Ubytování HP2 Obrázok0
Ubytování HP2 Obrázok1
Ubytování HP2 Obrázok2
Ubytování HP2 Obrázok3
Ubytování HP2 Obrázok4
Ubytování HP2 Obrázok5
Ubytování HP2 Obrázok6
Ubytování HP2 Obrázok7
Ubytování HP2 Obrázok8
Ubytování HP2 Obrázok9

Hola, bom dia!

Portugalsko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, nocľahy v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie podľa programu, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: ďalšie jedlá, nápoje k jedlu, vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 155 EUR / osoba. V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Program

Kúzlo portugalského pobrežia Algarve a slnko južného Španielska - jedna z 10 najkrajších pláží v Európe - Praia da Marinha - maurský hrad v Silves - Lisabon a Veľké geografické objavy - Kaplnka lebiek v Evora - najväčšia gotická katedrála v Seville - Granada - história Andalúzie s pohorím Sierra Nevada v pozadí - komfortné 4 * hotely španielskeho hotelového reťazca Playa počas celej poznávacej časti - možnosť predĺženia pobytu na pobreží Costa del Sol!

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na pobreží Costa de la Luz, večera a prenocovanie (v prípade neskorých preletov nemusí byť v tento deň večera).

Deň 2
Po skorých raňajkách prejazd do Evora a prehliadka mesta zapísaného na zozname UNESCO. Uvidíme okrem iného: Rímsky chrám bohyne Diany, kostol Sao Francisco s kaplnkou lebiek, jezuitskú akadémiu s prekrásnymi krížovými chodbami, meštianske domy s tepanými rohovými balkónmi a vysokými oknami. Následne prejazd do hotela v okolí Lisabonu, prenocovanie. Tento deň nie je v hoteli večera. (Trasa cca 360 km)
Pre záujemcov za poplatok Fado večer (cena cca 40 EUR / osoba).

Deň 3
Po skorých raňajkách prejazd do Lisabonu a prehliadka hlavného mesta Portugalska. V programe okrem iného: štvrť Baixa a Alfami, majstrovská architektúra výťahu Svätej Justyny, slávna promenáda Rua Augusta, katedrála. Následne pozývame na vyhliadkové miesto pri zámku sv. Juraja, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na Lisabon. Voľný čas - príležitosť ochutnať portugalské lahôdky, napr. slávnu bacalhau (tresku). Ďalším bodom programu bude Belémská štvrť: kláštor sv. Jeronýma (UNESCO), Belémska veža, Veterná ružica a pomník zemepisných objavov pripomínajúci slávnych portugalských dobyvateľov: Henricha Moreplavca, Vasco da Gama, Ferdinanda Magellana. Večer návrat do hotela na Costa de la Luz, prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do portugalského regiónu Algarve a návšteva dvoch najmalebnejších miest pobrežia: stredovekého mesta Silves s obrovskými múrmi maurského hradu, kde po prechádzke pozývame na dopoludňajšiu kávu a Pastéis de nata. Ďalej Albufeira - najznámejšie portugalské letovisko s krásnym starým mestom plným vinutých uličiek a obchodov. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri Praia da Marinha - podľa sprievodcu Michelin jednej z 10 najkrajších pláží v Európe. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de la Luz.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou jazdou autobusom po prístavnej štvrti El Arenal známej vďaka Plaza de Toros de la Maestranza (čiže najveľkolepejšej aréne býčích zápasov v Španielsku), po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon), Torre del Oro (Zlatej veži, 12hranej veži z maurskej doby ). Uvidíme tiež oblasť Národného parku Márie Luisy s krásnym námestím Plaza de España - vizitkou mesta. Následne prechádzka najstaršou štvrťou Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Pre záujemcov plavba loďou po Guadalquivir (cca 17 EUR / osoba). Večera a prenocovanie na Costa del Sol alebo Costa Tropical.

Deň 6
Po raňajkách prejazd do Granady a prehliadka mesta. Odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonku) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme poslednú baštu Maurov: Alhambru – rezidenciu arabských vládcov Granady, majstrovské dielo architektúry charakteristickej svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie. Odporúčame tiež prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Večera a prenocovanie na Costa del Sol alebo Costa Tropical.

Deň 7
Raňajky. Voľný deň k samostatnému preskúmavaniu pobrežia, opaľovanie a kúpanie. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo na Costa Tropical. Pre záujemcov (za príplatok cca 60 EUR / osoba) odporúčame fakultatívny výlet na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street (Gibraltár je obchodnou bezcolnou zónou). Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi-sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcii, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Na spiatočnej ceste krátka prechádzka po pôvabnom a luxusnom prístave Puerto Banús.

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko v Malage. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostanú klienti raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa del Sol - po raňajkách vysťahovanie, transfer do vybraného hotela na pobreží Costa del Sol (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/hola-bom-dia/zakwaterowanie-hp2 

Informácie o hoteloch

Ubytování:
**** hotely (místní kategorizace) španělského hotelového řetězce Playa:
na Costa del Sol a Costa Tropical (jeden z uvedených): Marbella Playa, Playabonita, Almunecar Playa, Playacalida, na Costa de la Luz (jeden z uvedených): Playaballena, Playacartaya, Playamarina, Playacanela. Pokoje pro max. 3 osoby, přičemž v pokoji se nachází maximálně 2 manželské postele a není možné přidat přistýlky. V hotelu je k dispozici: restaurace, bar, bazén. Strava: snídaně formou bufetu. Možnost příplatku za večeře. Podrobný popis hotelů v sekcích: Costa de la Luz - pobyty a Costa del Sol - pobyty.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

14. 10. - 21. 10. 2019 (8 dní)
Katovice podľa programu zájazdu
798 €
21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Katovice podľa programu zájazdu
738 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €