolové hry, petanque, plážový volejbal. Za príplatok: biliard, bicykle, squash, vodné bicykle, kajaky, katamarány, wellness centrum. Hotel ponúka miestne výlety (za príplatok): turistické a cyklistické so sprievodcom a tiež plavby po rieke za účelom pozorovania vtákov.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.ranweli.com

Náš názor
Hotel Ranweli Holiday Village leží v pokojnom, tichom a veľmi zelenom okolí. Kladie veľký dôraz na ekológiu, čo je vidieť ako v štýle, v ktorom je zariadený, tak aj v ponuke ďalších aktivít. Ďalšou výhodou je krásna zálivová pláž. Hotel Ranweli Holiday Village je ideálnym miestom pre tých, ktorí žijú v harmónií s prírodou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Suriya Luxury Resort

Poloha
Nový a elegantní hotel Suriya Luxury Resort s velmi příjemnou atmosférou, který se nachází na malém, ale dobře udržovaném zeleném terénu, který pozvolna přechází přímo do pláže. V blízkosti hotelu proplouvá řeka Ma Oya. Krajinu v okolí hotelu doplňuje tropická vegetace a azurové vody Indického oceánu. V blízkosti hotelu (cca 200 m) je k dispozici několik místních obchodů, včetně obchodu s potravinami. Nejbližší malé město Wennappuwa je vzdáleno cca 5 km, Negombo s širokým výběrem barů, restaurací a obchodů cca 10 km, letiště v Kolombu cca 20 km.

Pláž
Suriya Luxury Resort se nachází přímo na krásné, zlaté písečné pláži. Plážová služba není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, lobby, 2 restaurace včetně hlavní restaurace s mezinárodní i místní kuchyní, 2 bary - hlavní a bar u bazénu známý pro své vynikající ovocné koktejly. Velký bazén, dětský bazén, vířivka, bezplatné bazénové osušky, lehátka a slunečníky u bazénu a na zahradě u pláže. Pokojová služba za poplatek.

Pokoje
62 pokojů, z nichž většina jsou prostorné a pohodlné pokoje typu Deluxe (rozl. cca 50 m2), v nichž lze ubytovat 2 dospělé osoby a 1 osobu na přistýlce (formou rozkládacího lůžka), všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout, fén), centrálně ovládanou klimatizací, TV se satelitním příjmem, bezplatným trezorem, telefonem, minibarem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy, balkonem.
K dispozici jsou také pokoje Suite s prostornou terasou s rozlohou cca 20 m2 a vířivkou, ostatní vybavení je stejné, jako v pokojích typu Deluxe. Na vyžádání jsou k dispozici žehlička a žehlicí prkno. Všechny pokoje mají výhled na oceán nebo na řeku.

Strava
Snídaně. Možnost příplatku za večeře podávané formou bohatého bufetu (nápoje k večeři za poplatek) nebo program All Inclusive.

Sport a zábava
Hotel provozuje animační program během dne. Ve večerních hodinách nabízí zábavu formou živé hudby. V rámci sportovní infrastruktury lze využívat architektonicky zajímavou prosklenou posilovnu, volejbal, stolní tenis, šipky, šachy. Za poplatek: výběr masáží a procedur v SPA centru.

Internet
Wi-fi zdarma v lobby a v pokojích.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.suriyaresort.com

Náš názor
Elegantní hotel postavený v typickém srílanském stylu. Rozlehlé dekorace a vysoký standard služeb dávají hotelu exkluzivní charakter. Doporučujeme zejména párům a všem, kteří očekávají klidnou dovolenou v intimním prostředí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Camelot Beach

Poloha
Tento malý hotel se nachází v blízkosti centra letoviska Negombo nabízejícího návštěvníkům široký výběr obchodů, restaurací, barů, pouhých 15 km od letiště v Colombu. Objekt je umístěn přímo u široké písečné veřejné pláže bez plážového servisu. Pláže v okolí Negomba jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na Srí Lance. Město nabízí také další atrakce, jako například historickou holandskou pevnost z roku 1672, holandský kanál, četné historické kostely a slavný rybí trh.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, Wi-Fi na recepci zdarma, televizní místnost, konferenční místnost. Hlavní restaurace, 2 bary: altánový pool bar, lounge bar. Krásně aranžovaná zahrada a bazénový prostor, 2 bazény a dětské brouzdaliště, lehátka u bazénu zdarma, bezplatné plážové osušky, dětské hřiště. Za poplatek: prádelna, lékařské služby, masážní centrum, obchod se šperky a suvenýry.

Pokoje
Hotel má 80 pokojů rozmístěných ve 3 několikapodlažních budovách, v nichž lze ubytovat až 2 dospělé osoby a 1 osobu na přistýlce (přistýlka formou rozkládacího lůžka). V pokojích se nachází základní vybavení: koupelna se sprchovým koutem nebo vanou, fén k dispozici na vyžádání, individuálně nastavitelná klimatizace, stropní ventilátor, TV se satelitním příjmem, telefon, bezplatný trezor. Většina pokojů má k dispozici balkon nebo terasu, balkon je obvykle s částečným výhledem na oceán. Dětská postýlka zdarma na vyžádání.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu. Mimo sezónu jsou večeře podávány ke stolům, výběr ze tří nabídek menu. Nápoje placeny zvlášť. Za příplatek obědy.

Sport a zábava, SPA
Hotel provozuje zábavný program, který zahrnuje večerní vystoupení a tematické večeře. V rámci sportovní infrastruktury: plážový volejbal, stolní tenis.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizaci místním pořadatelům turistických programů a turistickým agenturám.

Webové stránky
www.camelot.lk

Náš názor
Příjemná atmosféra, krásné pláže a dobře udržovaný areál hotelu. Skromné ​​pokoje, které doporučujeme jako turistické útočiště pro samostatný průzkum památek a krás nočního života v Negombo. Skvělá nabídka za rozumnou cenu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Club Palm Bay

Poloha
Hotel Club Palm Bay sa nachádza v rozľahlom, viac ako 15 hektárovom areáli v bujnom mangrovovom lese, uprostred krásnej lagúny. Hotel je cca 60 km vzdialený od centra mesta Kolombo a cca 33 km od letiska.

Pláž
Hotel Club Palm Bay sa nachádza priamo pri krásnej širokej piesočnatej pláži. Ležadlá na pláži zadarmo (do západu slnka).

Vybavenie
Recepcia 24h, zmenáreň. Hlavná reštaurácia "Cutty Sark", a'la carte reštaurácia pri bazéne podávajúca jedlá medzinárodnej kuchyne, dva bary: Ran Thambili a bar pri bazéne. Veľký bazén, detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne, bezplatné plážové osušky.
Za poplatok: obchod so suvenírmi a šperkami, izbová služba do 23:00, kaderníctvo, kozmetický salón, kúpeľné centrum, práčovňa.

Izby
Hotel Club Palm Bay má k dispozícií 152 luxusných izieb v domčekoch umiestnených v záhrade (v každom domčeku sú štyri izby). Izby typu Delux sú neobvykle priestranné (rozloha cca 54 m²) a môžu ubytovať dve dospelé osoby a jednu osobu na prístelke (formou obyčajného lôžka alebo rozkladacej pohovky). Je možné ubytovanie dvoch dospelých osôb a dvoch detí za predpokladu, že jedno z detí bude spať so svojimi rodičmi. Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, telefónom, chladničkou (na vyžiadanie možné doplniť nápoje, konzumácia za poplatok), servisom na prípravu čaju a kávy , zariadeným balkónom alebo terasou. Na vyžiadanie možnosť umiestnenia detskej postieľky.

Strava
All Inclusive zahŕňa: tri jedlá denne podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií: raňajky, obed, večera, ľahké občerstvenie v čase od 10:30 do 15:30 miestne alkoholické a nealkoholické nápoje k dispozícií v čase od 10:00 do 23:30. Za poplatok: importované alkoholické nápoje a čerstvo vylisované šťavy. Reštaurácia organizuje tematické večery: jedlá medzinárodnej, srílanskej a ázijskej kuchyne a grilovacie večery.

Šport a zábava, SPA
Bohatý športový a zábavný program: animácie počas dňa pri bazéne, aqua aerobic, volejbal, basketbal, päťjamkové golfové ihrisko (strata loptičky za poplatok cca 3 USD), squash, badminton, tenis (osvetlenie kurtov za poplatok), stolný tenis, fitness. Za poplatok: snooker, biliard (cca 5 USD / hod.), Požičovňa bicyklov (cca 4 USD / koleso / deň.), SPA centrum.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu miestnym usporiadateľom turistických programov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
www.clubpalmbay.com

Náš názor
Klubový hotel s priateľskou atmosférou a s lokalitou v malebnom prostredí. Priestranné izby s dobrou úrovňou spĺňajúce požiadavky ako rodín s deťmi, tak párov preferujúcich aktívny odpočinok. Bohatá infraštruktúra hotela Club Palm Bay sa rozhodne postará o dobrú zábavu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Goldie Sands

Poloha
Hotel Goldie Sands se nachází v Negombu, cca 15 km od letiště v Colombu. V Negombu lze kromě široké nabídky restaurací a obchodů navštívit také mnoho dalších atrakcí, jako například historickou holandskou pevnost z roku 1672, holandský kanál, četné historické kostely a slavný rybí trh.

Pláž
Hotel Goldie Sands se nachází jen kousek od široké, písečné, veřejné pláže. Plážový servis není k dispozici.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, prostorná lobby. Hlavní restaurace, bar, obdélníkový bazén s oddělenou vířivkou (bez brouzdaliště nebo vyznačené části pro děti), lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, plážové osušky. 2 konferenční místnosti pro 75 a 400 lidí. Za poplatek: prádelna, obchod se šperky a suvenýry.

Pokoje
Hostům je k dispozici 64 dvoulůžkových pokojů s možností jedné přistýlky. Všechny pokoje byly renovovány, jsou prostorné a komfortně zařízené. Vybaveny koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou (fén je součástí příslušenství), ​​TV se satelitním příjmem, telefonem, bezplatným trezorem, centrálně ovládanou klimatizací, stropním ventilátorem, servisem pro přípravu čaje a kávy, mini-ledničkou, balkonem nebo terasou. Dětská postýlka na vyžádání. Většina pokojů je s výhledem na oceán.

Strava
Snídaně a večeře podávané v hlavní restauraci. Za příplatek obědy (12:30-14:30), nebo program All Inclusive. Nápoje placeny zvlášť v jednom z barů otevřeném od 10:00 do 23:00. Hotel Goldie Sands pořádá tematické večery: srílanská, mezinárodní, čínská a italská kuchyně, mořské plody, grilování na pláži a kuchařská show.

Sport a zábava, SPA
Živá hudba, DJ. V rámci sportovní infrastruktury také: stolní tenis, plážový volejbal a vodní pólo, kulečník (za poplatek cca 2,5 USD/hod). Za poplatek: lázeňské procedury (včetně ajurvédy).

Internet
Internet Wi-Fi na pokojích zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizace místním pořadatelům turistických programů a cestovním kancelářím.

Webové stránky
www.goldisands.com

Náš názor
Příjemný hotel s uvolněnou atmosférou umístěný na krásné pláži, blízko letiště. Velmi vysoký standard ubytování, pro který hotel Goldie Sands získal další "polovinu hvězdičky".

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Club Waskaduwa

Poloha
Hotel Club Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky v dobre udržiavanej zelenej záhrade, ktorá sa otvára na oceán. Historické centrum Kalatura so známym zámkom Richmnod a Dagoba Gangatilaka je vzdialené cce 4 km od hotela. Hlavné mesto Srí Lanky je vzdialené cca 40 km a letisko v Kolombo cca 25 km.

Pláž
Hotel Club Waskaduwa sa nachádza priamo pri verejnej širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, výťah, parkovisko, zmenáreň, hlavná reštaurácia Anthurium s miestnou srílanskou kuchyňou a medzinárodnou kuchyňou (za poplatok možnosť využiť a'la carte) a reštaurácia a'la carte Pokirissa servírujúca morské plody, dva bary: bar hlavný Club 54 so stolmi na streche s panoramatickým výhľadom na oceán a Sundowner bar (bar a hudobný klub). V areáli hotela sa tiež nachádza veľký bazén pravidelného tvaru so samostatnou časťou pre deti a vírivka. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky sú pri bazéne dostupné zadarmo. Za poplatok: obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Club Waskaduwa disponuje 54 komfortne vybavenými izbami typu deluxe (plocha cca 50 m²), ktoré sa nachádzajú v štvorposchodovej budove. Maximálna obsadenosť izby - dve dospelé osoby a jedna osoba na prístelke (prístelka vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené: kúpeľňa (sprcha alebo vaňa), sušič vlasov, centrálne riadená klimatizácia, satelitná TV, telefón, trezor a mini chladnička (zadarmo), zostava pre prípravu kávy a čaju a balkón s výhľadom na oceán alebo záhradu. Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
Raňajky vo forme bufetu a večere vo forme bufetu alebo výberu zo štyroch položiek menu. Za príplatok: All inclusive - dodatočne obed podávaný formou bufetu alebo výber zo štyroch položiek menu, ďalej káva, čaj, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v reštauráciách a baroch (okrem baru Club 54) v hodinách 10:00-24:00.

Šport a zábava
Hotel Club Waskaduwa organizuje športové a animačné programy vo verzií soft: plážový volejbal, plážový futbal, vodné pólo, posilňovňa. Za poplatok: wellness centrum.

Internet
Wi-Fi internet vo verejných priestoroch hotela a na izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.clubwaskaduwa.com

Náš názor
Hotel Club Waskaduwa má skvelé umiestnenie pri jednej z najkrajších pláží západného pobrežia Srí Lanky. Môže sa tiež pochváliť výbornou kuchyňou a skvelými službami. Preto tento odporúčame ako pre rodinnú dovolenku, tak dovolenku pre páry. Vďaka blízkosti mesta Kalutara je hotel tiež skvelým východiskovým bodom pre samostatné poznávanie ostrova.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cinnamon Bay

Poloha
Cinnamon Bay
je mimoriadne priestranný a komfortný hotel, ktorý sa nachádza v obci Beruwala, cca 90 km od letiska. Hotel bol kompletne zrekonštruovaný a otvorený v októbri 2012.

Pláž
Hotel Cinnamon Bay sa nachádza priamo na verejnej piesočnatej pláži (plážový servis nie je k dispozícií). Útes siaha až k hotelovej pláži, znemožňujúci tak kúpanie priamo pri hoteli, je vhodné sa oddialiť o cca 50 m.

Vybavenie
Recepcia, zmenáreň, záhrada s tropickou zeleňou, slnečná terasa, veľký bazén, detský bazén, hotel zadarmo zabezpečuje: plážové osušky, plážové ležadlá a slnečníky pri bazéne, v záhrade a na pláži. Päť reštaurácií: Büfe - hlavná reštaurácia podávajúca jedlá formou bufetu. Ďalšie sa uvádzajú na webovej stránke. Raw – podávajúca morské plody, otvorená v čase od 16:00 do 22:30, Mezzo 2 - jedlá v arabskom štýle a grilované pokrmy podávané na Bali-pohovkách s baldachýnmi, 800 degrees - podávajúca pizze a ďalšie pokrmy priamo z pece, Rock Salt - svetová kuchyňa, jedlá sú tu pripravované z vybraných prísad na horúcich kameňoch, Fire - podávajúca grilované jedlá. Tri bary: Ice - bar podávajúci zmrzlinu a mrazené jogurty, Grain Bar & Lounge otvorený do 24:00 a Coffee Shop ponúkajúci rôzne občerstvenie, kávu, čaj a iné nápoje. Konferenčná miestnosť pre 300 osôb, obchod so suvenírmi.

Izby
Hosťom je k dispozícií celkom 200 izieb rozmiestnených na troch podlažiach, všetky s výhľadom na oceán.
Izby Superior - (rozloha cca 39 m²) - 170 izieb pre dve dospelé osoby a osoby na prístelke (formou rozkladacej postele). Všetky izby sú elegantné a pohodlné, vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom alebo vaňou (sušič vlasov je súčasťou príslušenstva), centrálnou klimatizáciou s individuálnym ovládaním teploty, bezplatným trezorom, TV so satelitným príjmom, telefónom, mini barom (konzumácia za poplatok), servisom na prípravu čaju a kávy, bezplatným Wi-Fi pripojením k internetu, zariadeným balkónom alebo terasou. Ostatné typy izieb sú popísané na internetových stránkach.
Izby typu Deluxe - (rozloha cca 49 m²) - 28 izieb umiestnených v pravom krídle hotela, vybavenie rovnaké, ako v izbách typu superior. Navyše: vaňa, župan a papuče, príslušenstvo pre žehlenie a možnosť prehrávania DVD filmov na želanie.
Suite - (rozloha cca 133 m²) - dve izby umiestnené na treťom poschodí hlavnej budovy, na rozdiel od izieb Superior disponujú tiež: súkromným bazénom, vírivkou, salónikom, možnosťou prehrávania DVD filmov a príslušenstvom pre žehlenie. Možnosť ubytovania rodiny 2 + 2.

Strava
Raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií, nápoje za poplatok. Ďalšie reštaurácie sú platené zvlášť. Možnosť príplatku za program All Inclusive.
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v baroch (11:00 24:00) - víno iba k jedlám, konzumácia po 24:00 za poplatok.

Šport a zábava, SPA
Hotel prevádzkuje skromný animačný program, okrem iného živú hudbu. )
Športové zázemie: posilňovňa, tenis, fitnes, centrum jogy. Navyše tiež šípky, badminton a volejbal na vyžiadanie. Za poplatok: bohato zariadené kúpele so širokou škálou masáží a kozmetických procedúr, vodné športy na pláži v Bentote (20 minút jazdy): plavby, vodné lyžovanie, potápanie, rybárske výpravy.

Internet
Bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu v celom hoteli.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu miestnym usporiadateľom turistických programov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
www.cinnamonhotels.com

Náš názor
Veľmi elegantný hotel Cinnamon Bay patrí hotelovej sieti Cinnamon, ktorá garantuje štandard a kvalitu služieb. Odporúčame obzvlášť náročným zákazníkom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Avani Kaluthara - pobyt na Srí Lance

Poloha
Hotel Avani Kaluthara se nachází na západním pobřeží ostrova, cca 76 km od letiště v Kolombu (doprava trvá cca 3 hod.) a cca 3 km od historického centra města Kalutara. Hotel Avani Kaluthara je mimořádně malebně umístěn u ústí řeky Kalu Ganga, vedle krásné písečné pláže (plážový servis není k dispozici). Autobusová zastávka je vzdálená cca 3 km. V Kalutaře je k dispozici široký výběr hospod, restaurací, obchodů. Hotel prošel důkladnou rekonstrukcí v létě 2012 (pokoje, restaurace, lobby).

Pokoje
Hotel nabízí svým hostům 99 vkusně a komfortně zařízených pokojů.
- Pokoje typu Superior - s výhledem na lagunu nebo na moře mohou ubytovat 2 dospělé + 1 osobu na přistýlce (formou rozkládacího lůžka). Možnost ubytování  2+2 za předpokladu, že jedno z dětí bude spát s rodiči. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout, fén), centrální klimatizací s individuálním nastavením teploty, stropním ventilátorem, telefonem, TV se satelitním příjmem, DVD přehrávačem na vyžádání, mini barem (voda doplňována denně, ostatní konzumace za poplatek), bezplatným trezorem, servisem pro přípravu čaje a kávy, zařízeným balkonem nebo mini-patiem.
Na vyžádání je možné do pokoje zdarma umístit dětskou postýlku. K dispozici jaou také pokoje propojené dveřmi.
Za poplatek je možné rezervovat pokoje typu junior suite (6 pokojů), které jsou vybaveny opticky odděleným obývacím pokojem, koupelnou s vanou a samostatným sprchovým koutem.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, bazén s odděleným brouzdalištěm pro děti, bezplatné  lehátka a slunečníky a bazénové osušky, 2 restaurace (mezinárodní, italská, čínská a mexická kuchyně spojená se srílanskými specialitami), 2 bary (jeden s výhledem na řeku, jeden na oceán). Bezplatné Wi-Fi připojení k internetu a internetová kavárna, konferenční centrum pro až 60 osob. Za poplatek: SPA centrum s širokou nabídkou procedur, prádelna, pokojová služba 24hodin.

Strava
Snídaně a večeře podávané formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za plnou penzi (3 jídla, nápoje za poplatek) nebo All Inclusive. Program All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, občerstvení, sušenky, káva a čaj (11:00-12:00), polední káva, čaj a odpolední občerstvení (16:00-17:00), noční občerstvení: sendviče, mini-hamburgery (22:30-23:30), místní alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Hotel Avani Kaluthara pořádá pestrý sportovní i zábavný program: živá hudba, taneční show, kulturní představení, zábavné a orientální večery, 1x týdně kurz jógy. Navíc také: fitness centrum, vodní a plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky. Za poplatek pro zákazníky polopenze (s All Inclusive - zdarma) vodní sporty: kánoe.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizaci hotelů organizátorům zájezdů a místním turistickým agenturám.

Náš názor
Mimořádně luxusní a elegantní hotel zařízený v typickém srílanském stylu. Hotel Avani Kaluthara vřele doporučujeme párům očekávajícím pohodovou dovolenou, které ocení krásu nedalekého města. Hotel je známý pro svou velmi dobrou kuchyni a má vynikající reputaci mezi našimi klienty.

Jiné
http://www.avanihotels.com/avanikalutara

Shinagawa Beach

Poloha
Hotel Shinagawa Beach se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky v hezké, dobře udržované zahradě s úchvatným výhledem na nekonečný oceán. Centrum města Balapitiya s menším výběrem obchodů a restaurací se nachází cca 3 km od hotelu. Letiště v Colombo vzdálené cca 125 km.

Pláž
Hotel se nachází přímo u veřejné široké písečné pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou dostupné zdarma.

Vybavení
24hodinová recepce, výtah, parkoviště, směnárna, hlavní restaurace Salt, která se specializuje na pokrmy z mořských plodů, také na místní srílanskou kuchyni a mezinárodní kuchyni (za poplatek možnost využít pokrmy a´la carte s možností rezervace stolu přímo na pláži) a bar Crismon. Hotel má menší venkovní bazén pravidelného tvaru s oddělenou částí pro děti a krytý vnitřní bazén. Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénu jsou dostupné zdarma.

Pokoje
Hotel Shinagawa Beach má 24 elegatních a komfortně zařízených pokojů typu deluxe (plocha cca 40 m²), které se nachází v 3patrové budově. Do pokoje lze ubytovat 2 dospělé osoby a 1 osobu na přistýlce (přistýlka formou normální postele nebo rozkládací pohovky). Všechny pokoje jsou vybaveny: koupelna (sprcha nebo vana), vysoušeč vlasů, individuálně řízená klimatizace, satelitní TV, telefon, trezor (zdarma), minibar (za poplatek), sestava pro přípravu kávy a čaje a balkón s výhledem na oceán. Dále je možnost na vyžádání a za příplatek zajistit prostorné suity (plocha cca 85 m²). Postýlka pro dítě do 2 let - zdarma.

Strava
Snídaně formou bufetu a večeře formou bufetu nebo výběr z několika položek menu. Nápoje k večeři za poplatek. Za příplatek: All inclusive - dále obědy ve formě bufetu nebo výběr z několika položek menu a místní nealkoholické a alkoholické nápoje v hodinách 10:30-23:00.

Sport a zábava
Hotel Shinagawa Beach neorganizuje animační programy. V rámci sportovní infrastruktury je dostupná posilovna. Za poplatek: wellness centrum nabízející např. Ajurvédské procedury.

Internet
Wi-Fi internet ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.shinagawabeach.com

Náš názor
Výjimečné služby, vynikající kuchyně, elegantní interiéry a prostorné pokoje s panoramatickými výhledem na oceán uspokojí požadavky i náročnějších klientů. Komorní atmosféra hotelu a krásná pláž jsou dokonalou kombinací pro romantickou dovolenou ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Tangerine Beach

Poloha
Hotel Tangerine Beach sa nachádza v meste Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výberom reštaurácií, krčiem a obchodov. Hotelová budova leží v krásnej záhrade, priamo pri širokej zlatej pláži s nádherným výhľadom na Indický oceán. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 80 km od hotela Tangerine Beach.

Pláž
Hotel Tangerine Beach sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, hlavná reštaurácia Paruwa, reštaurácia a'la carte, kaviareň, dva bary: Pebbles Bar (10:00 - 24:00) a Swim-up bar pri bazéne. Navyše: bazén nepravidelných tvarov a detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne a v záhrade - zadarmo. Za príplatok: vonkajšia vírivka, izbová služba, obchod so suvenírmi, zmenáreň, lekár, kozmetický salón a plne vybavené wellness centrum.

Izby
Hotel Tangerine Beach ponúka 179 priestranne zariadených, komfortných izieb. Izby typu Deluxe (s rozlohou asi 25 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, udržiavaným balkónom alebo terasou, výhľad do záhrady. Za príplatok izby s výhľadom na oceán. Za príplatok dvojpodlažné izby typu Junior Suite (deväť izieb), ktoré sa skladajú zo spálne, obývacej izby a dvoch kúpeľní (navyše majú tiež župany a prezuvky), ďalšie vybavenie ako v izbách typu Deluxe.

Strava
All Inclusive: tri pokrmy sú podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií (ponúka pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne), občerstvenie v kaviarni (10:30 - 12:00), káva a zákusky (15:00 - 17:00), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 24:00), vybrané kokteily, čapované pivo a dve fľaše minerálnej vody na izbu každý deň. Za príplatok: víno, fľaškové pivo, dovážané nápoje, džúsy z čerstvého ovocia, espresso, cappuccino.

Šport a zábava
Hotel Tangerine Beach organizuje animačný program vo verzii soft: aerobik pri bazéne, boccia, golf. Večer vystúpenie živej hudby, večerné show. V hoteli je k dispozícií: stolný tenis, šípky, badminton, ihrisko na plážový volejbal, mini golf, aquaaerobic, detské ihrisko. Za príplatok: biliard (cca 4 USD / 1 hod.), Tenisový kurt, squash. Hoteloví hostia majú voľný vstup do posilňovne a fitness centra, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa hotela Royal Palms Beach.

Internet
V lobby a v kaviarni Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Veľmi dobrý hotel Tangerine Beach s príjemnou atmosférou. Komfortne zariadený a s vysokým štandardom poskytovaných služieb. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky. Hotel Tangerine Beach sa nachádza v dobrej lokalite, čo umožňuje samostatné preskúmavanie neďalekého centra mesta.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Dickwella Resort & Spa

Poloha
Dickwella Resort & Spa
sa nachádza na malom polostrove, obklopený z oboch strán tyrkysovými vodami oceánu, ktoré v tejto časti Srí Lanky skrývajú krásny koralový útes. Hotel sa nachádza v dochádzkovej vzdialenosti od centra mesta Dickwella s menším výberom obchodov a reštaurácií. Letisko v meste Kolombo je vzdialené cca 200 km.

Pláž
Dickwella Resort & Spa
sa nachádza na verejnej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, hlavná reštaurácia Surf Spray s miestnou i medzinárodnou kuchyňou, talianska pizzeria a dva bary: Surf Bar a Baywatch. K dispozícií je vonkajší bazén (so slanou vodou), detský bazén, bezplatné plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne.
Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, lekár.

Izby
Dickwella Resort & Spa
má 56 skromne zariadených štandardných izieb (s rozlohou cca 31 m²), ktoré sa nachádzajú v budovách umiestnených v zelenej záhrade, kde sa môžu ubytovať dve dospelé osoby a jedno dieťa na prístelke (vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, mini chladničkou, minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom alebo terasou s výhľadom na oceán alebo záhradu. Okrem toho izby typu suite (o rozlohe cca 42 m²) a rodinné izby (s rozlohou cca 73 m²) navyše s trezormi (zadarmo). Na vyžiadanie a potvrdenie možné vložiť postieľku pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu, nápoje k večeri za poplatok. Za poplatok: plná penzia (navyše obedy, nápoje za poplatok) a All Inclusive: navyše jedlá talianskej kuchyne v pizzerií (19:00-21:00), miestne a dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje v Surf Bare (11:00-24:00) a Baywatch (11:00-19:00). Okrem toho AIl zahŕňa občerstvenia (12:00-14:00 a 15:00-17:00) a teplé nápoje (10:00-18:00) podávané v bare Baywatch. Za poplatok: jedlá a'la carte srílanskej kuchyne v hlavnej reštaurácií.

Šport a zábava
Dickwella Resort & Spa
prevádzkuje športový a animačný program: plážový volejbal, kriketové ihrisko, herňa pre deti a tenisový kurt (osvetlenie kurtu - za poplatok), hry a zábava pri hudbe, tematické večery. Za poplatok: kúpeľné centrum a fitness, centrum vodných športov (windsurfing, kajaky, potápanie, šnorchlovanie).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby, pri bazéne a v konferenčnom centre zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.brownshotels.com

Náš názor
Dickwella Resort & Spa
sa vyznačuje vynikajúcou kuchyňou, širokou ponukou ajurvédskych procedúr v kúpeľnom centre s uvoľnenou a typicky prázdninovou atmosférou. Je veľmi dobrou ponukou ako pre osoby, ktoré hľadajú odpočinok v pokojnom okolí, tak pre osoby orientované na aktívny oddych a rodiny s deťmi. Poloha v blízkosti Dickwella je tiež príležitosťou pre samostatné objavovanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mermaid Hotel & Club

Poloha
Tento očarujúci Mermaid Hotel & Club je obklopený palmovým hájom a nachádza sa v útulnej rybárskej dedine Mahawaskaduwa, cca 4 km od centra mesta Kalutara a cca 39 km od centra mesta Kolombo. Letisko je vzdialené cca 72 km.

Pláž
Mermaid Hotel & Club
sa nachádza priamo na zlatej, širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
Dve časti: hotelová a športová - Mermaid Club. Recepcia, zmenáreň, reštaurácia s výhľadom na oceán, štyri bary: pri bazéne, na pláži, klimatizovaný bar vedľa reštaurácie, bar v športovej časti otvorený po dobu troch dní v týždni, izbová služba (08:00-22:00). Dva bazény: hlavný so slnečnou terasou, druhý v športovej časti Mermaid Club určený pre aktívne trávenie voľného času, plážové ležadlá a osušky zadarmo. Herňa pre deti. Za poplatok: SPA centrum, herňa a obchody.

Izby
81 moderne zariadených izieb.
Štandardné izby - (rozloha cca 27 m2) - možnosť ubytovania max. troch osôb (možnosť prístelky formou klasického alebo rozkladacieho lôžka) alebo 2 + 2, za predpokladu, že jedno z detí bude spať s rodičmi. Zariadené v miestnom štýle, vybavené kúpeľňou (sprchovací kút, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, minibarom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby majú čiastočný výhľad na more a balkón alebo terasu. Izby typu twin nie sú k dispozícií, v izbách sa nachádza iba manželská posteľ.
Izby Superior - navyše vybavené DVD prehrávačom, s centrálnym výhľadom na oceán, županom a papuče.
Izby typu Deluxe (deväť izieb) - (rozloha cca 42 m2) - sa nachádza v samostatnej časti hotela, priestranné a luxusné, ponúkajúce vyššiu úroveň komfortu. Elegantne navrhnuté v lokálnom štýle, vybavené kúpeľňou (s veľkou vaňou a oddeleným luxusným sprchovacím kútom, sušičom vlasov, toaletnými potrebami, zrkadlom navyše, županom a papučami), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, CD prehrávačom, telefónom, minibarom a trezorom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby typu Deluxe majú výhľad na oceán a balkón alebo terasu so záhradným nábytkom. Izby typu twin nie sú k dispozícií.
Možnosť umiestnenia detskej postieľky pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa (10:30-12:00, 15:30-17:30). Čerstvé ovocie a šťavy (10:30-17:30), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Víno a koktaily za poplatok.

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých, napríklad: živá hudba, kultúrne predstavenia, kúzelnícka show. Široký výber športových a rekreačných atrakcií v Mermaid Club: bazén pre aqua aerobik, vodné pólo a ďalšie aktivity, dobre vybavená posilňovňa, aerobik, joga, volejbal, squash, badminton, stolný tenis, boccia, kriket, šípky a stolové hry. Biliardový stôl v jednom z barov.

Internet
Wi-Fi zadarmo v loby a v konferenčnom centre. Počítačový kútik s pripojením k internetu.
Za poplatok (cca 8 USD / deň) - Wi-Fi pripojenie k internetu v štandardných a deluxe izbách.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.mermaidhotelnclub.com

Náš názor
Útulný hotel v pokojnej rozprávkovej lokalite. Krásna, široká pláž a elegantné izby.
Mermaid Hotel & Club je ideálny pre tých, ktorí si cenia pokoja a odpočinku, rovnako ako pre tých, ktorí chcú tráviť čas aktívne. Vďaka rozdeleniu hotelovej a rekreačnej časti sa môže každý naplno oddávať svojim záľubám.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Pandanus Beach

Poloha
Elegantní hotel Pandanus Beach se nachází cca 5 km od centra známé turistické destinace - Bentota s širokým výběrem restaurací, barů a obchodů. Letiště v Kolombu je vzdáleno cca 105 km. Za hotelem je železniční trať, která neruší hotelové hosty.

Pláž
Hotel Pandanus Beach se nachází přímo na krásné široké písečné pláži. Plážová služba není k dispozici.

Vybavení
Hotel Pandanus Beach byl kompletně zrekonstruován na podzim 2013.
Recepce 24h, výtah, směnárna. Hlavní restaurace s výhledem na oceán, a'la carte restaurace, 4 bary: hlavní bar, bar u bazénu a bar na střeše. Navíc také velký bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky u bazénu a plážové osušky zdarma. Za poplatek: prádelna, lékařské služby, obchod se suvenýry a šperky.

Pokoje
Hotel má k dispozici 77 zrekonstruovaných, prostorných a vkusně zařízených pokojů typů Superior, Deluxe a Suites.
- Pokoje typu Superior - (rozl. cca 25 m2) - možnost ubytování max. 2 osob a 1 osoby na přistýlce (formou rozkládacího lůžka). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout nebo vana, fén), centrální klimatizací s individuálním nastavením teploty, stropním ventilátorem, TV se satelitním příjmem, telefonem, bezplatným trezorem, mini barem (konzumace za poplatek), servisem pro přípravu čaje a kávy. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu s výhledem na oceán.
- Pokoje typu Deluxe - (rozl. cca 35 m2) - vybavení stejné, jako v pokojích typu superior, navíc vybaveny vířivkou.
Na vyžádání možnost umístění postýlka pro dítě do 2 let zdarma.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu, občerstvení (11:00-15:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly z místních lihovin (10:00-24:00). Za poplatek: čerstvě vymačkané šťávy a importované nealkoholické a alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Animační program v soft verzi: sportovní aktivity, kulturní představení, kouzelnická show, živá hudba ve večerních hodinách. Sportovní program: fitness, tělocvična, volejbal, badminton, šipky, šachy, kulečník (za poplatek cca 6 USD/hod.) Za poplatek: SPA centrum.

Internet
Wi-Fi zdarma na území celého hotelu, včetně pokojů.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
http://www.pandanusbeach.com

Náš názor
Elegantní hotel doporučujeme zejména párům, které chtějí strávit vysněnou dovolenou v intimní a uvolněné atmosféře. Vkusně zařízené pokoje, všechny s výhledem na oceán. Po celkové rekonstrukci a s velmi dobrým servisem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Citrus Waskaduwa

Poloha
Komfortný, zaujímavo riešený hotel s rezortným charakterom. Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky, len cca 7 km od historického centra mesta Kalutara so slávnym hradom Richmond a stúpou Gangatilaka. Centrum hlavného mesta Srí Lanky je vzdialené cca 35 km a letisko v Kolombe cca 80 km.

Pláž
Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, parkovisko, hlavná reštaurácia Lemon Sun s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a tri bary: hlavný Pomelo Hi, bar Pips & Sips a bar pri bazéne Aqua Peel. K dispozícií je tiež veľký bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, stráženie detí (na vyžiadanie).

Izby
Hotel Citrus Waskaduwa má 140 elegantných a moderných izieb typu superior (s rozlohou cca 43 m²), ktoré sa nachádzajú v trojpodlažnej budove. Môžu ubytovať dve dospelé osoby a jednu osobu na prístelke (možnosť prístelky vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, trezorom (za poplatok) a minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom s výhľadom na oceán. Na vyžiadanie a potvrdenie izby typu suite (o rozlohe cca 67 m²) s vaňou s jacuzzi. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
All Inclusive: raňajky formou bufetu (07:00-10:00) a obedy (12:30-14:00) i večera (19:30-22:00) formou bufetu alebo výberu z 3-4 jedál v menu hlavnej reštaurácie . Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavnom bare (10:00-23:00) a v bare pri bazéne (10:00-19:00) a sladké občerstvenie a teplé nápoje (10:00-23:00) v bare Pips & SIPS a v hlavnom bare.

Šport a zábava
Hotel Citrus Waskaduwa prevádzkuje športový a animačný program v soft verzií: aqua aerobic, plážový volejbal, vodné pólo, biliard, posilňovňa. Za poplatok: kúpeľné centrum, centrum vodných športov (potápanie, windsurfing, rybárčenie, vodné safari), požičovňa bicyklov (cca 15 USD / osoba / 3 hodiny).

Internet
Internet Wi-Fi vo verejných priestoroch a v izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.citrusleisure.com

Náš názor
Hotel Citrus Waskaduwa sa vyznačuje výbornou polohou na zlatej, 450 m dlhej pláži a výbornou kuchyňou, ktorá je veľmi dobrou voľbou pre rodinnú dovolenku. Hostia si môžu objednať pohodlné All Inclusive a veľký výber športov a animácií. Navyše blízkosť mesta Kalutara robí z hotela tiež ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Amari Galle

Poloha
Veľmi elegantný hotel Amari Galle sa nachádza na pekne upravenej ploche, len 5 km od historického mesta Galle so širokým výberom reštaurácií, barov a obchodov. Hotel je vzdialený cca 160 km od letiska.

Pláž
Hotel Amari Galle sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia 24 hod., zmenáreň, hlavná reštaurácia servírujúca srílanskú a medzinárodnú kuchyňu, dva bary: bar pri bazéne, kde sa podávajú nápoje a občerstvenie a bar na terase, ktorý poskytuje nádherný výhľad na oceán (otvorený večer). Veľký bazén nepravidelného tvaru, detský bazén, plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo, dobre vybavená posilňovňa.

Izby
Hotel Amari Galle má 172 veľmi elegantne zariadených izieb, všetky s výhľadom na oceán. V každej izbe je možné pohodlne ubytovať dve dospelé osoby a osobu na prístelke (možnosť prístelky v podobe rozkladacej postele alebo pohovky). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov, župany, papuče), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, trezorom, telefónom, minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, zariadeným balkónom alebo terasou. Na vyžiadanie je možné pridať detskú postieľku pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií. Nápoje k večeri za poplatok. Za príplatok možnosť All Inclusive: raňajky, obed, večera - formou bufetu, občerstvenie počas dňa, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:00).

Šport a zábava
Hotel Amari Galle neorganizuje animácie. V rámci športovej infraštruktúry: hry v plážovom klube, posilňovňa, joggingová dráha. Za poplatok: masáže a procedúry vo veľmi elegantnom wellness centre.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Náš názor
Luxusný, novootvorený hotel Amari Galle (júl 2017) pre veľmi náročných klientov. Najväčšou výhodou hotela sú nádherne zariadené, elegantné izby a skvelé jedlo. Hotel poteší hostí, ktorí chcú odpočívať v pokoji a tichu, ďaleko od hlučných animácií. Blízkosť krásneho mesta Galle je ďalšou výhodou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Blue Water

Poloha

Moderní a elegantní hotel - klenot architektury proslulého architekta Geoffreye Bawy. Spojuje v sobě jedinečný minimalistický styl s koloniálním přepychem. Nachází se ve velké a dobře udržované tropické zahradě s palmami, fontánami a kaskádami, jen kousek od široké písečné veřejné pláže (bez plážového servisu). Malého město Wadduwa se skromným výběrem místních restaurací a barů je vzdáleno cca 1 km od hotelu. Letiště v Kolombu cca 62 km. Za hotelem se nachází železniční trať, která neobtěžuje hotelové hosty.

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, směnárna, Wi-Fi v lobby zdarma, televizní místnost. Restaurace: hlavní Admiral´s Room podávající jídla místní a mezinárodní kuchyně formou bohatého bufetu, Coffee Shop- Seven Seas otevřen 24 hodin denně, 3 bary, včetně baru u bazénu, noční klub s diskotékou (otevřen v konkrétní dny, nápoje placeny zvlášť). Rozsáhlý bazén s délkou 85 m, s vyznačenou částí pro děti, bezplatná lehátka a slunečníky u bazénu a na zahradě u pláže, plážové osušky, sluneční terasa se stoly, zahrada. Butiky se suvenýry a šperky, kadeřnictví.

Pokoje
Hotel má 100 pokojů rozmístěných ve 2 budovách, z nichž většina (83) jsou pokoji typu Deluxe s rozlohou cca 40 m2. Pokoje jsou stylově a komfortně vybavené: koupelna se sprchovým koutem nebo vanou (fén je součástí vybavení), individuálně nastavitelná klimatizace, trezor, TV se satelitním příjmem, telefon, Wi-Fi zdarma, servis pro přípravu čaje a kávy, mini bar (konzumace za poplatek), balkon nebo terasa. Na vyžádání dětská postýlka zdarma. V pokojích typu Deluxe lze ubytovat 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a jedno dítě (přistýlka formou rozkládacího lůžka). Za příplatek k dispozici také pokoje typu Superior Deluxe (13) nacházející se v prvním patře, vybaveny vířivkou nebo apartmány sestávající ze dvou pokojů s vlastní jídelnou a vířivkou (4). Všechny pokoje jsou s výhledem na moře.

Strava

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za All Inclusive. All Inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu, dopolední a odpolední občerstvení, káva a čaj, místní alkoholické a nealkoholické nápoje. Ostatní nápoje za poplatek. Mini bar za poplatek pouze v rámci nápojů: importované alkoholické nápoje, RedBull a víno.

Sport a zábava, SPA

Hotel provozuje zábavný program ve verzi soft (žádná hlasitá hudba u bazénu): sportovní aktivity, kulturní vystoupení, živá hudba ve večerních hodinách. Sportovní program: stolní tenis, posilovna, kulečník (za poplatek cca 8 dolarů / h). Za poplatek: tenisový kurt, squashový kurt, elegantní lázeňské centrum, salon krásy a kadeřnictví.

Místní kategorie

Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizaci místním pořadatelům turistických programů a turistickým agenturám.

Webové stránky
www.bluewatersrilanka.com

Náš názor
Hotel vysoké třídy, velmi prostorně a stylově navržený, ideální i pro náročné zákazníky. Disponuje jedním z největších bazénů v Asii, krásně zakomponovaným do palmové zahrady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Program

Kolombo - barevná metropole • Pinnawala - sloní sirotčinec • safari v Národním parku Minneriya • chrám Buddhova zubu v Kandy • Matale - zahrada koření • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulle • čajové plantáže • pobyt na Srí Lance 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet z Varšavy. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu na snídani a odpočinek po cestě. Následně přejezd do Pinnawaly, kde navštívíme sloní sirotčinec. Tady nalezla nový domov raněná či stádem odvržená zvířata. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Večeře v hotelu v okolí Sigiriye nebo Habarany. (Trasa cca 230 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně se vydáme na safari v Národním parku Minneriya (nebo v parku Kaudulla nebo Hurulu Eco, v závislosti na tom, kde se budou nacházet sloni). V Národním parku Minneriya žije více než 200 divokých slonů a také: buvoli, divocí kanci, medvědi, levharti, krokodýli a více než 160 druhů ptáků. Je to nejznámější národní park na Srí Lance, který chrání cejlonské slony. Pouze zde je lze vidět v tak velkých stádech v jejich přirozených podmínkách. Po parku se budeme pohybovat v otevřených džípech, abychom mohli volně pozorovat a fotografovat přírodu a divokou zvěř. Odpoledne pro zájemce možnost relaxace během ajurvédské masáže (za poplatek cca 40 USD). Přenocování v hotelu v okolí Sigiriye nebo Habarany, večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 4
Po snídani prohlídka Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce, palácové zahrady a slavné fresky nebeských panen. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou vytesány do skalních jeskyní, v nichž se nachází sochy Buddhy. Cestou do Kandy zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití v tradiční ájurvédské medicíně. Kandy leží v pohoří okolo jezera, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu, nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Ubytování a večeře v hotelu v Kandy. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Po snídani navštívíme Muzeum drahokamů (Gem Museum), kde se seznámíme s podrobnostmi o jejich těžbě a zpracování. Srí Lanka je známá díky těžbě drahokamů a polodrahokamů. Právě odsud pochází slavné modré safíry, rubíny a měsíční kámen. Následně se vydáme ve směru malebného pohoří pokrytého čajovými keři, kde cesta z Kandy vede řadou serpentin. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde se zúčastníte ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje, bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Přejezd do Kolomba. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Kolomba. (Trasa cca 110 km)

Den 6
Po snídani prohlídka Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. V brzkých odpoledních hodinách přejezd na pobyt do vybraného hotelu na Srí Lance.

Den 7 - 11 nebo 7 - 12
Pobyt ve vybraném hotelu. Volný čas k odpočinku, opalování a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Let na trase Colombo-Varšava je přímý. Let na trase Colomno-Katowice je prováděn s technickým mezipřistáním v jednom z přístavů Perského zálivu (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci. Srí Lanka je buddhistická země, při návštěvě chrámů je nutné se zahalit (zakryté paže a kolena), chrámy se navštěvují naboso.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety po okolí

Ajurvédská masáž
Ájurvéda
- koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže touto technikou jsou používány speciální oleje na základě unikátních směsí bylin. Masáž trvá cca 1 hod., zahrnuje hlavu a celé tělo. Cena cca 40 USD/os.

Víza - informácie pre predajcov

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Informácie o hoteloch

Poznávacia časť
Hotely zodpovedajúce štandardu ** / *** podľa hodnotenia organizátora - (4 noci).
Izby: vo všetkých hoteloch sú vybavené - klimatizáciou, kúpeľňou, často mini barom (za poplatok) a TV.

Pobytová časť
Hotely - (6 alebo 7 nocí) ubytovanie v hoteli z ponuky "Možnosť ubytovania v hoteli".

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

06. 11. - 18. 11. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 321 €
17. 11. - 28. 11. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 263 €
01. 12. - 12. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 229 €
08. 12. - 19. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 332 €
18. 12. - 30. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 431 €
22. 12. - 02. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 496 €
29. 12. - 09. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 417 €
08. 01. - 20. 01. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 378 €
12. 01. - 23. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 372 €
19. 01. - 30. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 342 €
26. 01. - 06. 02. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 331 €
29. 01. - 10. 02. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 425 €
02. 02. - 13. 02. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 251 €
09. 02. - 20. 02. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 309 €
12. 02. - 24. 02. 2020 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 313 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €