Sun Island Resort & Spa Obrázok0
Sun Island Resort & Spa Obrázok1
Sun Island Resort & Spa Obrázok2
Sun Island Resort & Spa Obrázok3
Sun Island Resort & Spa Obrázok4
Sun Island Resort & Spa Obrázok5
Sun Island Resort & Spa Obrázok6
Sun Island Resort & Spa Obrázok7
Sun Island Resort & Spa Obrázok8

Sun Island Resort & Spa

Maledivy - Male
Pobytové
Pláž do 100 m
Posilňovňa
Tenisový kurt
SPA
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Sun Island Resort & Spa
sa nachádza na južnom Atol Ari asi 107 km od medzinárodného letiska v Male, transfer do hotela trvá asi 35 minút (prelet lietadlom z Male na susedný ostrov a následne transfer loďou). Jeden z najväčších hotelových komplexov na Maldivách s rozlohou asi 1 km², obklopený nedotknutou a bujnou prírodou.

Izby
Sun Island Resort & Spa
má 426 rôznych typov izieb.
Štandardné izby - (o rozlohe asi 21 m²) - sú umiestnené v bungalovoch v záhrade. Izby sú vybavené individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným ventilátorom, kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), trezorom, satelitným TV, telefónom, mini barom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, terasou s nábytkom. Možnosť ubytovania maximálne troch dospelých osôb alebo dvoch dospelých osôb a dve deti. Chýba internet na izbách. Na vyžiadanie postieľka pre dieťa.
Superior izby - (o rozlohe asi 26 m²) - sú vybavené rovnako ako štandardné izby, navyše majú sprchy "pod holým nebom".
Bungalovy na vode - (o rozlohe asi 32 m²) - vkusne zariadené s vlastnou preslnenou terasou a s priamym zostupom do oceánu.
Okrem toho v hoteli je možné na vyžiadanie a za príplatok rezervovať luxusné izby zvané "Presidential suite" - (o rozlohe asi 246 m²) - vybavené: dvomi spálňami, obývacou izbou s vlastným barom, terasou s vírivkou.

Vybavenie
24 hodinová recepcia (check in od 13:00, check out do 12:00), zmenáreň, obchod so suvenírmi, klenotníctvo, obchod s elektronikou, fotografické centrum, zdravotné centrum (za príplatok), business centrum, konferenčná miestnosť. Okrem toho je k dispozícii veľký bazén priamo na okraji lagúny, obklopený bujnou tropickou vegetáciou, ležadlá a slnečníky sú k dispozícii zdarma (plážové osušky na izbách, zadarmo), detský bazén pre deti.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bohatého bufetu. Za príplatok plná penzia (nápoje za príplatok) a All Inclusive k dispozícii počas otváracej doby barov, nealkoholické nápoje: voda, káva, čaj, džús, raz denne dve Coca-Coly (300 ml), dve sprites (300 ml) a dve minerálky (300 ml) a alkoholické nápoje: miestne víno, pivo, gin, vodka, rum, whisky. Reštaurácia: Maaniya - hlavná reštaurácia, servírujúca raňajky, obed, večera - podávané formou bufetu, Sun Star - reštaurácia a'la carte, ktorá ponúka pokrmy thajskej kuchyne (otvorená od 10:00 - 23:00), reštaurácia a'la carte, servírujúca pokrmy talianskej kuchyne s občerstvením japonskej kuchyne (otvorená od 10:00 - 23:00), hlavná reštaurácia Southern Stars, pre klientov ubytovaných v bungalovoch na vode a reštauráciu Zero, servírujúca predovšetkým vegetariánske pokrmy (otvorená od 10:00 - 17:00 ). Okrem toho je k dispozícii 24 hodinový bar, ktorý podáva koktaily a alkoholické nápoje, bar na pláži (otvorený od 10:00 - 01:00), bare pri bazéne (10:00 - 18:00), lobby bar, Golf bar, kaviareň (10:00 - 18:00).

Šport a zábava
Sun Island Resort & Spa
organizuje folklórne večery, vystúpenia živej hudby a karaoke (od 21:00 - 22:00). Okrem toho je k dispozícii: biliard, stolný tenis, bedminton, šípky, ihrisko na volejbal, basketbal a squash, tenisový kurt (osvetlenie za poplatok), posilňovňa. Za príplatok vodné športy (napr. kajaky, kitesurfing, windsurfing, plachtenie). Hotel tiež prevádzkuje: prestížne potápačské centrum PADI (za príplatok) a vkusné wellness centrum za poplatok (napr.: Ayurveda, aromaterapia, masáže, kozmetika).

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu v kaviarni a v Golf bare zdarma.

Miestne kategórie
****

Iné
www.villahotels.com

Náš názor
Elegantný hotelový rezort, obklopený bujnou vegetáciou, s výbornou kuchyňou a bohatou ponukou športov. Za príplatok je možné využiť bohatú ponuku All Inclusive.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Male - Varšava (s prestupom), letiskové poplatky, ubytovanie 8 nocí v hoteli na Maledivách, transfery letisko - hotel - letisko, transfery lietadlom alebo motorovým člnom na Maledivách, služby anglicky hovoriaceho zástupcu na Maledivách (kontakt s poľským sprievodcom žijúcim na Srí Lanke iba telefonicky), balíček poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: obvyklé prepitné, fakultatívne výlety a osobné výdavky, špeciálnu odletovú daň 25 USD

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny sú platné k 1.2.2018 a môžu sa zmeniť.

Program

Deň 1
11:25 Zraz pri stanovisku Rainbow Tours na letisku F. Chopina vo Varšave min. 2 hodiny pred plánovaným odletom:
13:25 Odlet z Varšavy.
22:05 Pristátie v Dubaji.
Letový poriadok je len orientačný a môže sa zmeniť.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady.

Deň 2
04:35 Odlet z Dubaja.
09:45 Prílet na Maledivy.
Transfer do vybraného hotela. Transfer bude organizovaný motorovou loďou, lietadlom alebo hydroplánom (v závislosti od umiestnenia hotela).

Deň 3-9
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie. Možnosť využitia fakultatívnych výletov ponúkaných hotelom.

Deň 10
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko v Male.
22:55 Odlet z Male.

Deň 11
02:05 Prílet do Dubaja.
08:05 Odlet z Dubaja.
11:20 Prílet do Varšavy.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

MALDIVY základné informácie

Očkovanie
Medzinárodný očkovací preukaz s potvrdeným očkovaním proti žltej zimnici je požadovaný pri prílete na letisku od pasažierov, ktorí sa v posledných šiestich dňoch zdržiavali v oblastiach infikovaných žltou zimnicou.

Mena
Maldivská rufia [MVR] 1 Rufio = 100 Laar, kurz: 1 USD = 15,29 MVR, 1 EUR = 17,2 MVR, 1,21 Sk = 1 MVR. Nie je nutná výmena valút na maledivskú rufiu. Všeobecne sú prijímané vymeniteľné valuty (najmä USD). Neodporúča sa platenie kreditnou kartou, pretože sú k cene automaticky pripočítané vysoké manipulačné poplatky.

Orientačné ceny
1,5 l fľašu s vodou - cca 3 USD.
Drinky - cca 6 - 8 USD.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Všetky typy zástrčiek.

Telefóny
Do Slovenskej Republiky 00 421 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Zo Slovenskej Republiky 00 960 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Čas
Časový posun voči SR: + 4 hodiny oproti zimnému času, + 3 hodiny oproti letnému času.

Let
Let do Male pravidelnou linkou s prestupom. Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave pri stanovisku Rainbow Tours minimálne 2 hodiny pred odletom.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady 

Je dobré vedieť
- Maledivy sú pre turistov bezpečnou krajinou.
- V turistických letoviskách na ostrovoch neexistuje žiadna možnosť kontaktu s miestnou moslimskou populáciou.
- Len v hlavnom meste Male je potrebné dávať pozor na správne oblečenie a správanie, ktoré by mohlo porušiť platné náboženské normy a prijaté zvyky. Zákaz zobrazovať náboženské symboly: kríža, Dávidovej hviezdy, atď. Pri príchode na Maledivy a na mieste.
- Nudizmus je prísne zakázaný.
- Colné predpisy úplne zakazujú dovoz alkoholu (je k dispozícii v centrách pre cudzincov, za veľmi vysoké ceny), zbraní a drog. Obchodovanie s drogami hrozí vysokými tresty väzenia.
Zákaz vývozu koralu. Je povolený dovoz iba osobných vecí. Zákaz dovozu bravčového mäsa a pornografie. Je možné doviezť a vyviezť povolené množstvo devízy. Maldivské úrady veľmi striktne pristupujú k dodržiavaniu predpisov, napr.: za dovoz alkoholu hrozí väzenie.
- Na území Maldív je vyznačená tzv. Turistická zóna, v ktorej je povolené pohybovať sa zahraničím turistom.
- Pokiaľ chcete samostatne preskúmať atole, ktoré nepatria do zóny, musíte získať zvláštne povolenie - to platí aj pre miestne firmy, ktoré by chceli viesť trasu výletu mimo turistickú zónu.
- Slovenská republika nemá so štátom Maledivy diplomatické styky.

Maledivy sa nachádzajú v územnej pôsobnosti českého veľvyslanectva v Novom Dillí (India).
Upozornenie! Uvítacie balíčky pre novomanželov vyžadujú potvrdenie o svadbe v období maximálne posledných 6 mesiacov (dokument je potrebné vziať so sebou a ukázať na recepcii pri ubytovaní).

Výlety po okolí

Objavte podmorský svet
Nádherná expedícia ku koralovým útesom - Maledivy sú skvelým miestom pre milovníkov potápania. Je tu mnoho potápačských škôl - takmer každý hotel má svoju vlastnú školu. Je ideálnym miestom na objavovanie podvodného sveta Indického oceánu.
Ceny od 60 USD / hod. Kurzy potápania od 120 USD za kurz.

Šnorchlovanie
Ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vidieť bohatý podvodný svet bez toho, aby museli ísť pod hladinu vody. Dvojhodinový výlet na útesy, ktoré sa nachádzajú neďaleko hotela. Nemusíte mať plavecké zručnosti, vybavenie na šnorchlovanie a vesty si možno požičať v hoteli.
Ceny od 30 USD.

Male City tour
Skvelá príležitosť vidieť hlavné mesto tejto rajskej krajiny. Uvidíme palác Mule-Aage, ktorý postavil sultán Mohamed Shamsuddeen III. v roku 1906. V súčasnej dobe sa v budove nachádza kancelária prezidenta. Navštívime tiež Islamic Centre, ktoré uchvacuje svojou architektúrou - najväčšiu mešitu na Maldivách, do ktorej sa zmestí takmer 5 000 ľudí! V centre sa nachádza aj knižnica a konferenčná miestnosť. Navyše to bude skvelá príležitosť k nákupu miestnych suvenírov a ručných výrobkov. Je vyžadované skromné ​​oblečenie - zakryté kolená a ramená. Cena od 50 USD.

Nezabudnuteľný rybársky výlet
Skvelá atrakcia pre milovníkov rybolovu. Maldivy sú rajom pre rybárov, možno si tu prenajať loď a vydať sa na plavbu alebo využiť organizovaný výlet. Rybárske výlety sú organizované v rôznych denných dobách (ráno, pri západe slnka, celodenné). Počas expedície budú mať všetci skvelú príležitosť vyloviť exotické druhy rýb, ktoré obývajú Indický oceán. Ďalšou atrakciou bude možnosť konzumácie vlastnoručne chytenej ryby. Po návrate do hotela budú ugrilované šéfkuchárom. Cena od 40 USD.

Vyhliadkový let lietadlom
Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vidieť rajské atoly z vtáčej perspektívy. Cena od 140 USD.

Blízke stretnutie s delfínmi
Maldivy sú ideálnym miestom, kde môžeme zblízka pozorovať divoké delfíny. Počas hodinovej plavby po tyrkysových vodách Indického oceánu máme veľkú šancu vidieť tieto nádherné cicavce. Ceny od 35 USD.

 Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované a dostupné v každom hoteli. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný v pobytových hoteloch a môže sa líšiť v závislosti na hoteli.

Víza

Vízum na Maledivy
Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode. Cestovný pas musí byť platný min. 6 mesiacov od návratu.
Na letisku je pri potrebné uhradiť špeciálnu odletovú daň vo výške 25 USD. Platba je povinná pre všetky dospelé osoby. Platí sa na letisku v Male v hotovosti alebo kartou.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Raj 16. 03. 2018

Krasny hotel v krásnom prostredí, služby veľmi na vysokej úrovni. Dvakrát denne upratujú, neustále vonku zametajú a starajú sa o okolie celého ostrovu. Mali sme domček na pláži, Č. 204, z nášho... Čítať zvyšok recenzia

Raj na zemi 24. 11. 2017

Sun Island je jeden z väčších ostrovov Malediv ( 1600x450 m ) . Je to ostrov s úžasnou flórou i faunou. Všade je plno upravenej zelene, ale i malý prales.More je priezračné, čisté a plné života... Čítať zvyšok recenzia

Sun Island 05/2017 11. 07. 2017

Na Sun island sme boli v máji 2017.Troška sme sa obávali počasia nakoľko bola už dažďová sezóna ale počasie bolo super asi tri krát po pol dňa a dva krát v noci nám pršalo ,tu ale je jedno či prší... Čítať zvyšok recenzia

Splneny sen v raji 02. 09. 2016

Kupovali sme dovolenku cez nemeckú CK. Uzasny resort, skvele sluzby, vynikajuca strava, fascinujuci podmorsky svet. Mali sme polpenziu, boli sme na 15 noci v decembri, pocasie 1x nam prsalo (ak by to... Čítať zvyšok recenzia

Svadobna cesta 17. 04. 2016

Uzasne miesto na zemi, krasna priroda, cistota, sluzby na velmi vysokej urovni, ako i masaze. Priroda ostrova je neopakovatelna, plavanie s mini zralocikmi, krabmi a inymi rybkami. Personal sa... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

11. 12. - 21. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
1 925 €
25. 12. - 04. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 144 €
08. 01. - 18. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 206 €
15. 01. - 25. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 242 €
22. 01. - 01. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 187 €
29. 01. - 08. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 199 €
05. 02. - 15. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 181 €
12. 02. - 22. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 264 €
19. 02. - 29. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 291 €
26. 02. - 07. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 163 €
04. 03. - 14. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 156 €
11. 03. - 21. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 156 €
18. 03. - 28. 03. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 156 €
25. 03. - 04. 04. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 151 €
01. 04. - 11. 04. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 043 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €