Ubytování HAL Obrázok0
Ubytování HAL Obrázok1
Ubytování HAL Obrázok2
Ubytování HAL Obrázok3
Ubytování HAL Obrázok4
Ubytování HAL Obrázok5
Ubytování HAL Obrázok6
Ubytování HAL Obrázok7
Ubytování HAL Obrázok8
Ubytování HAL Obrázok9

Okruh Španielskom

Španielsko - Madrid
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu (počas pobytu na Costa del Sol služby delegáta), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, povinný katalánsky poplatok platený pri ubytovaní, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide a povinného katalánskeho hotelového poplatku - cca 175 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Dookoła Hiszpanii
Kód zájazdu: HAL

Program

Sevilla a nádherná katedrála • stredoveké mesto Córdoba • Madrid - hlavné mesto Španielska • Barcelona a katalánsky modernizmus • Granada - posledná bašta Maurov • pre záujemcov možnosť stráviť ďalší týždeň na pobreží Costa del Sol!

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela v okolí Málagy. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Málagy v neskorých večerných hodinách, nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou prechádzkou po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon) pozdĺž rieky Guadalquivir s výhľadom na Torre del Oro (Zlatá veža), Plaza de Toros de la Maestranza a štvrť Triana. Uvidíme tiež oblasť Národného parku Márie Luisy s krásnym námestím Plaza de España - vizitkou mesta. Následuje prechádzka najstaršou štvrťou Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Pre záujemcov plavba loďou (cca 17 EUR / osoba). Neskoro popoludní prejazd do hotela na prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prehliadka Córdoby. Staré mesto budí dojem, akoby sa tu zastavil čas: úzke dláždené uličky, tajomné zákutia a kované železné brány, to všetko nás zavedie späť do stredoveku. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí Mezquita (čiže Veľká mešita, stavaná od 8. storočia) a Puente Romano, rímsky most cez mohutnú rieku Guadalquivir. Následne prejazd do Madridu. Prehliadka Madridu, ktorý už od 16. storočia plní funkciu hlavného mesta Španielska. Tu uvidíme obrovský Palacio Real čiže kráľovské sídlo (zvláštnu pozornosť tu budeme venovať veľkej trónnej sále), Puerta del Sol (centrálne námestie Madridu) a Španielske námestie (Plaza de España) s pomníkom Cervantesa s postavami Dona Quijota a Sancho Pansy. Večer ubytovanie v hoteli.

Deň 4
Po raňajkách budeme pokračovať v prehliadke Madridu. Navštívime Múzeum Prado s dielmi Velázquez, El Greca, Brueghel, Tiziana. Po návšteve múzea odchod do Barcelony.
(Trasa cca 600 km) Večera a prenocovanie v hoteli. Pre záujemcov možnosť zorganizovania výletu "Barcelona v noci" (cena cca 30 EUR / osoba).

Deň 5
Po raňajkách pokračujeme prehliadkou Barcelony, kde uvidíme medzi inými diela slávneho architekta Antonia Gaudího: chrám Sagrada Família (zvonku), Park Güell, gotickú štvrť s katedrálou, kráľovský palác, námestie sv. Jakuba (svätý patrón Katalánska) so sídlom vlády mesta a oblasti a Las Ramblas - najkrajšia ulica mesta. Po prehliadke prejazd do Valencie, večera a prenocovanie. (Trasa cca 350 km) Pre záujemcov prehliadka štadióna FC Barcelona Camp Nou (cena cca 30 EUR / osoba).

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prehliadka Valencie. V programe je panoramatická prehliadka mesta, následne krátka prechádzka, počas ktorej uvidíme okrem iného: katedrálu, baziliku Panny Márie opustených, burzu hodvábu, secesnú budovu tržnice. Následne krátka návšteva Purullena - dedina troglodytov, známa vďaka tomu, že takmer polovica obyvateľov pueblo žije v jaskyniach. Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Granady. (Trasa cca 500 km) Pre záujemcov možnosť účasti na flamenco večeri (cena cca 30 EUR / osoba).

Deň 7
Po raňajkách prehliadka Granady. Odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonica) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme nádherné maurské budovy: Alhambru – rezidenciu arabských vládcov Granady, majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie a Generalife, letné sídlo dynastie Nasrid (majte prosím svoj doklad totožnosti v príručnej batožine). Popoludní sa môžete vydať na krátku návštevu do pôvabnej štvrti Albaicín, kde sa nachádza vyhliadkové miesto pri kostole sv. Mikuláša s krásnym panoramatickým výhľadom na Alhambru a pohorie Sierra Nevada. Prejazd do hotela v okolí Málagy, večera a prenocovanie. (Trasa cca 120 km)

Deň 8
Vysťahovania a transfery:
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, voľný čas, transfer na letisko v Málage. Pre záujemcov, ktorí sa vracajú do Poľska vo večerných hodinách - výlet na Gibraltár (cca 60 EUR / osoba).
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa del Sol - po raňajkách vysťahovanie, voľný čas. Následne transfer do vybraného hotela na pobreží Costa del Sol (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/dookola-hiszpanii/zakwaterowanie-hal 

Informácie o hoteloch

Hotely *** nachádzajúce sa mimo navštevované mestá.

Izby: jednolôžkové, dvojlôžkové, trojlôžkové (trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžkovou izbou s prístelkou), všetky s kúpeľňou, často s telefónom a klimatizáciou.

Vybavenie: hotelová reštaurácia a bar.

Strava: kontinentálne raňajky a servírovaná večera.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

30. 09. - 08. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
750 €
07. 10. - 14. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
722 € 883 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €