Ubytování RLV Obrázok0
Ubytování RLV Obrázok1
Ubytování RLV Obrázok2
Ubytování RLV Obrázok3
Ubytování RLV Obrázok4
Ubytování RLV Obrázok5
Ubytování RLV Obrázok6
Ubytování RLV Obrázok7
Ubytování RLV Obrázok8
Ubytování RLV Obrázok9
Ubytování RLV Obrázok10
Ubytování RLV Obrázok11
Ubytování RLV Obrázok12
Ubytování RLV Obrázok13
Ubytování RLV Obrázok14
Ubytování RLV Obrázok15

Rím & Vatikán - Doppio Italiano

Taliansko - Lazio - Rím
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
** / *** hotel - strednej kvality, ktorý sa nachádza neďaleko zastávky metra alebo miestnej mestskej hromadnej dopravy, s dobrým dojazdom do centra a k hlavným turistickým atrakciám Ríma.

Vybavenie: recepcia, reštaurácia, bar. Hotel akceptuje kreditné karty.

Izby: dvojlôžkové izby (možnosť prístelky) s kúpeľňou. Navyše telefón, satelitný TV a trezor, minibar (spotreba za poplatok).

Strava: kontinentálne raňajky (pečivo, maslo, džem, káva, mlieko) a za príplatok večere (prípadne v neďalekej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za príplatok.

Miestna kategória: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Program

Vatikán - bazilika sv. Petra, múzeá a Vatikánske záhrady • rezervácie do Vatikánskych múzeí • Fontána di Trevi - barokový poklad Ríma • Španielske schody a fontána Barcaccia • Koloseum, Palatin a Forum Romanum - architektonické divy staroveku • kapitolské múzeá - socha Marka Aurélia a vlčica • Quirinale (Kvirinál) a Aventin - slávne rímske pahorky • San Clemente - nezabudnuteľná lekcia histórie Ríma • Kalixtove katakomby - starobylé pohrebisko • rímske baziliky • Ústa pravdy - okamih pravdy • Trastevere - výnimočná rímska štvrť

Deň 1
Zájazd je organizovaný s leteckou dopravou z Varšavy. V prípade Vášho záujmu je možné dokúpiť letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na overenie, nejedná sa o nadväzujúci let). Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave, pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Prílet do Ríma. Transfer do hotela, voľný čas. Ubytovanie a prenocovanie. (Trasa cca 60 km)

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Vatikánu. V programe okrem iného: Vatikánske záhrady, ktoré sú najviac okúzľujúcim a jedinečným miestom v samom srdci Vatikánu, Vatikánske múzeá so slávnou Sixtínskou kaplnkou, bazilika sv. Petra, návšteva hrobu sv. Jána Pavla II. Voľný čas. Pre záujemcov večera (rímske menu, za poplatok). Večer návrat do hotela, prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do centra Ríma. Prehliadku začneme pri Panteóne - symbol staroveku. Ďalším bodom prechádzky bude pahorok Kapitol, kde navštívime najstaršie múzeum mesta - kapitolské múzeá. Budeme sa môcť preniesť do báječného sveta antických sôch, uvidíme okrem iného: slávnu rímsku vlčicu. V ďalšej časti prehliadky uvidíme: Forum Romanum, kopec Palatine a Koloseum (tiež prehliadka zvnútra). Návštevu zakončíme v Bazilike sv. Klimenta z 12. storočia. Zostúpime tam do 4. úrovne a potom ešte ďalej do domu konzula Flaviusa ​​Clemensa z 1. storočia. Voľný čas - pre záujemcov taliansky večer v štýlovej rímskej reštaurácií s časťou predstavenia - operety (za poplatok). Neskoro večer návrat do hotela na prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do Vatikánu, kde sa zúčastníme stretnutia veriacich alebo bohoslužby Anjel Pána. Následne prejazd metrom ku Španielskym schodom, odkiaľ sa vydáme na krásnu prechádzku barokovým Rímom. V programe: Piazza Barberini s nádhernou Tritónovou fontánou, Quirinale (Kvirinál) - slávny rímsky pahorok s bohatou históriou, nachádzajú sa tu okrem iného slávne kostoly: sv. Karla Boromejského a sv. Ondreja (hrob sv. Stanislava Kocky), rovnako ako palác prezidenta Talianskej republiky (bývalá kráľovská rezidencia a ešte skôr pápežská rezidencia). V ďalšej časti programu slávnej fontány: di Trevi a Štyroch riek na Piazza Navona. A konečne námestie Campo dei Fiori, z ktorého prejdeme starovekým mostom Ponte Sisto do pôvabnej rímskej štvrti - Trastevere (doslovný preklad znie "za Tiberou"). Návrat do hotela na prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do centra mesta. Prehliadku začneme pri kopci Esquiline, kde sa nachádza bazilika Santa Maria Maggiore (tiež Panny Márie Snežnej). Následne prejdeme k Lateráne - navštívime rímsku katedrálu, baziliku sv. Jána a sv. Schody. Uvidíme tiež Kalixtove katakomby - ranokresťanské pohrebisko. Popoludní prejazd na Piazza Republika, kde sa nachádza kostol sv. Panny Márie Anjelskej, ktorý bol prestavaný Michelangelom z trosiek Diokleciánových kúpeľov. Na záver dňa návšteva kostola Santa Maria Della Vitoria, kde budeme obdivovať nádhernú sochu Berniniho "Ecstasy of St. Teresa ". Návrat do hotela na prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prejazd k Bazilike sv. Petra za hradbami. Následne pahorok Aventine - vstúpime do baziliky sv. Sabiny z 5. storočia a na námestie Maltézskych rytierov - tam nás prekvapí mimoriadny výhľad cez kľúčovú dierku v bráne ich sídla - uvidíme kopulu baziliky sv. Petra.
V ďalšej časti programu slávne Ústa pravdy, poznáme vďaka filmu "Prázdniny v Ríme." Následne prejdeme do židovskej štvrte - Getto (vzniknutej v 16. storočí) a navštívime slávny Tiberský ostrov. Prechádzku zakončíme na námestí Largo di Torre Argentína, kde sa nachádzajú pozostatky chrámov z obdobia rímskej republiky (dnes tiež domov pre miestne mačky). Voľný čas. Odporúčame taliansky večer s hudbou (rímske menu, za poplatok). Neskoro večer návrat do hotela na prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách nasledujú vysťahovania z hotela a transfer na letisko. (Trasa cca 60 km)
Prílet do Varšavy.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch, historických centrách a iných turistických objektoch.
S ohľadom na ustanovenia týkajúce sa cestovného ruchu v Ríme bude potrebné využitie verejnej hromadnej dopravy počas prehliadok. Pobytová taxa sa platí na mieste, priamo v hoteloch. Večere sú za príplatok (platené na mieste).

Upozornenie! Počas Veľkej noci sú Vatikánske záhrady pre verejnosť zatvorené.

Upozornenie! 29. 6. 2019 a 15. 8. 2019 sú Vatikánske múzeá spoločne s Vatikánskymi záhradami pre verejnosť zatvorené. Zámenou bude návšteva Anjelského hradu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €