Gelina Village Resort & Spa (ex Nostos Paradise Beach)

Grécko - Korfu - Acharavi
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Gelina Village Resort & Spa je súčasťou rozsiahleho hotelového komplexu, ktorý sa nachádza vo veľkej zelenej záhrade. Centrum Acharavi je vzdialené 600 m, k najbližšiemu obchodu, reštaurácii je to 300 m. Zastávka miestnej autobusovej dopravy je priamo pred hotelom - spojenie s historickým centrom mesta Korfu. Letisko je vzdialené cca 35 km od hotela.

Pláž
Hotel Gelina Village Resort & Spa sa nachádza priamo pri 7 km širokej piesočnatej pláži. Ležadlá a slnečníky na pláži - zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia s lobby, hlavná reštaurácia (k dispozícií vysoké stoličky pre deti), tri bary, tri bazény so sladkou vodou, slnečné terasy, ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo, plážové osušky (vratná kaucia cca 10 EUR). Aquapark Hydropolis (otvorený v hlavnej sezóne, päť dní v týždni). Občerstvenie v baroch vnútri aquaparku je za poplatok.

Izby
Hotel Gelina Village Resort & Spa ponúka 441 funkčných izieb s výhľadom na more alebo nádvorie (záhradu). Všetky izby sú klimatizované (od polovice júna). Sú vybavené kúpeľňou, telefónom, TV, chladničkou, trezorom (za poplatok cca 20 EUR / týždeň), balkónom alebo malou terasou. Je tu možnosť zapožičania detskej postieľky - bezplatne.
- Dvojposteľové izby typu štúdio (cca 35m2) - maximálne tri osoby, kompletne zrekonštruované v roku 2014 (s možnosťou jednej prístelky).
- Rodinné izby typu Suite (cca 58m2) - maximálne päť osôb, čiastočne renovované v rokoch 2014/2015. Skladajú sa z dvoch spální.
- Apartmán s jednou spálňou (cca 46m2) - pre maximálne štyri osoby v rozložení 2 + 2.

Strava
All inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu (možnosť výberu vegetariánskych jedál), občerstvenie medzi jedlami, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané k jedlám a v hodinách udávaných hotelom.

Šport a zábava
Hotel Gelina Village Resort & Spa organizuje bohatý animačný program pre deti i dospelých vrátane rôznych hier a zábavy. Zadarmo: šípky, boccia, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko, mini zoo. Za poplatok: tenisové kurty, plne vybavené wellness centrum a vodné športy na pláži.

Internet
Na recepcií bezplatná Wi-fi.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.gelinavillage.gr

Iné
Cena zájazdu nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcií pri ubytovaní.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu:  https://r.pl/korfu-wczasy/nostos-paradise-beach

Náš názor
Vrelo odporúčame! Hotel Gelina Village Resort & Spa je ideálnou voľbou pre rodiny vďaka svojej vynikajúcej pláži, aquaparku Hydropolis a službám All Inclusive.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

KORFU základné informácie

Čas
+ 1 hodina oproti času v ČR

Úradný jazyk
Novogréčtina.

Mena
EUR - Euro. Môžete platiť kreditnou kartou a využívať bankomaty.

Prepitné
Je zvykom nechávať drobné peniaze ako prepitné. To platí najmä u vodičov počas výletov do okolia a u čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Občania ČR môžu cestovať do Grécka na základe platného občianskeho preukazu.

Orientačné ceny
Obed v krčme 10 EUR; 1 l vody cca 1 EUR; pivo v bare od 2 EUR; káva v kaviarni od 2 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Na mnohých miestach sú poštové schránky, často bývajú tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú v celom Grécku. Náklady na roaming v českej mobilnej sieti si prosím overte u svojho operátora ešte pred odletom.

KORFU
Jeden z najkrajších gréckych ostrovov, ktorý sa nachádza v tyrkysových vodách Iónskeho mora, v blízkosti pobrežia Albánska. Korfu fascinuje návštevníkov rozmanitosťou svojej krajiny. Nájdeme tu krásne zelené kopce porastené cyprusmi a olivovými hájmi, rozsiahle citrusové sady, vinice a hory, ale predovšetkým na východnom a severnom pobreží ostrova krásne piesočné pláže a skalnaté, divoké pobrežie na strane západnej. Hlavným mestom ostrova je mesto Korfu, ktoré bolo zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Paleokastritsa
Najznámejšia malebná časť ostrova sa nachádza na západnom pobreží ostrova a láka turistov svojimi úžasnými výhľadmi - krištáľovo čistá tyrkysová voda a nad ňou týčiace sa útesy vytvárajú jedinečný obraz. Odporúčame miesto i milovníkom potápania.
Paleokastritsa je najnavštevovanejším miestom na Korfu, je istým symbolom ostrova.

Sidari
Toto malé mestečko na severe ostrova ponúka krásne, piesočné pláže, z ktorých najznámejšia je - Canal d'Amour. Táto pláž je známa svojimi útesmi a skalnými formáciami, ktorých tvary prebúdzajú ľudskú fantáziu. Je tiež populárnou turistickou destináciou.

Dassia
Malá rybárska dedina na východe ostrova láka turistov svojimi tavernami, barmi, diskotékami a niekoľkými krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Vzhľadom k malej vzdialenosti od mesta Korfu je Dassia tiež dobrým východiskovým bodom pri návšteve hlavného mesta ostrova.

Acharavi
Turistické letovisko, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova Korfu, na úpätí hory Pantocrator. Tam sa nachádza turistické stredisko s mnohými reštauráciami, tavernami a obchodmi so suvenírmi, ktoré ponúkajú široký výber výrobkov z olivovníka. Miesto je hojne navštevované rodinami s deťmi.

Kontokali
Známe turistické letovisko sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta ostrova, mesta Korfu. Spolu s neďalekou Gouviou vytvára mimoriadne zaujímavé miesto s početnými barmi, tavernami, reštauráciami, diskotékami a malým prístavom, ktorý priťahuje mnoho turistov. Kontokali je pokojným miestom, zvádzajúce na oddych, zatiaľ čo Gouvia ponúka rušný nočný život. Vďaka lacným a častým spojom miestnej verejnej dopravy sa ľahko dostanete do mesta Korfu.

Gouvia - bola malá rybárska dedina, ktorá sa v posledných rokoch rozrástla do moderného rekreačného strediska. Stredisko sa nachádza asi 7 km severne od mesta Korfu, na východnom pobreží ostrova. Gouvia sa nachádza v pokojnej zátoke a ponúka pláž a prístav, kde sú ukotvené jachty z celého sveta. V meste nájdete široký výber barov, reštaurácií a obchodov. Počas dňa je to pokojné miesto pre dovolenku, večer však ožíva a vyzýva k zábave.

Kavos - pôsobivý nočný život, zábavná dedina na juhu ostrova. Veľké množstvo barov a klubov priťahuje mladých ľudí z celej Európy. Kavos sa nachádza aj v blízkosti krásnej, divokej pláže Arkoudilas, kde sú tiež zrúcaniny kláštora zo 16. storočia, ktoré vás povzbudia k pešej turistike v pokojnejšej časti mesta.

Agios Stefanos - je malá dedina, ktorá sa nachádza na severozápadnom pobreží, ktoré je známe svojou dlhou piesočnou plážou, odkiaľ je výhľad na neďaleké ostrovy. Samotné mesto zachovalo klímu typickej gréckej rybárskej dediny. Útulná atmosféra priťahuje predovšetkým tých, ktorí hľadajú relaxáciu a pokojný odpočinok.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Poznane, Gdaňska, Vroclavi, Štetína, Bydhoště a Rešov. Stretnutie dve hodiny pred plánovaným odletom pri priehradke Rainbow Tours na letisku. Aktuálny letový poriadok si prosím skontrolujte na: r.pl/rozklady

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €