Royal Island Resort & Spa Obrázok0
Royal Island Resort & Spa Obrázok1
Royal Island Resort & Spa Obrázok2
Royal Island Resort & Spa Obrázok3
Royal Island Resort & Spa Obrázok4
Royal Island Resort & Spa Obrázok5
Royal Island Resort & Spa Obrázok6
Royal Island Resort & Spa Obrázok7
Royal Island Resort & Spa Obrázok8
Royal Island Resort & Spa Obrázok9
Royal Island Resort & Spa Obrázok10
Royal Island Resort & Spa Obrázok11
Royal Island Resort & Spa Obrázok12

Royal Island Resort & Spa

Maledivy
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Royal Island Resort & Spa
sa nachádza na Atol Baa, na rajskom ostrove medzi krásnou tropickou záhradou. Letisko v Male je vzdialené cca 118 km, transfer trvá cca 35 minút. (Prelet lietadlom z Male na susedný ostrov, potom transfer loďou.)

Pláž
Royal Island Resort & Spa
sa nachádza na ostrove obklopenom bielymi plážami a lagúnami. V blízkosti hotela sú krásne koralové útesy. Ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, reštaurácia: hlavná Maakana, reštaurácia a'la cart s morskými plodmi, tri bary: 24 hodinový hlavný bar, bar pri bazéne (10:00-18:00) a Fun Pub otvorený od 21:00 do posledného hosťa. Bazén je obklopený bujnou tropickou vegetáciou s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a uterákmi, slnečnou terasou priamo na brehu oceánu.
Navyše: obchod so suvenírmi, fotograf, klenotníctvo.

Izby
Royal Island Resort & Spa
má 148 elegantných izieb.
Vily v záhrade s rozlohou cca 32 m² sú vybavené kúpeľňou s vaňou a sprchou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, satelitný TV, DVD prehrávačom, telefónom, minibarom (konzumácia za poplatok), zariadením na prípravu kávy a čaju, zariadenou terasou. Každá vila má sadu plážových kresiel v prednej časti terasy.

Strava
Raňajky a večere formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácii. Nápoje k večeriam za poplatok. Za príplatok obedy (nápoje za poplatok) alebo All Inclusive: tri jedlá formou bufetu, popoludňajšie občerstvenie (16:00-18:00), miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v hlavnom bare (10:00-01:00), minibar v izbe vybavený dvomi coca colami (200 ml), dvomi džúsmi v plechovkách / denne. Za poplatok: dovezené nápoje, čerstvo vylisované džúsy.

Šport a zábava
Royal Island Resort & Spa
prevádzkuje večerný animačný program: živá hudba, tematické večery, výstavy. Navyše: volejbal, stolný tenis, posilňovňa, tenis (osvetlenie za poplatok). Za poplatok: badminton, biliard, squash, kúpeľné centrum a centrum vodných športov: kurzy potápania, požičovňa vybavenia, rybárske výlety, potápanie, plachetnice, katamarány, vodné skútre, windsurfing, vodné lyžovanie. V rámci All Inclusive biliard, bedminton, squash, windsurfing a kajaky zdarma. V rámci All Inclusive možnosť využiť nočné rybárčenie pre hostí zdržiavajúcich sa dlhšie ako šesť dní (zadarmo - nutná rezervácia).

Internet
Internet Wi-Fi na recepcii, v hlavnom bare a v reštaurácii a'la carte zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Iné
www.villahotels.com

Náš názor
Royal Island Resort & Spa
je kvalitný hotel, ktorého najväčšou výhodou sú elegantné izby s výhľadom na oceán a tiež veľmi dobré jedlo. Široký výber športových aktivít robia túto ponuku vhodnú ako pre osoby, ktoré rady trávia čas aktívne, tak pre tých, ktorí chcú relaxovať v raji.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Male - Varšava (s prestupom), letiskové poplatky, ubytovanie 8 nocí v hoteli na Maledivách, transfery letisko - hotel - letisko, transfery lietadlom alebo motorovým člnom na Maledivách, služby anglicky hovoriaceho zástupcu na Maledivách (kontakt s poľským sprievodcom žijúcim na Srí Lanke iba telefonicky), balíček poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: obvyklé prepitné, fakultatívne výlety a osobné výdavky, špeciálnu odletovú daň 25 USD

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny sú platné k 1.2.2018 a môžu sa zmeniť.

Program

Deň 1
11:25 Zraz pri stanovisku Rainbow Tours na letisku F. Chopina vo Varšave min. 2 hodiny pred plánovaným odletom:
13:25 Odlet z Varšavy.
22:05 Pristátie v Dubaji.
Letový poriadok je len orientačný a môže sa zmeniť.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady.

Deň 2
04:35 Odlet z Dubaja.
09:45 Prílet na Maledivy.
Transfer do vybraného hotela. Transfer bude organizovaný motorovou loďou, lietadlom alebo hydroplánom (v závislosti od umiestnenia hotela).

Deň 3-9
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie. Možnosť využitia fakultatívnych výletov ponúkaných hotelom.

Deň 10
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko v Male.
22:55 Odlet z Male.

Deň 11
02:05 Prílet do Dubaja.
08:05 Odlet z Dubaja.
11:20 Prílet do Varšavy.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

MALDIVY základné informácie

Očkovanie
Medzinárodný očkovací preukaz s potvrdeným očkovaním proti žltej zimnici je požadovaný pri prílete na letisku od pasažierov, ktorí sa v posledných šiestich dňoch zdržiavali v oblastiach infikovaných žltou zimnicou.

Mena
Maldivská rufia [MVR] 1 Rufio = 100 Laar, kurz: 1 USD = 15,29 MVR, 1 EUR = 17,2 MVR, 1,21 Sk = 1 MVR. Nie je nutná výmena valút na maledivskú rufiu. Všeobecne sú prijímané vymeniteľné valuty (najmä USD). Neodporúča sa platenie kreditnou kartou, pretože sú k cene automaticky pripočítané vysoké manipulačné poplatky.

Orientačné ceny
1,5 l fľašu s vodou - cca 3 USD.
Drinky - cca 6 - 8 USD.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Všetky typy zástrčiek.

Telefóny
Do Slovenskej Republiky 00 421 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Zo Slovenskej Republiky 00 960 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Čas
Časový posun voči SR: + 4 hodiny oproti zimnému času, + 3 hodiny oproti letnému času.

Let
Let do Male pravidelnou linkou s prestupom. Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave pri stanovisku Rainbow Tours minimálne 2 hodiny pred odletom.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady 

Je dobré vedieť
- Maledivy sú pre turistov bezpečnou krajinou.
- V turistických letoviskách na ostrovoch neexistuje žiadna možnosť kontaktu s miestnou moslimskou populáciou.
- Len v hlavnom meste Male je potrebné dávať pozor na správne oblečenie a správanie, ktoré by mohlo porušiť platné náboženské normy a prijaté zvyky. Zákaz zobrazovať náboženské symboly: kríža, Dávidovej hviezdy, atď. Pri príchode na Maledivy a na mieste.
- Nudizmus je prísne zakázaný.
- Colné predpisy úplne zakazujú dovoz alkoholu (je k dispozícii v centrách pre cudzincov, za veľmi vysoké ceny), zbraní a drog. Obchodovanie s drogami hrozí vysokými tresty väzenia.
Zákaz vývozu koralu. Je povolený dovoz iba osobných vecí. Zákaz dovozu bravčového mäsa a pornografie. Je možné doviezť a vyviezť povolené množstvo devízy. Maldivské úrady veľmi striktne pristupujú k dodržiavaniu predpisov, napr.: za dovoz alkoholu hrozí väzenie.
- Na území Maldív je vyznačená tzv. Turistická zóna, v ktorej je povolené pohybovať sa zahraničím turistom.
- Pokiaľ chcete samostatne preskúmať atole, ktoré nepatria do zóny, musíte získať zvláštne povolenie - to platí aj pre miestne firmy, ktoré by chceli viesť trasu výletu mimo turistickú zónu.
- Slovenská republika nemá so štátom Maledivy diplomatické styky.

Maledivy sa nachádzajú v územnej pôsobnosti českého veľvyslanectva v Novom Dillí (India).
Upozornenie! Uvítacie balíčky pre novomanželov vyžadujú potvrdenie o svadbe v období maximálne posledných 6 mesiacov (dokument je potrebné vziať so sebou a ukázať na recepcii pri ubytovaní).

Výlety po okolí

Objavte podmorský svet
Nádherná expedícia ku koralovým útesom - Maledivy sú skvelým miestom pre milovníkov potápania. Je tu mnoho potápačských škôl - takmer každý hotel má svoju vlastnú školu. Je ideálnym miestom na objavovanie podvodného sveta Indického oceánu.
Ceny od 60 USD / hod. Kurzy potápania od 120 USD za kurz.

Šnorchlovanie
Ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vidieť bohatý podvodný svet bez toho, aby museli ísť pod hladinu vody. Dvojhodinový výlet na útesy, ktoré sa nachádzajú neďaleko hotela. Nemusíte mať plavecké zručnosti, vybavenie na šnorchlovanie a vesty si možno požičať v hoteli.
Ceny od 30 USD.

Male City tour
Skvelá príležitosť vidieť hlavné mesto tejto rajskej krajiny. Uvidíme palác Mule-Aage, ktorý postavil sultán Mohamed Shamsuddeen III. v roku 1906. V súčasnej dobe sa v budove nachádza kancelária prezidenta. Navštívime tiež Islamic Centre, ktoré uchvacuje svojou architektúrou - najväčšiu mešitu na Maldivách, do ktorej sa zmestí takmer 5 000 ľudí! V centre sa nachádza aj knižnica a konferenčná miestnosť. Navyše to bude skvelá príležitosť k nákupu miestnych suvenírov a ručných výrobkov. Je vyžadované skromné ​​oblečenie - zakryté kolená a ramená. Cena od 50 USD.

Nezabudnuteľný rybársky výlet
Skvelá atrakcia pre milovníkov rybolovu. Maldivy sú rajom pre rybárov, možno si tu prenajať loď a vydať sa na plavbu alebo využiť organizovaný výlet. Rybárske výlety sú organizované v rôznych denných dobách (ráno, pri západe slnka, celodenné). Počas expedície budú mať všetci skvelú príležitosť vyloviť exotické druhy rýb, ktoré obývajú Indický oceán. Ďalšou atrakciou bude možnosť konzumácie vlastnoručne chytenej ryby. Po návrate do hotela budú ugrilované šéfkuchárom. Cena od 40 USD.

Vyhliadkový let lietadlom
Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vidieť rajské atoly z vtáčej perspektívy. Cena od 140 USD.

Blízke stretnutie s delfínmi
Maldivy sú ideálnym miestom, kde môžeme zblízka pozorovať divoké delfíny. Počas hodinovej plavby po tyrkysových vodách Indického oceánu máme veľkú šancu vidieť tieto nádherné cicavce. Ceny od 35 USD.

 Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované a dostupné v každom hoteli. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný v pobytových hoteloch a môže sa líšiť v závislosti na hoteli.

Víza

Vízum na Maledivy
Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode. Cestovný pas musí byť platný min. 6 mesiacov od návratu.
Na letisku je pri potrebné uhradiť špeciálnu odletovú daň vo výške 25 USD. Platba je povinná pre všetky dospelé osoby. Platí sa na letisku v Male v hotovosti alebo kartou.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Krasna dovolenka 03. 03. 2019

Perfektne miesto na relax, apartmany, plaz, more, jedlo, ludia. V mori neskutočne veľa rôznych farebných rýb, baby žralokov, korytnačky. Bývali sme v apartmáne 202 - juhozápad ostrova - najlepšie... Čítať zvyšok recenzia

Skvelý rezort za relatívne dobrú cenu 18. 01. 2019

Veľmi pekný rezort. Pláže čisté, strava formou švédskych stolov(skvelý výber), upratovanie izby 2x denne (trošku sme im to obmedzili), služby na výbornej úrovni. Mali sme problém so zápalom okostnice... Čítať zvyšok recenzia

Hotel s atmosférou 27. 08. 2017

Čakalo ma 17 dní v tomto hoteli a tak som si dopredu napísala o izbu, ktorú som predtým videla youtube a mala som pocit, že je perfektná. Recepcia mi vyhovela a tak som mala skvelý začiatok. V lodi... Čítať zvyšok recenzia

Miesto pre skvelý oddych 20. 05. 2016

Resort sme navštívili s manželom začiatkom mája. Celý resort je udržiavaný a personál sa stará o vaše pohodlie od príletu až po odlet. Izby sú čisté, priestranné ako aj kúpeľňa, klimatizácia funguje... Čítať zvyšok recenzia

Raj na Zemi 14. 05. 2015

Úmorná,dlhá cesta,žiadna starosť s batožinou-od Viedne až na izbu sme s ňou nemali žiadnu starosť.Rezort pekný,čistý,personál úslužný a zdorilý.Ubytovanie nad očakávanie pekné,zariadenie zachovalé s... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

27. 11. - 07. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 318 €
04. 12. - 14. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 289 €
11. 12. - 21. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 289 €
08. 01. - 18. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 463 €
15. 01. - 25. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 461 €
22. 01. - 01. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 432 €
29. 01. - 08. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 432 €
05. 02. - 15. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 432 €
12. 02. - 22. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 519 €
19. 02. - 29. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 487 €
26. 02. - 07. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 405 €
04. 03. - 14. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 405 €
11. 03. - 21. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 405 €
18. 03. - 28. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 405 €
25. 03. - 04. 04. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 352 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €