Sharm Grand Plaza

Egypt - Sharm el Sheikh - Sharm el Sheikh
Pobytové
Rodinný
Mezinárodné animácie
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Rodinná izba
Posilňovňa
Wellness

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Komfortný hotel Sharm Grand Plaza sa nachádza v severnej časti letoviska Sharm El Sheik, v tesnej blízkosti Národného parku Nabq (vedľa hotela Radisson Blu), cca 8 km od letiska. Je obklopený krásnou zelenou záhradou. V blízkosti hotela Sharm Grand Plaza sú početné obchody, bary a reštaurácie.

Pláž
Hotel Sharm Grand Plaza sa nachádza priamo pri súkromnej piesočnatej pláži s koralovým útesom.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, päť reštaurácií: dva hlavné - Palmyra a Riviera (sezónne otvorená), a'la carte s plodmi mora Sea Star, talianska Portofino, s orientálnou kuchyňou Falafel, štyri bary (pri bazéne - Luna a Nino, bar na pláži - sezónne otvorený a bar na diskotéke) a diskotéka (vstup zdarma, otvorená 23:00-02:00), obchody, zmenáreň, bankomat, lekáreň, kaderníctvo (za poplatok). Hostia Sharm Grand Plaza môžu využívať štyri bazény, "lenivú rieku" a detský bazén pre deti. Všetky bazény sú sladkovodné. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazénoch a na súkromnej hotelovej pláži - zadarmo.

Izby
Hotel Sharm Grand Plaza ponúka svojim hosťom viac ako 540 priestranných izieb. Dvojlôžkové izby Superior (s šírkou dvojitej postele 160 cm; nie je možné pridať tretie lôžko), nachádza sa v niekoľkých trojposchodových budovách (detská postieľka zdarma). Každá izba je vybavená vlastnou kúpeľňou (vaňa / sprchový kút, WC, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, trezorom, minibarom (za poplatok), väčšina izieb má balkón alebo terasu s výhľadom na bazén alebo záhradu. Za príplatok sú k dispozícii rodinné izby. Hotel poskytuje fľašu vody na izbe.

Strava
Program All Inclusive zahŕňa: raňajky (07:00-10:00), ranné občerstvenie (11:00-12:30), obedy (12:30-15:00), popoludňajšie občerstvenie (15:00-17:00) a večera (18:30-21:30), podávané formou bufetu v reštaurácii Riviera (tri jedla) alebo Palmyra (raňajky a večere).
Navyše: miestne nealkoholické a alkoholické nápoje sú podávané v dvoch baroch pri bazéne a v plážovom bare (10:00-23:00 / do západu slnka). All Inclusive nezahŕňa: využitie lobby bare (otvorený 24 hod.), diskotéku, minibar, tematické reštaurácie a'la carte, značkové liehoviny, kávy, espressa a cappuccina, čerstvé ovocné šťavy a zmrzlinu. Hotel si vyhradzuje právo zmeny rozsahu služieb zahrnutých v programe All Inclusive (napr. času servírovania pokrmov).

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých organizovaný v priebehu dňa: vodné pólo, vodná gymnastika, šípky, hry a súťaže, večerné tanečné vystúpenie a hudba. Okrem toho je k dispozícii: futbalové, volejbalové a basketbalové ihrisko, posilňovňa, stolný tenis, tenisový kurt (osvetlenie kurtu a zapožičanie vybavenia za poplatok). Pre najmenších: detské ihrisko, miniklub. Okrem toho (za poplatok): masáže, vírivka, sauna, parné kúpele (wellness centrum) a centrum vodných športov na pláži.

Internet
Vo verejných priestoroch Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.sharmgrandplaza.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sharm-el-sheikh-wypoczynek/sharm-grand-plaza

Náš názor
Hotel Sharm Grand Plaza láka veľmi dobrým štandardom služieb a súkromnou hotelovou plážou s prístupom ku korálovému útesu. Odporúčame pre páry i rodiny s deťmi!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa špecifikácie hotela, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľského rezidenta, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: egyptské vízum - cca 25 USD (nutné v prípade opustenia Sinaja, platí sa na letisku), fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

EGYPT Sharm el Sheikh - základné informácie

Mena
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 6 EGP; 1 EUR = cca 7 EGP). Odporúčame vziať so sebou eurá alebo doláre. Peniaze je možné vymeniť v mnohých zmenárňach, v hoteloch alebo v bankách. Je nutné mať so sebou aspoň časť financií v hotovosti, pretože platenie kreditnou kartou a používanie bankomatov môže byť niekedy ťažké.

Prepitné
V arabských krajinách je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Zárobky v Egypte sú nízke, a preto prepitné je často veľkou finančnou pomocou. Platí to najmä pre vodiča počas fakultatívnych výletov, pre čašníkov v reštauráciách, ale sú tiež obvyklé v hoteloch pre upratovací personál.

Vízum
Každý cestujúci je povinný mať platný cestovný pas s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov odo dňa výjazdu z Egypta. Pre občanov SR je vízum povinné, je udelené na medzinárodnom letisku pri prílete do krajiny. Vízum je nutné len v prípade, že turisti opúšťajúci Sinaj alebo počas niektorých fakultatívnych výletov.
Vízum je platné 30 dní, je vyznačené pečiatkou v pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimnom období + 1 hodina oproti Českej republike, v lete rovnaký čas ako v SR.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 20 EGP; 1 l vody 3 EGP; pivo v bare od 16 EGP; káva v kaviarni od 2 EGP. V arabských krajinách je zvykom zjednávanie, zvlášť u väčších nákupov alebo pri kúpe suvenírov. Je však dôležité dodržiavať určité pravidlá: nikdy neponúkajte cenu, ktorú nie ste schopní zaplatiť a pri nakupovaní sa neponáhľajte. V mnohých historických budovách sú zavedené poplatky za fotografovanie, ktoré môžu byť od 5 až do 100 EGP. Informujte sa prosím u sprievodcu počas jednotlivých výletov.

Pošta
Známka na pohľad do Českej republiky stojí od 4 EGP. Cena je úradne stanovená. Pri kúpe známky je potrebné upozorniť, že je to do Českej republiky.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú ako v turistických lokalitách, tak aj v mestách. Miestne hovory sú lacné, volania do zahraničia sú však oveľa drahšie. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.

Sharm El Sheikh
Najznámejšie letovisko na Sinajskom polostrove je známe predovšetkým bohatým podmorským svetom plným koralových útesov, krásnymi plážami a je ideálnym východiskovým bodom pre mnoho výletov. Zátoka Naama Bay vybudovaná v štýle rekreačných lokalít na pobreží Stredozemného mora ponúka veľké množstvo zábavy. Letovisko sa rýchlo rozrastá a každý rok ponúka mnoho nových luxusných hotelov a nových atrakcií (delfinárium, vodné parky, zábavné centrum "z tisíc a jednej noci"). Pre milovníkov miestnych zvyklostí - Old Market s bazárom v starom štýle s mnohými obchodmi a uličkami.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Poznane, Vroclavi a Gdanska. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl / rozklady.

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

HORA MOJŽIŠOVA A KLÁŠTOR SV. KATARÍNY
Odchod autobusom cca o 21:00 smerom k mestu Dahab a ku kláštoru sv. Kataríny. Príjazd na miesto po cca 3 hodinách. Nočný výstup na Mojžišovu horu (cca 3 hod., možnosť zvezenia sa ťavou za príplatok). Pozorovanie úchvatného východu slnka. Po zostupe z vrcholu nasleduje pauza na raňajky (balíky z hotela). Následne prehliadka kláštora sv. Kataríny. Návrat do hotela okolo 14:00. Treba si vziať so sebou pevnú obuv a teplé oblečenie, pretože teplota môže klesnúť pod 0 ° C. Cena cca 50 USD.

KLÁŠTOR SV. KATARÍNY a MESTO DAHAB
Odchod autobusom v ranných hodinách - prejazd púšťou a okolo hory Sinaj.
Prehliadka: kláštora-kaplnka sv. Tryphona, nádvorie s Mojžišovou studňou a baziliky Premenenia Pána. Ďalej horiaci ker a kostnicu. Nasleduje prestávka na obed formou bufetu (nápoje za poplatok). Na spiatočnej ceste návštevou mesta Dahab, kde bude voľný čas na nákupy. Návrat cca o 16:00. Cena cca 45 - 55 USD.

PETRA (JORDÁNSKO - AUTOBUS / JACHTA)
Odchod z Sharm El Sheikhu po polnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a prestup na jachtu, ktorá pláva do Akaby, prímorského mesta v Jordánsku (30-minútová plavba). Následne prejazd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovanom autobuse. Po príchode do Petry prechádzka cez kaňon k ružovému skalnému mestu. Prehliadka Klenotnice (Khazneh), Rímskeho divadla a skalných jaskýň s impozantnými monumentmi. Na spiatočnej ceste z Petry obed v hotelovej reštaurácii - v cene výletu (nápoje za poplatok). Prejazd späť do Akaby, spiatočná plavba jachtou to Taby, prekročenie hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca o 00.00.
Cena zahŕňa vízum a všetky hraničné poplatky v Jordánsku. Cena cca 280 - 310 USD.

JERUZALEM, BETLEHEM A MŔTVE MORE (AUTOBUSOM)
Odchod z Sharm El Sheikhu okolo 22:00. Transfer do Taby (egyptsko-izraelská hranica, cca 3,5 hod.) a prekročenie hranice Taba - Ejlat (zmena autobusu na izraelský). Ranný príjazd k Mŕtvemu moru - raňajky (raňajkové balíčky), možnosť kúpania a nákupy kozmetiky s minerálmi z Mŕtveho mora. Prejazd do Jeruzalema - prechádzka Krížovou cestou ku Chrámu božieho hrobu a k Múru nárekov. Následne prejazd na Olivovú horu, odkiaľ môžete obdivovať výhľad na panorámu Jeruzalema, potom na horu Sion.
Prejazd do Betlehema: Chrám Narodenia Pána - miesto narodenia Ježiša. Návšteva obchodu s devocionáliami, voľný čas na nákup suvenírov a na obed. Spiatočná cesta k hranici s Egyptom (cca 310 km), prejazd do Sharm El Sheikhu (návrat okolo 1:00 - 2:30).
Upozornenie! Poradie jednotlivých bodov programu sa môže meniť. Cena zahŕňa izraelský hraničný poplatok a poľského sprievodcu v Jeruzaleme. Cena nezahŕňa prepitné (cca 3 USD). Nápoje počas obeda sú k dispozícii za príplatok. Cena cca 140 USD.

NÁRODNÝ PARK RAS MOHAMED (LOĎOU)
Národný park Ras Mohamed je miestom, kde môžu turisti na vlastné oči obdivovať krásu podmorského sveta Červeného mora. Koralový útes tvorí viac ako 150 druhov koralov a tisíce nádherne sfarbených rýb. Jedná sa o výlet loďou s možnosťou zostupu do vody, aby ste mohli obdivovať nádhernú prírodu tohto miesta. Počas plavby je servírovaný obed a nápoje. Vstup do parku je za príplatok - 5 USD. Odchod z hotela cca o 7:30, plánovaný návrat približne o 17:00. V priebehu plavby sú naplánované tri zastávky na mori, vrátane dvoch zastávok mimo park, kde je možnosť potápania. Cena cca 40 - 55 USD.

KÁHIRA (1 deň)
Odchod z Sharm El Sheikhu v nočných hodinách (cca 1:00). Po príchode do Káhiry návšteva najstaršej egyptskej mešity Amr Ibn Elaa z roku 640 a tiež kostola prvých egyptských kresťanov - Koptov. Následne prehliadka Národného múzea a Múzea papyrusu, potom prejazd do Gízy, kde navštívite pyramídy a sfingu. Čas na nákupy - papyrusu, orientálnych parfumov a zlata. Potom - plavba po Níle. Návrat do hotela okolo polnoci. V cene výletu je obed (formou bufetu) v reštaurácii s výhľadom na Níl (nápoje za poplatok).
Cena cca 70 - 90 USD.
Upozornenie! Je nutné mať so sebou pas s vízom.

SEASCOPE – PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, ktorá pláva na povrchu a jej trup je ponorený vo vode v hĺbke cca 4 m. Podmorská expedícia zahŕňa pozorovanie podmorského sveta skrz panoramatickej, presklenej steny ponorky "na sucho". Cena cca 45 USD.

SAFARI V PÚŠTI – ŠTVORKOLKY
Plavba po púšti na štvorkolkách (quadoch) s návštevou beduínskej dediny (jazda jedným smerom trvá cca 45 min.). Dĺžka výletu je cca 2,5 hodiny. Cena pre jednu osobu na motorke 30 USD, dve osoby na motorke 40 USD.

Ďalšie možnosti výletov (detaily u delegáta):

KÁHIRA alebo LUXOR - lietadlom - jeden deň (cena cca 265 USD)
PETRA - lietadlom (cena cca 420 USD)
SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plávanie s delfínmi (cena cca 175 USD)
AQUA PARK (cena cca 45 USD)
POTÁPANIE - v poľskom potápačskom centre (cena od 80 USD / deň potápanie),
BEDUÍNSKA VEČERA (cena cca 45 USD)

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľskom jazyku (pri dosiahnutí minimálneho počtu 15 účastníkov) alebo v anglickom jazyku. Ich organizátorom nie je Rainbow Tours, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb a zostavuje ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom fakultatívnych výletov. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Víza - informácie pre predajcov

Vízum
Každý cestujúci je povinný mať platný cestovný pas s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov odo dňa výjazdu z Egypta. Pre občanov SR je vízum povinné, je udelené na medzinárodnom letisku pri prílete do krajiny. Vízum je nutné len v prípade, že turisti opúšťajúci Sinaj alebo počas niektorých fakultatívnych výletov. Vízum je platné 30 dní, je vyznačené pečiatkou v pase a stojí 25 USD.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Nie zlé, ale ak by sme sa vrátili do Shramu, ubytovali by sme sa inde 01. 07. 2014

Ja & môj partner sme sa zhodli na tom, že to bol skôr priemerný 4- hviezdičkový hotel ako 5- hviezdičkový. Pozitíva -Obsluha bola milá & priateľská. Ak ste im aj vy preukázali úctu, urobili by pre... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

27. 08. - 10. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 037 €
27. 08. - 03. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
638 €
03. 09. - 17. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 134 €
03. 09. - 10. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
608 €
10. 09. - 24. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 085 €
10. 09. - 17. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
630 €
17. 09. - 01. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 100 €
17. 09. - 24. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
622 €
24. 09. - 01. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
520 €
24. 09. - 08. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
831 €
01. 10. - 08. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
616 €
01. 10. - 15. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 078 €
08. 10. - 15. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
656 €
08. 10. - 22. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 104 €
15. 10. - 22. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
592 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €