Ubytování GST Obrázok0
Ubytování GST Obrázok1
Ubytování GST Obrázok2
Ubytování GST Obrázok3
Ubytování GST Obrázok4
Ubytování GST Obrázok5
Ubytování GST Obrázok6
Ubytování GST Obrázok7
Ubytování GST Obrázok8
Ubytování GST Obrázok9

Prekročenie kultúrnej hranice

Grécko - Olympská Riviéra - Solún
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Trojhviezdičkové hotely - 7 nocí (1 noc v okolí Solúna, 1 noc v okolí Kavála, 5 nocí v Istanbule).

Obvykle skromné hotely nachádzajúce sa mimo centier miest.

Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou, WC a klimatizáciou.

Kontinentálne, posilnené raňajky a večere (formou bufetu alebo servírované k stolu). Nápoje k večeriam za poplatok.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Solúna, návrat charterovým lietadlom alebo pravidelnou linkou z Istanbulu, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: raňajky a večere (7), služby sprievodcu, poistenie TU Europa (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, grécku pobytovú taxu, sprepitné, ďalšie jedlá a iné osobné výdavky. Orientačné náklady na účasť v programe (vrátane vstupného, služieb miestnych sprievodcov a systému Tour Guide) - cca 185 EUR/os. Fakultatívne výlety (pre záujemcov): návšteva tureckých kúpeľov (cca 45 EUR/os.). Orientačná cena jedného obeda cca 10-12 EUR/os.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Przekraczając kulturową granice
Kód zájazdu: GST

Program

Solún • jaskyne Alistrati • jazero Kerkini • Národný park Dadia - kondory havranovité • Múzeum hodvábu • Istanbul - palácový komplex Topkapi, Hagia Sophia, Modrá mešita, hipodróm, palác Dolmabahçe, Yerebatanská cisterna, Miniaturk, bazár Kapali Carsi

Deň 1
Zraz na stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet charterovým lietadlom do Solúna v Grécku. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela v okolí Solúna. Večeřa a prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách krátka prehliadka Solúna. Uvidíme okrem iného: Egnatia Odos, hlavnú ulicu mesta, kde sa prelínajú rímske, grécke, byzantské a turecké pamiatky, kostol Panagia Chalkeon, zrúcaninu rímskej agory, Galeriov oblúk, rímsku rotundu, Agia Sophia - postavenú podľa vzoru slávnej baziliky z Konštantinopolu a Bielu vežu . Následne výlet v smere jaskyne Alistrati - jednej z najkrajších a najväčších jaskýň v Grécku a Európe. Budeme môcť obdivovať celú galériu pestrofarebných stalaktitov a stalagmitov, ktorých autorom je sama príroda. Niektoré z nich dosahujú dokonca 18 metrov! Jaskyňa je stará viac ako 2 milióny rokov, žije v nej až 44 organizmov, vrátane endemického druhu veľmi malého hmyzu "Alistratia Beron", ktorým sa živia netopiere. Následne sa vydáme k nádhernému vtáčiemu útočisku nad jazerom Kerkini. Jazero sa nachádza na úpätí pohoria Belasica a Kroussia. Je známe vďaka viac ako 220 druhov sťahovavého vtáctva, vrátane kormoránov, volaviek, pelikánov a plameniakov, ktorí sa tu zastavia, než sa vydajú na cestu. V programe plavba loďou po jazere a pozorovanie vtákov. Prejazd do hotela v okolí Kavaly, ubytovanie, večera a prenocovanie.

Deň 3
Skoro ráno (možnosť brekfast-boxu) sa vydáme v smere Alexandropol a Národného parku Dadia, jediného miesta v Európe, kde žijú čierni kondori. Čas na krátku prechádzku a pozorovanie vtákov ďalekohľadom. Následne sa vydáme do Múzea hodvábu, kde možno na vlastné oči vidieť živú priadku morušovú a zoznámiť sa s históriou výroby hodvábu. Ďalšia cesta v smere Istanbulu, ubytovanie, večera a prenocovanie.

Den 4
Raňajky. Prehliadku mesta začneme druhou najväčšou mešitou v meste - Sulejmanovou mešitou (Suleymaniye Camii) z 16. storočia, ktorá je majstrovským dielom osmanskej architektúry. Jej tvorcom bol svetoznámy turecký staviteľ Sinan (osobné architekt piatich sultánov). Následne uvidíme mešitu Sultána Eyup (Eyüp Sultan Camii), ktorá je pre moslimov jednou z najdôležitejších mešít v Istanbule vďaka Abu Ayyub al-Ansari, ktorý tu odpočíva a bol priateľom proroka Mohameda. Následne vyjdeme na horu Pierre Loti, z ktorej pri šálke tureckej kávy budeme obdivovať nádhernú panorámu mesta. Návrat do hotela, čas na odpočinok. Večera a prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách začneme prehliadku na námestí Beyazit, kde sa nachádza mešita Beyazit, nazývaná tiež "Holubou mešitou". S najväčšou pravdepodobnosťou bola vytvorená v 16. storočí a je príkladom klasickej osmanskej architektúry. Súčasťou komplexu sú aj ďalšie budovy: kuchyne, dve mauzólea, škola koránu, kúpele, pútnický dom a karavanseraj. Následne uvidíme Vežu Beyazit - 85metrovú mramorovú budovu postavenú na príkaz sultána Mahmut II. na sledovanie požiarov. Štyri poschodia veže sú pomenované: Stráž, Signál, Kôš a Vlajka. Budeme tiež obdivovať budovu Istanbulskej univerzity, jedno z najstarších vedeckých centier nielen na Strednom východe, ale aj na svete. Potom voľný čas v "najväčšom nákupnom centre Istanbulu" - Grand Bazaar (Kapali Carsi), ktorý má 64 ulíc, cez 4000 obchodov a 22 vchodov. Následne Vás pozveme na návštevu štvrti Ortaköy, v ktorej uvidíme nádhernú mešitu Grand Mosque Imperial, postavenú z bieleho kameňa v novobarokovom slohu. Voľný čas v Ortaköy, počas ktorého odporúčame ochutnať turecké špeciality, napr.: kumpir, čiže zemiaky pečené v šupke s rôznymi zálievkami. Potom návšteva Námorného múzea založeného v roku 1897 na príkaz veliteľa Bozcaadali Hasan Hüsnü Pasha. Zastavíme na fotografovanie pri paláci Dolmabahçe, postaveného v 19. storočí sultánom Abdülmecidem I. Palác mal podávať svedectvo o stálej moci Osmanskej ríše, bol navrhnutý a postavený v západoeurópskom štýle, a ako predloha poslúžil francúzsky Louvre a anglický Buckinghamský palác. Uvidíme tiež Galata Köprüsü, ktorý pretína zaplavené riečne údolie Zlatý roh a z mosta rovnomennú 63metrovú vežu. Galatská veža bola postavená v roku 1384 ako súčasť opevnenia vtedajšej janovskej kolónie a bola jej najdôležitejším bodom. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prejazd trajektom do ázijskej časti mesta - Istanbul je totiž jediným mestom na svete, ktoré sa nachádza na dvoch kontinentoch. Dôjdeme do štvrti Üsküdar, ktorá bola v staroveku nazývaná "zlatým mestom" a slúžila ako mestský cintorín. Z pobrežia uvidíme veža Kizkulesi (Panenská veža alebo Leanderová veža) ležiacu na ostrove, ktorá je spojená s tajomnou legendou. Uvidíme najslávnejšiu mešitu Uskudar - mešitu mihrimah sultán, postavenú na príkaz milovanej dcéry Sulejmana veľkolepého a Roxolany - Mihrimah. Následne sa vydáme do letného paláca Küçüksu, ktorý sa nachádza na Bospore. Do európskej časti mesta sa vrátime cez Bosporský most spájajúci európske a ázijské pobrežia. Tento deň budeme mať možnosť nákupu koženého tovaru a tureckých sladkostí. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách navštívime historickú štvrť Sultanahmet nazývanú často "srdcom Istanbulu". Prehliadku mesta začneme rímskym hipodrómom, ktorý mohol pojať 100 000 divákov a kde sa konali preteky kvadrigy a antické predstavenia. Z pôvodného hipodrómu sa dodnes zachoval: Konštantínov stĺp, Hadí stĺp a egyptský obelisk. Následne uvidíme Modrú mešitu. Ďalším bodom programu bude návšteva Hagia Sofia - byzantského kostola založeného cisárom Justiniánom I. Veľkým a prehliadka palácového komplexu Topkapi, ktorý bol od 15. do 19. storočia sídlom sultánov. Nepochybne najväčšie bohatstvo ukrýva tunajšia pokladnica naplnená osmanskými šperkami a drahými kovmi a zvedavosť vzbudzujú početné miestnosti háremu (viac ako 300!), V ktorých prebývalo takmer 5 000 osôb. Ďalším bodom programu bude Cisternová bazilika (Yerebatan Sarnico), ktorá vznikla za vlády cisára Justiniána I. Veľkého. V prípade vojny mala privádzať vodu do cisárskeho paláca. Tento deň bude príležitosť sa zoznámiť s tradíciou tkania tureckých kobercov - možnosť nákupu. Návrat do hotela, večera. Pre záujemcov odporúčame návštevu tureckých kúpeľov - hammam (za poplatok cca 45 EUR / os.).

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfer na letisko a spiatočný let do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €