Ubytování CFD Obrázok0
Ubytování CFD Obrázok1
Ubytování CFD Obrázok2
Ubytování CFD Obrázok3
Ubytování CFD Obrázok4
Ubytování CFD Obrázok5
Ubytování CFD Obrázok6
Ubytování CFD Obrázok7

Ponáhľajte sa pomaly - Korfu

Grécko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), transfery, stravovanie: raňajky a večere (podľa programu zájazdu), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov. Orientačná cena účasti v celom programe - cca 55 EUR / osoba (Povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). Cena nezahŕňa ďalšie jedlá, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky.
UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň (v závislosti od kategórie hotela). Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Spiesz się powoli - Korfu
Kód zájazdu: CFD

Program

Mouse Island (Myší ostrov) a ulica Liston • Paleokastritsa, BellaVista • Sever - Kanál lásky - Kassiopi - prístav a pláž Imerolia • pre záujemcov možnosť prehliadky Modrých jaskýň a rozprávkových zátok v blízkosti ostrovov Paxos a Antipaxos a Albánska - možnosť predĺženia pobytu na Korfu

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet na ostrov Korfu v Grécku. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela na Korfu. Ubytovanie v hoteli, voľný čas (v závislosti na letovom poriadku). Večera a prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách uvidíme ostrov Pontikonisi (Myší ostrov), ktorý je vizitkou Korfu. Následne sa vydáme na prehliadku nádherného paláca Achillion, postaveného rakúskou cisárovnou Alžbetou Bavorskou (prezývanou Sissi). V neskorších dobách bol letným sídlom cisára Viliama. Palác je známy krásnymi záhradami, v ktorých sa nachádza impozantná zbierka sôch zobrazujúce gréckych bohov, hrdinov a mudrca. Následne prehliadka hlavného mesta. Bude to prechádzka mestom rozdeleným na niekoľko častí, ktoré tvoria zaujímavú architektonicko-kultúrnu zmes. Uvidíme okrem iného: staré mesto s pevnosťou, palác sv. Michala a Juraja. Prechádzka slávnou ulicou Liston s arkádami, kde sú umiestnené vkusné kaviarne a obchody. Ulica nás zavedie ku kostolu sv. Spiridona Miracoulousa, patróna ostrova, ktorého ostatky spočívajú v sarkofágu zo striebra. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách sa vydáme na západné pobrežie, kde uvidíme najkrajšie miesto na ostrove - zátoku Paleokastritsa. Chvíľka oddychu pri mori (pre záujemcov plavba loďou pozdĺž zálivu, v cene). Následne sa vydáme ku slávnemu vyhliadkovému miestu Bella Vista, ktorý sa týči nad zátokami, ktoré tvoria Paleokastritsu. Je z neho vidieť otvorené more, pod ním sa zelenajú olivovníky a cyprusy, ktoré sa odlišujú od krajiny kopcov a skál. Na záver dňa sa vydáme do tradičnej gréckej dediny, ktorá je známa vďaka pestovaniu citrusových stromov kumquat. Kumquat je citrusový strom, na ktorom rastú malé ovocia pripomínajúce pomaranče. Ovocie sa neje bezprostredne po zbere, pretože ich chuť je veľmi horká. Kumquat je vhodný predovšetkým na výrobu likéru, vďaka ktorému je ostrov Korfu známy. Vyrába sa z neho tiež marmeláda, sirup, zmrzlina, cukríky alebo želatína. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do severnej časti ostrova, ku slávnemu Kanálu lásky, ktorý je jedným z najznámejších miest na Korfu. Je to úzky kanál, vrezaný do vodorovne vlnitých pieskovcových skál, ktorý podľa legendy zaručí lásku tomu, kto cez neho prepláva. Následne sa vydáme do Kassiopi - malebnej dedinky ležiacej na severovýchodnom pobreží Korfu. V centre sa nachádza prístav a okolo je veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne pokrmy. V okolí je niekoľko kamenistých pláží, okrem iného krásna Imerolia. Voľný čas na pláži. Návrat do hotela, večera.

Dni 5 – 7
Raňajky. Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie. Večera a prenocovanie v hoteli. Pre záujemcov odporúčame účasť na fakultatívnych výletoch (za poplatok):

Paxos a Antipaxos (cena cca 42 EUR / osoba) - plavba na malebné ostrovy. Počas plavby na juh, pozdĺž malebného západného pobrežia ostrova Paxos, doplávame do "Modrých jaskýň". Potom čo dorazíme na druhý ostrov Antipaxos, si budete môcť oddýchnuť a vykúpať sa v nádhernej zátoke porovnateľnej s karibskými plážami. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na ostrove Paxos, v mestečku Gaios, kde počas voľného času budeme mať možnosť sa prejsť pôvabnými úzkymi uličkami alebo ochutnať typickú grécku kuchyňu.

Albánsko (cena cca 63 EUR / osoba + 10 EUR / osoba, Prístavný poplatok) - plavba do albánskeho prístavu Saranda, zaujímavého turistického letoviska s pôsobivými domami a hotelmi, kaskádovito smerujúcimi k moru. Zo Sarandy, po 35minútovom prejazde, dorazíme do starobylého mesta Butrint, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Počas návštevy malebného mestečka budeme cestovať v čase do obdobia od 16. storočia nl. až do 4. storočia pred Kr. Budete mať možnosť obdivovať napr.: starobylé divadlo, rímske kúpele, starobylé chrámy, kresťanské baziliky, baptistérium (krstiteľnicu), jednu z najhodnotnejších pamiatok v Európe alebo benátsku pevnosť na kopci pochádzajúcu zo 14. storočia, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na okolitú krajinu. Trasa do Butrintu je tiež možnosťou obdivovať albánsku krajinu - hory, rieky, jazerá a dediny. Čiastočne vedie cez územie Butrintského národného parku. Uvidíme tiež slávne albánske bunkre. Vyvrcholením výletu bude obed plný miestnych špecialít.

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať notársky list od oboch rodičov, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska. Okrem toho sú vyžadované kópie dokladov totožnosti oboch rodičov.

Parga - Sivota - Modrá lagúna (cena cca 42 EUR / osoba) - plavba na kontinentálnu časť Grécka, do kúzelného romantického mestečka Parga s malebnými uličkami a hradom vyčnievajúcim nad mestom. Uvidíme malú rybársku dedinu Sirota a následne vplávame do krásnej Modrej lagúny, kde strávime voľný čas kúpaním v tyrkysovo-smaragdových vodách v najkrajšej z okolitých zátok.

Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela. Následne transfer:
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:  https://r.pl/spiesz-sie-powoli-korfu/sunny-garden-cfd 

Informácie o hoteloch

Hotel *** (místní kategorie) - 7 nocí.
Pokoje: 1-, 2-, 3lůžkové, všechny s koupelnou, s funkčním vybavením (telefon, TV).
Strava: snídaně a večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

18. 09. - 26. 09. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
571 €
25. 09. - 03. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
584 € 634 €
28. 09. - 06. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
515 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €