Holiday Inn Al Barsha Obrázok0
Holiday Inn Al Barsha Obrázok1
Holiday Inn Al Barsha Obrázok2
Holiday Inn Al Barsha Obrázok3
Holiday Inn Al Barsha Obrázok4
Holiday Inn Al Barsha Obrázok5
Holiday Inn Al Barsha Obrázok6
Holiday Inn Al Barsha Obrázok7
Holiday Inn Al Barsha Obrázok8
Holiday Inn Al Barsha Obrázok9

Holiday Inn Al Barsha

Spojené Arabské Emiráty - Dubaj - Dubaj
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Päťhviezdičkový hotel Holiday Inn Al Barsha ležiaci v srdci Nového Dubaja je perfektnou kombináciou klasickej elegancie a modernosti. Nachádza sa na jednej z hlavných ulíc - Sheikh Zayed Road. Hotel Holiday Inn Al Barsha je vzdialený 5 minút cesty od nákupného centra Mall of the Emirates a cca 20 minút jazdy od medzinárodného letiska v Dubaji.

Pláž
Hotel Holiday Inn Al Barsha sa nachádza cca 8 km od najbližšej verejnej pláže, v blízkosti hotela je zastávka verejnej dopravy.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, zmenáreň, kozmetické procedúry vo wellness centre (za poplatok), sauna, exteriérový bazén na streche s výhľadom na Burj Al Arab, dobre vybavená posilňovňa, reštaurácia: The Royal Budha (thajská kuchyňa), Gharani (indická kuchyňa), The Gem Garden. Bary: Xennya Terrace (bar na streche), Dolphin Bar, nočný klub Bodega Garage & The Q Underground.

Izby
Hotel Holiday Inn Al Barsha ponúka viac ako tristo elegantných izieb rôznych kategórií.
Štandardné dvojlôžkové izby sú vybavené TV s plochou obrazovkou, kúpeľňou (vaňa / sprcha, WC, bezplatné toaletné potreby).

Strava
Raňajky formou bohatého bufetu. Večera za príplatok. Nápoje k jedlu za príplatok.

Šport a zábava
V hoteli Holiday Inn Al Barsha je k dispozícii bohaté fitnes centrum, vonkajší bazén a za príplatok: šípky, biliard a rad kozmetických procedúr vo wellness centre.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
http://www.hialbarshadubai.com/

Náš názor
Luxusný hotel Holiday Inn Al Barsha známeho hotelového reťazca Holiday Inn poskytne hosťom nezabudnuteľnú dovolenku. Poloha hotela umožňuje samostatné preskúmavanie mesta.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu, transfery: letisko - hotel - letisko, letiskové taxy, 7 alebo 14 nocí v hoteli, stravu podľa špecifikácie hotela, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľsky hovoriaceho sprievodcu alebo miestneho poľsky hovoriaceho zástupcu počas pobytu, poistenie TU Europa SA - variant štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov), pobytovú taxu a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Zájazd je organizovaný s leteckou dopravou z Varšavy. V prípade Vášho záujmu je možné dokúpiť letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na overenie, nejedná sa o nadväzujúci let).
Odlety z Poľska. Stretnutie na letisku pri odbavovacej prepážke cestovnej kancelárie Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom. Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: http://r.pl/rozklady. Let do Spojených Arabských Emirátov. Po prílete prebehne coľná a pasová kontrola a následný transfer do hotela.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie, účasť na miestnych výletoch atď.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela na konci posledného ubytovacieho dňa v hoteli, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

Základné informácie

Mena
1 Dirham (skrátene AED - Arab Emirates Dirham, niekedy tiež Dh) = 100 Filu.
Aktuálny kurz: 1 Dh = cca 6,20 Sk, 1 EUR = cca 4,5 Dh, 1 USD = cca 3,67 Dh.
Akceptované sú tieto kreditné karty: Visa, Master Card, American Express.
V tejto krajine je veľa bankomatov.

Prepitné
Zvyčajne je v reštauráciách a hoteloch pripočítané k účtu 10 - 15% za služby. Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä o vodičoch počas výletov do okolia, čašníkoch v reštauráciách a obsluhe hotela.

Vízum
S účinnosťou od 22.3.2014 je vstupné vízum do Spojených arabských emirátov občanom SR udelené bezplatne pri prílete na letisku alebo na hraničnom priechode. Vízová pečiatka oprávňujúca na pobyt v dĺžke 30 dní sa udeľuje do cestovného pasu.

Cestovný pas
Cestovný pas musí byť platný po dobu najmenej 6 mesiacov od dátumu návratu.

Čas
Časový posun voči ČR: + 2 hodiny v dobe letného času, + 3 hodiny v dobe zimného času.

Oblečenie
Pri návšteve svätých miest je po návštevníkoch vyžadované zodpovedajúce oblečenie.
Ako ženy, tak aj muži by mali mať plne zakryté nohy. Krátke šortky / sukne a tesné nohavice / legíny u žien nie sú povolené. U mužov je akceptovaný krátky rukáv, avšak ženy musia mať dlhé rukávy a na hlave šatku. Okrem mešít a iných náboženských miest sú povolené tradičné európske kostýmy, avšak u žien nie príliš vyzývavé.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii asi 40 - 50 Dh, pivo asi 30 Dh, káva asi 8 Dh. V obchodoch so zmiešaným tovarom nie je možné kúpiť alkohol (možno ho kúpiť len na letisku v bezcolnej zóne).
V hoteloch (okrem emirátu Sharjah) je k dispozícii alkohol bez problémov.

Pošta
Známka na pohľadnicu do Českej republiky stojí asi 1-2 USD. Pohodlné a spoľahlivé je odoslanie pohľadníc prostredníctvom hotelovej recepcie.

Elektrina
V Emirátoch je zavedené napätie 220 V / 50 Hz. Elektrické zariadenia fungujú len s adaptérmi, ktoré je možno zakúpiť na mieste (v miestnych obchodoch, asi 2 USD), možno si ich tiež zapožičať na recepcii vo väčšine hotelov (zdarma). Zásuvky sú s tromi hranatými kolíkmi, britského typu.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú v celých Spojených arabských emirátoch. Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo volania do zahraničia sú veľmi drahé. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.
Do Českej republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Z Českej republiky 00 971 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Odlet z: Varšavy. Stretnutie na letisku Okęcie, pri odbavovacej prepážke cestovnej kancelárie Rainbow Tours. Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: http://r.pl/rozklady.

 

Oblasť

Spojené arabské emiráty - s hlavným mestom Abu Dhabi a svetovo známym mestom Dubaj, sú malou krajinou na Blízkom východe. Na severozápade hraničí s Katarom a Saudskou Arábiou, na východe s Ománom. Na severe sú emiráty obklopené vodami Perzského zálivu. Zem sa skladá zo siedmich emirátov, rozmanitých čo sa týka kultúry a zvyklostí: dva najznámejšie sú Abu Dhabi a Dubaj. Ostatné sú: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain a Ajman - jediný emirát bez ropy a plynu. Krajina emirátov je pomerne nížinná a púštna.

Dubaj - jedno z najbohatších miest na svete, najnavštevovanejšie a najznámejšie zo všetkých emirátov. Je známe svojím luxusom a originálnymi, futuristickými budovami, okrem iného Burj Khalifa, najvyššou budovou na svete.

Abu Dhabi - najväčší z emirátov v SAE, nachádza sa na ostrove rovnakého mena, obklopený vodami Perzského zálivu. Je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich oblastí. Nachádza sa tu okrem iného jedna z najväčších a najkrajších mešít na svete.

Sharjah - kultúrne hlavné mesto emirátov, nazývané tiež ,, Perlou zálivu ". Mesto zostalo najviac tradičným emirátom, kde sa striktne dodržiavajú islamské zákony (zákaz nákupu a pitia alkoholu na verejných miestach).

Depozity v hoteloch

Veľa hotelov v Spojených arabských emirátoch požaduje depozit. Výška vkladu závisí od hotela. O výške depozitu budú zákazníci informovaní na mieste.

Ďalej upozorňujeme, že sú dostupné tieto formy depozitov:

1 Blokovanie depozitu kreditnou kartou, odblokovanie čiastky dôjde po vysťahovaní z hotela.

2 Platba kreditnou kartou, suma bude vrátená v hotovosti v miestnej mene po vysťahovaní z hotela.

3 Platba v hotovosti v USD, čiastka bude vrátená po vysťahovaní z hotela v miestnej mene v hotovosti.

Výlety po okolí

City Tour – Dubaj
Pozývame Výs na výlet, ktorý Vám pomôže spoznať najznámejšie a najzaujímavejšie mesto Spojených Arabských Emirátov - Dubaj! Výlet zahájime jazdou autobusom, čo nám umožní vychutnať si jedno z architektonicky najmodernejších miest. Okrem iného uvidíme najvyššiu voľne stojacu stavbu na svete - Burj Khalifa. Uvidíme tiež slávnu mešitu Jumeirah, jednu z najväčších v Dubaji. Počas prehliadky sa dozvieme veľa informácií o moslimskej kultúre a islamskom náboženstve. Trasa bude vedená pozdĺž pobrežia, odkiaľ možno obdivovať Palm Islands. Najväčšie umelé ostrovy na svete v tvare paliem - jeden z najviac inovatívnych projektov, aký kedy bol zrealizovaný. Ďalším bodom programu bude Dubajské múzeum, ktoré sa nachádza v starom Al Fahidi Fort, z doby, kedy bol Dubaj Creek centrom Perzského zálivu. Úžasné miesto, ktoré uchváti vaše zmysly je Spice Souk Dubaj & Gold Souk, kde miestny obchodníci obchodujú po celé stáročia. Nasleduje prehliadka múzea Sheikh Saeed Al Maktoum House. Cena cca 120 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cca 130 USD.

Burj Khalifa
Žiadna budova v histórii nepútala takúto pozornos´t a nevyvolala toľko emócií ako Burj Khalifa. Vyhliadkové miesto najvyššej budovy sveta sa nachádza na 124. poschodí, čo umožní zažiť zázrak modernej techniky na dosah ruky. Špeciálne teleskopy (za poplatok) vám umožnia vidieť z blízka panorámu mesta. Hostia môžu chodiť po obvode budovy a obdivovať tak Dubaj zo všetkých svetových strán. Cena cca 110 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cena cca 120 USD.

City Tour - Abu Dhabi
Výlet do hlavného mesta SAE zahájime prehliadkou najväčšej a najkrajšej mešity Sheikh Zayed Mosque. Architektúra mešity je pôsobivá a prepracované dekorácie sú úchvatné. Následne sa vydáme do Heritage Village - dediny pripomínajúcej starý spôsob života v tejto oblasti a na trh s datľami. Ďalším bodom programu bude ostrov Saadiyat, ktorý v arabštine znamená "ostrov šťastia", kde sa v toku 2017 otvorilo Muzeum Louvre s umeleckými dielami, ktoré boli prepožičané z muzeí Louvre a Orsay v Paríži. Prejazd ostrovom Yas, na ktorom sa nachádza známy zábavný park - Ferrari World (najrýchlejšia horská dráha na svete - Formula Rossa) Cena cca 140 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cca 175 USD.

Možnosť zakúpenia:
- vstupenska do Ferrari World - cca 90 USD
-vstupenka do Muzeum Louvre - cca 30 USD
* osoby, ktoré nevyužijú možnosť zakúpenia vstupeniek na atrakcie majú cca 3 hodiny voľný čas v obchodnom centre Yas Mall

Safari

 

Výlet terénnymi vozidlami s pohonom všetkých štyroch kolies, nezabudnuteľné emócie počas prejazdu po piesočných, púštnych dunách (výlet s anglicky hovoriacim vodičom). Západ slnka nad púšťou zostane na dlho v našej pamäti. Následne prejazd do beduínskej dediny, kde si možno vytvoriť tetovanie hennou, stretnúť ťavu, večera formou bufetu (grilované jedlá v cene), možnosť obdivovania brušných tancov a ďalších arabských tancov. Cena cca 85 USD (z oblasti Fujairah cca 105 USD).

Wild Wadi – aguapark
Wild Wai sa nachádza v samotnom srdci Dubaja s nezabudnuteľným výhľadom na Burj Al Arab, štylizovaný na základe príbehu Juha, populárne postavy z arabského folklóru. Aquapark ponúka tridsať šmýkačiek a mnoho atrakcií približujúcich tematiku Spojených arabských emirátov. Skvelá zábava pre celú rodinu! Cena cca 90 USD (doprava za poplatok).

Aquaventure Atlantis – aguapark
Impozantný vodný park, nachádzajúci sa na ostrove The Palm! Ponúka ohromujúce zážitky: rafting riekou s vodným prúdom a vlnami dlhou viac ako dva kilometre, žraločia lagúna, šmýkačka skrytá v bazéne so žralokmi a rajami! Cena cca 90 USD (doprava za poplatok).

Hydroplán
Vzrušujúce vyhliadkové lety, ktoré poskytujú nezabudnuteľné zážitky a príležitosť vidieť Dubaj z "vtáčej perspektívy". Počas 40-minútového letu budeme obdivovať najznámejšie turistické atrakcie Dubaja, vrátane The Palm Jumeirah, Burj Khalifa, The World Islands, Burj Al Arab, Dubai Creek, Port Rashid a mnoho ďalších. Cena cca 420 USD.

Ski Dubaj
Túžite po zime? Chcete kombinovať blažené leňošenie na pláži s lyžovaním na svahoch? Pre milovníkov zimných športov odporúčame lyžovanie v prvom krytom lyžiarskom stredisku na Blízkom východe! Vitajte v Mall of the Emirates, ktoré ponúka lyžovanie urpostred horúcej krajiny. Cena cca 90 USD. (doprava za poplatok)

Balón
Výlet teplovzdušným balónom do hlbín púšte. Moderné mesto necháme za chrbtom a budeme sa cítiť ako na "lietajúcom koberci". Poletíme nad červenými dunami, smaragdovo zelenými oázami, kde sa potulujú gazely a ťavy. Privítajú nás "púštny ľudia", ktorích budeme mať príležitosť stretnúť v priebehu tohto výletu. Let trvá asi jednu hodinu. Cena cca 340 USD.

Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. 

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €