Era Palace

Gruzínsko
Pobytové
V/blízko centra
Wi-Fi

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Elegantný hotel Era Palace sa nachádza v centre mesta Batumi. Je obklopený obchodmi, barmi a reštauráciami, ktoré ponúkajú pohodlný pobyt v príjemnom prostredí.

Pláž
Kúsok od hotela Era Palace (cca 250 m) je štrkovo-kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá na pláži - za poplatok.

Vybavenie
Recepcia 24 hod., elegantné a priestranné lobby, výťah, hlavná reštaurácia, bar na terase. Navyše za poplatok: trezor na recepcií, práčovňa. Hotel akceptuje kreditné karty: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.

Izby
Hotel Era Palace má 39 izieb rozmiestnených na ôsmich poschodiach. Každá izba - (rozloha cca 20 m²) dvojposteľová (možnosť prístelky) je vybavený individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, kúpeľňou (vaňa / sprcha, WC, sušič vlasov), satelitným TV, telefónom, trezorom, minibarom (za poplatok). Okrem toho, izby s výhľadom do ulice majú malý balkón.
Rodinné izby sú trochu väčšie ako štandardné, možnosť ubytovania max. dvoch dospelých osôb a dvoch detí (na vyžiadanie). Detská postieľka do veku 2 rokov, na vyžiadanie pred príchodom (za poplatok cca 25 USD / pobyt).

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu. Večera za príplatok.

Šport a zábava
Krytý bazén (vstup zadarmo), sladkovodný (rozloha cca 20 m², hĺbka 1,6 m), wellness centrum a sauna (za príplatok).

Internet
V lobby a na izbách je Wi-Fi pripojenie - zadarmo (na izbách obmedzený rozsah).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.erapalace.ge

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/gruzja-wczasy/era-palace

Náš názor
Dobrý štvorhviezdičkový hotel Era Palace sa nachádza v centrálnej časti mesta, ideálny ako základňa k poznávaniu mesta a ako vzrušujúca dovolenka s mnohými atrakciami, ktoré ponúka rekreačné letovisko.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu z / do Varšavy, letiskové taxy, transfery letisko - hotel - letisko, 7 alebo 14 nocí v hoteli, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského delegáta, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky , asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, stravu inú, než tú, ktorá je uvedená v popise stravovania v každom z hotelov, nápoje k pokrmom, pokiaľ nie je uvedené inak, a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz na stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla, na každom letisku. Skontrolujte si aktuálny letový poriadok na webe r.pl/rozklady. Po prílete stretnutie s delegátom a transfer do hotela.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, opaľovanie, kúpanie v mori a výlety.

Posledný deň
Vysťahovanie a odchod z hotela, transfer na letisko. Návrat do Poľska.

Upozornenie!
- Vo všetkých regiónoch sa očakáva od turistov vhodné oblečenie, muži musia mať dlhé nohavice, ženy šaty / sukne pod kolená, v prípade, že sa žena rozhodne pre nohavice, musia byť tiež až po členky. Všetci (ženy aj muži) musia mať zakryté ramená, ženy nemôžu nosiť blúzky s hlbokými výstrihmi. Veľmi prosíme, aby ste dodržiavali tieto zásady - v opačnom prípade nemôžu návštevníci vstúpiť do miest, ktoré navštívime.
- Pohodlné topánky. Mnoho aktivít zahŕňa výstup po kamenistej ceste do kopca. Pripomeňme si, že na každej trase prekonávame horské úseky, kde sa počasie môže výrazne líšiť od horúcich údolí. Budú sa vám hodiť teplejšie, nepremokavé bundy a opaľovací krém.
- Pre dámy bude mať šatka zásadný význam. V Iráne je povinná po celú dobu, v Gruzínsku, Azerbajdžane a v Arménsku v mnohých posvätných objektoch sa od žien vyžaduje mať pokrývku hlavy.
- V Iráne a v Azerbajdžane je výhodnejšie používať americké doláre ako euro. Najdrahšia krajina v regióne je Azerbajdžan, kde sú ceny vyššie ako v Česku. Nikde nie sú problémy so zásobovaním. Vo všetkých navštívených krajinách si budete musieť zameniť peniaze za miestnu menu. Aktuálne kurzy môžete skontrolovať / porovnať www.xe.com.
Dôležité upozornenie: v dôsledku ekonomických sankcií na Irán, nie je možné použiť platobné / kreditné karty. Cudzinci musia platiť v hotovosti. V ostatných krajinách, bankomaty a POS terminály prijímajú zahraničné platobné karty.
- V Gruzínsku, Azerbajdžane a Arménsku fungujú českí telefónny operátori GSM. K odpovedi na otázky týkajúce sa pokrytia v Iráne a aké sú poplatky za roamingové služby, sa prosím obráťte priamo na svojho operátora.
- V Gruzínsku, Azerbajdžane a Arménsku je stále najpopulárnejším cudzím jazykom ruština.
- Do Iránu je prísne zakázané privážať alkohol a bravčové mäso (a príbuzné produkty). Tento zákaz treba brať doslovne, bez ohľadu na počet / percento. Mali by ste si byť vedomí toho, že snaha dovážať takéto produkty môže skončiť zatknutím a trestným stíhaním zo strany iránskeho práva.
- Nosenie šiat ženami na verejnosti v Iráne je upravené zákonom. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nemusí to byť čierny, dlhý kabát a nie je ani zvykom si zakrývať tvár. Malo by byť nosené voľné oblečenie (a to bez dôrazu na tvar tela). Oblečenie nesmie byť priesvitné a nesmie mať výstrihy. Ramená musia byť zakryté aspoň po lakte, nohy po členky (môžu byť aj nohavice). Doporučené je nosiť plné topánky. Povinná časť odevu ženy, je šatka pokrývajúca hlavu. Noste ju všade, i mimo hotelovú izbu.
Praktické informácie: je vhodné si ešte pred odchodom zabezpečiť sponku pre pripevnenie šatky.
Odev a jeho farba by mala byť "skromná", "tlmená", aby nevzbudzovala "žiadnu pozornosť". Stojí za zmienku, že okrem pravidiel týkajúcich sa oblečenia, nie sú ženy osobitne obmedzené v bežnom živote. Dámy sa môžu slobodne prechádzať, chodiť von s priateľmi, na návštevy, používať taxi, navštevovať reštaurácie, nakupovať atď., rovnako ako v každej z ďalších krajín v regióne.
- Vzhľadom na zložitú politickú situáciu v regióne, je potrebné byť pripravený na pohraničné kontroly – pasové aj colné. Na väčšine hraníc budeme meniť autokary, čo zvyčajne zahŕňa prechod vo vzdialenosti niekoľko stoviek metrov s batožinou.
- Na všetky lieky dovezené do Gruzínska by turisti mali mať predpisy / zdravotné osvedčenie, a tie mať vo svojej príručnej batožine. V opačnom prípade môže byť hlavná batožina otvorená a lieky bez osvedčenia môžu byť zabavené (podrobné informácie získate na veľvyslanectve Gruzínska v Prahe, tel. +420 233 311 749, www.czech.mfa.gov.ge). Každá batožina pred opustením príletovej haly je skontrolovaná pomocou rentgenového zariadenia. Rovnako tak na výstupe: kontrola ikon, nožov, suvenírov v starožitnom štýle. Každý takýto predmet musí mať oficiálny certifikát povoľujúci vývoz z krajiny. Niektoré obchody ho vydajú hneď, ale nie vždy a nie všade.

Ostatné

GRUZÍNSKO - všeobecné informácie

Mena
GEL - Lari. Môžete platiť kreditnou kartou a použiť bankomaty. Bankomaty sú takmer všade, mnoho z nich môže vyplatiť Lari alebo doláre. Odporúčame meniť valuty v zmenárňach.

Prepitné
Je všeobecne prijateľné nechávať malé sumy ako prepitné. Prepitné je často jediným zdrojom príjmu pre rodinu.

Vízum
Českí občania, ktorí cestujú do Gruzínska, nepotrebujú vízum po dobu 90 dní pobytu. Pre vstup do Gruzínska je potrebné mať cestovný pas, ktorý je platný po dobu najmenej 6 mesiacov od dátumu návratu.

Čas
+ 2 hodiny oproti českému času.

Orientačné ceny
0,5 Lari fľaša s vodou, rýchle občerstvenie od 0,5 Lari, večera od 6 Lari, zmrzlina od 0,5 Lari.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Pokrytie je takmer všade, dokonca aj na horách. Najpopulárnejšie dve siete sú Geocel a Magti. Od júna 2017 nie sú v EÚ poplatky za roaming. Prosíme vás, aby ste si zistili cenu roamingu u svojho operátora pred odchodom na dovolenku. Odporúčame si vziať telefón, ktorý je odblokovaný a pri príchode si zakúpiť miestnu predplatenú kartu.

Gruzínsko
Je veľmi atraktívne pre turistov zo všetkých kútov sveta. Celkom exotická a veľmi rozmanitá príroda, početné pamiatky, pôvodná kultúra a staroveký folklór sú len niektoré z bohatých hodnôt tejto krajiny. Okrem toho môžete očakávať vynikajúce pohostinstvo Gruzíncov, ktorí sú ochotní ukázať vám cestu, poskytnúť prenocovanie a veľa zábavy pri stole.

Batumi
Mnohými ľuďmi je považované za najväčšie európske mesto na Kaukaze. Hlavnou atrakciou je tu odpočinok na pláží a kúpanie v Čiernom mori. Večerné akcie v gruzínskom štýle, s miestnym vínom, syrom a viac ako tuctom druhov tradičných jedál, ktoré často končia za svitania, vám umožnia zažiť miestnu pohostinnosť. Ďalším najväčším lákadlom Batumi je Botanická záhrada, ktorá je vzdialená od centra mesta cca 6 km. Nachádza sa pri mori, na strmom svahu a je druhou najväčšou botanickou záhradou na svete.

Odlety z: Varšavy. Zraz na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Adžarsko
Výlet do Adžarska je vynikajúcou príležitosťou spoznať nádhernú oblasť známu vďaka neobvyklej krajine a viniciam. Uvidíme okrem iného kamenný, historický most kráľovnej Tamary, vodopád a dom vína. Navštívime tiež pevnosť Gonio, ktorá bola postavená za vlády byzantského cisára Justiniána. Do dnešného dňa tu prebiehajú archeologické vykopávky. Počas tejto mimoriadnej expedície navštívime gruzínsku rodinu, kde ochutnáme adžarské pokrmy a víno. Cena cca 45 USD.

Kutaisi
Počas výletu navštívime najnovšiu atrakciu - Canyon OKATSE alebo Martvily (v závislosti od počasia). Turistická trasa v Okatse vedie mostmi zavesenými nad roklinou. Toto nesmierne krásne miesto zostane dlho v našej pamäti vďaka neobvyklej krajine. Canyon Martvili je tiež mimoriadne pôvabné miesto. Zostáva v pamäti dlhú dobu kvôli nezvyčajnej krajine. Prírodu kaňonu obdivujeme kúpaním v rieke a prechádzkami pod nádhernými vodopádmi. Následne navštívime krásnu Prométeovú jaskyňu. Stalaktity a stalagmity v rôznych tvaroch a farbách a podvodné jazero budia dojem rozprávkovej krajiny. Na spiatočnej ceste zájdeme do Kutaisi, odkiaľ budeme obdivovať panorámu mesta. Ďalej navštívime jeden z kláštorov - GELATI alebo BAGRATI - zapísaných na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Počas cesty budeme mať obed. Cena cca 60 USD.

Batumi City Tour
Počas prechádzky okolo Batumi uvidíme okrem iného Staré Mesto, Európske námestie s pamätníkom Medea a astrologickými hodinami, fontánu Neptún a batumskú promenádu. Okrem toho uvidíme tiež jediný svetový monument abecedy "Abecednú vežu" a fontánu. Prechádzka po meste je skvelou príležitosťou ako spoznať históriu Batumi a zvyky mesta. Cena: cca 20 USD

Svaneti, Mestia, Ushguli, Zugdidi (2 dni)
Výlet do pohoria Vysokého Kaukazu - Svaneti, Mestia a Uzhguli - zapísaných na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Ushguli je najvyššie položenou osadou v Európe, s nádherným výhľadom na štvortisícovky Veľkého Kaukazu. Mesto Zugdidi je známe vďaka nádhernému palácu a záhradám kráľovskej dynastie Dadiani. Palác je v súčasnosti múzeom, v ktorom sa nachádza mnoho unikátnych zbierok. Jedným z cenných exponátov je jedna z troch posmrtných masiek Napoleona. Cena cca 160 USD.

Upozornenie!
Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Prehliadky sú vykonávané v poľskom jazyku (pri min. počte 15 osôb) alebo v anglickom jazyku. Ich organizátorom nie je Rainbow, ale miestna cestovná kancelária, ktorá je zodpovedná za kvalitu služieb. Taktiež stanovuje program, ceny a termíny fakultatívnych výletov. Delegát je iba sprostredkovateľom prihlásenia sa na fakultatívny výlet. Platba kreditnou kartou nie je možná.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

27. 08. - 03. 09. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
807 €
27. 08. - 10. 09. 2019 (15 dní)
Varšava raňajky
1 124 €
03. 09. - 10. 09. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
783 €
03. 09. - 17. 09. 2019 (15 dní)
Varšava raňajky
1 236 €
10. 09. - 24. 09. 2019 (15 dní)
Varšava raňajky
1 217 €
10. 09. - 17. 09. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
903 €
17. 09. - 01. 10. 2019 (15 dní)
Varšava raňajky
1 096 €
17. 09. - 24. 09. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
897 €
24. 09. - 01. 10. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
832 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €