Ubytování TSI Obrázok0
Ubytování TSI Obrázok1
Ubytování TSI Obrázok2
Ubytování TSI Obrázok3
Ubytování TSI Obrázok4
Ubytování TSI Obrázok5
Ubytování TSI Obrázok6
Ubytování TSI Obrázok7
Ubytování TSI Obrázok8
Ubytování TSI Obrázok9

Istanbul - pozrite sa, ochutnajte, dotknite sa

Turecko - Istanbul
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotely během poznávací části - skromný tříhvězdičkový hotel nacházející se mimo centrum (6 nocí v Istanbulu).

Vybavení
Restaurace a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s klimatizací a koupelnou.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře (bufet nebo sety podávané ke stolům). Nápoje k večeřím za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (TSI - 6 nocí), transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti - raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytu, poistenie TU Europa (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, sprepitné, služby miestneho sprievodcu, rezervačné poplatky do navštívených objektov, služby pre skupinu v systéme TGS. Orientačné náklady na účasť v programe - cca 165 EUR/os. (Platí sa sprievodcovi ako balíček). Nezahŕňa ďalšie jedlá (7-10 EUR / 1 pokrm) a nápoje, iné osobné výdavky.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Kód zájazdu: TSI

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené ku dňu 16.9.2019 a môžu sa zmeniť.

Program

Istanbul - pozrite sa, ochutnajte, dotknite sa - 8, palácový komplex Topkapi, Hagia Sofia, Modrá mešita, hipodróm, palác Dolmabahçe, Yerebatanská cisterna, Miniatúrky, bazár Kapali Carsi, turecké špeciality - káva, kumpir (pečená zemiak) a vodná fajka

Deň 1
Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave, na stanovisku Rainbow. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou.
Pristátie na letisku v Istanbule. Časy odletov sú orientačné a môžu sa líšiť v závislosti na skupine. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete stretnute so sprievodcom, transfer do hotela v Istanbule, ubytovanie. Večera a prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách prehliadka Istanbulu. Prehliadku začneme druhou najväčšou mešitou v meste - Sulejmanovou mešitou (Suleymaniye Camii) zo 16. storočia, ktorá je majstrovským dielom osmanskej architektúry. Jej tvorcom bol svetoznámy turecký staviteľ Sinan (osobné architekt piatich sultánov). Následne uvidíme mešitu Sultána Eyup (Eyüp Sultan Camii), ktorá je pre moslimov jednou z najdôležitejších mešít v Istanbule vďaka Abu Ayyub al-Ansari, ktorý tu odpočíva a bol priateľom proroka Mohameda. Následne vyjdeme na horu Pierre Loti, z ktorej pri šálke tureckej kávy budeme obdivovať nádhernú panorámu mesta. Potom navštívime park miniatúr Miniaturk, kde sa nachádza zbierka detailne skopírovaných najslávnejších objektov z celej krajiny. Miniaturk je jedným z najväčších objektov tohto typu na svete. Možno tu obdivovať viac ako 120 modelov, z ktorých cca 60 sú objekty z Istanbulu a zbierka sa stále rozrastá. Ďalším bodom programu bude návšteva múzea "Panorama roka 1453", jediného panoramatického múzea na svete. Najväčšou atrakciou je obrovský obraz zachytávajúci dobytie Konštantínopolu Turkami, plátno má rozlohu cca 2000 m2. Návrat do hotela, večera a prenocovanie. Večer vás pozývame na vodnú fajku.
 

Deň 3
Po raňajkách začneme prehliadku na námestí Beyazit, kde sa nachádza mešita Beyazit, nazývaná tiež "Holubou mešitou". S najväčšou pravdepodobnosťou bola vytvorená v 16. storočí a je príkladom klasickej osmanskej architektúry. Súčasťou komplexu sú aj ďalšie budovy: kuchyne, dve mauzólea, škola koránu, kúpele, pútnicky dom a karavanseraj. Následne uvidíme Vežu Beyazit - 85metrovou mramorovú budovu postavenú na príkaz sultána Mahmuta II. na sledovanie požiarov. Štyri poschodia veže sú pomenované: Stráž, Signál, Kôš a Vlajka. Budeme tiež obdivovať budovu Istanbulskej univerzity, jedno z najstarších vedeckých centier nielen na Strednom východe, ale aj na svete. Potom voľný čas v "najväčšom nákupnom centre Istanbulu" - Grand Bazaar (Kapali Carsi), ktorý má 64 ulíc, cez 4000 obchodov a 22 vchodov. Následne Vás pozveme na návštevu štvrti Ortaköy, v ktorej uvidíme nádhernú mešitu Grand Mosque Imperial, postavenú z bieleho kameňa v novobarokovom slohu. Voľný čas v Ortaköy, počas ktorého odporúčame ochutnať turecké špeciality, napr.: kumpir, čiže zemiaky pečené v šupke s rôznymi zálievkami. Potom návšteva Námorného múzea založeného v roku 1897 na príkaz veliteľa Bozcaadali Hasan Hüsnü Pasha. Následne návšteva paláca Dolmabahçe, postaveného v 19. storočí sultánom Abdülmecidem I. Palác mal podávať svedectvo o stálej moci Osmanskej ríše, bol navrhnutý a postavený v západoeurópskom štýle, a ako predloha poslúžil francúzsky Louvre a anglický Buckinghamský palác. Uvidíme tiež Galatský most, ktorý pretína zaplavené riečne údolie Zlatý roh a z mosta rovnomennou 63metrovú vežu. Galatská veža bola postavená v roku 1384 ako súčasť opevnenia vtedajšej janovskej kolónie a bola jej najdôležitejším bodom. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. Večer pre záujemcov: Nočný život v Istanbule (cena cca 20 EUR).

Deň 4
Po raňajkách prejazd trajektom do ázijskej časti mesta - Istanbul je totiž jediným mestom na svete, ktoré sa nachádza na dvoch kontinentoch. Dôjdeme do štvrti Üsküdar, ktorá bola v staroveku nazývaná "zlatým mestom" a slúžila ako mestský cintorín. Z pobrežia uvidíme vežu Kizkulesi (Panenská veža alebo Leanderová veža) ležiacu na ostrove, ktorá je spojená s tajomnou legendou. Uvidíme najslávnejšiu mešitu Uskudar - mešitu Mihrimah Sultan, postavenú na príkaz milovanej dcéry Sulejmana veľkolepého a Roxolany - Mihrimah. Následne sa vydáme do letného paláca Küçüksu, ktorý sa nachádza na Bospore. Do európskej časti mesta sa vrátime cez Bosporský most spájajúci európske a ázijské pobrežie. Tento deň budeme mať možnosť nákupu koženého tovaru a tureckých sladkostí. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách navštívime historickú štvrť Sultanahmet nazývanú často "srdcom Istanbulu". Prehliadku mesta začneme rímskym hipodrómom, ktorý mohol pojať 100 000 divákov a kde sa konali preteky kvadrigy a antická predstavenie. Z pôvodného hipodrómu sa dodnes zachoval: Konštantínov stĺp, Hadí stĺp a egyptský obelisk. Následne uvidíme Modrú mešitu. Ďalším bodom programu bude návšteva Hagia Sofia - byzantského kostola založeného cisárom Justiniánom I. Veľkým a prehliadka palácového komplexu Topkapi, ktorý bol od 15. do 19. storočia sídlom sultánov. Nepochybne najväčšie bohatstvo ukrýva tunajšia pokladnica naplnená osmanskými šperkami a drahými kovmi a zvedavosť vzbudzujú početné miestnosti háremu (viac ako 300!), v ktorých prebývalo takmer 5 000 osôb. Ďalším bodom programu bude Cisternová bazilika (Yerebatan Sarnici), ktorá vznikla za vlády cisára Justiniána I. Veľkého. V prípade vojny mala privádzať vodu do cisárskeho paláca. Tento deň bude príležitosť sa zoznámiť s tradíciou tkania tureckých kobercov - možnosť nákupu. Návrat do hotela, večera.

Deň 6
Po raňajkách navštívime kostol sv. Spasiteľa v chóre - v Istanbule známy ako mešita Kariye. Jeho nádherné mozaiky a fresky zobrazujúce Matku Božiu a Krista sú jedným z najlepších príkladov byzantského umenia vo svete. Uvidíme tiež historickú budovu stanice Sirkeci - posledné zastávku Orient Expressu, ktorý jazdil s prestávkami medzi Parížom a Istanbulom v rokoch 1883-1977. Voľný čas na nákupy. Následne odporúčame navštíviť centrum, rozlúčiť sa s Istanbulom a vyfajčiť si vodnú fajku. Možnosť nákupu originálnych bižutérnych výrobkov. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. Pre záujemcov - Turecká noc (cca 45 EUR).

Deň 7
Po raňajkách sa vydáme na úžasnú plavbu po Bospore. Popoludní transfer na letisko. Odlet z Istanbulu pravidelnou linkou. Pristátie na letisku F. Chopina vo Varšave. (Trasa cca 70 km)

Upozornenie k programu
Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Výlety po okolí

HAMMAM - cca 45 EUR
ISTANBUL V NOCI - cca 20 EUR
 

Víza - informácie pre predajcov

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 13. augusta 2013. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Osoby s iným ako slovenským občianstvom môžu podliehať iným podmienkam udelenia víza.

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €